0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #40 -: Юни 26, 2012, 15:24:43 pm »
Приятна почивка на курортистите и лека работа на трудещите се.

И аз със справка. Да се тревожа ли, че момченцето ми е на почти осем месеца, а отказва да стъпи на крачета?

Изобщо не се опитва, винаги сгъва краката, като го държим под мишници. Гледам наоколо много по-малки бебета вече пружинират като изоглавени, моето не се сеща. Иначе рита, набира се с крака да вири дупе, седи стабилно и се обръща от гръб по корем и обратно.

Чета, че ако не стъпва на навършени девет месеца, вече е проблем.

Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #41 -: Юни 26, 2012, 15:48:17 pm »
Jam,
на Дани също тръгна така зъбчето, много назад и малко настрани ми се струваше, а сега сякаш само се намества на мястото си. Още не е поникнало цялото, на около 2/3 от височината е сега.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #42 -: Юни 26, 2012, 15:48:52 pm »
Цигу, Митака на 8м седна стабилно, за стъпване и дума не можеше да става!
Стабилно се изправиха на креватчетата на около 11-12 месеца.
Проходиха и двамата ма 1г и 3 месеца, на колко глупости се наслушах...оле мале!
Не съм насилвала за нищо...трепкаше ми сърцето като твоето сега, следях ги и така
Но съм виждала и обратното детенце на 10м не просто проходило, а летящо!
Разни са децата, шарени и прекрасни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #43 -: Юни 26, 2012, 16:25:48 pm »


Проходиха и двамата ма 1г и 3 месеца, на колко глупости се наслушах...оле мале!


Пишете го и Николата така. А какво чувах ... не е истина :)))) Добре че съм перде за някои работи
В очакване ....
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #44 -: Юни 26, 2012, 17:55:42 pm »
Цигу, ние сме почти на 10м. и се кривим по абсолютно същия начин. Само ако дават реклами може и да се задържи на краката си за няколко секунди, но задължително придържан под мишниците. Седи стабилно мисля(в смисъл оставям го, седи и по 5-10 мин.-ако му е кеф), преди 2-3 седмици започна да се обръща, макар че не винаги му се получава и се сеща да си изважда ръчичката; не лази и не виждам и наченки  osi_10
И около мен всички деца на неговата възраст едва ли не ходеха, и аз се бях спекла.То съм писала в моториката :lol: :lol: Но очевидно си е до дете, и се опитвам да не се притеснявам и обръщам внимание. Не че ми се получава винаги   :)


*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #45 -: Юни 26, 2012, 18:02:55 pm »
Момичета, доколкото разбрах Цигу не става дума изобщо за ходене или подобно нещо. Най-добре е да го види специалист за успокоение на родителите. Това,което аз знам е че когато държиш бебето под мишниците трябва просто да стъпи на крачета, нищо друго. Не става дума да го отпускаш само да се държи изправено или да се отхвърля нагоре.
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #46 -: Юни 26, 2012, 18:09:57 pm »
Цигу, Митака на 8м седна стабилно, за стъпване и дума не можеше да става!
 

Моя Митак също седна стабилно на толкова,но пък иначе правеше опити да стъпва.Проходи на 11м.
« Последна редакция: Юни 26, 2012, 18:11:29 pm от parsi »

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #47 -: Юни 26, 2012, 19:52:35 pm »
Аз имах предвид същото Shanoar, не говоря за ходене. Като го "сложа" да стъпи все едно капачките му са от пластелин и кляка.(ама и аз как го обясних)
Цигу, ако мислиш,че ще се успокоиш, посети специалист


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #48 -: Юни 27, 2012, 02:22:51 am »
Цигу , на тази възраст и Андреа не стъпваше. Започна да стъпва на близо 9м.

А при нас днес е 43 градуса. АД.



  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #49 -: Юни 27, 2012, 04:02:13 am »
Олеле! И при нас се задават жеги, дано не стигнем вашите  :lol:, че се падат баш на сватбата. Булката щяла да пристигне на бял кон /разочарована съм, трябваше да е на слон  :lol:/, а роклята й щяла да бъде от 36 цвята...

Цигу, повечето дечица около нас не стъпват. Най - добре може да прецени педиатърът, който познава и преглежда детето.
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 04:17:21 am от elle22 »
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #50 -: Юни 27, 2012, 07:49:25 am »
Албена, варинт ли е детска кухня? Частна :wink:
Ако да, ето ти един вариант. Изпитана е и диказано вкусна :D
http://vipbebe.com/about.php?id=2

Ники, не. За 1 седмица става въпрос, ще бъдем на Албена, на почивка. Аз ще си нося, ще видим и в хотела как ще е с храната, но искам за всеки случай да имам готовност, ако трябва да отскочим до Варна.
В някои хотели на Албена има бар -Детска кухня, дано и при вас е така.

