0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #160 -: Декември 21, 2010, 21:11:50 pm »
Ауууу ,не знаех ,че ние "ЛЕКУВАМЕ" стерилитета с ин витро
 :D :D :D
не обръщайте внимание на подобни глупости и не се учудвайте,та такива ги чуваме и от лекари  :D,какво остава за журналиси.
 А сега и по темата :когато една двойка се водят неустановен стерилитет и нямат заболявания защо всеобщото мнение на лекарите от ЖК е "ТВЪРДО СЕКЦИО"?
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #161 -: Декември 21, 2010, 22:27:06 pm »
А сега и по темата :когато една двойка се водят неустановен стерилитет и нямат заболявания защо всеобщото мнение на лекарите от ЖК е "ТВЪРДО СЕКЦИО"?

Защото са лекари от ЖК-то  :D Една такава спори с мен, че не съм се изследвала за тромбофилия, а за хемофилия и твърдеше, че такова нещо "тромбофилия" нямало.  :lol:
Отделен въпрос е, как бих могла да страдам от хемофилия, като съм жена...та такива ми ти работи. ;) Сама се сещай колко са наясно какво е "ин витро" и как трябва да се ражда в този случай.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #162 -: Декември 21, 2010, 23:18:10 pm »
Всъщност, да, ин витрото е точно вид лечение на стерилитета.
По другия въпрос - съгласна с Jbrul. Няма медицинска причина да са на такова становище, но така им е по-лесно явно, знам ли ги. Малко са лекарите от ЖК, които имат представа от нещата и не дрънкат глупости на килограм.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #163 -: Декември 22, 2010, 00:26:15 am »
АРТ процедурите са точно лечение на стерилитета...
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #164 -: Декември 22, 2010, 12:55:41 pm »
Двойките със стерилитет не са БОЛНИ за да се ЛЕКУВАТ,поне така мисля аз!
Както и да е!Много се отклонихме от темата.Хайде да се включи някоя мама която е раждала секцио да каже как е,че мен вземаха да ме разубеждават вече  :D :D :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #165 -: Декември 22, 2010, 12:57:15 pm »
Дидка, ми върни се в началото на темата и я попрочети - вътре си пише - и естествено раждали са писали, и със секцио. Едно с едно ражданията не си приличат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #166 -: Декември 22, 2010, 15:18:42 pm »
Дидка, защо стерилитета да не е болест, напротив, болест си е - хашимото какво е, ендометриозата какво е, варикоцелето какво е и т.н. и т.н. И защо като не е болест искаме от МЗ да ни финансира...
Тази тема малко се измести и стана от типа "не е така.. ама и незнам как е"...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #167 -: Декември 22, 2010, 15:33:43 pm »
Двойките със стерилитет не са БОЛНИ за да се ЛЕКУВАТ,поне така мисля аз!

"стерилитет" е състояние на организма и означава неспособност за възпроизводство на поколение. тъй като е нормално за организма да може да се възпроизвежда в определен диапазон от възраст, когато някой организъм не може да се възпроизвежда, то това е отклонение от нормата, иначе казано - "болест".

стерилитетът като състояние се предизвиква от най-различни причини - всичките от които са "болести". имат си имена на латински и фигурират в Международния класификатор на болестите.

много хитове прочетох в тази тема и все от един потребител. дали не е добра идея първо малко да се пообразоваме, преди да коментираме?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #168 -: Декември 22, 2010, 15:38:25 pm »
Начинът на родоразрешение - няма пряка връзка с начина на забременяване.
....
Ако една бременност си протича съвсем нормално и нито майката, нито бебето имат някакви проблеми и няма медицински показания за секцио, едва ли лекар който си държи на името ще ви каже, че "трябва секцио, защото е ин витро". Та в този ред на мисли, ако искате естествено раждане и няма медицински причини за обратното - няма причина да се отказвате от този вариант.

ще си позволя да не се съглася.

това е многократно обсъждано и въпреки, че много народ подскача от този израз, съществува в медицината понятието "ценен плод". бременността може да си протича супер перфектно, но лекарите знаят, че винаги има вероятност нещата да се объркат в последния момент и идеалното да стане фатално. та ако една супер перфектно протичаща бременност е в резултат на 10-тото поредно инвитро и след 15 години стерилитет - силно се съмнявам, че някой лекар ще тръгне да рискува с естествено раждане. защото, ако не дай Боже нещо се обърка, тази жена друга бременност е твърде вероятно да няма.

има пряка връзка между начина на зачеване и избора на родоразрешение, нека не се заблуждаваме...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #169 -: Декември 22, 2010, 17:10:16 pm »
Начинът на родоразрешение - няма пряка връзка с начина на забременяване.
....
Ако една бременност си протича съвсем нормално и нито майката, нито бебето имат някакви проблеми и няма медицински показания за секцио, едва ли лекар който си държи на името ще ви каже, че "трябва секцио, защото е ин витро". Та в този ред на мисли, ако искате естествено раждане и няма медицински причини за обратното - няма причина да се отказвате от този вариант.

