0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1240 -: Август 26, 2011, 22:40:01 pm »
krasi(ahiito) защо ако детето има рефлукс ще спрещ да кърмиш?
Марти ми е с рефлукс и се кърмим вече 12 месеца. това не е проблем. Не спирай кърмата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1241 -: Август 26, 2011, 23:17:18 pm »
Д-р Бърди,
и аз имам едно допитване към Вас.
Бебка е на 8 дни.От вторник започна да спи по-неспокойно.На моменти се буди много често,на моменти спи доста дълго.Но особено след кърмене,често се случва да започне да хълца,да си свива и опъва крачетата;понякога извива гърба и главичката силно назад(дори и по време на кърмене);често издава странни звуци като пъшкане и ръмжене.Започна да прави така,след като ми "дойде" кърмата.
Като ака,се чува точно като при разстройство.Няколко дни й къркореха червата,но от вчера като че ли поспряха.
Опасявам се да не е рефлукс,защото ако е така,предполагам че ще трябва да спра да я кърмя.



Абсолютно нормално поведение на бебе до ок 3-4 месеца. И двете ми деца се държаха точно по същия начин. Не са имали рефлукс.

Аз също се шашках много от ръмженето и пъшкането на дъщеря ми. Тя дори се мяташе и подскачше на сън каториба на сухо. Както каза акушерката ми, отминава около 3я месец. Така е.

Не се притеснявай за тези неща. Нормални бебешки са. Както и коликите :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1242 -: Август 27, 2011, 04:20:16 am »
krasi(ahiito) защо сумтенето и извиването на гръбчето те карат да мислиш, че е рефлукс ( иначе вече са ти казали, че е нормално поведение това)? При рефлукс не се ли повръща?

Боби
« Последна редакция: Август 27, 2011, 04:22:22 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1243 -: Август 27, 2011, 08:27:33 am »
Bobbie, това е проблемът, че не винаги се повръща при рефлукс (и аз мислех, че е задължително). Жбрул имаше подобен проблем с нейното бебе, обсъждан е подробно по-назад с темата и някои от симптомите бяха подобни на тези, описани от krasi(ahiito).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1244 -: Август 27, 2011, 11:15:16 am »
Защо бях решила,че малката има рефлукс ли?!Ами от много четене.Интернета понякога не е чак толкова полезен ;) Но да не спамя темата.
Благодаря ви за успокоението,момичета,наистина се бях шашнала излишно.
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1245 -: Август 28, 2011, 22:36:34 pm »
Момичета, сега прочетох за поблемите със съня при някои преди време и сега се уверявам вече, че от спокойно спящо бебе вместо да удължава съня може да става много по-неспокойно.
Ние до сега бяхме добре, но постепенно все нови неприятни изненади- ту се буди през нощта и се върти по корем, снощи се събуди в 5ч., както правеше и на 2 месеца, но след това почти не заспа. А тази нощ за втори път ми се случва да реве силно като го сложих да спи  8O Аз съм чела, че на тази възраст е добре да имат десетчасов нощен сън, хранене през нощта не е необходимо и първо реших да не го взимам ако реве, но .. стана страшно и реших че го боли нещо така да реве и дадох малко Панадол. Успокои се почти веднага, но незнам какво беше.. Всъщност имаме напиращи зъби и проблеми с тях, които според мен са основна причина за влошаването на съня, но тази вечер не беше това по моето усещане.. :?
Моля, кажете как се развиха нещата при вас? Лориан, оправихте ли се вече? Освен това още сме на кърма и АМ, вечер давам 160мл, може ли и това да му е малко??
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1246 -: Август 28, 2011, 23:43:37 pm »
Сами, да оправиха се нещата от само себе си. Още не мога да си го обясня този неспокоен сън. Или е било от зъб или не знам...
При нас започна точно на възрастта, на която е и твоето бебе. Имахме наистина тежки нощи, но един ден просто започна да спи както преди... Дано и при вас мине бързо, наистина може да е от зъбче. При нас само кърменето го успокояваше, а в един момент и кърмата му беше недостатъчна и беше голям рев...Сега всичко си е както преди :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1247 -: Август 29, 2011, 16:00:31 pm »
 Искам да попитам, от три дни на Калоян акитата са зелени като пасиран магданоз. Единственото по-различно от обичайното е, че давам сиропчето Nurse Harvey's срещу колики. То съдържа ким и копър, но пък течността е прозрачна. Възможно ли е изпражненията да саоцветени в зелено от сиропа или е друга причината? Самите колики да г правят такива?! :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1248 -: Август 29, 2011, 21:26:17 pm »
Искам да попитам, от три дни на Калоян акитата са зелени като пасиран магданоз. Единственото по-различно от обичайното е, че давам сиропчето Nurse Harvey's срещу колики. То съдържа ким и копър, но пък течността е прозрачна. Възможно ли е изпражненията да саоцветени в зелено от сиропа или е друга причината? Самите колики да г правят такива?! :?
И при нас от 3-4 дена акото е зелено, но четох по интернет и било нормално. Андреа няма колики.

