0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест овулация
« Отговор #200 -: Февруари 27, 2008, 17:30:28 pm »
Elfita, най-вероятно си изпуснала пика, може да е бил в неделя щом вчера теста ти е бил почти положителен, а днес е отрицателен. Цикълът ти колко дни е? Моят например е 25-26 дни и първите месеци започвах тестовете от 9-ти ден за да съм сигурна. Сега вече знам, че пикът ми е 11-12 ден и ги правя само тогава, но в началото трябват повече експерименти. Успех следващия месец и дано не ти се налага да се занимаваш с тестове дълго време. :wink:

Мацки, бях ви обещала да споделя впечатления от ebay-ските тестчета. Според мен не са лоши. И положителният и отрицателните бяха много ясни. Единствената досадна подробност е, че трябва да се изчака урината да се охлади до стайна температура и се налага да пишкаш в чашка и да чакаш 20-тина минути, но не е болка за умиране.:D
*
Re: Тест овулация
« Отговор #201 -: Февруари 27, 2008, 17:42:06 pm »
стига да имаш нерви и търпение  :lol:
*
Re: Тест овулация
« Отговор #202 -: Февруари 27, 2008, 17:46:31 pm »
днес за първи път си направих тест за овулация - отрицателен. очаквах да е така защото е по- рано (9-ти ден от МЦ) , ама нещо ме наболяват яйчниците (или нещо друго , но болката  е ниско долу) и реших да започна от днес. В понеделник мисля да отида на лекар , за да види дали няма някой фоликул! стискам палци на всички скоро да се похвалим с 2 чертички , но на тестовете за бременност!  :bighug:
Re: Тест овулация
« Отговор #203 -: Февруари 27, 2008, 18:12:23 pm »
ама нещо ме наболяват яйчниците (или нещо друго , но болката  е ниско долу)   


аз си правих тестове за Ов. миналата седмица на 19-ти и ми даде +тест, тогава не ме боляха яйчниците, а сега седмица по- късно ве4е ме наболяват и предърпват. според вас каква е причината?
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Тест овулация
« Отговор #204 -: Февруари 27, 2008, 19:02:53 pm »
Предполагам, че пика е бил вчера сутринта (т.е. вторник сутрин или понеделник вечерта), затова не го отчетох ясно след 15:00 часа.Но аз втори месец ги правя и може да изглежда откачено, но ги почнах на 7 ден от цикъла, който е 27-28 дни винаги(не вярвам да съм го изпуснала  8O).По мои изчисления тази вечер трябва да е момента. :bighug: за всички.  :blowingdust:
« Последна редакция: Февруари 27, 2008, 19:04:42 pm от _Elfita_ »
*
Re: Тест овулация
« Отговор #205 -: Февруари 27, 2008, 19:16:48 pm »
Оффф и аз съм така ,купих си клиър ову и направо съм отвратена,та те нямат и контролна черта гледам ги под една 200 ватова крушка да видя въобще има ли чертички някакви,за положителен въобще не се и надявам...Ще взема утре да си купя пак овю ,че ми се виждат по- читави..
Re: Тест овулация
« Отговор #206 -: Февруари 27, 2008, 21:15:50 pm »
И на мен Овю повече ми харесват.Купих си Клиър ову,и тя контролната чертичка беше бледа,и така и не можах и да разбера двете еднакви ли са,май да ама ,по трудно ми е с тях.И не мисля да си купувм вече от тях.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #207 -: Февруари 27, 2008, 21:57:13 pm »
аз си купих от двата вида (Клиър ову и Овю) - такива имаха в аптеката. проблем ли е според вас един път да ползвам единия , един път другия . тези Овю днес много отчетливо ми показаха (за жалост) една чертичка!
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Тест овулация
« Отговор #208 -: Февруари 27, 2008, 22:00:55 pm »
baby_s ,
кажи кой де :) ,че са много моделите и са различни бройките, пусни ми линка на лични и ги поръчвам на секундата.Дано пък да са на късмет  :D
Ами кликнах върху тези, ето линк http://cgi.ebay.co.uk/PRIVATE-50-OVULATION-PREGNANCY-FERTILITY-TEST-TESTS-KIT_W0QQitemZ310026512122QQihZ021QQcategoryZ30118QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
гледам, че са 25 за бременност и 25 ову-теста, така че дай да пробваме ако още си навита! Разбираме са за куриерска услуга с наложен платеж?
« Последна редакция: Февруари 27, 2008, 22:04:18 pm от sof »