ще си позволя да не се съглася.

това е многократно обсъждано и въпреки, че много народ подскача от този израз, съществува в медицината понятието "ценен плод". бременността може да си протича супер перфектно, но лекарите знаят, че винаги има вероятност нещата да се объркат в последния момент и идеалното да стане фатално. та ако една супер перфектно протичаща бременност е в резултат на 10-тото поредно инвитро и след 15 години стерилитет - силно се съмнявам, че някой лекар ще тръгне да рискува с естествено раждане. защото, ако не дай Боже нещо се обърка, тази жена друга бременност е твърде вероятно да няма.

има пряка връзка между начина на зачеване и избора на родоразрешение, нека не се заблуждаваме...

 :good_post:



07.10.2009
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #170 -: Декември 22, 2010, 22:04:05 pm »
Ама къде ще са болни пациентите със СТЕРИЛИТЕТ, нищо им няма, объркали са се. Хммм, интересно, тогава защо се наричат пациенти.., сигурно някаква грешка има. Ама то пък от друга страна, защо пък се лекуват, от какво, като не са болни? И както Стефи правилно отбеляза, защо тогава искаме МЗ да ни финансира?

Съгласна съм с Джам. Не при всички бременности ин витро е така, но при голяма част - е. Но и въпросните жени никога не ходят само на ЖК и изобщо не разчитат на случайни лекари да им следят бремеенността, нито пък да ги израждат. Е, изключения винаги има, но в общия случай нещата стоят точно така.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #171 -: Декември 22, 2010, 22:06:47 pm »
Начинът на родоразрешение - няма пряка връзка с начина на забременяване.
....
Ако една бременност си протича съвсем нормално и нито майката, нито бебето имат някакви проблеми и няма медицински показания за секцио, едва ли лекар който си държи на името ще ви каже, че "трябва секцио, защото е ин витро". Та в този ред на мисли, ако искате естествено раждане и няма медицински причини за обратното - няма причина да се отказвате от този вариант.

ще си позволя да не се съглася.

това е многократно обсъждано и въпреки, че много народ подскача от този израз, съществува в медицината понятието "ценен плод". бременността може да си протича супер перфектно, но лекарите знаят, че винаги има вероятност нещата да се объркат в последния момент и идеалното да стане фатално. та ако една супер перфектно протичаща бременност е в резултат на 10-тото поредно инвитро и след 15 години стерилитет - силно се съмнявам, че някой лекар ще тръгне да рискува с естествено раждане. защото, ако не дай Боже нещо се обърка, тази жена друга бременност е твърде вероятно да няма.

има пряка връзка между начина на зачеване и избора на родоразрешение, нека не се заблуждаваме...

 :good_post:





jam , абсолютно уместен коментар. :D
В цитираното от мой пост, визирах случаи, в които все пак жената е по-млада и изключае стерилитета няма други проблеми, бременността е протекла добре, след 1-2 опита ин витро...не най-тежките случаи естествено. Че при такава "постановка", ако майката настоява и лекарят прецени, че рискът е приемлив - принципно може естествено раждане, немалко случаи има такива. Лично аз съм привърженик да е секцио и без бебето да е ин витро, просто заради по-малкия риск, ама това никого не интересува де...

Умишлено не се спрях на това, което ти написа и което е факт. Не за друго, а защото от "медицина и целесъобразност", нещата ще се обърнат на спор, "защо пък секциото да е по-щадящо и безопасно, като природата е съвършена и естественото е най-добро..."и пр. И във фаза-2 "защо децата се делят на по-ценни и по-малко ценни" - пак много емоция ще стане и малко мисъл и факти. Няма да е първата такава тема ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #172 -: Декември 23, 2010, 08:40:40 am »

това е многократно обсъждано и въпреки, че много народ подскача от този израз, съществува в медицината понятието "ценен плод".
Аз лично никога не съм срещала лекар, който мисли така. Това я някаква  теория, която поне където съм аз не съществува. Забелязвам обаче, че в България се смята за съвсем валидна. Явно има разлика в школите, не знам. Тук във форума непрекъснато виждам, че хора смятат, че естественото раждане е риск, докато около мен се е говорело за "риск" от секциото.  
Аз имам близо 10 години стерилитет и съм минала през доста лекари. Нито един не е предложил да правя секцио и стремежа е бил винаги да "не свърша" със секцио, защото това не е някаква невинна операция нищо, че  е станала рутинна вече. Затова, ако няма предварителни данни, секцио не се планира за нормални бременности, независимо как е станало забременяването. Най-малкото, застраховката няма да плати, поради липса на медицински показания. Аз лично не мисля, че в моят случай е имало риск за бебето ми, по-голям от колкото ако ми бяха планирали скекцио.  Ако това беше така, то всички щяха да правят скецио за всеки случай.

Б.

