0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #80 -: Декември 20, 2011, 19:03:13 pm »
 Благодаря, Боби. Питам, защото Коко два дни яде каша и круша и отново не е акал два дни. Та по този повод, майки от квартала ми казват, че трябва да му давам повече вода и аз се зачудих
 Иначе на Коко започнах и аз отново да приготвям и предлагам водичка, но той не иска/. Първия месец пиеше,но после отказа и аз спрях да предлагам
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #81 -: Декември 20, 2011, 20:06:05 pm »
Благодаря, Боби. Питам, защото Коко два дни яде каша и круша и отново не е акал два дни. Та по този повод, майки от квартала ми казват, че трябва да му давам повече вода и аз се зачудих
 Иначе на Коко започнах и аз отново да приготвям и предлагам водичка, но той не иска/. Първия месец пиеше,но после отказа и аз спрях да предлагам
Е, ако е запечен е добре да се увеличат течностите, макар че едва ли не ака от липса на течности. Единственото, което ти можеш да направиш е да предлагаш, но ако не иска, няма как да го накараш.


  
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #82 -: Декември 21, 2011, 09:21:15 am »

Какви са тези безглутенови каши, които си давала - оризови ли?


Оризова и елда с плодове на Хип. Може би си права, че просто съм уцелила моменти, в които не ѝ се яде, благодаря ти!  :)
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 09:48:08 am от Цвете »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #83 -: Декември 21, 2011, 13:43:41 pm »
 :)Мами, помагайте:
Кога трябва да спра да го дохранвам с АМ?

Сега яде по 60гр. оризова каша + 60гр.плодово пюре, и дохранвам с АМ, т.то количеството му е 180мл АМ на останалите хранения.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #84 -: Декември 21, 2011, 13:47:23 pm »
Според д-р Бърди ако изяденото количество твърда хране е над 100гр. не е необходимо дохранване.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #85 -: Декември 21, 2011, 14:11:33 pm »
 хм :ask: ами той си ги хапва тия 40-50 мл АМ....
Утре ще пробвам да не му ги дам, пък дали ще издържи до другото хранене :wink: ще видим  :)
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 14:13:29 pm от Breiv »
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #86 -: Декември 21, 2011, 17:00:59 pm »
Аз спрях да я дохранвам, когато достигнахме количеството на АМ, всъщност предлагах ѝ, но тя отказваше.   :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #87 -: Декември 21, 2011, 19:35:49 pm »
хм :ask: ами той си ги хапва тия 40-50 мл АМ....
Утре ще пробвам да не му ги дам, пък дали ще издържи до другото хранене :wink: ще видим  :)
Аз също си я дохранвам да стане количеството колкого другите хранения. Така ме посъветваха тук и  ми се струва логично да яде горе-долу еднакви количества. Все едно след храна си предложила нещо за пиене - аз така гледам на дохранването.



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #88 -: Декември 22, 2011, 09:47:24 am »
   Здравейте момичета,
искам да ви питам, Коко със сигурност вече, се запича от оризовата каша. Бях я спряла за един ден и той веднага се изходи. После възстанових даването / давам я между 19ч и 20ч / и веднага се запече, въпреки че включих и круша. Три дни не е ходил. Разбирам, че това е реакция от самото въвеждане на твърда храна, но определено му действа дискомфортно.
 Та, дали да не я спра кашата и да се върнем към нея по-натам, или да продължа да му давам, а той ще се адаптира.
 Благодаря и честит имен ден на всички Снежинки :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #89 -: Декември 22, 2011, 12:48:12 pm »
---didon , и аз имам чуство ,че на адаша оризовата каша не му се отрази мн добре . Дрискаше , ама по стегнато ако  ,и голямо напъване беше. Понамалих  я, като давам  плод с много малко оризова каша.  Аз знам , че я даваш  в 19-20 заради нощния покой , но при нас забелязах , че когато се падне часа да е по -рано това хранене , е по-спокоен .


---за количествата - и аз съм в  чуденка .
Педиатъра каза , че ако изядял по-малко пюре ,да дохраня с толкова  мляко , колкото до обема на стомаха  -160  - ама то знам ли го колко изсуква после. Последните два дни следобяд не искаше да дояде пюрето и с  ентусиазъм се метна на гърдата .
Има дни изяжда 150гр пюре и пак суче , та той си определя сам.

-питане за реда  на въвеждане на храните , че с педиатъра не се разбрахем нещо -взе да ми говори за  попара  и месно пюре
 - на обяд зеленчуково пюре давам -картоф  досега
-следобяд-каша с плод

Въвеждайки нов зеленчук към обедното хранене добавям -нали , а нов плод към кое хранене да добавям  ?



*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #90 -: Декември 22, 2011, 13:18:16 pm »
 Нинка ще пробвам час по-рано, но май днес ще изкараме само на кърма. Иска ми се да се успокои и изака детето,  че нещо голлям тормоз пада.

