0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #180 -: Януари 20, 2017, 20:17:00 pm »
HGB 110 при  реф. 120,
HCT 0.324 при реф.0.36
MCV 81 при реф 82
Ще проемам Ферофолгама по 1 на гладно
Не се шашкам,просто съм останала с впечетление че се проявява по в края на бременноста.Предупредрна съм ,включително и че при прием на гладно може да ме боли стомах и че 2 часа след това не трябва да приемам млечни продукти.Това да е проблема както се казва
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #181 -: Януари 20, 2017, 22:39:26 pm »
За мен нищо ти няма,стойностите са гранични. Приемай си ферофолгамата,но найстина аз тези неща ги отдавам на голямото количество течности в организма на бременната. Относно кога се появява-при всеки е различно и зависи много неща. По-логично е найстина да е в края ,защото тогава сме "надути". Важното е да се чувстваш добре и да знаеш,че това са просто цифри. Сестра ми се водеше с нормален хемоглобин и по време на секциото като видях колко са и бледи вътрешните органи се шашнах,но оплаквания нямаше.
Аз очаквам да развия анемия съвсем скоро,защото попринцип съм с гранично стойноси на хемоглобина -115-125.
Хайде лека вечер ти желая и никви странично ефекти от лекарството :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #182 -: Януари 21, 2017, 08:34:36 am »
Здравейте отново. Бях на преглед. Лекарката очакваше да не види нищо, но имаше доста голям и добре оформен плоден сак в идеално кръгла форма и каза, че е прикрепен на перфектно място и е хванат много здраво. Определи го в 4 г.с. - 11мм.
Също така каза, че на 99.9~% ще е само едно, а не две, от което се опасявах.
Дано всичко е наред. Ще се следим.

Изследванията ми са идеални, всичко е в граници, че дори в горни.
За анемия ви препоръчвам сорбифер дурулес с 500мг вит ц заедно, понеже и аз имах миналата година.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #183 -: Януари 21, 2017, 12:29:30 pm »
Привет мамчета,

Откакто се роди бебка не ми остава време да чета и пиша тук, но в началото е винаги така.

Надявам се, че всички сте добре!
Добре дошли на новите попълнения и леко бременеене!

Цвете,

Чакаме добри новини от теб скоро!

На всички ви желая леки и спокойни почивни дни!

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #184 -: Януари 21, 2017, 15:34:27 pm »
Бебешок, нормално е да имаш липса на желязо.При мен се наложи дори вливане, в 7-мия месец, че бях с хемоглобин 92 или 94.Пий го и почивай!

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #185 -: Януари 21, 2017, 18:44:51 pm »
Какво е това уведомление, което трябва да се предостави на работодател и да се поиска и входящ номер? Вие подадохте ли и имате ли представа какво е?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #186 -: Януари 21, 2017, 19:07:55 pm »
bunnylove, това е регламентирано в Кодекса на труда:

Задължение за уведомяване

Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 103 от 2009 г., в сила от 29.12.2009 г.) Бременната работничка или служителка както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.

(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2.

Т.е., ако искаш да ползваш правата си като бременна, трябва да уведомиш работодателя си. Когато предоставиш уведомлението на администрацията на твоята фирма, трябва да ти дадат входящ номер, с който е заведено уведомлението. Това е в твоя полза, ако при евентуален проблем се наложи да си търсиш правата (пред Инспекцията по труда или по съдебен ред).

С предоставяне на писмено свидетелство за бременността ще си гарантираш правата по гореизброените членове. Напр. чрез предизвестието си защитена от уволнение (освен в много редки изключения), имаш право да откажеш извънреден и нощен труд, командировки и дейности, които застрашават здравето ти и това на бебето. Работодателят е длъжен да те освобождава за всички необходими прегледи и изследвания, без да е необходимо да изразходваш дни от полагаемата отпуска.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #187 -: Януари 21, 2017, 19:36:33 pm »
Ще допълня написаното от Мели:всичко това е така и важи ако не си в срок на изпитване,на срочен тр.договор или по заместване
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #188 -: Януари 21, 2017, 19:49:14 pm »
Да, това са изключенията, имаше и някакви специални разрешения от Инспекцията по труда, закриване (фалит?) на фирмата и подобни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #189 -: Януари 21, 2017, 20:03:33 pm »
Да,но те найстина са рядко.Най- често срещаното изключение е срока на изпитване,за това съвета ми е до изтичането му да се крие бременноста и опитите(практиката ми това е показала за съжаление)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #190 -: Януари 21, 2017, 20:27:32 pm »
Имаш предвид, че ако обяви бременността си, могат (и е много вероятно) да я уволнят? Неприятно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #191 -: Януари 21, 2017, 20:34:45 pm »
За жалост да.Особенно по-малките фирми.(това е моето наблюдение,искренно се надявам да не е тенденция в страната)
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 20:47:57 pm от bebeshok0326 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #192 -: Януари 22, 2017, 09:18:55 am »
Благодаря за мненията на всички момичета. Ще се поинтересувам да предоставя такива документи. За щастие при мен случая не е като гореописаните. Точно затова преди да правим опити за бебе направих така, че всичко да ми е уредено предварително, просто искам да уведомя коректно.

