0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tonita

Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #40 -: Март 13, 2006, 17:10:53 pm »
Благодаря,
Бори, Старлет
 :D
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #41 -: Март 13, 2006, 17:15:06 pm »
:balk_602: успех!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #42 -: Март 17, 2006, 10:12:56 am »
Момичета дали е 2D, 3D и 4D- все е УЗИ. Което, разбира не е едно и също като образ. Разликата е основно в обработката, а не толкова в детектирането на образа.
Ехографа "вижда" течността и /за него/ не е толкова важно съдържанието и. Освен физ. ратвор, някои вкарват и антибиотик, с протективна цел.
И накрая, естествено, важно е кой стои зад апарата. Някои с 2D могат да видят повече, отколкото други- с 4D. Не е правописна грешка- знам, че в св. Лазар имат такова, но кой работи с него и как, не знам.
Искам да ви питам, защо мислите, че примерно хидротубация /със или без УЗ- контрол/ е по-безболезнено от хистеросалпингография?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #43 -: Март 17, 2006, 10:26:43 am »
Цитат на: prascho
Момичета дали е 2D, 3D и 4D- все е УЗИ. Което, разбира не е едно и също като образ. Разликата е основно в обработката, а не толкова в детектирането на образа.
Ехографа "вижда" течността и /за него/ не е толкова важно съдържанието и. Освен физ. ратвор, някои вкарват и антибиотик, с протективна цел.
И накрая, естествено, важно е кой стои зад апарата. Някои с 2D могат да видят повече, отколкото други- с 4D. Не е правописна грешка- знам, че в св. Лазар имат такова, но кой работи с него и как, не знам.
Искам да ви питам, защо мислите, че примерно хидротубация /със или без УЗ- контрол/ е по-безболезнено от хистеросалпингография?


В "Св.Лазар" е 3D.
Дори намерих снимки на уред УЗ-а но не мога да ги скенирам.Скенера ми се повреди. Уреда много прелича на най-обикновен УЗ.На външен вид, няма разлика.
А кое е четвъртото измерение?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Tonita

Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #44 -: Март 17, 2006, 10:45:22 am »
Незнам защо е 4Д, но го има в МД - Варна, пише, че и в правителствена б-ца го има:
http://www.maichindom-varna.com/4d_bg.html
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #45 -: Март 17, 2006, 10:54:46 am »
Цитат на: denis

А кое е четвъртото измерение?

Времето ;)
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #46 -: Март 17, 2006, 11:17:14 am »
Но каква е разликата между 3Д и 4Д? Не са ли и двата в реално време?

Най-после да се регистрирам и аз :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #47 -: Март 17, 2006, 11:24:19 am »
Цитат на: Tonita
Но каква е разликата между 3Д и 4Д? Не са ли и двата в реално време?

Най-после да се регистрирам и аз :D


3Д и Доплер са отделни апарати. Да не би защото при 4Д има Доплер?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #48 -: Март 17, 2006, 11:31:37 am »
Доколкото съм учила по физика, ехографските апарати са направени на принципа на Доплер.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #49 -: Март 17, 2006, 11:44:05 am »
Цитат на: Tonita
Доколкото съм учила по физика, ехографските апарати са направени на принципа на Доплер.


Имах предвид, тъканите според кръвонасищането.Нали има отделен апарат ,който се нарича Доплер и който регистрира проблеми  според кръвотока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #50 -: Март 17, 2006, 11:48:58 am »
Доплеровия ефект е промяната на приеманата от приемника честота или дължина на вълна при вълни, когато източникът и/или приемникът се движат по направление един към друг. Честотата се увеличава, когато източникът и наблюдателят се доближават и намалява, когато те се отдалечават.

За вълни, разпространяващи се в някаква среда, например звук във въздух, трябва да се отчита поотделно движението спрямо средата на излъчвателя и приемника. За вълни, неизискващи среда за разпространението си, например светлина или електромагнитни вълни, е от значение само скоростта един спрямо друг на излъчвателя и приемника.

Доплеровият ефект е описан за пръв път от Кристиян Андреас Доплерр в 1842г. и е наречен на негово име.

Доплер е изследвал промяната на честотата на звуковите вълни при преместване на звуковия източник спрямо неподвижен наблюдател. Той провежда следния експеримент: в продължение на два дни използва влак, натоварен със свирещи тромпетисти като на всеки отделен опит влакът се движи с различна скорост. В експеримента участва музикант, способен да различи промяната във височината на тоновете при приближаването и отдалечаването на влака. Макар, че Доплер не успява да приложи теорията си за светлината, по-късно става ясно, че доплеровия ефект важи и за светлинните вълни и това се превръща в основно доказателство за разширяването на Вселената.

Струва ми се, че има разлика м/у апаратите, ноито им казват "Доплер" и другите УЗ апарати. Предполагам, че при първите се ползват други  вълни(напр. електро магнитни), а не звук. Обаче, не претендирам, че е наистина така.
Мели да каже.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #53 -: Март 17, 2006, 12:58:36 pm »
И какво - различни видове машинки и термини, изградени благодарение и въз основа на Доплеровия ефект
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #54 -: Април 30, 2006, 23:29:58 pm »
В крайна сметка тази триизмерна ехография на маточните тръби дали ще е по добра от хидротубацията с доплер,питам защото в нашия град не правели поради липсата на доплер,а наскоро доктора който посещавам закупи такъв 3D апарат и докато чакам да си закупят тестове за хламидия за да разбера какво е положението там за да продължа и реша кое да направя,цветна снимка или хидротубация търся всяка информация по темата.
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #55 -: Май 01, 2006, 12:02:16 pm »
Флай доколкото си спомням твоите последни изследвания бяха от Плевен, мисля че е редно контролните да са пак от там. Извинявай ако греша.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #56 -: Май 02, 2006, 01:53:57 am »
Така е Луничке,ама аз заедно с кръвния правя и в нашия град със секрет от цервикалния канал и мисля,че и той е доста надежден след като последния път като пратих кръвния в Плевен си пуснах и другия и двата бяха с еднакви резултати-граничен титър и докато чакам да пуснат тези тестове тъй като по новия договор вече на всяка бременна ще пускат и за хламидия и болниците щели да бъдат задължени да ги имат тестовете реших да задам въпроса за този 3D апарат тъй като още се двоумя кое да избера за първо.Дали цветна снимка,хидротубация или лапаро.
Триизмерна ехография на маточните тръби
« Отговор #57 -: Май 02, 2006, 15:48:48 pm »
Ами винаги съм била противник на рязането без нужна, но след двете ми снимки и лапарото стигам  до заключение, особенно след прекарана хламидия, че е най-добре лапаро, възстановяваш се за 5 дни и е абсолютно ясно какво е положението.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]