0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #40 -: Януари 24, 2008, 18:56:27 pm »
Здравейте д-р Бърди! Сутринта забелязах червеникаво петънце под оченцето на Вики! То е по скоро на бузката непосредствено след околоочния контур. Само едно е петънцето,без връхче, прилича на такова "от ухапано от комар". Няма на други места такова! Не съм въвеждала тези дни нова храна, на кърма сме! Сигурно няма връзка, но точно това е оченцето, на което беше запушено каналчето! Трябва ли да консултирам с дерматолог или да я заведа при педиатъра й?!  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #41 -: Януари 24, 2008, 19:38:29 pm »
Докторе,
Фусикорта веднага даде резултат при екземата иначе се беше закучила работата, благодаря.
За окото, няма да стане само с преварена вода, днес мазах с Тобрекс. Бяхте ми казали капки, но аз не съм обърнала внимание и понеже педиатърката ми каза маз, купих кремообразния Тобрекс. На листовката пише, че за бебета става, а капките за по-големи деца, но то и Олинта е така. С капки определено ще е по-лесно, за в бъдеще да знам - мога ли капките да слагам???

Спасибо  :wink:
Нина
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #42 -: Януари 24, 2008, 20:11:15 pm »
Благодаря докторе!
За моя радост Рая днес сука без проблем :)
Тя от две седмици е на 4 хранения, аз не предлагам
преди 4-4.5 часа. Дано се нормализират нещата, за да
се успокоим и двете :)

Желая Ви лека вечер.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #43 -: Януари 24, 2008, 20:15:50 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
от два дена ръчичките и кръчетете на Дилян са влажни.Каква е според вас причината и какво да направя?И още един въпрос.
Дерматолог ни видя пъпчиците и ни каза 7дни с фусидин по 2пъти на ден.напражихме го,малко се поуспокоиха но продължават едни да излизат и други се скриват.Как да продължа?Преди това мажех с а-дерма кремчето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG

За ръцете това не е проблем.
Претопляте много!
Мажете ли със зехтин? св.мас?
Много гореща баня?
къпя с гел на а-дерма и мажа и лицето и тялото с кремчето на а-дерма.как да продължавам с лицето и тялото
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #44 -: Януари 24, 2008, 20:42:48 pm »
Здравейте д-р Бърди! Сутринта забелязах червеникаво петънце под оченцето на Вики! То е по скоро на бузката непосредствено след околоочния контур. Само едно е петънцето,без връхче, прилича на такова "от ухапано от комар". Няма на други места такова! Не съм въвеждала тези дни нова храна, на кърма сме! Сигурно няма връзка, но точно това е оченцето, на което беше запушено каналчето! Трябва ли да консултирам с дерматолог или да я заведа при педиатъра й?! 
Търкаме очичките със замърсени ръце.
НЕ Е "алергия"... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #45 -: Януари 24, 2008, 22:04:06 pm »
Докторе,
Фусикорта веднага даде резултат при екземата иначе се беше закучила работата, благодаря.
За окото, няма да стане само с преварена вода, днес мазах с Тобрекс. Бяхте ми казали капки, но аз не съм обърнала внимание и понеже педиатърката ми каза маз, купих кремообразния Тобрекс. На листовката пише, че за бебета става, а капките за по-големи деца, но то и Олинта е така. С капки определено ще е по-лесно, за в бъдеще да знам - мога ли капките да слагам???

Спасибо  :wink:
Нина
Да,може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #46 -: Януари 25, 2008, 01:24:08 am »
Здравейте отново, днес четох четох съветите ви и ми се набива в очи че доста бебенца се хранят по-нарядко от нас -На 4 часа , правят  голяма нощна пауза на нашата възраст и т.н..Мъничето е на 2,5 месеца и в общи линии си се храним средно на 3 часа, като през нощта прави една пауза около 4 часа но пък следобед-привечер си хапва на около 2 часа. Суче кратко и ефективно иначе  :wink: Понякога търси да суче около час и нещо след като е сукал, суче малко, изхожда се и пуска. Отначал се хранеше на около 3 часа но сам ги сгъсти така. Има дни в които цял ден суче на по около 2 часа но по-кротко и по-помалко. Когато го преобличам връща, когато се напъва да ака- връща- независимо кога се е хранил, или пресечено или не. Още в първите седмици забелязах че по някакава причина ако ми остане в ръцете час и нещо след хранене и спи- не връща навън почти нищо. И започнахме да се гушкаме. Връщането като цяло намаля, не е като в началото по 20 и повече пъти на ден, но често си преглъща нещо и май пак си му се надига но не е чак да го връща навън. :?, но след такова преглъщане често започва дълго и силно да хълца. Допускам и да се дави или да гълта прекалено бързо и по-много, защото кърмата ми тече силно, случва се и да се задави, когато слиза в началото и ако се дръпне личицето му става цялото на капчици.
Вода и не иска и аз не му и предлагам вече, само напоследък ако е върнал една -две глътки да не му стои киселото на гърлото- защото си се усеща възкисела миризма дори по-остра отколкото ми се струва нормално за кърмено бебе.