 За питането ти, мисля, че трябва първо едното да въведеш към обедното. После въведеното можеш да го изместиш, а на обяд да въведеш новия плод.
 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #91 -: Декември 22, 2011, 14:35:10 pm »
Ей, луда станах  :x :x :x  :(
Нестига че през ноща на всеки два часа се буди да яде, ами от две нощи си играе и по два часа  :x :x
А за капак на това отказва твърдата храна наобед, а е гладна - дадох ѝ днес пюре морков,картоф и ориз - е, не го яде. А вчера хапна малко от домашно тиквичка, картоф, морков. Ей, не ги яде нещо готовите пюрета... Как да я приуча???
И преди малко пак се наяде с кърма, защото беше много гладна и нямах време да ѝ правя домашно. А уж заменям обеда само с твърда... да, ама не...
Но драмата ми продължава - от 4дни отказва да суче от лявата гърда и аз ходя като луда из нас с помпата. Нестига къде не спя, ами сега се и цедя на два часа  :x :x :x
Наоплаках се, ама вече не`ам нерви..... :x
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 14:36:55 pm от Надеж »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #92 -: Декември 22, 2011, 14:59:40 pm »
 Надеж, пусни си песента на Милена "Не'ам нерви", щее в унисон с настроението ти :)
 Коко изключително рядко е имал против някоя гърда, това се случи, когато имах запушен канал веднъж. Тогава за да го накарам да суче, сложих го на гърдата и го кърмих изправена, като леко се поклащах и подрусвах, сякаш го приспивам. Получи се
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #93 -: Декември 22, 2011, 15:02:07 pm »
Надеж мила не мога да ти дам съвет,но някой от момичетата дано подскаже нещо

Момичета вече ядът по 100гр.пюре и дохранвам с АМ,до сега са яли тиква,морков,картоф,3 дена давах и по някоя друга лъжичка ранни моркови,давала съм и ябълка и и морков,но по съвет на др.Бърди изоставих ябълката(смисъл да не смесвам зеленчуци с плодове),а последните 2 дена с след тиква и картоф давам и по 4-5 лъжички от картоф,морков и спанак,мога утре да им дам останалото количество от пюрето картоф,морков и спанак,направо да си го хапват в по голямо количество!
« Последна редакция: Декември 22, 2011, 15:03:51 pm от бина »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #94 -: Декември 22, 2011, 19:20:59 pm »
Бина ,аз точно това питах-дали да смесвам плод със зеленчук .

Надеж,приготвяй от по- рано да ти е готово сварено домашното ,за да е под ръка ,когато огладнеете. А без да са смес от няколко неща ,не ги ли яде? Щом не иска на обяд,не си ли опитала следобедното хранене да заместиш с каша и плод ,и след това обедното да заместваш.Или просто не харесва зеленчуците ?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #95 -: Декември 22, 2011, 20:12:28 pm »
nimika аз въвеждам нова храна през 5 дни най-малко, дали ще е плод или зеленчук няма значение, но давам само една нова и след 5 дни друга нова, а за храненето - на обяд си е зеленчука след обяд плод и не ги сменям като давам, че новото да е на обяд.
Надеж моето момче като не искаше да засуче заради рефлукса и се дърпаше с рев от гърдата го разнасях люлеех и пеех, то зора беше да захапе после спираше да се дърпа, но си попях известно време.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #96 -: Декември 22, 2011, 21:07:11 pm »
nimika кой да прочете,по някога чете през ред като бързам,то и за това питам за неща който са обсъждани вече  :oops:

бях писала че давам морков с ябълка и др.Бърди посъветва да не се смесват
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #97 -: Декември 22, 2011, 22:48:28 pm »
ох и ние имаме проблем с тая оризова каша. Много се напъва после милото и акито едно такова като парче пластелин - горкичкото голям зор вижда докато го измъти. Та въпросът ми е задължително ли пък трябва да се минава и през каша, не може ли само на пюрета да я караме - ние на обяд сме заместили вече едно хранене със зеленчуково пюре, и бяхме започнали следобедното да е с оризова каша със ябълка - аз й я добавях. Сега обмислям да продължа само с плодове. Или пък де да знам има ли други подходящи каши за нашите месеци които не запичат?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #98 -: Декември 22, 2011, 23:35:22 pm »
...А за капак на това отказва твърдата храна наобед, а е гладна - дадох ѝ днес пюре морков,картоф и ориз - е, не го яде. А вчера хапна малко от домашно тиквичка, картоф, морков. Ей, не ги яде нещо готовите пюрета... Как да я приуча???

Нели, с много, ама много търпение:)
Предполагам от скоро захранваш София. Нормално е да не иска друго освен кърма, засега. Ще свикне но ти трябва да си по-търпелива от нея:). И на мен ми се е случвало. Никол още от раждането си прояде много трудно и по много млако. Захранването също не беше лесно. Сега яде всичко но по 40 минути. Дъвче дори и водата по 5 минути:):):)
Ще се нормализират нещата но наистина при някои деца става бавно. Дано при вас е само период и се нормализират нещата.
Весело посрещане на празниците момичета.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #99 -: Декември 23, 2011, 10:09:55 am »
Деси можеш да караш и без каша само с плодове следобед,пробвала ли си с друг плод круша или синя слива,че е разхлабваща

сега виждам,че с теб сме родили в един ден :P