0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« -: Април 26, 2006, 08:32:04 am »
Здравейте.
Искам да ви питам,къде мога да си направя цветна снимка,хидротубация,кое е по-добро.Нямам личен лекар,който да ме наблюдава.Преди няколко месеца щях да правя цветна снимка,но микробиологията не беше добре и се отказах,но сега искам да направя.Не ме притеснява болка,само да е качествено.Трябва ли и при двете процедури да се прави микробиология,какви са цените,пишете ми,моля ви телефони и имена на лекари.
Благодаря.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка къде.
« Отговор #1 -: Април 26, 2006, 08:33:55 am »
Направи си хидротубация в клиника по стерилитет. Цената е около 70 лв.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #2 -: Април 26, 2006, 08:57:12 am »
Силванче, аз съм правила хидротубация в МЦРЗ. Струваше 80 лв. Доволна съм от протичането на процедурата и т.н.
Някои казват, че по-добре е да се направи цветна снимка, защото била по-информативна, но в РЗ правят само хидротубация /поне на мен изобщо не са ми предлагали цветна снимка/. Телефоните ги има на първата страница на сайта  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    balmi

цветна снимка къде.
« Отговор #3 -: Април 26, 2006, 09:50:09 am »
Силванче, аз съм правила 3 цветни снимки: в Шейново, Тина Киркова и Майчин Дом. Съветвам те да я направиш в Майчин Дом, тъй като апарата е нов и модерен. Колкото и да съм недоволна от там като обслужване не мога да си кривя душата и да не призная, че снимката я направиха перфектно. Освен това платих само 20 лева и си купих отделно за 7 лева контрастно вещество. На другите места ми взеха съответно по 100 и 200 лева за същата манипулация.
Хидротубации - 2 съм правила в МЦРЗ и от там също съм доволна. Прецени кое от двете да направиш, но мисля, че е по-добре цветна снимка. При мен болка нямаше абсолютно никаква, по-скоро усещане като при цикъл.
Желая ти успех !!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
цветна снимка къде.
« Отговор #4 -: Април 26, 2006, 10:21:30 am »
Цитат на: balmi
Колкото и да съм недоволна от там като обслужване не мога да си кривя душата и да не призная, че снимката я направиха перфектно. Освен това платих само 20 лева и си купих отделно за 7 лева контрастно вещество.


Бре Балми да не си се объркала нещо. Аз първата снимка я правих през 2002 година. Тогава снимката струваше 40 лв. а контраста колкото и да търсих и да обикалях да намеря по-евтино не го намерих под 40 лв. Иначе и аз съм недоволна от обслужването, но снимката ми там наистина е перфектна. Ако не е тайна кажи от къде да си купуваме контраст. Да не говорим че през миналата година правих втора и тогава контраста ми струваше 70 лв., а ти пишеш за цена 7 лв  8O

 :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    balmi

цветна снимка къде.
« Отговор #5 -: Април 26, 2006, 11:45:07 am »
Старлетче, миналата година юни месец правих снимката в Майчин Дом, а другите две ги правих през 1999 и 2001. В МД ходих при д-р Филипов и той ми написа рецепта за контрастно вещество, което купих от аптеката срещу МД . Ама като не си спомням как се казваше?!?! Платих и 20 лева на регистратура, дадоха ми разписка и това беше всичко. Значи - около 30лв. за всичко, вкл. и доксациклина който пих след манипулацията. Доктора не ми взе и стотинка повече.  При първите две ми поискаха парите на ръка.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« Отговор #6 -: Април 26, 2006, 17:41:53 pm »
Благодаря,че сте ми отговорили.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #7 -: Април 26, 2006, 18:03:23 pm »
Цветната снимка в Майчин дом сега е 50 лева + 30 лева контрастно вещество (мисля, че Омнипак се казваше)

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« Отговор #8 -: Април 26, 2006, 18:14:24 pm »
Ти ходила ли си скоро там,доволна ли си,при кого.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #9 -: Април 26, 2006, 18:34:10 pm »
Да, в началото на април правих там снимка при доктор Механджиев. Ами доста ме болеше, но при всеки е различно.

цветна снимка къде.
« Отговор #10 -: Април 27, 2006, 07:20:32 am »
Цитат на: annaaa
Цветната снимка в Майчин дом сега е 50 лева + 30 лева контрастно вещество (мисля, че Омнипак се казваше)


8O

Омнипак в аптеките беше по 7-8 лв в края на 2005 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« Отговор #11 -: Април 27, 2006, 08:49:55 am »
На мен щяха да ми правят цветна снимка в Тина Киркова,но микробиологията не беше добре.Купих си тогава урографин,още си го пазя.А доволна ли си от тази лекарка.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    balmi

цветна снимка къде.
« Отговор #12 -: Април 27, 2006, 09:09:19 am »
Точно така Ани, казваше се омнипак. Ами то поскъпнало четири пъти за няколко месеца ?!?!?!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
цветна снимка къде.
« Отговор #13 -: Април 27, 2006, 10:10:13 am »
Цитат на: Dideto
Омнипак в аптеките беше по 7-8 лв в края на 2005 г.


Я кажете за колко милилитра или милиграма говорим?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    balmi

цветна снимка къде.
« Отговор #14 -: Април 27, 2006, 10:24:09 am »
Старлетче, не помня милилитрите, обаче 1 шишенце ми стигна за цялата цветна снимка. Бяха ме предупредили, че ако по време на снимката  се наложи да добавят още контростно вещество, ще трябва да го заплатя, но пак по цена 7 лева на бройка.
цветна снимка къде.
« Отговор #15 -: Април 27, 2006, 14:25:21 pm »
Аз купувах Урографин - 8 лв и нещо беше.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #16 -: Април 27, 2006, 17:33:23 pm »
....

*
цветна снимка къде.
« Отговор #17 -: Април 27, 2006, 17:37:01 pm »
Цитат
Омнипак в аптеките беше по 7-8 лв в края на 2005 г.
Направо се чудя такова голямо увеличение 8O, а имаше и лепенка с ценатa[/quote]

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
цветна снимка къде.
« Отговор #18 -: Април 28, 2006, 08:28:30 am »
Вчера излязоха резултатите на мъжа ми,направо не знам,сега са по-лоши от резултатите преди варикоцеле.Казаха ми в клиниката на Щерев,че сме за икси и няма смисъл от снимка,накъде да тръгнем.Правили ли сте инсеминация,някаква подобна манипулация,какви са цените.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
цветна снимка къде.
« Отговор #19 -: Април 28, 2006, 08:54:29 am »
Силванче, сподели с нас резултатите и не се паникьосвай. Освен това, каква спермограма правихте там? Ако това ще те успокои, и на нас някъде по време на лечението ни препоръчаха икси, но не щеш ли мина време и се оказа, че имаме и добри спермограми и можем да опитаме и инсеминации. Друг е въпроса, че досега не сме успели и в крайна сметка ще се върнем на препоръката за ин витро/икси. С вас обаче може да не е така. Приеми го като препоръка, решението си е твое. Освен това, никой няма да ви спре ако искате да правите инсеминации  :D
Колко месеца са минали от операцията?

П.С. Аз бих си направила снимка/хидротубация все пак.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin