0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #640 -: Септември 21, 2008, 19:40:35 pm »
А може ли някой да ми обясни следното - имах коремна операция от извънматочна през 05.2007г. След това като са ми правили УЗИ, моята док виждаше почти всеки месец левия яйчник да образува фоликул и даже все ми викаше, че десния ми бил ленив, а левия е активния. Обаче сега м.май правих стимулация за инвитро и оттогава - вече 4 месеца само десния прави фоликули и овулира. Нали уж се редуват, аз ли нещо не съм като хората?!?!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #641 -: Септември 22, 2008, 12:22:37 pm »
Здравейте, момичета!
Аз искам да попитам и ако някой е наясно, да помоля да ми разясни:
Дали е възможно в един месец да овулират двата яйчника през интервал от време, един вид два пъти в месеца да има наличие на овулация?
Според мен това е някакъв абсурд.В един цикъл овулира 1 яйчник и овулацията трае 24-36 часа/до колкото знам/и така се редуват яйчниците ляв и десен,по един в цикъл,мисля че не може на два пъти да имаш овулация в един цикъл.Така мисля аз.



Не е задължително да се редуват яйчиниците всеки месец, може един и същ яйчник да овулира няколко цикъла подред. И да, може да имаш два пъти овулация в един цикъл и едновременно и с интервал от време. Така като се зачеват и разнояйчни близнаци. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #642 -: Септември 22, 2008, 12:31:55 pm »
Ами аз съм само с един и си имам овулация всеки месец.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #643 -: Септември 22, 2008, 13:11:07 pm »
Ами аз съм само с един и си имам овулация всеки месец.
Когато има само един яйчник, той си овулира всеки месец
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #644 -: Септември 22, 2008, 13:29:49 pm »



[/quote]

Не е задължително да се редуват яйчиниците всеки месец, може един и същ яйчник да овулира няколко цикъла подред. И да, може да имаш два пъти овулация в един цикъл и едновременно и с интервал от време. Така като се зачеват и разнояйчни близнаци. :wink:
[/quote]Това не го знаех,а за разнояйчните близнаци и аз мисля,като Хриска
Плами,възможно е,ако са се образували и в двата яйчника фоликули.Случва се рядко,но все пак се случва-разнояйчни близнаци :D
Разнояйчните близнаци са от 2 фоликула (яйцеклетки), а не от двата яйчника.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #645 -: Септември 22, 2008, 13:56:40 pm »
И по тази логика, защо да не са от двата яйчника?
Разбира се, че разнояйчните близнаци са от две яйцеклетки, ама защо те трябва и двете да са от един яйчник?
Както не е задължително яйчиците да се редуват да овулират, както е и нормално веднъж годишно да има и ановулационен цикъл. Както е и възможно ако има два фоликула, единия да се пукне днес, а другия утре, та ето ти две овулации в един цикъл. :wink:

Няма да навлизам в спор. Има много инфо за овулацията в сайта.
Лек ден от мен.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #646 -: Септември 22, 2008, 14:00:47 pm »
И по тази логика, защо да не са от двата яйчника?
Разбира се, че разнояйчните близнаци са от две яйцеклетки, ама защо те трябва и двете да са от един яйчник?
Както не е задължително яйчиците да се редуват да овулират, както е и нормално веднъж годишно да има и ановулационен цикъл. Както е и възможно ако има два фоликула, единия да се пукне днес, а другия утре, та ето ти две овулации в един цикъл. :wink:

Няма да навлизам в спор. Има много инфо за овулацията в сайта.
Лек ден от мен.
Тъй като се позамисля си права,абсолютно има логика в това което казваш,моите познания май не са съвсем на таман.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #647 -: Септември 22, 2008, 23:21:51 pm »
От два дни имам усещането на влага постоянно в гащичките си.Обаче течението ми е бяло като крем.Дали не е симптом че ми идва?При вас как е?Повече ли ви се засилва течението преди менструация?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #648 -: Септември 23, 2008, 09:27:37 am »
Здравей Солано,
при мен се засилва течението точно преди да ми дойде. Но този месец забелязах, веднага след като правих тест за овулация и на 13 ден беше положителен, започна да ми е кремообразно, с малки топченца. А до следващия цикъл имам още 9 дни, а това започна преди 6-7 дни. Никога не е било толкова рано.
Не знам тези тесове колко са надеждни, но съм решила, че и другия месец ще ги провам и да видим какво ще стане.
Никога не съм забелязала прозрачна и разтеглива цервикална слуз, чудя се дали изобщо овулирам, щом я нямам.
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #649 -: Септември 23, 2008, 18:16:22 pm »
Здрасти Бебе!Благодаря за отговора!
Точно такова течение беше и моето-бяло,кремообразно на топченца.Постоянно чувство на влага.Очаквам менстр да ми дойде тази седмица.Дата на последната менстр беше 5ти септември.Течеше ми около 12-13дена,и взех да си мисля че може въобще да не съм имала овулация този месец.Аз този цикъл нямах слуз.Или сухо,или кремообразното течение.
Организъм.Но и аз твърдо съм решила след следващия м. да почвам с тестовете за овулация.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #650 -: Септември 24, 2008, 09:33:21 am »
Здравейте момичета.Ще ме приемете ли във вашата тема?И аз от доста време се опитвам да осъществя мечтата си -да имаме бебче с мъжа ми.Този месец за пръв път си взех тестове зо овулация-взех Клиър ову дали е добър избор?По принцип цикъла ми беше абсолютно точен на 28 дни но след операцията която преживях преди 7 месеца от извънматочна бременност- не е толкова редовен,в смисъл някога е 28 дни някога 25 незнам защо.Та въпроса ми е кога да започна с тестовете за да не пропусна евентоално овуто?Благодаря ви :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #651 -: Септември 24, 2008, 10:02:10 am »
Здравей Elina  :).....и аз ползвах такива мисля че изобщо не са най-добрите, но все пак опитах понеже са в комплект с тест за бременност. На опаковката си пише според МЦ на кой ден да ги започнеш, аз започнах от 10-ят /и ти може да пробваш тогава/ и така и не видях ІІ плътни линии и 5-те теста бяха с бледа втора /а в при такъв случай го считат за отрицателен/ но това изобщо не ми попречи ние да си работим по въпроса.....така че ти желая късмет  :balk_103: :crossfingers:

