0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Препарат срещу отлагане на варовик
« -: Октомври 28, 2008, 11:27:45 am »
 Та, значи, имам голям проблем аз.
Тук, в наше село, водата е явно с повишено съдържание на варовик. Проблемът е, че и всеки ден да бърша батериите на мивки, душове, до вечерта пак побеляват.
За чистене - чистят се - Циф-а не прощава, ама като се прибера и ги видя пак бели, ей , лошо ми става!
Гостите ми кой знае какво си мислят, защото батериите изглеждат така, сякаш не са бърсани поне 2 седмици.
 Та... помагайте с инфо за препарат, който предотвратява такова отлагане, щото вече съм вдигнала ръце  :x
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2008, 12:45:55 pm »
Ей това и мен живо ме вълнува

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2008, 12:54:17 pm »
Жеки, мен донякъде ме спасява Cillit - батериите и душа светват направо.
Ама това трае 2 дни максимум  :? После - същата работа.
Дано някой каже нещо по-ефикасно  :P
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2008, 12:56:17 pm »
Жеки, мен донякъде ме спасява Cillit - батериите и душа светват направо.
Ама това трае 2 дни максимум  :? После - същата работа.
Дано някой каже нещо по-ефикасно  :P
Ползвала съм Цилит, чисти перфектно, дори не се налага да търкам, но...до вечерта няма и помен от чистенето.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2008, 14:53:34 pm »
У наше село положението е същото. Решението е да ги подсушаваш веднага след ползване, ако имаш нерви.
Моя въпрос е има ли препарат за почистване на кафемашшина от варовик? Имаме шварц машина. Купихме я преди 6 месеца, и въпреки почистването и с оцет, миналата седмица гръмна. В интерес на истината не знам дали е от това. Подмениха ни я с чисто нова и не искам да се случи същото с нея.
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2008, 17:46:05 pm »
За премахване на варовик препоръчвам Пулирапид.Има го в два варианта.В единия има оцет-розово шише с жълта капачка.Поне при мен има ефект като налея и варовика започва да шупти.Не съм забелязала батериите да побеляват бързо а и при нас водота е много варовита.В другия няма оцет но и той е много хубав последно с него лъснах всичко в банята.Той също много добре премахва варовика.
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2008, 20:39:34 pm »
Не знам , дали сте пробвали DRAGO ?
От скоро го имам и почиствам с него всички смесители в банята и кухнята , ваната ,мивките.
За сега се справя перфектно!
Имам в предвид , че изчисти  варовиковите пръстени около края на чешмите, без да търкам.
Поне 3 дни след това , си имам бляскава баня и кухня.
Водата ни е страшно варовита.
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2008, 21:38:22 pm »
За премахване на варовик препоръчвам Пулирапид.Има го в два варианта.В единия има оцет-розово шише с жълта капачка.Поне при мен има ефект като налея и варовика започва да шупти.Не съм забелязала батериите да побеляват бързо а и при нас водота е много варовита.В другия няма оцет но и той е много хубав последно с него лъснах всичко в банята.Той също много добре премахва варовика.
  И аз чистя с Пулирапида и съм много доволна.Единствения препарат ,според мен,който почиства идеално без много усилия от моя страна.Имам предвид ,че не се налага да търкам като гламава.И аз не съм забелезала след това да се отлага бързо варовика.
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2008, 07:56:06 am »
 И аз чистя с Пулирапида и съм много доволна.Единствения препарат ,според мен,който почиства идеално без много усилия от моя страна.Имам предвид ,че не се налага да търкам като гламава.И аз не съм забелезала след това да се отлага бързо варовика
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2008, 09:55:36 am »
Жекова ако батериите са ти матирани - имаш проблем. Моята мивка в кухнята е матирана, една капка да има и става на бели петна.
Иначе и аз чистя батериите с Полирапид и съм много доволна. Дори ъгълчетата на алуминиевата рамка в банята, по която се тръпа ръжда, изчиствам с препарата - само поливам и оставям да действа, ако е по-сериозно наслагването тръквам малко  :lol: :lol:
Veselia има препарат, имам спомени за Др Фреш но не съм сигурна, но на опаковката има нарисувани ютия, кафеварка и други уреди, които се почистват. Аз лично не съм го ползвала за тази цел, но чистих с него веднъж батериите в банята и е по-силен от Полирапид-а и по-скъп  :lol: :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2008, 10:34:18 am »
Само аз ли не го бях чувала тоя Полирапид?  :wink:
Ще взема да го пробвам, дано го открия само  :?
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2008, 10:38:36 am »
Мисля да пробвам Полирапид и DRAGO. Ако ги намеря тук, де. Че то в тая джунгла...
Но предполагам, че в хипермаркетите в Ямбол ще ги има.
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2008, 11:11:57 am »
Жекова, DRAGO , го има в Кауфланд , италиански е препарата , в бяло шишенце с помпа. Ей го , в десния ъгъл.