Питането ми е възможно и вероятно ли е тези проблеми с дишането, за който питах, хъркането включително и прекарания лек бронхеолит да имат връзка с това и то да ги причинява или да предразполага към тях?
В болницата ми споменаха за сгъстяване на кърмата, но по количеството върнато прецениха че не е наложително.вие какво мислите по този въпрос?
Ще чакм резултата от посявките и ако има стафилококо ще мажа с бактробан, но ако няма стафилокок, няма нищо друг което да не е ОК?
... освен някакаво стеснение в носната кухина-мене са ме опирирали от такова, баткото има установено, не знам дали има връзка...
Дано не ви досаждам вече с тези дълги обяснения, но не мога да спра да мисля и да търся и други вероятни обяснения.
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #47 -: Януари 25, 2008, 01:30:27 am »
Много точно описание-чудесно даже. Образователен материал чудесно написан "от първа ръка". :)

"...но често си преглъща нещо и май пак си му се надига но не е чак да го връща навън, но след такова преглъщане често започва дълго и силно да хълца. "
"...защото си се усеща възкисела миризма дори по-остра отколкото ми се струва нормално за кърмено бебе."

->Класическото описание на рефлукс със съпътстващ езофагит.

Оставяйте детето колкото се може повече през деня в столче за кола.
Няма начин да се сгъстява кърма без риск да се попречи на кърменето. Оризовото брашно не сгъстява кърмата дори и в шише.
Да, тези проблеми с дишането може да се дължат на рефлукс!

« Последна редакция: Януари 25, 2008, 01:32:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #48 -: Януари 25, 2008, 01:33:16 am »
Здравейте Д-р Бърди,
от два дена ръчичките и кръчетете на Дилян са влажни.Каква е според вас причината и какво да направя?И още един въпрос.
Дерматолог ни видя пъпчиците и ни каза 7дни с фусидин по 2пъти на ден.напражихме го,малко се поуспокоиха но продължават едни да излизат и други се скриват.Как да продължа?Преди това мажех с а-дерма кремчето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG

За ръцете това не е проблем.
Претопляте много!
Мажете ли със зехтин? св.мас?
Много гореща баня?
къпя с гел на а-дерма и мажа и лицето и тялото с кремчето на а-дерма.как да продължавам с лицето и тялото
Бебешко акне?
Може да продължите с А-дерма само.
Не е за Фуцидин това... .

Има ли на други места такива обриви?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #49 -: Януари 25, 2008, 02:01:45 am »
Оставяйте детето колкото се може повече през деня в столче за кола.
Няма начин да се сгъстява кърма без риск да се попречи на кърменето. Оризовото брашно не сгъстява кърмата дори и в шише.
Да, тези проблеми с дишането може да се дължат на рефлукс!

Какво друго мога да направя?
Той денем ми е почти постоянно в ръцете - бих казала че е доста изправен, и практически с това намалих връщанията навън от над 20 до 3-4, това не ми тежи - само да е добре, столчето има ли някакви други предимства освен изправеното положение?
Но въпреки това има тези дихателни проблеми, /появиха се след като намаля връщането/ които ако са от това, значи не правя достатъчно или то просто не е достатъчно ефективно за него  :( :( :?
за оризовата каша само споменаха за даване чиста такава, директно преди хранене- щяло да му се сгъсти направо в стомахчето, но като прецениха че няма нужда - нищо повече не казаха, аз и не питах.честно казано точно при тези обстоятлства не знам дали държа толкова много на кърменето. бих поела някои рискове,а и той има стабилен сукателен рефлекс- след раждането се наложи 1 седмица да е на шише и АМ и после засука като че никога не е виждам шише, не се и зачуди даже.
« Последна редакция: Януари 25, 2008, 02:08:34 am от oceanid »
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #50 -: Януари 25, 2008, 03:29:33 am »
Здравейте Д-р Бърди,
от два дена ръчичките и кръчетете на Дилян са влажни.Каква е според вас причината и какво да направя?И още един въпрос.
Дерматолог ни видя пъпчиците и ни каза 7дни с фусидин по 2пъти на ден.напражихме го,малко се поуспокоиха но продължават едни да излизат и други се скриват.Как да продължа?Преди това мажех с а-дерма кремчето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG

За ръцете това не е проблем.
Претопляте много!
Мажете ли със зехтин? св.мас?
Много гореща баня?
къпя с гел на а-дерма и мажа и лицето и тялото с кремчето на а-дерма.как да продължавам с лицето и тялото
Бебешко акне?
Може да продължите с А-дерма само.
Не е за Фуцидин това... .

