0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хидросалпингс
« Отговор #120 -: Февруари 04, 2010, 16:55:50 pm »
Имам приятелка, която при наличие на двустранен хидросалпингс от първи инвитро опит забременя и всеки момент ще роди, така че всичко е до късмет. Тя имаше проблеми до 4тия месец , кървеше доста обилно, но след това всичко беше наред и си кара спокойна бременност. Така че понякога и с хидросалпингс се забременява!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #121 -: Февруари 04, 2010, 17:04:15 pm »
Ами изкарала е късмет приятелката ти! Да се радва, че нещо не се е случило с бебето й! Да е жива и здрава. Но, такива случаи са казуистика, това са редки изключения.
Ако искате, рискувайте си едни няколко хиляди лв и много нерви и недай боже проблеми при една бъдеща бременност.
Да, понякога с хидросалпинкс се забременява, но той е опасен за БЕБЕТО, защото течността е ТОКСИЧНА ЗА ЕМБРИОНА!
Направете си сами изводите и си преценете какъв риск можете да поемете!
Успех, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #122 -: Февруари 04, 2010, 19:01:48 pm »
olia7805, шансовете за забременяване с хидросалпингс не са 0, но са значително, ама ЗНАЧИТЕЛНО намалени. Подобен риск за мен е неоправдан, предвид здравето на детето, на майката (реферирам към стимулацията), малкия шанс за успешна процедура, емоционалния и финансовия аспекти. Като минала през неуспешни процедури заради този проблем, не съветвам никого да си прави подобни експерименти.

Любопитно ми е обаче кой е този гениален лекар, направил ин витро при диагностициран двустранен хидросалпингс?... Някои хора са за линч, честна дума.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #123 -: Февруари 04, 2010, 19:32:38 pm »
При мен откриха едностранно при цветна снимка , че тръбата прави " джоб" . Това дали е Хидросалпингс? Не ми обясниха , ами ми препоръчаха изолиране на тръби и подготовка за Ин Витро. Сега съм след електрокоагулация, т.е запушване на тръбите хистероскопски, това означава ли , че там в онзи джоб има още задържана течност ? И ако е така какво Ин Витро ще ми правят ако има риск ? Моля , помогнете....
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #124 -: Февруари 05, 2010, 00:10:49 am »
Този джоб най-вероятно означава, че имаш хидросалпинкс. Запушването на тръбите чрез хистероскопия също е вариант за решаване на проблема, не е задължително да се премахнат, просто трябва да се изолират. Друг е въпросът, че това запушване трябва да е качествено извършено. Ако е, няма проблем за ин витрото. И да има все още джоб, mole, то течността от него няма да се излее в матката, защото тръбите ти са запушени именно в тази си част, откъм нея. При това положение, не би трябвало да има риск за ин витрото :wink:
Пожелавам ти успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #125 -: Февруари 05, 2010, 09:28:34 am »
Имам приятелка, която при наличие на двустранен хидросалпингс от първи инвитро опит забременя и всеки момент ще роди, така че всичко е до късмет. Тя имаше проблеми до 4тия месец , кървеше доста обилно, но след това всичко беше наред и си кара спокойна бременност. Така че понякога и с хидросалпингс се забременява!

Късмет и Хидросалпингс  8O ????
Искаш да кажеш, че някой лекар е предприел процедура при наличие на Хидросалпингс????