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #652 -: Септември 24, 2008, 10:27:14 am »
Та въпроса ми е кога да започна с тестовете за да не пропусна евентоално овуто?Благодаря ви :bighug:
В указанията за ползване има таблица, в която е написано спрямо дължината на цикъла, кога е удачно да се започне тестването. Като разбира се това е базирано на общият случай, защото има жени с късна или ранна овулация, но при теб - може да започнеш около 10-11 ден примерно, ако предполагаемата овулация е около 13-15 ден.....хипотетично :)
Успех !
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #653 -: Септември 24, 2008, 10:42:50 am »
Благодаря ви момичета-ckarabei Black_rose  -.Знам че има описано на опаковката от кой ден да се започнат,но аз по едно време имах съмнения че овуто ми е към 10 ден това според цервикалната слуз,и затова си мисля да започна от по-рано.А и както ви казах цикъла ми нещо играе последните месеци.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #654 -: Септември 25, 2008, 16:51:48 pm »
Такава гадна овулация никога не съм имала...Вчера през деня имах обилна ЦС и болки и реших че е деня на ОВУ-то (по принцип трябва да е тези дни) и вечерта късно се пребрах от командировка и с любимия се втурнахме в леглото. След секса получих по-силни болки дори и от преди. А днес вече съм в легото,защото дори немога и седя - като седна имам чувството че съм си седнала на яйчника  :( Другото странно е че мускулите ниско долу на корема ме болят сякаш съм направила безброй лицеви опори. Как мислите нормално ли е? Пийнах си 2 ношпа и се поуспокоиха болките, но такъв ужас досега не е било...
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #655 -: Септември 27, 2008, 09:11:04 am »
Здравейте момичета !И аз да се включа в тази тема !
При мен нещата стоят така :
Всеки месец около 10,11 ден от цикъла си усещам ОВУ с болки в корема леко засилено течение .Цикъла ми е около 25,26 дена (чудя се дали не е мн кратък?)
От известно време решихме да си правим бебе и уж зная кога е ОВУ но.. не се получава !Отидох на профилактичен преглед-док ми пусна Пролактина - оказа се висок
На всякъде чета,че високия пролактин подтиска овулацията,но аз я усещам ?Възможно ли е пролактина ми временно да е бил висок ?Сега ще го пускам пак,а и ще следя с тестове ОВУ.
Преди време бях ходила на док за тези болки Тя ме гледа и на ехограф и с онова другото ултразвук ли беше .. и ми пусна изследвания за възпаление - каза че всичко е на ред просто съм имала болезнена ОВУ. А дали я има ?Този месец ще видим !И ако я няма тогава защо всеки месец имам болки за по 1,2 дена и после отшумяват ,а също и гърдите ми се напрягат и ме наболяват .....Доста съм объркана
Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам на мненията ви
Благодаря ви предварително!
[/url]
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #656 -: Септември 27, 2008, 11:30:42 am »
Виви,не може да си сигурна че имаш овулация докато не се проследи.Отиди няколко месеца на фоликулометрия .А лечение за високия прилактин назначено ли ти е?
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #657 -: Септември 27, 2008, 12:19:53 pm »
Д-р Пракова каза да го пуснем още веднъж пролактина и тогава ще пием хапове !
А сега чакам изследванията
[/url]
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #658 -: Септември 27, 2008, 12:50:52 pm »
Момичета,относно Клиър Овю искам да ви кажа как работят при мен.
В деня ,преди овулацията ми дава 2 черти,но ги правя нигани по едно и също време,като гледам 3-4 часа преди теста да не съм ходила до тоалетна по малка нужда.Ако пиете повече течности и пишкате често,може да не ви отчете.Така се получи и при мен първия месец,коагто прочетох по форумите,че е добре да не стискаме за 3-4часа,като и да се тестваме по-късно през деня.Когато започнах да спазвам това,тестовете веднага дадоха верен резултат.Сигурно е,защото следя и БТ и теста съответства на температурата.
Колкото до теста в деня на самата воулация,то той обикновено е отрицателен.
*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #659 -: Септември 27, 2008, 17:04:43 pm »
ДесиХ2
Цитат
Колкото до теста в деня на самата овулация,то той обикновено е отрицателен.

Защо???

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.