0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« Отговор #20 -: Април 28, 2006, 09:06:06 am »
Минали са четири месеца и резултатите са общо 21 милиона при норма 20-140,подвижност 24 при норма над 50,не знам какво да кажа.Какви трябва да са резултатите за инсеминация,каква е успеваемостта там,кажете ми,моля ви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #21 -: Април 28, 2006, 09:18:45 am »
Изчакайте още 2 месеца поне и после пак направете спермограма. Нека съпругът ти пие нещо, особено за подвижността, защото е ниска - може би трибестан или нещо друго - консултирайте се с Кацаров или друг андролог. Общо взето лекарствата действат бавно, изисква се поне тримесечен курс на лечение. Мислете едва след следващата спермограма.
В МЦРЗ за инсеминации се изискват поне 10-11 млн след обработката, но аз например съм правила и с 8 млн. Всичко е много относително и индивидуално. За успеваемостта изобщо нищо не мога да кажа, мисля че никой няма да се нагърби с прогнози, дори и лекарите.
Дано се включи още някой, за да каже как стои въпроса в другите клиники.
Не се притеснявай, изчакайте още малко време  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
цветна снимка къде.
« Отговор #22 -: Април 28, 2006, 12:04:40 pm »
Силванче,
И аз искам да те успокоя - може би е още рано, за да има значително подобрение. Все пак са минали 4 месеца, а до колкото съм чувала резултатите се подобряват забележимо след 6тия месец.
Подкрепям и двете препоръки на Грейси: мъжа ти да пие нещо за подобрение на подвижността (след консултация с лекар), а ти си направи снимката все пак, защото ако нещата се подобрят и се стигне до инсеминация, непременно трябва да си проверила проходимостта на тръбите преди това.
Аз също съм правила инсе в 9,5 млн след обработка, а и мисля че всяка клиника има различен подход по въпроса. :bighug:
Намерихме нашето синче.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« Отговор #23 -: Април 28, 2006, 18:06:10 pm »
Какво значи 10-11 милиона след обработка.При нас са 21 при обикновена спермограма.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #24 -: Май 01, 2006, 14:47:20 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: balmi
Колкото и да съм недоволна от там като обслужване не мога да си кривя душата и да не призная, че снимката я направиха перфектно. Освен това платих само 20 лева и си купих отделно за 7 лева контрастно вещество.


Бре Балми да не си се объркала нещо. Аз първата снимка я правих през 2002 година. Тогава снимката струваше 40 лв. а контраста колкото и да търсих и да обикалях да намеря по-евтино не го намерих под 40 лв. Иначе и аз съм недоволна от обслужването, но снимката ми там наистина е перфектна. Ако не е тайна кажи от къде да си купуваме контраст. Да не говорим че през миналата година правих втора и тогава контраста ми струваше 70 лв., а ти пишеш за цена 7 лв  8O

 :balk_21:


Тъй като скоро ще си правя, рецептата за контраст е в мен. Isteropaque /Истеропак/, цена-7-8 лв. Рецептата е за 2 ампули от по 10 мг. Моята гинеколожка ми каза да го купя от аптеката след Попа и Нотариата, идвайки оттам, пада се от лявата страна на Графа, веднага след Нотариата. Това според мен са глупости, от всяка аптека може да се поръча, щото тя ми каза, че е възможно и да го няма, но да го поръчам. Така че - друга е причината да ме праща там - не че гъмжи от Истеропак:) Късмет!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
цветна снимка къде.
« Отговор #25 -: Май 02, 2006, 09:43:17 am »
Цитат на: vanda
Тъй като скоро ще си правя, рецептата за контраст е в мен. Isteropaque /Истеропак/, цена-7-8 лв. Рецептата е за 2 ампули от по 10 мг. Моята гинеколожка ми каза да го купя от аптеката след Попа и Нотариата, идвайки оттам, пада се от лявата страна на Графа, веднага след Нотариата. Това според мен са глупости, от всяка аптека може да се поръча, щото тя ми каза, че е възможно и да го няма, но да го поръчам. Така че - друга е причината да ме праща там - не че гъмжи от Истеропак:) Късмет!