Re: Хидросалпингс
« Отговор #126 -: Февруари 05, 2010, 09:53:00 am »
Длъжна съм да споделя и това, което ми се случи: в началото на януари, 2010, както вече писах, ми правиха ЦС и на нея се видя, че имам сак на лявата тръба. Направиха ми лапароскопия на 02 февруари, установи се, че няма сак и тръбите ми са проходими.
Искам да дам кураж на всички момичета, които са в началото на този път, че не винаги ЦС дава на 100% вярна информация.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #127 -: Февруари 05, 2010, 12:04:13 pm »
Да така е. За това - лапаро, като първо правите уговорка с лекаря, че ако открие нещо такова - маха, изолира или каквото там прецени увредената тръба. За да не се налага да повтаряте манипулацията.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #128 -: Февруари 17, 2010, 23:07:09 pm »
pipita, чета постовете до момента и установявам, че с теб имаме почти аналогични проблеми.Ако това може да те успокои моите NK- клетки са 35% периферия.Сега с ужас очаквам резултата от ендометриалната биопсия.Дано изгрре слънчице и на нашата уличка! :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #129 -: Февруари 18, 2010, 01:16:19 am »
pipita, чета постовете до момента и установявам, че с теб имаме почти аналогични проблеми.Ако това може да те успокои моите NK- клетки са 35% периферия.Сега с ужас очаквам резултата от ендометриалната биопсия.Дано изгрре слънчице и на нашата уличка! :D
Mirela_21, тази тема е за Хидросалпинкс.
По твоите проблеми можеш да намериш повече информация в подфорум Генетични,имунологични и неизяснени причини за стерилитет
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #130 -: Февруари 22, 2010, 18:33:56 pm »
Благодаря на въпросния локален модератор, който е толково загрижен за мен. Едва ли...но незнам защо набързо реши да ме отпрати от тази темичка, без изобщо да подозира за какви проблеми говорим...кефи ме!Някои хора са се взели доста насериозно!  :balk_81: :balk_47:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #131 -: Февруари 22, 2010, 22:14:34 pm »
Благодаря на въпросния локален модератор, който е толково загрижен за мен. Едва ли...но незнам защо набързо реши да ме отпрати от тази темичка, без изобщо да подозира за какви проблеми говорим...кефи ме!Някои хора са се взели доста насериозно!  :balk_81: :balk_47:
Не съм те отпратила, а ти посочих за какво е темата - Хидросалпинкс. Някъде да прочете, че те гоня или нещо от сорта? Всеки може да чете и пише, където поиска, стига да е по темата. Затова форума е разделен на тематични подфоруми и има различни теми, иначе щеше да е само една и всеки да си пише хаотично. Не е нужно да подозирам нищо, ти си го написала :lol: Говориш за имунология и ендометриални биопсии, които нямат общо с темата, в която ни в клин, ни в ръкав се изказваш. Посочих ти къде можеш да получиш по-подробна информация за това, обикновено хората благодарят за насоката и помощта, но това е до възпитание!
И да, взимам се насериозно, защото задълженията са ми такива. Относно загрижеността ми - ако не бях загрижена за проблемите на двойките със стерилитет, нямаше да отделям от времето си безвъзмездно да им помагам с информация и насоки.
Ще те помоля да смекчиш малко сарказма си! Поогледай се малко из форума, попрочети, разбери с какво се занимаваме тук и тогава коментирай загрижеността и сериозността на модераторите!
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 22:23:33 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #132 -: Февруари 27, 2010, 10:08:18 am »
Здравейте, искам да благодаря, че толкова изчерапателно сте обсъдили темата много ми помогна! МН мен м иправиха цветна снимка, която показа една запушена тръба и една проходима. От Щерев ми казаха,че най вероятно има сраствания и нямам никакви шансове, няма смиъсл от лапароскопия направо да се насоча за инвитро. Само,че аз реших да взема още едно мнение и отидох в бившата Тина Киркова- там казаха - лапароскопия. Какот и да е направих лапароскопията, и доктора ми обясни че енда та тръба е ок, другата е запушена в единия край не могъл да я отпуши и на нея съм имала киста - хидросалпингс, честно казано не можах най-добре да разбера защото тукощо бях излязла от упойката. Та доколкото разбирам ако имам хидрослапингс трябва задължитлено да махне търбата или да я клампира, не я е махнал, да се надяваме че я е клапирал, като ходя в понделник да ми махат конците ще питам, защото както разбрах от темата няма никакъв смисъл да ми предлага инсеминиции другия месец ако имам хидрослапингс нали? 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #133 -: Февруари 27, 2010, 10:29:37 am »
Мне, проблемната тръба си е проблемна тръба. Върни се при Щереви или потърси друг специалист. Ако си имаш хидросалпингс и инсеминацията и ин витрото са предрешени, за съжаление. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #134 -: Февруари 27, 2010, 17:54:02 pm »
Ако си имаш хидросалпингс и инсеминацията и ин витрото са предрешени, за съжаление. :?
Би ли била по-точна,какво имаш предвид с това - предрешени са,не са ли изхода от ситуацията.Нещо не ми е ясно.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #135 -: Февруари 27, 2010, 19:29:08 pm »
Не са изход, ако има хидросалпинкс, защото той обрича процедурата на неуспех. Течността в него е токсична за ембрионите. Затова при наличието му тръбата се отстранява или клампира. Да не говорим, че при проблем с тръбите инсеминация не се прави!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #136 -: Февруари 28, 2010, 22:22:55 pm »
Не са изход, ако има хидросалпинкс, защото той обрича процедурата на неуспех. Течността в него е токсична за ембрионите. Затова при наличието му тръбата се отстранява или клампира. Да не говорим, че при проблем с тръбите инсеминация не се прави!
Дори, ако едната тръба е наред и не е запушена? пак ли не се прави инсеминация?  8O


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #137 -: Февруари 28, 2010, 22:27:01 pm »
Не, защото тръбите си имат своя перисталтика (дали са две или една няма значение), съответно ако има някаква течност (вода, гной) тя посредством перисталтиката попада в матката, а това пречи на имплантацията.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #138 -: Април 07, 2010, 14:26:46 pm »
Здравейте момичета.
На 10.03 ходих на преглед при др Владимиров, оказа се 4е има съмнение за хидросалпингс- вижда те4ност около тръбата и каза 4е единствения на4ин е -лапароскопия.
Много сам притеснена.Доктора каза,4е в моя слу4аи с възпаление на дясна тръба и яичник, което бургаските лекари немогат да излакуват от 3 месеца  и тази те4ност няма друг вариант за доказване освен лапароскопията.
д-р Владимиров ми препоръча др- Начев от Майчин дом, но поради изключително лошото му отношение,аз отидох при д-р Тюфекчиева.Тя старателно ме прегледа и каза,че според нея няма нужда от лапароскопия,не вижда причина да я прави.
Другата седмица отново съм на преглед и при др-Тюфекчиева и при д-р Владимиров ,а вече с изчетеното до тук се обърках напълно за лапароскопията.
Понеже имам доста голяма раничка на шииката на матката с резултат от цитонамазка III A група, д-р Тюфекчиева каза че евентуално може да се наложи освен нова цитонамазка и биопсия..
Сега ще изчакам становището на Тюфекчиева и с него ще отида при Владимиров да видим какво ще правим.
Моля за Вашето мнение като минали вече по този път
Предварително ви благодаря
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #139 -: Април 07, 2010, 14:38:02 pm »
Има ли хидросалпингс - никакво ин витро!

Може да направиш цветна снимка.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com