0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест овулация
« Отговор #340 -: Май 21, 2008, 09:38:31 am »
Аз също имам болки в гърдите по време на овулация, а в деня когато теста ми отчита + резултат имам и даста силни болки в яйчниците.
Re: Тест овулация
« Отговор #341 -: Май 21, 2008, 16:33:48 pm »
Момичета, искам да ви питам, възможно ли е два пъти в месеца да има овулация?Братовчедка ми, която е мед.сестра ми каза че може двата яйчника да овулират в един месец (първо единия, после другия. Лично тя пък е забременя един, два дни преди цикъл.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #342 -: Май 21, 2008, 16:36:58 pm »
Възможно е да се отделят яйцеклетки от двата яйчника, но обикновено това става в кратък период от време и не е правило, а по-скоро изключение. Възможно е и късно забременяване (малко преди датата на цикъла), тогава просто е имала късна овулация, ако не беше забременяла щеше и цикълът да и дойде по-късно.
Re: Тест овулация
« Отговор #343 -: Май 21, 2008, 17:21:56 pm »
А при такова забременяване,с късна овулация,малко преди цикъла,той(Цикъла,де)ще дойде ли или не!Дали в този случай няма да има цветна бременност?
Например при 26 дневен цикъл,ако има повторна или късна овулация да кажем на 22ия ден,какво ще стане?
Нещо хич не ми е ясно това?А на вас?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #344 -: Май 21, 2008, 17:23:57 pm »
А при такова забременяване,с късна овулация,малко преди цикъла,той(Цикъла,де)ще дойде ли или не!Дали в този случай няма да има цветна бременност?
Например при 26 дневен цикъл,ако има повторна или късна овулация да кажем на 22ия ден,какво ще стане?
Нещо хич не ми е ясно това?А на вас?
Няма да дойде.
"Цветна бременност" не е медицински термин, това е "бабешкото" означение на бременност с кървене, което е предизвикано от нещо и в днешни дни се лекува.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #345 -: Май 21, 2008, 17:27:45 pm »
Твърде разпространено е схващането, че "цветна бременност" е нещо нормално и се случва, а това не е така! Кървенето по време на бременност НЕ е нормално и е много опасно!
Кървенето няма общо с това кога е забременяла жената дали с нормална или късна овулация.
Разлика от няколко дни м/у двете овулации (които и без това да се случат е рядкост) е пък ТВЪРДЕ голяма рядкост. Т.е. ако въобще някога се случат две овулации, те са в близък интервал от време.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 17:30:02 pm от Lan »
Re: Тест овулация
« Отговор #346 -: Май 21, 2008, 17:31:54 pm »
Лан, :oops:аз тва го знам,ама нали знаеш пуста надежда!Просто се опитвам логично да си обясня процесите,които ще настъпят,ако овуто е второ например и хормоните след първата овулация се развиват като за цикъл.Това малко ме обърква.А иначе за цветната бременност знам.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #347 -: Май 21, 2008, 17:34:58 pm »
Точно в това е въпроса де - ако хормоните намерят време да се развият като за цикъл няма да има втора овулация. За това и казвам, че ако въобще става, става за кратко време. Фоликулът ще регресира и няма да се спука.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #348 -: Май 21, 2008, 17:39:10 pm »
Когато забременях имах доминантен фоликул от яйчника без тръба (24мм), имах и 22мм от другия яйчник. Докторът ми каза:"Явно този месец няма да е, защото доминантният фоликул е от грешната страна". Хубаво, но аз забременях, явно е имало или двойна овулация (от двата яйчника) или някакво чудо с улавянето. Ако приемем, че е имало двойна овулация, е станала точно в един и същи ден и то точно когато трябваше да си ми бъде овулацията, защото след него секс не сме правили...Имах съвееем слабо зацапване поради малко по-нисък прогестерон, та за това разсъждавам по този начин.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 17:42:48 pm от Lan »
*
Re: Тест овулация
« Отговор #349 -: Май 21, 2008, 17:42:18 pm »
Лан, :oops:аз тва го знам
Не се засягай ,мила, опитвам се да обяснявам подробно и изчерпателно и не винаги съобразявам, че човекът отсреща повечето неща ги знае. Понякога по-добре и от мен! :oops:
Re: Тест овулация
« Отговор #350 -: Май 21, 2008, 17:46:42 pm »
Не съм се засегнала!НО цял живот съм се опитвала да мисля логично,а напоследък разбирам,че логиката не винаги е правилния път!
Някой неща ги знам,други само си мисля,че ги знам,а от трети си нямам и грам понятие!Но аз пък съм на принципа,че с питане и до Цариград се стига!
Благодаря ти,че въпреки всичко имаш търпение да отговаряш подробно и спокойно!
А това твоето си е направо сбъдната мечта,малко като приказка.И все се чудя,защо все на другите им се случват такива необясними щастливи съвпадения?!?Още ги наричат Чудеса! :DРадвам се за теб и така имам още една причина да се надявам!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #351 -: Май 21, 2008, 17:53:59 pm »
 :balk_21: :bighug:Много си мила, трогна ме! Стискам палци и за твоето малко Чудо!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #352 -: Май 23, 2008, 20:06:05 pm »
Здравейте момичета, имам два въпроса:
 1. На всички ли полужителните тестовете за овулация са с по ярка тестова линия?
 2. Какво значи "цветна бременност"? В смисъл не разбирам кървенето по време на бременност, как е възможно да е точно като менструация?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #353 -: Май 23, 2008, 20:55:54 pm »
Здравейте момичета, имам два въпроса:
 1. На всички ли полОжителните тестовете за овулация са с по ярка тестова линия?
 2. Какво значи "цветна бременност"? В смисъл не разбирам кървенето по време на бременност, как е възможно да е точно като менструация?
1. Не. Тестовата линия може да е едва забележима и в началото е точно такава
2. На вторият въпрос е трудно да се отговори еднозначно, защото кървенето може да е предизвикано от много неща...не е задължително да е точно като цикъл, но не е невъзможно.
*