Не разбрах кое по-точно са глупости? Аз направих свое разследване по фирмите дистрибутори на лекарства. Цената на Омнипак - Производител Никомед - Nycomed                        
Langebjerg 1                  
4000 Roskilde
Denmark

Phone: +45 46 77 11 11
Fax: +45 46 75 66 40
 Разфасовките са много и с различна концентрация. На мен ми беше изписано Омнипак - 300 мг., 50 мл. - продажна цена от 60 до 70 лв. В зависимост от аптеката. Цена на едро не ми беше дадена. Но тъй като все пак си имаме фармацевт тук (посещаващ сайта) може да даде и цена на едро ако се примолим.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    balmi

цветна снимка къде.
« Отговор #26 -: Май 02, 2006, 11:16:45 am »
Ами контраста си го купих от аптеката срещу бариерата на МД. Не съм се объркала бе хора - 7 лева струваше миналата година юни. Дали беше омнипак или хистеропак и двете са ми познати като имена, но съм сигурна че платих 7 лева.
Целувчици !!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
цветна снимка къде.
« Отговор #27 -: Май 02, 2006, 11:20:24 am »
Цитат на: balmi
Ами контраста си го купих от аптеката срещу бариерата на МД. Не съм се объркала бе хора - 7 лева струваше миналата година юни. Дали беше омнипак или хистеропак и двете са ми познати като имена, но съм сигурна че платих 7 лева.
Целувчици !!!!


Най-вероятно е било Хистеропак. Защото Омнипака е скъп и то не от сега а от години си е така. Поне това успях да изровя като инфо.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
цветна снимка къде.
« Отговор #28 -: Май 02, 2006, 11:20:50 am »
Цитат на: balmi
Ами контраста си го купих от аптеката срещу бариерата на МД. Не съм се объркала бе хора - 7 лева струваше миналата година юни. Дали беше омнипак или хистеропак и двете са ми познати като имена, но съм сигурна че платих 7 лева.
Целувчици !!!!


Истеропака струва толкова....моята снимка беше с този контраст....за Омнипака нямам идея....но след като има различни марки контрасти е нормално да има и различни цени.....
*
цветна снимка къде.
« Отговор #29 -: Май 02, 2006, 11:48:01 am »
Ето ви цени на едро на контрастно вещество от 4 Apr 2006 (LIBRA AG):

ОМНИПАК фл .300мг/мл 20 мл  (NYCOMED PHARMA AS)    30,08     
ОМНИПАК фл. 240мг/мл 20 мл    (NYCOMED PHARMA AS)    23,61     
ОМНИПАК фл. 300мг/мл 50 мл (NYCOMED PHARMA AS)    69,66     
ОМНИПАК фл. 350мг/мл 20 мл (NYCOMED PHARMA AS)   25,27     
ОМНИПАК фл.350мг/мл 50 мл (NYCOMED PHARMA AS)    73,44  

ИСТЕРОПАК амп.4 %10 мл    (BRACCO s.p.a.)              6,34  

УРОГРАФИН амп. 76% 20 мл  (SCHERING AG PHARMA)     6,92
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
цветна снимка къде.
« Отговор #30 -: Май 02, 2006, 14:59:46 pm »
Цитат на: silvanchence
Какво значи 10-11 милиона след обработка.При нас са 21 при обикновена спермограма.