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
Re: Тест овулация
« Отговор #209 -: Февруари 28, 2008, 14:01:09 pm »
аз си купих от двата вида (Клиър ову и Овю) - такива имаха в аптеката. проблем ли е според вас един път да ползвам единия , един път другия . тези Овю днес много отчетливо ми показаха (за жалост) една чертичка!
според мен само ще се объркаш така  :D!както виждаш,момичетата пишат,че различните марки им отчитат по различен  начин т.е. някои са с по-висока чуствителност към ЛХ.. ползвай си този месец само от единия вид...пък ако не стане бебо,следващия месец ще използваш другия вид тестове...ако ли пък стане още този месец бебок ще ти е все едно ча са останали едните тестове за О. неизползвани :wink:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #210 -: Февруари 28, 2008, 14:07:21 pm »
 :bighug: дай боже на всяка една от нас да не и се налага да ползва тези тестове! благодаря ти!
Re: Тест овулация
« Отговор #211 -: Февруари 28, 2008, 14:18:26 pm »
rossy *,и според мен е най-добре за всеки цикъл да си ползваш само един вид тестове.
Re: Тест овулация
« Отговор #212 -: Февруари 28, 2008, 14:55:57 pm »
Здравейте момичета!
Направо ще откача с тези тестове,ползвам Овю от 11 ден и все ми показва бледа втора лента.Мц ми е 27-30 дни и започнах както пише в листовката,но уви или нямам ову или тези тестове са скапани.Меря си и темп. и тя никаква я няма.та се чудя този месец от кога да започна ,днес ме и 4 ден?моля ви помагайте :(
*
Re: Тест овулация
« Отговор #213 -: Февруари 28, 2008, 15:03:26 pm »
Аз също малко се обърквам затова този месец почнах от 6 ти ден пък да видим до къде ще я докараме
Re: Тест овулация
« Отговор #214 -: Февруари 28, 2008, 15:06:11 pm »
Аз също малко се обърквам затова този месец почнах от 6 ти ден пък да видим до къде ще я докараме
ще стискаме палци :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Тест овулация
« Отговор #215 -: Февруари 28, 2008, 15:15:42 pm »
Здравейте момичета!
Направо ще откача с тези тестове,ползвам Овю от 11 ден и все ми показва бледа втора лента.Мц ми е 27-30 дни и започнах както пише в листовката,но уви или нямам ову или тези тестове са скапани.Меря си и темп. и тя никаква я няма.та се чудя този месец от кога да започна ,днес ме и 4 ден?моля ви помагайте :(

Здравей, Диси, аз също миналия месец ползвах тези тестове, моят цикъл е също редовен като твоя.На мен ми отчитаха по същия начин-само бледа втора черта и то един ден, аз започнах от десетия за по-сигурно.Не се получи :(.Мисля този месец да сменя марката, но още не знам коя е най-надеждна.Аз температура не меря, но пък нали знаеш, че има един ановулаторен цикъл.
Re: Тест овулация
« Отговор #216 -: Февруари 28, 2008, 15:44:53 pm »
Ами с кой да ги сменя,момичетат казват този е по хубав от Клийр ову?Нямам идея
Re: Тест овулация
« Отговор #217 -: Февруари 28, 2008, 15:58:28 pm »
За съжаление аз също нямам идея, също очаквам съвет.Но не бих ги използвала повторно.Така че ако някой има идея моля да сподели с нас.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #218 -: Март 02, 2008, 16:56:29 pm »
Здравейте момичета!
Направо ще откача с тези тестове,ползвам Овю от 11 ден и все ми показва бледа втора лента.Мц ми е 27-30 дни и започнах както пише в листовката,но уви или нямам ову или тези тестове са скапани.Меря си и темп. и тя никаква я няма.та се чудя този месец от кога да започна ,днес ме и 4 ден?моля ви помагайте :(

Здравей, Диси, аз също миналия месец ползвах тези тестове, моят цикъл е също редовен като твоя.На мен ми отчитаха по същия начин-само бледа втора черта и то един ден, аз започнах от десетия за по-сигурно.Не се получи :(.Мисля този месец да сменя марката, но още не знам коя е най-надеждна.Аз температура не меря, но пък нали знаеш, че има един ановулаторен цикъл.
и аз съм с тези Овщ този месец. Започнах на 9-тия ден за по-сигурно и още нямам 2 чертички :( :( Взела съм си и Клиър ову , ама ще ги оставя за следващия месец ( пък колко ми се иска да не трябват.........)
Re: Тест овулация
« Отговор #219 -: Март 03, 2008, 10:27:07 am »
момичета,а спазвате ли всички правила при тестването-да не сте пили 2-3 часа течности,да се тествате следобяд горе-долу по едно и също време всеки ден и т.н.?
към disi-казваш,че и БТ не е ти е отчела минали я месец промяна,нали?може да е бил ановолуторен цикъл..според мен опитай да се ориентираш по ЦС кога да започнеш тестовете..появи ли се фертилна ЦС,започваш да се тестваш от същия ден,докато не отчете "+" резултат..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!