0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #40 -: Декември 01, 2008, 19:54:33 pm »
Branka, при първата ми бременност въобще нямах такива проблеми с повръщане и гадене, колкото и да ми се струваше странно. Сега не е така, но си знам, че от бременност до бременност има разлика. Така че не се притеснявай за това, а се радвай, че караш по-леко.
Asturiana, имам приятелка, която изкара две бременности с диабет на бременността. Бебетата наистина се родиха големи, но тя лично и двете си ги роди естествено. Чак при втората бременност й казаха какво да прави, че пази диета дотолкова, доколкото да се ограничава в определени храни. Третата бременност вече я изкара нормално, но й даваха допълнително направления за кръвната захар, така че искай си и ти.
Аз днес за втори път имам леко зацапване, добре, че утре съм на преглед сутринта и ще мога да питам док какво да правя. Тъкмо си мислих, че вече всичко е наред...  :(
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #41 -: Декември 01, 2008, 19:59:48 pm »
smile76 благодяря ти много ,дано да карам лека бременност.Желая ти утре добри новини!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #42 -: Декември 01, 2008, 22:58:08 pm »
Благодаря ви Гане,Жабче,Патладжанке и smile76 за подкрепата. Желая на всички момичета да си гушнем здрави бебчета на финала.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #43 -: Декември 01, 2008, 23:39:16 pm »
Записвам се и аз да следя темата! На новите бремелинки честито! Леки и безпроблемни вече 8 месеца :D Ние в петък бяхме на преглед, моето мъниче явно е решило да не си показва пола, защото пак беше обърнало гръб на доктора! Но и ние с таткото отначало бяхме решили да не узнаваме пола, защото ще го обичаме каквото и да е, но май любопитството започна да надделява, а явно сега то ни се подиграва, като не иска да се показва. Иначе е много игриво и поради тази причина може би започнах да го усещам доста рано - още в 17-та седмица. Към всички вас момичета - напълно разбирам страховете ви, аз също тръпна преди всеки преглед, дори, след еуфорията, която ме беше обзела отначало дойдоха и всички страхове - всичко наред ли ще бъде, това дали е нормално, онова дали е нормално, чак забравих да се радвам... :oops: Но явно това е нормално за нас - много чакалите да се сдобият с така желаната рожба. Аз обаче съм позитивна личност и вярвам, че всичко ще бъде наред! Пожелавам ви го от все сърце момичета!
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #44 -: Декември 02, 2008, 11:33:32 am »
Здравейте момичета и аз  се записвам да следя тази темичка на 5.12 сме на преглед и вече ако бебо се обърне ще ни кажат пола,миналия месец не можахме да го видим.Желая на всички лека бременност и много успех :P
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #45 -: Декември 02, 2008, 12:10:31 pm »
Гане, добре ли си вече? Стискаме палци да е наред всичко!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #46 -: Декември 02, 2008, 12:41:07 pm »
Розичке, бивам, имам много силни контракции и болки и лежа повечко, но поне кървене няма. Чакам си чинно прегледа скоро да видим как се развиваме. Благодаря ти :bighug:
« Последна редакция: Декември 02, 2008, 12:43:05 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #47 -: Декември 02, 2008, 16:49:48 pm »
Момичета, да ви питам..тази сутрин преди да стана получих втвърдяване на корема..много странно и непознато за мен усещане - продължи не повече от минута - може и по-малко да е било, но аз като му се вторачих и ми се струва, че е било цял час..без никаква болка, просто усещах предната си коремна стена(повече в ляво) стегната като камък..след това отмина??Контракция ли е било, какво ..не знам..не се повтори..а на лекар съм чак другата сряда..Случвало ли се е на някоя от вас и то толкова рано?

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #48 -: Декември 02, 2008, 17:41:17 pm »
Хайде и аз да се запиша в новта тема. При мен засега нещата са нормални. От снощи имам проблеми с гърлото - боли ме особено от едната страна се е подуло доста. Изядох днес половин лимон с кората, лъжичка мед сутринта, пия чайове и дано да ми размине скоро. Иначе в момента съм в осма г.с. На доктор съм към края на месеца.
Успех на всички БЪДЕЩИ МАМИ!!! :D
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #49 -: Декември 02, 2008, 17:48:44 pm »
]tancheto най-вероятно е била контракция. не се притеснявай, аз също имах такива безболезнени контракции от 4 месец. почивай повече, а докторът ти ще ти предпише лекарства срещу тях. важното е да не са болезнени!!! успех!!!
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #50 -: Декември 02, 2008, 18:11:17 pm »
Мириам, ако не ти е много гадно, намажи си гърлото със сода. Неприятно е, но на мен много ми помага, а гърлото ми е слабо място от дете още.