    krasiko

  • ***
  • 412
  • Щастлива мама на двама
Re: Тест овулация
« Отговор #354 -: Май 23, 2008, 22:58:04 pm »
Аз имах кървене , два пъти в началото на бременноста ми . И двата пъти беше близко до датата , на която трябваше да ми дойде цикъла . Но кръвта не беше като менструалната , а розово-червеникава ,не обилна .
*
овулация
« Отговор #355 -: Май 25, 2008, 20:09:29 pm »
момичета вьзможно ли е при закьснение на менструацията от 5 дни и менструация доста кратка и слаба само 2 дни и полов контакт през 2 рия ден от овулацията според нормалния цикул и 2 дни преди овулацията според закьснението на цикула да настьпи оплождане?
*
Re: овулация
« Отговор #356 -: Май 25, 2008, 20:43:13 pm »
???Значи според нормалния цикъл от 28 дни мога да разбирам,че овулацията е била 14-15 ден,но иначе нищо не разбирам.Някой друг да се включи :)

Re: овулация
« Отговор #357 -: Май 25, 2008, 20:59:33 pm »
Чесно казано и аз нищо не мога да разбера.Маура много сложно си го обяснила.Това за мен е висша математика.  :P  Сега последно имаш ли закъснение на цикъла или не си могла да си изчислиш предполагаемата дата на овулацията? Принципно всичко е възможно и е много трудно да се каже кога точно е била или ще бъде овулацията и дали изобщо ще има оплождане. 
Цитат
полов контакт през 2 рия ден от овулацията
  Какво имаш предвид това-втори ден след предполагаема овулация ли?
*
Re: овулация
« Отговор #358 -: Май 25, 2008, 22:21:47 pm »
имам предвид че според овулационния календар трябваше да ми доиде на 8 маи и фертилните дни ми се падаха 19 20 21 22 маи но ми доиде на 12 маи и тогава фертилните дни ми се падат 23 24 25 26 секс правихме на 20 кьсно вечерта може и 21 да е било вече :wink:.менструцията ми е редовна от 3 месеца си правя тук календар и всеки пьт ми идваше точно на деня а този месец ми закьсня но предполагам е от смяната на времето.не сам много в час с тези неща и сега не знам кога се счита че сам в овулация(фертилните дни) според датата на която трябваше да ми доиде или според датата на която ми е дошьл цикьла.и кога ще ми е овулацията (фертилните дни)следващия месец.
*
Re: овулация
« Отговор #359 -: Май 25, 2008, 22:24:58 pm »
Според датата на която ти е дошъл цикъла.