0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4040 -: Юни 10, 2007, 11:53:25 am »
Цикълът ми определено не беше ановулаторен. Овулацията ми беше на 14-тия ден и според стойностите на БТ и според тестовете за ову (потвърдено и от теб :D) Само ме притеснява дали 10 дни ЛФ не е малко късичка и дали по принцип е проблем и евентуално за какво би могла да бъде индикатор късата ЛФ в МЦ  :?

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4041 -: Юни 11, 2007, 00:41:04 am »
Денис,благодаря за бързите отговори,но имам о6те 1.
Според теб колко трябва да стане моята БТ за да е сигурно,4е
е имало О.За6тото ми се струва 4е моята  няма достатъ4ната разлика
 :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4042 -: Юни 11, 2007, 06:49:51 am »
Цикълът ми определено не беше ановулаторен. Овулацията ми беше на 14-тия ден и според стойностите на БТ и според тестовете за ову (потвърдено и от теб :D) Само ме притеснява дали 10 дни ЛФ не е малко късичка и дали по принцип е проблем и евентуално за какво би могла да бъде индикатор късата ЛФ в МЦ  :?
Да, може и да е имало някаква форма на О.,но късата ЛФ показва, че нещо не е както трябва.
Ако е инцидентно-случва се.
Ако се повтаря често трябва да се консултираш с лекар.
10 дена ЛФ е къса - това означава,че има преждевременно 'загиване' на ЖТ.

ПП. Мисълта ми беше,че ако при някои има ановулаторен цикъл /веднъж на 1 год./ при теб се е получило къса ЛФ - от двете злини - по-малката.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4043 -: Юни 11, 2007, 06:59:27 am »
Денис,благодаря за бързите отговори,но имам о6те 1.
Според теб колко трябва да стане моята БТ за да е сигурно,4е
е имало О.За6тото ми се струва 4е моята  няма достатъ4ната разлика
 :oops:
За сега според мен е добре. Между 36.9 и 37.1 е добре.
Ако се съмняваш дали е имало О. може да си пуснеш прогестерон.При тази разлика ако нивата му са добри - всичко е наред.
По принцип,ако разчиташ само на БТ за да следиш О. е добре да има разлика 0,4-0,6
Ако разликата е 0,2 -  няма О.
Ако е 0,3 може и да има, но трябва да се провери на УЗ.

Твоята разлика сега е 0,4, но има време още да се повиши.Ако стане 37,0-37,05 ще е супер.

Ако решиш да правиш прогестерон трябва да е на 7 ден след О.- това е 10-11.06

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4044 -: Юни 11, 2007, 08:47:29 am »
Денис би ли погледнала моята графика.Явно тия дни, ще ми дойде, но като цяло добре ли ти се вижда.Поне ми се оправи дължината на цикъла.Миналия месец беше 20 дена.Благодаря ти предварително!!!
« Последна редакция: Юни 11, 2007, 09:36:33 am от kolean »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4045 -: Юни 11, 2007, 09:01:01 am »
Денис погледни ми графиката  :wink: 8O
1-2 дена БТ ми падна до 36 и 4 което е за 1 път а днес почна бавно да се вдига и пак е  36 и 7. Може би е време за О, нямам признаци, а според теб какво е положението при мен и евентуално да ми сажеш  признаци на евентуална О+, че да знам кога да `тормозя` докторката пак...  :P :)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4046 -: Юни 11, 2007, 09:30:30 am »
Денис, ти си съкровище :lol: Благодаря ти за отговора. Ще следя за да видя дали това ще се повтори или е било инцидентно (дано). от мен- хубава седмица :D

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4047 -: Юни 12, 2007, 07:46:30 am »
Денис би ли погледнала моята графика.Явно тия дни, ще ми дойде, но като цяло добре ли ти се вижда.Поне ми се оправи дължината на цикъла.Миналия месец беше 20 дена.Благодаря ти предварително!!!
Добре е графиката.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4048 -: Юни 12, 2007, 07:49:23 am »
Денис погледни ми графиката  :wink: 8O
1-2 дена БТ ми падна до 36 и 4 което е за 1 път а днес почна бавно да се вдига и пак е  36 и 7. Може би е време за О, нямам признаци, а според теб какво е положението при мен и евентуално да ми сажеш  признаци на евентуална О+, че да знам кога да `тормозя` докторката пак...  :P :)
Вероятно О ще е  следващите 2 дена /18,19 ден на МЦ/.
Защо не направиш тестове за О.
Може би днес ще е +