Силванче, става въпрос за обработка на материала за инсеминация. При нея се "избират" само бързо подвижните сперматозоиди.
Намерихме нашето синче.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #31 -: Май 04, 2006, 18:35:55 pm »
Starlet, под "глупости" имах предвид не цената на Истеропак-а, а мястото, от което моята лекарка ме "съветва" да си купя. Критиката бе към нея, изразила съм се неясно, sorry.А иначе - наистина цената е толова, колкото и ти казваш, и момичетата са написали - към 7 лв.
цветна снимка къде.
« Отговор #32 -: Май 04, 2006, 19:03:45 pm »
На мен ми изписаха ISTEROPAC днес за цветната снимка и го купих за 8лв.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #33 -: Май 08, 2006, 09:59:41 am »
Starlet,
 Аз също като си правих снимката началото на Април Също си купих контраста за 7 и нещо лв. Снимката я правих в Тина киркова и като отидох не знаех че трябва да си го копувам та слязох до най-близката аптека и просто показах рецептата която ми бяха дали.И наистина струваше толкова. Обаче хич и не помня как му беше названието на контраста. И беше една ампула.
Иначе самата процедура ми струваше 60 лв. и + контраста та общо ми излезе 67 лв.
Ти къде ги намираш такива скъпи цени? Наистина ценита са м/у 7 и 8 лв. И ги има почти във всички аптеки! Дали не са спекулирали с теб с тия цени дето ги описваш?!? Може и наистина да има и такива скъпотии ама като има и значително по-ефтини защо да се дават излишни пари?!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
цветна снимка къде.
« Отговор #34 -: Май 08, 2006, 11:37:33 am »
Не разбирам желанието да се спори тук по въпроса за цените на контрастите. Който не е прочел цялата тема нека я прочете отново. И ще обясня за тези които все пак няма да я почетат. Учудих се че има толкова евтини контрасти, защото на мен ми беше казано като правих снимката при д-р Табакова да си взема Омнипак. Цените на Омнипака са дадени малко по-нагоре от Панда. ОМНИПАК ТОВА Е СКЪПИЯТ КОНТРАСТ КОЙТО СТРУВА 70 лв. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Вие момичета говорите за други марки контрасти ИСТЕРОПАК и УРОГРАФИН! Надявам се този път да бъде направена разлика. На въпроса за това дали спекулират с мен вече съм писала по въпроса ето тук:

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=204&start=20
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Gia

цветна снимка къде.
« Отговор #35 -: Май 15, 2006, 09:50:15 am »
Здравейте, момичета!

Извинявам се за намесването в темата, но ми се ще да си кажете мнението.
От Варна съм и реших да си правя цветна снимка. Ще ми я прави Маркова от Майчин дом. Само да спомена, че цената там е 120 лв., като това включвало всичко, дори антибиотика след това.
Притеснена съм за това, че Маркова ме накара да направя първо пълна кръвна картина и за пръв път изследването показа, че утайката в урината ми е много - 18-20 единици /не им знам мярката точно/, при резултати преди 6 мес и 1 год. 1-2 единици. Това май говори за някакъв възпалителен процес. Принципно съм имала възпаление около левия яйчник и сега той би сраснал с матката. От 2 дни пък доста ме боли там - като вървя или като сядам. А снимката ми е утре.
Как мислите - дали може да има някакъв проблем правенето на снимка, а и има ли някакъв период на въздържание от сексуални контакти след нея и ако има - колко е той?
Придварително благодаря за отговорите ви!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка къде.
« Отговор #36 -: Май 15, 2006, 09:56:29 am »
А другите показатели как са? Утайката не в урината, а за кръвта. Ако другите неща са ти в норма, обикновено лекарите не взимат много в предвид утайката. Обаче трябва да го обсъдиш с лекарката.
Освен това нормата за утайка на жени под 50 години е  под 20mm/h, така че ти си в норма.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
цветна снимка къде.
« Отговор #37 -: Май 15, 2006, 09:58:06 am »
Аз правих скоро цветна снимка.След това не сме се въздържали от сексуални контакти.Какво каза Маркова за повишената утайка?Аз лично смятам,че е добре да се изчака ,ако има някакъв възспалителен процес.Късмет!
*

    Gia

цветна снимка къде.
« Отговор #38 -: Май 15, 2006, 10:16:24 am »
Благодаря за отговорите!
Ами Маркова каза, че ми била висока утайката, ама ще направим снимката! :?:
Аз съжалявам, че изследването не е при мен в момента, за да ви пиша по-подробно. Като гледах другите показатели /за пръв път са ми дадени и референтните стойности/, са в норма.
Лали, извинявай, не разбрах това за утайката, което ми написа. Аз специално с кръвта, давах и урина и затова ми казаха, че там ми е утайката. Ама нищо не пречи аз да не съм разбрала нещо.

Мислех си, че трябва да изчакам, но понежи опитите ни за бебче датират от септември 2004 и то без успех, признавам, че наистина не ми се чака.
Благодаря ви още веднъж и ви желая весела и плодотворна седмица.
А като мине снимка ще ви пиша
*
цветна снимка къде.
« Отговор #39 -: Май 15, 2006, 10:42:56 am »
аз сашто правих при маркова ваздаржанието трябва да е окло 5-6 дни успех и дано резолтата да е добар