На вас вече гади ли ви се? При мен все още нищо няма, единствено гърдите ме спукват от болка.  :(
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 09:40:01 am от bunnylove »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #193 -: Януари 22, 2017, 15:02:03 pm »
bunnylove
Здравей,на мен започна да ми се гади от края на 5 г.с.,но пия утрогестан и го дължа и ма него. Сега вече,в 8 г.с. рядко повръщам,общо взето когато ставаю рязко сутринта,през почивните дни нищо ми няма. Гади ми се ако не се храня през 2 часа с нещо малко.
Има жени,които никога не са имали такива симптоми. Пожелавам ти да си от тях!
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #194 -: Януари 22, 2017, 15:38:05 pm »
Аз бях от привилегированите-много рядко ми се гадеше и не съм повръщала,е когато ми се гадеше беше целодневно,но това е част от процеса и аз като цяло не обръщам внимание на повечето болежки (все пак искаме бебчета и за добро или лошо това е част от пътя).За мазането се мажа с крема на Мустела,за сега съм ок,но реалния резултат ще се види накрая😁
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #195 -: Януари 22, 2017, 16:36:30 pm »
bunnylove
Здравей,на мен започна да ми се гади от края на 5 г.с.,но пия утрогестан и го дължа и ма него.

Shushi, защо не го слагаш вагинално?



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #196 -: Януари 22, 2017, 16:44:35 pm »
Мели,имах кървене и доктора ме посъветва да не е вагинално,даже и прегледите в 5 г.с и 7 г.с пак не са с вагинален ехограф. Тази седмица ще започна женска консултация и ще попитам възможно ли е вече да прилагам лекарствата вагинално. Знам,че черният дроб и стомаха мн се натоварват,затова гледам поне  храната да е по-лесно усвояема.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #197 -: Януари 23, 2017, 07:31:21 am »
И аз от две седмици съм с почти постоянно гадене. Не съм повърнала нито веднъж, и то не че не мога, но просто се ужасявам от мисълта, че тази храна ще мине отново през устата ми. Гади ми се от сутрин до вечер, но най-зле е вечер. В някои дни съм много зле, в други (рядко) почти нямам проблеми. Мъжът ми сигурно си мисли,че страдам от разстройство на личността. Един ден мога да ям нещо, а на следващия съм ужасена от въпросната храна. Той вече не се пръска с парфюм сутрин, а носът ми е като на хрътка.
Отдавам го на това, че съм от онези 70-80% жени, на които им е лошо. Сигурно и Утрогестана си казва думата, но ще го слагам докато трябва. В тази връзка, някой знае ли към коя седмица се спират прогестероновите препарати и от какво зависи?
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #198 -: Януари 23, 2017, 14:12:31 pm »
yollie, на мен ми казаха,че ще го пия до 16 г.с. предполага се,че дотогава плацентата вече ще започне да си върши работата.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #199 -: Януари 23, 2017, 15:33:30 pm »
Здравейте момичета,
Радвам се че всички сте добре:)
Yollie  и аз пих Утрогестана до 15 г,с, но все пак питай до кога ще го пиеш:)
Mirracle радвам се че сте добре:) Цвете хайде д= пожелавам ти в най скоро време да гушнеш пухкаво бебче:)Чакаме вести.
DreamOn  ти как си,Shushi  гаденето и храните тепърва ще те мъчат.Аз не съм повръщала а само ми се гадеше адски много в началото и сега както ти една храна я ям с кеф един път на другия - бегом във WC-то от гадене:):):)
Bebeshok  с предната си бременност и аз бях на малтофер почти от самото начало и съм съгласна че анемията при бременност е често срещано явление което отшумява във времето.
Аз да Ви кажа си взех апаратче за тоновете на бебо.Не знам дали ми вреди или не но сутрин като чуя сърчицето как бие се успокоявам някак си.Някой от мамите ползвал ли е такова POcket Fetal Dopler?