И да споделиш , кои от двата препарата е по-добър! :wink:
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2008, 11:35:49 am »
  Пулирапида го има винаги в тия специализираните магазини само за препарати.А иначе не се предлага в някои супер и хипер маркети.Например в Метро го няма.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2008, 13:31:16 pm »
У наше село положението е същото. Решението е да ги подсушаваш веднага след ползване, ако имаш нерви.
Моя въпрос е има ли препарат за почистване на кафемашшина от варовик? Имаме шварц машина. Купихме я преди 6 месеца, и въпреки почистването и с оцет, миналата седмица гръмна. В интерес на истината не знам дали е от това. Подмениха ни я с чисто нова и не искам да се случи същото с нея.
А защо не слагаш минерална или трапезна вода, тя поне със сигурност няма варовик в себе си?
Ние вкъщи само такава използваме дори и за готвене, колкото и лудо да звучи, тая в чешмата е малко гадна и аз лично я използвам само за санитарно-битови.
За пералнята имам калгонит, а в банята се спасявам с BREF за WC, колкото и странно да звучи, много е силен и всякакъв варовик по батериите пада за секунди буквално, даже и плочките почиствам с него, макр че ме предупредиха, че понеже е доста реактивен/силен/ можело да им се олющи емайла. Ама за това последното не съм съвсем сигурна. Другото решение е непрекъснато подсушаване, нещо за което моите приятели ме смятат за копие на Моника от "Приятели", ама какво да се прави, иначе става ужасно и в кухнята и в банята, все едно живее вкъщи мърла, пък не е така.
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2008, 14:36:04 pm »
А защо не слагаш минерална или трапезна вода, тя поне със сигурност няма варовик в себе си?
Ние вкъщи само такава използваме дори и за готвене, колкото и лудо да звучи, тая в чешмата е малко гадна и аз лично я използвам само за санитарно-битови.
И ние така.
Мама и татко живеят в едно село до Бургас и от чешмите им тече минерална вода, та аз като ходя при тях се запасявам  :wink:

П.П.Полирапида го намерих в супермаркета. Има няколко вида. Ще пробвам този, който е с оцет.
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 14:37:36 pm от Жекова »
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2008, 15:18:05 pm »
У наше село положението е същото. Решението е да ги подсушаваш веднага след ползване, ако имаш нерви.
Моя въпрос е има ли препарат за почистване на кафемашшина от варовик? Имаме шварц машина. Купихме я преди 6 месеца, и въпреки почистването и с оцет, миналата седмица гръмна. В интерес на истината не знам дали е от това. Подмениха ни я с чисто нова и не искам да се случи същото с нея.
А защо не слагаш минерална или трапезна вода, тя поне със сигурност няма варовик в себе си?
Ние вкъщи само такава използваме дори и за готвене, колкото и лудо да звучи, тая в чешмата е малко гадна и аз лично я използвам само за санитарно-битови.
За пералнята имам калгонит, а в банята се спасявам с BREF за WC, колкото и странно да звучи, много е силен и всякакъв варовик по батериите пада за секунди буквално, даже и плочките почиствам с него, макр че ме предупредиха, че понеже е доста реактивен/силен/ можело да им се олющи емайла. Ама за това последното не съм съвсем сигурна. Другото решение е непрекъснато подсушаване, нещо за което моите приятели ме смятат за копие на Моника от "Приятели", ама какво да се прави, иначе става ужасно и в кухнята и в банята, все едно живее вкъщи мърла, пък не е така.

Използвах изворна вода, но ефекта беше същия. Ще пробвам с трапезна. Благодаря момичета!
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2008, 18:29:49 pm »
 И ние за кафемашината ползваме само минерална,но след месец се запушва и излиза само пара от нея.Голям проблем ми е чистенето й тъй като мъжът ми не понася оцет.Само като му замирише и му става лошо,а след като я почистя мирише доста време.Не знам дали да пробвам с препарат.Не ми се струва много удачно.
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #18 -: Ноември 18, 2008, 17:08:40 pm »
Пробвах го и аз Пулирапида. Наистина чисти хубаво, ама пак си трябват кунки поне веднъж в седмицата :D

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Препарат срещу отлагане на варовик
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2008, 17:17:34 pm »
Ами има ефект, но е слаб/2 дни/.Иначе чисти перфектно.
 Вече държа памучна кърпа в банята специално за металните повърхности, и всеки ден ги бърша. Това е положението, спасение няма. Явно ни е супер твърда водата.  :?

Още не съм пробвала DRAGO, ако ми попадне, ще си взема.
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 17:19:15 pm от Жекова »