Има ли на други места такива обриви?
не нямя.само по личицето.до кога може да продължи това акне?има го от около 15 ия ден от както се роди
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #51 -: Януари 25, 2008, 08:55:51 am »
Докторе да ви питам отново
От известно време забелязваме, че когато Йоана се ядоса или й си скараме започва да се удря с ръчички по главата.Обезпокоително ли е това?Благодаря Ви предварително.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #52 -: Януари 25, 2008, 10:36:29 am »
Докторе да ви питам отново
От известно време забелязваме, че когато Йоана се ядоса или й си скараме започва да се удря с ръчички по главата.Обезпокоително ли е това?Благодаря Ви предварително.
Не,не е проблем това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #53 -: Януари 25, 2008, 10:42:52 am »
Здравей Бърди!
дъщеря ми е на 11месеца и има Атопичен дерматит.в момента да чукна на дърво овладяваме положението с поддържаща козметика и има обриви само по краката.
проблемър ми е,че все още не съм давала никакви млечни продукти,включително и адаптирано мляко.кърмя вечер,през нощта и сутрин,през деня яде твърда храна.
Алергологът ме посъветва да въведа млечните след годинка,но за АМ нищо не каза.
моля те кажи си твоето мнение.достатъчна ли е кърмата при толкова голямо дете или вече трябва да дам АМ?трябва ли  да се притеснявам,че ще се появи отново криза.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #54 -: Януари 25, 2008, 10:43:30 am »
Здравейте Д-р Бърди,
от два дена ръчичките и кръчетете на Дилян са влажни.Каква е според вас причината и какво да направя?И още един въпрос.
Дерматолог ни видя пъпчиците и ни каза 7дни с фусидин по 2пъти на ден.напражихме го,малко се поуспокоиха но продължават едни да излизат и други се скриват.Как да продължа?Преди това мажех с а-дерма кремчето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG

За ръцете това не е проблем.
Претопляте много!
Мажете ли със зехтин? св.мас?
Много гореща баня?
къпя с гел на а-дерма и мажа и лицето и тялото с кремчето на а-дерма.как да продължавам с лицето и тялото
Бебешко акне?
Може да продължите с А-дерма само.
Не е за Фуцидин това... .

Има ли на други места такива обриви?
не нямя.само по личицето.до кога може да продължи това акне?има го от около 15 ия ден от както се роди
Трябва да не претопляте, да поддържате максимум 21-22 градуса и да не навличате с дрешки и одеяла детето. И ще се оправят нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #55 -: Януари 25, 2008, 10:44:58 am »
Здравей Бърди!
дъщеря ми е на 11месеца и има Атопичен дерматит.в момента да чукна на дърво овладяваме положението с поддържаща козметика и има обриви само по краката.
проблемър ми е,че все още не съм давала никакви млечни продукти,включително и адаптирано мляко.кърмя вечер,през нощта и сутрин,през деня яде твърда храна.
Алергологът ме посъветва да въведа млечните след годинка,но за АМ нищо не каза.
моля те кажи си твоето мнение.достатъчна ли е кърмата при толкова голямо дете или вече трябва да дам АМ?трябва ли  да се притеснявам,че ще се появи отново криза.
Може да кърмите и след годинка.
АД не е алергично заболяване и няма по принцип връзка с храни.
Тоест, налагането на "диети" е без смисъл и полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #56 -: Януари 25, 2008, 11:15:12 am »
Благодаря ви много
Хубав ден от нас
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #57 -: Януари 25, 2008, 11:31:28 am »
Благодаря докторе.

От 2-3 дни Лео (на 24 дни) е много неспокоен: не иска да спи през деня между храненията, суче кратко по 10-15 мин и след около час пак е гладен. Снощи след като яде около 30 мин, изседих с помпа около 50 мл. Всичкото мляко изяде и още търсеше. Мисля че имам кърма, но детето все е гладно. Верно че се роди по големичък (4.00 кг), и в родилния дом ми казаха че ще е постоянно гладен, но ме е страх да не би да не му стига.

Не са го теглили още, от както сме се върнали от болницата, така че не знам и как наддава. Нааканите памперси преди бяха по 4-5 на ден. Вчера едва 2 и то с много малко количество. Днес още не е акал.

Какво бихте ме посъветвали?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #58 -: Януари 25, 2008, 11:46:01 am »
Може да кърмите на два часа, но трябва да издържа тези два часа спокойно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #59 -: Януари 25, 2008, 11:56:30 am »
Здравейте д-р Бърди,
Желая Ви лек ден.
Вчера прибавих към вече даваните зеленчуци на дъщеря ми и няколко лъжички пюре тиквички с царевица, царевицата е за първи път, кочто обаче е само 15% от цялото съдържание на 190 гр бурканче, т. е. в няколко лъжички, нищожно количество.
Следобяд се почви някакво обривче на едната бузка само / ситни пъпчици/. Може ли да се смята евентуално, че е от малкото количество царевица, някаква алергия/ само там е обрива/, досега не е проявявала алергични реакции към даваните зеленчуци, плодове и месо.
Какво ще ме посъветвате, да продължа ли сцаревицата, като увелича малко или да я спра засега.
Благодаря Ви