« Последна редакция: Декември 23, 2010, 09:27:41 am от Bobbie »


  
*
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #173 -: Декември 23, 2010, 10:26:33 am »
...искам да попита ,без никаква умисъл,просто ми е интересно,тези които бягат от секциото,самата операция ли ги притеснява или какво...
 Мен единственото,което ме тормози е,че в повечето случа планират датата по-рано и това понякога променя и зодията,а аз искан да си е тази зодия,която му е писана...Мисля,че искам секцио,но в последния възможен момент...
 Аз имам две коремни операции и винаги съм си мислела,че искам познатото пред непознатото...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #174 -: Декември 23, 2010, 11:06:21 am »
Аз лично имах няколко причини да съм против секциото.
На финала бая се бях изнервила, защото преносих малко...ходих на прегледи през 3 дни и все нищо не ставаше! ( а не знам защо си бях наумила, че ще раждам в началото на 9ти месец, все си мислех че така ще стане ). И постоянно ми звъняха "айде няма ли да раждаш", което още повече изнервяше ситуацията. На финала няколко пъти ми мина през ума, че искам вече да раждам и ако трябва и секцио да е, но да се случва  :lol:
Но, причините "против" си казваха думата
Първо, аз не съм имала никакви подобни интервенции, а камо ли коремна операция. Беше си ме страх, и то даже не точно страх ( никога не ми е минавало през ума, че нещо лошо ще се случи ) а просто не исках да ме бърникат. Принципно, коремната кухуна не е създадена с идеята да влиза кислород вътре и за мен това е голямо вмешателство.
От тук вече се намесват и вижданията ми за живота...съдбата и т.н.
Изобщо не исках да ме оперират .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #175 -: Декември 23, 2010, 11:19:52 am »

това е многократно обсъждано и въпреки, че много народ подскача от този израз, съществува в медицината понятието "ценен плод".
Аз лично никога не съм срещала лекар, който мисли така.

Боби, и аз не съм виждала Индийския океан.

там, където живееш ти, много от изборите на медицинско поведение се правят на база на финансови аргументи, а не на медицински.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #176 -: Декември 23, 2010, 11:24:33 am »
Но, причините "против" си казваха думата
Първо, аз не съм имала никакви подобни интервенции, а камо ли коремна операция. Беше си ме страх, и то даже не точно страх ( никога не ми е минавало през ума, че нещо лошо ще се случи ) а просто не исках да ме бърникат. Принципно, коремната кухуна не е създадена с идеята да влиза кислород вътре и за мен това е голямо вмешателство.
От тук вече се намесват и вижданията ми за живота...съдбата и т.н.
Изобщо не исках да ме оперират .

Раиска, аз до секциото ми никога не съм била рязана с нож, никъде. много ме беше страх от предстоящата операция, която при мен си беше по медицински показания.
но когато ми се спука мехура 3 седмици предсрочно и ме оставиха 13 часа в Майчин дом с изтичащи води да се опитват да ми предизвикват "естествено раждане", без да имам нито една контракция и нито сантиметър разкритие, накрая се молех да ме срежат и като най-накрая ме поведоха към операционната, само дето не се метнах със засилка на масата за операции!

апропо, тези 13-часови опити да раждам "естествено" доведоха до това, че детето ми, заченато и износено с толкова мъки и грижи, накрая едва не умря и 10 дни беше между живота и смъртта, закачено на апарата за изкуствено дишане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #177 -: Декември 23, 2010, 12:07:26 pm »
Е, и аз след 12 часа напразни болки ( в смисъл не водеше до нищо ) вече бях на друго мнение...И когато док ми каза, че не могат повече да ме чакат - аз хич не се опъвах. Много се бях изтощила.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #178 -: Декември 23, 2010, 12:23:36 pm »
Джам, а като видяха, че нямаш и сантиметър разкритие защо не прекратиха по-рано тази лудост?! С избор на екип ли беше?
Не, не, това е безумно - и твоя и на Раиса случая. При изтекли води, знам, че раждането трябва да настъпи час по-скоро, а не да се чака 13 часа!


Понякога опитите на обществото за връщане към естественото минават границите на разумно поведение.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Секцио или нормално раждане?
« Отговор #179 -: Декември 23, 2010, 12:53:32 pm »
Док ми каза, че ако всичко е наред с бебето могат да чакат до 24 часа. Даже каза, че имало случаи, в които бебета са стояли и повече часове без води...
В интерес на истината първите 10 часа беше прилично. След това стана зле, защото като видяха че не стават нещата, вместо да ме водят към операционната ми сложиха система с Окситоцин...Та финала вече ми беше доста неприятен.
Но като цяло нямам лоши спомени, сега. Много повече ме болеше, (всичко  :D), в първите 24 часа след секциото.

Между другото, една приятелка ми каза, че в Токуда ги обезболяват 36 часа след операцията! Това си е супер, ако секциото е планирано и след това си 36 часа със система, болките ще са сведени до крайния минимум, си мисля.