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4049 -: Юни 12, 2007, 19:43:32 pm »
Не знам дали точно тук мога да попитам, и все пак:
този месец имам по-различна графика-първите десет дни 36,8, след това четири дни 36,9,следва един ден 37,3, след това четири дни 37,1.Следва редуване на 37,2 и 37,3.Някой може ли да ми каже какво означа това?През другите месеци почти всеки ден температурата е различна.
Предварително Ви благодаря и се извиням, ако въпросът ми не е за тук.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4050 -: Юни 13, 2007, 06:57:12 am »
Не знам дали точно тук мога да попитам, и все пак:
този месец имам по-различна графика-първите десет дни 36,8, след това четири дни 36,9,следва един ден 37,3, след това четири дни 37,1.Следва редуване на 37,2 и 37,3.Някой може ли да ми каже какво означа това?През другите месеци почти всеки ден температурата е различна.
Предварително Ви благодаря и се извиням, ако въпросът ми не е за тук.
Добре ще е да си нанесеш стойностите в Овукалендара и да си имаш графики за всеки МЦ.
Но и така мога да ти кажа нещо.  :D
Според мен всичко е наред. Имало е О.- последният ден  на тези 4 дни с БТ 36,9.
Преброй колко са дните след това, ако са 11 всичко е наред.Това говори за нормална дължина на ЛФ /от 11 до 16 дни/
Успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4051 -: Юни 13, 2007, 07:12:30 am »
благодаря ти , denis!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4052 -: Юни 13, 2007, 10:35:12 am »
момичета, моля ви за съвет за моя приятелка!От 4год. се опитват да имат дете, направили са един куп изследвания, всеки доктор им казва, че са здрави, но така или иначе бебе няма.Тя сподели, че цикъла и е редовен през 27-26 дни със склонност да намалява, но овулацията е някъде към 20- 21 ден при такъв цикъл.След идване на менструацията температурата не и спада веднага, а поддържа ок.37,3-37,4градуса и спада след 4ден от цикъла.Овулацията я следи с мерене на базалната температура, както и с фоликулометрия.Ще ви бъда благодарна за съвет, защото тя вече е отчаяна, а не бива.благодаря!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4053 -: Юни 13, 2007, 11:55:22 am »
момичета, моля ви за съвет за моя приятелка!От 4год. се опитват да имат дете, направили са един куп изследвания, всеки доктор им казва, че са здрави, но така или иначе бебе няма.Тя сподели, че цикъла и е редовен през 27-26 дни със склонност да намалява, но овулацията е някъде към 20- 21 ден при такъв цикъл.След идване на менструацията температурата не и спада веднага, а поддържа ок.37,3-37,4градуса и спада след 4ден от цикъла.Овулацията я следи с мерене на базалната температура, както и с фоликулометрия.Ще ви бъда благодарна за съвет, защото тя вече е отчаяна, а не бива.благодаря!!!
Добре е твоята приятелка да посети клиника по стерилитет.
Нещо не ми е много ясно как така има проблем с О. и ЛФ, а и казват, че всичко е наред.
4 години е доста време и явно не е попаднала на добри лекари.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4054 -: Юни 13, 2007, 16:06:36 pm »
Този месец май ми е ановулаторен предните три месеца засичах с тестове за О и винаги бише с две чертички по три дни 14, 15, 16 ден надявам се че нямам проблем но все пак ще се радвам някой да ми погледне графиката и изкаже мнение

 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4055 -: Юни 13, 2007, 19:16:57 pm »
Сиска, май си права, за съжаление :( Дано това да е единствения ти такъв МЦ за доста време напред. Нали е нормално да се случва и това 1-2 пъти в годината. (това го знам от Денис 8O :D)Успех нататък :D

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4056 -: Юни 14, 2007, 06:31:09 am »
Този месец май ми е ановулаторен предните три месеца засичах с тестове за О и винаги бише с две чертички по три дни 14, 15, 16 ден надявам се че нямам проблем но все пак ще се радвам някой да ми погледне графиката и изкаже мнение
До тук графиката ти не показва да е имало О.
Провери си за всеки случай термометъра, дали отчита вярно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4057 -: Юни 14, 2007, 09:39:08 am »
Здравей Денис
Малко късно се включвам но се надявам по късно да получа отговор. Вчера вечерта си направих тест за О+ като поне 3 часа не бях ползвала тоалетна , но беше отрицателен защото имаше 1 плътна черта , а от втора почти няма и спомен защото беше почти невидима, много бледа. БТ ми е 36.8 учудващо се задръжа и денс макар и по късно мерена. Нали ми каза че 19-20 ден може да има О. По късно ще си направя и 2 тест за О. :balk_21: :bighug: :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4058 -: Юни 14, 2007, 10:01:06 am »
здравейте момичета .... ако може някой да ми погледне графиката..... благодаря ви








Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4059 -: Юни 14, 2007, 10:14:18 am »
Ми тя е като по учебник.  :wink:
Остава да се задържи температурата и лелката да те пропусне.

Успех ти желая! :)