Цигу, на 8 месеца София беше далече от мисълта за какво служат крачетата. Хващах под мишниците, а тя ги огъваше. На 9 месеца ги забиваше и не помръдваше.
На 10 месеца пролази, изправи се сама и прояви интерес за ходене и то в рамките на 3-4 дни се случиха и трите дейности. Все още не ходи сама, но пък по цял ден обикаляме хванати за ръчичка :D

И още един въпрос от мен.
Трябва да пусна нова стерилна урина на София.
Дали мога да разчитам на Цибалаб? :oops:
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 09:00:15 am от Ники »

Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #51 -: Юни 27, 2012, 10:29:06 am »
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала, но имах много натоварен период в работата, а ни се случиха и доста изненади напоследък. Сред тях и на-прекрасната. След като години пазех бебешките дрешки и преди 2 месеца най-накрая ги раздадох, познайте кой най-неочаквано забременя?! Направо е изумително, защото никога не съм си мислела, че мога да забременея просто ей така. След като с Мия правехме какво ли не и все не ставаше и не ставаше, сега стана някакво чудо. Понеже беше абсолютно непланирано, в началото се стреснахме, даже не тръгнаха съвсем добре нещата, но за щастие песимизмът на лекаря не се оправда. Имаме си тупкащо сърчице и много се надявам всичко да е наред до края. За съжаление Мия се разболя точно сега и аз покрай нея започнах много да кашлям, ама се моля това да не е проблем. Приятна ваканция на всички почиващи!
<br />[link=http:
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #52 -: Юни 27, 2012, 10:31:53 am »
Ех мешко как се радвам да прочета такава новина, пожелавам ти всичко да е наред до края :D А Мия как реагира на новината, че ще става кака, или още не сте й казали?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #53 -: Юни 27, 2012, 10:36:39 am »
имам питане към родителите на дечица, които вече имат паднали зъбчета.

при нас, зъболекарката видя, че зад предното долно зъбче е тръгнало да расте постоянното. каза да клатим зъбчето и до 2 седмици ако не падне, да идем да го дръпне.
момчето, обаче, вчера само си извадило зъбчето :) гледам, обаче, че новото зъбче, което се е почти наполовина подало от венеца, е ужасно навътре и накриво.
имате ли подобни наблюдения при вашите деца? изправят ли се после сами тия зъбчета?
ще ходим пак на зъболекар, то е ясно, но дотогава исках да разбера малко повече информация.
Аз имах такова зъбче, беше цялото почти израстнало под първото и беше  легнало назад. Трети зъб долу беше. Казваха ми да го бутам с езиче и аз така правех непрекъснато и то се оправи и сега си е съвзем прав зъб без да е имало нужда от шини. Но бях по-голяма, някъде 4ти клас и си следвах инструкциите да го бутам. Не знам при вас дали ще го следва това, а и не знам до колко е ибло моеот бутане и до колко само се е оправило, но мсиля че бутането имаше роля понеже аз на практика по цял дена така си държах езика - бях си сивкнала.

elle22,  каква сватба?

meshko106, честито тупкащо сърчице. И аз така забременях по чудо след като с Ивана се мъчихме много години и какво ли не правихме. С Андреа забременях по погрешка и дори бях вече в 9та седмица, когато разбрах. Няма проблем кашлицата, всичко ще е наред.
« Последна редакция: Юни 27, 2012, 10:48:11 am от Bobbie »


  
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #54 -: Юни 27, 2012, 10:42:43 am »
Мешко, много, ама много се радвам за вашето Чудо. Нека е лека е безоблачна и накрая да завърши със здраво бебе около термин. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #55 -: Юни 27, 2012, 10:47:32 am »
Ех, Мешко страхотна новина. Всичко да е наред до края.

Джам, аз имах такива проблеми със зъбите. половината ми пораснаха така. Най тежко беше състоянието на долните два резеца, нещата се оправиха с бутане с езика и при мен. Била съм на годините на Марти.
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #56 -: Юни 27, 2012, 11:07:14 am »
Мешко,честито тупкащо сърчице!Пожелавам ти лека бременност докрая!

Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #57 -: Юни 27, 2012, 11:29:02 am »
Благодаря ви момичета. Стефи, Мия реагира добре на новината, доколкото я разбира на този етап. Каза, че иска да става кака-ама за малко :lol: и после да даваме бебето на баба. Мисля, че като почне да расте коремчето, повече ще го осъзнае. Да сме живи и здрави, само.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #58 -: Юни 27, 2012, 11:42:20 am »
Meshko, много се радвам за теб!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #59 -: Юни 27, 2012, 12:07:44 pm »
и аз и аз и аз  :lol:
Честито Мешко!!!
В очакване ....