Б.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1249 -: Август 30, 2011, 13:09:36 pm »
Някои лекари казват, че зеленото аки показва че детето си прочиства коремчето. Ние сме имали леко зеленикави, но чак като магданоз, не.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1250 -: Август 30, 2011, 14:10:47 pm »
Бобо си откара бая време със зелено аки - четох много по въпроса, на различни мнения попаднах: преохлаждане, колики, други подобни. Не мога да кажа от какво беше, но не мисля, че трябва да предизвиква притеснения само по себе си.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1251 -: Август 30, 2011, 14:52:10 pm »
Нашите станаха зелени около 2рия месец.Тогава личния обясни нещо за бъбреците и солта(че вече отделяли солта или нещо подобно беше),ама как точно беше вече не си спомням :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1252 -: Август 30, 2011, 15:13:00 pm »
 Ние ставаме на 2 месеца сега на 01.09. Може и при нас да е това, което са обяснили на Фибо. Днес не му давам от сиропа, но май не е от него. Пак са си такива. Иначе детето си изглежда видимо добре. Има си тонус и т.н. В петък сме на консултация и ако имаме късмет  :lol: ще го покажем на докторката
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1253 -: Август 30, 2011, 18:33:42 pm »
Здравейте д-р Бърди!

Днес водих дъщеря си на консултация при педиатъра. За месец и половина не е качила нищо, а дори е с 50 грама по-лека. Тежи 8 кг. и е на 10 месеца. Порастнала е с около 2 см и е 69 см. Казаха ми, че това е малко и да започвам да храня по-начесто. На мен това "начесто" не ми звучи логично и затова се обръщам към вас. Ще ви опиша какъв е дневният ни режим и моля за съвет.

7.30 - кърма
08.30 - каша (правя около 150 гр., изяжда минимум 100 гр., понякога и цялата) + кърма
12.30 - пюре (редувам зеленчук с жълтък, само зеленчук, зеленчук с месо, само зеленчук и така). Изяжда по половин бурканче пюре, много рядко 2/3 т.е. около 70 гр до 100 гр.
16:30 - попара, или кисело мляко 2% с бисквити, или плодово пюре, предлагам и кърма. Изяжда около 150 гр, понякога и по-малко.
19:00 - на вечеря седи на масата с нас и и давам парче краставичка или друг зеленчук, или парче сухар.
20:30 - кърма
около 24:00 се буди да цока. Откакто и растат зъбите се буди по няколко пъти нощем, цоква малко и заспива.

Благодаря ви много! Всичко добро!  :)
« Последна редакция: Август 30, 2011, 18:35:21 pm от Раши »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1254 -: Август 31, 2011, 02:11:05 am »
Направете посявка и изследване на стерилна урина за вероятна уроинфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1255 -: Септември 04, 2011, 16:07:43 pm »
Аз пак съм в голяма чуденка.От около седмица насам,бебка почти по цял ден "виси" на гърдите ми.Сутрин от около 4-5 часа до 15-16 часа суче през час(че понякога и по-често).После си прави една почивка от 3 или 5 часа.След това като се изкъпем в 20 часа и до към 23-24 часа пак суче през час.
Кърма имам(или поне така предполагам)-постоянно проверявам гърдите дали пускат,еми пускат си.А и докато кърмя от едната гърда,другата тече,но не са ми препълнени и напрегнати гърдите
На какво може да се дължи това често сукане?Вече наистина се виждам в чудо и не знам какво да правя.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1256 -: Септември 04, 2011, 16:31:02 pm »
Аз пак съм в голяма чуденка.От около седмица насам,бебка почти по цял ден "виси" на гърдите ми.Сутрин от около 4-5 часа до 15-16 часа суче през час(че понякога и по-често).После си прави една почивка от 3 или 5 часа.След това като се изкъпем в 20 часа и до към 23-24 часа пак суче през час.
Кърма имам(или поне така предполагам)-постоянно проверявам гърдите дали пускат,еми пускат си.А и докато кърмя от едната гърда,другата тече,но не са ми препълнени и напрегнати гърдите
На какво може да се дължи това често сукане?Вече наистина се виждам в чудо и не знам какво да правя.
На инстинкт.Според мен толкова често не е добре,но да се включат тези които са кърмили по-дълго :).

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1257 -: Септември 04, 2011, 17:17:13 pm »
Няма проблем детето да суче когато поиска, то си взима толкова, колкото му е необходимо. В повечето случаи е просто контакс с майката.

Ето какво намерих интересно : http://www.bebe.bg/Hranene/ot3_6.htm


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1258 -: Септември 04, 2011, 18:34:13 pm »
Направете посявка и изследване на стерилна урина за вероятна уроинфекция.

Извинете докторе, този коментар към моя въпрос ли е?
Благодаря!


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1259 -: Септември 05, 2011, 13:56:57 pm »
krasi(ahiito), имай търпение, скоро ще отмине, бебка ще си регулира кърменето. Първия месец повечето бебчета сучат по този начин и наистина деня си минава в кърмене. До седмица-две ще се нагласи храненията.