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #51 -: Декември 02, 2008, 18:32:00 pm »
Танче, вероятно е било контракция наистина. И аз имам от 16-17 г.с. насам. Поне оттогава ги различавам, преди това не бях сигурна газове ли са или са контракции. Д-р Сигридов каза, че по 1-2 на ден е нормално да има. Аз съм забелязала, че като се преуморя или реагирам по-емоционално на нещо, зачестяват.  :? Има дни, в които по цял ден ми се втвърдява корема. Лежа, пия но шпа и магнезий и обикновено се успокоява ситуацията. Но всеки път изпадам в дива паника...
  09.11.2007
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #52 -: Декември 02, 2008, 19:51:59 pm »
Здравейте! И аз да се отчета  :lol:
Днес бях на лекар и най-накрая си видях бебчо - много сладко маха с ръчички  :lol: Всичко е наред, просто плацентата ми все още била твърде ниско, но с течение на бременността щяла да се вдигне. Можело да плувам в басейн, ама мен пак ме е страх и май като отида с колегите на хижа на Коледно парти, ще пропусна за всеки случай. Та сега съм щастлива, имам си снимчица и запис на прегледа  :kickboy:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #53 -: Декември 02, 2008, 19:52:55 pm »
Влизам набързо само да се отчета, че пак съм с кръвотечение. Имам час за утре сутринта, докторът каза да не ходя днес, да се друсам по пътя, а да лежа.
Кръвта е кафяво-червена, имам и тежест в корема, направо си е цикъл, беше поспряло следобяд, сега пак се увеличи.. Днес сме и 2.12. - датата на цикъла ми, миналият месец пак прокървих на тази дата и направих теста, който се оказа положителен.. Само, че сега е по-обилно.

Не знам, просто изнемогвам вече и май по-добре да спра да мрънкам тук и само да развалям хубавата темичка, че от мен само неприятности се чуват.
Не знам и къде ще му излезе краят - то аз психически се сривам всеки път.
Успокоявам се само, че още си усещам напрегнати гърдите и това ми е едничката надежда, че  ембриончето е живо.
Знам, че и по-страшни неща има и не искам да драматизирам, но ми е много тежко.

Прегръдки и ме извинете :?
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #54 -: Декември 02, 2008, 19:56:13 pm »
Мила Aubergine, не унивай! Прегръщам те и стискам палци всичко да е наред. Сега полежи малко и мисли само за хубави работи!  :bighug:
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #55 -: Декември 02, 2008, 20:00:25 pm »
Патладжанче,миличка почивай и не мисли лоши неща.Пожелавам ти утре на прегледа всичко да е добре.
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #56 -: Декември 02, 2008, 20:01:12 pm »
Aubergine  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #57 -: Декември 02, 2008, 20:09:34 pm »
Патладжанче, докато не се появи ясна червена кръв - това може да е от останалите ембриончета. Трябва да си спокойна, знам колко е трудно, но се опитай. Аз бях с много силно кървене - ясна червена кръв и въпреки това сме все още 2 в 1. Лежи, почивай, а ние ще стискаме палци всичко да е наред!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #58 -: Декември 02, 2008, 23:19:35 pm »
Патладжанче много ти дойде напоследък,опитай се да не се притесняваш въпреки че знам че е невъзмойно,но ти се опитай.:crossfingers: всичко да е наред утре на прегледа и ти да можеш да се успокоиш.Ние сме с теб! :bighug:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #59 -: Декември 02, 2008, 23:46:03 pm »
Патладжанче, и аз съм като теб, въпреки че при мен не е обилно. Цветовете варират, като и червеното присъства. Тъкмо се успокоя, че е поспряло и после пак почва.  :(  И така вече повече от 10 дена. Утре ще си пусна изследване, за да видя как ми е прогестеронът, че преди 3 седмици беше доста нисък - около 5 (не че знам референтните стойности, но докторът каза, че 5 било много ниско). В петък пак съм на лекар. Дано нещата се пооправят дотогава!