0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #20 -: Юни 26, 2012, 09:35:03 am »
Надин, Джеко се продава в магазина на Дженезис на Витошка (съвсем близо до Южния парк).
Точно тази дъска е на голяма почит у дома. Страхотно направена, стабилна и баткото й отдели мноооого време. Според мен прекрасен подарък за 3-4-5 г. дете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #21 -: Юни 26, 2012, 10:16:59 am »
Коки как е Боби,че като те прочетох и ми се стъжни седмицата.Нали сме с едни очаквания към края и.
ааа, да чукам на дърво само вчера сутринта повръща. От обяд до сега е като нов. Дано е било от морската вода. Тази вечер ще го заведа да го прегледат, че да съм спокойна.
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #22 -: Юни 26, 2012, 10:52:46 am »
Благодаря Стефи, Уайт!
За мое грандиозно учудване току-що ми звъннаха от магазина ("Кикиморското царство" и казаха, че утре ще я доставят! Урааа,няма да съм лоша леля без подарък!
Много ми писна да купувам електронни играчки вече, щото "той това харесва"; последното нещо, дето много щял да си играе с него - сега става на 2, да уточня, и си играе само с IPhone на мама и тати и "кара колата" - беше една електронна плюшена играчка, нещо като син Кермит, с микрофон, хипер грозно и безидейно... Ами да почва да харесва нещо по-креативно, моля (абе аз исках колело да му взема, че и малко движение няма да му се отрази зле, ма баба и дядо ме превариха).
И добре, че е здраво куфарчето, щото като си познавам братовчед му, мноооого ще му помага - баткото е кротушан, но моят наваксва отвсякъде :-)
Прекрасен хладен ден на всички!
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #23 -: Юни 26, 2012, 11:22:40 am »
Не съм писала отдавна и не мога да ви изчета.. :oops: И аз си мечтая за моренце, но ще е август ако изобщо ходим...Засега съм в задушната и гореща София, в момента малко прохладна... Досега нищо не съм ползвала за комари, но Дара не я хапят много, явно е "кисела" като майка си :lol: Но ще взема да купя и аз един бочко да имам за всеки случай, щом го хвалите.
Ники, сватбата нямаше ли да е по "концертено" време? Или я отложиха в името на Аксел Роуз? :wink:
На почиващите - приятна почивка. На тия, които работят - спорна и маааалко по -прохладна седмица!
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #24 -: Юни 26, 2012, 12:56:01 pm »
Нинко, преместиха сватбата в името на Аксел Роуз.
Аз трябваше да реша кое да жертвам, партито на детето(което все пак ще се състои в по-ранен час) или Аксел. Ама пусто като ми е детска мечта тоз Аксел не можах да му устоя :oops:
Май ще трябва да се запиша в Клуб лоша майка :?

Днес ходих да раглеждам торти за РД. Ама се оказа, че каквато и да поръчам, София няма да я яде.
Та ми изникна въпрос - да взема ли весела детска торта и детето да не я опита дори или да се опитам да направя някаква, която е подходяща за едногодишни мъници?
Споделете вашето мнение, а ако имате рецепта за подходяща торта може да ми я метнете на лични :oops:
« Последна редакция: Юни 26, 2012, 13:13:46 pm от Ники »

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #25 -: Юни 26, 2012, 13:25:32 pm »
Ники, ние на първия РД купихме вкусна торта за родители. Малчовците (все зачатски бебета) ядоха пюрета. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #26 -: Юни 26, 2012, 14:04:56 pm »
Ники, ние на първия РД купихме вкусна торта за родители. Малчовците (все зачатски бебета) ядоха пюрета. :wink:

и ние така. първата торта на Марти беше вкусна като за родители и много-много красива - пак като за родители. лично избрах дизайна и си я имам на чудни снимки. на 1 година абсолютно нищо не разбират, а и не е редно да ядат торта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #27 -: Юни 26, 2012, 14:05:25 pm »
И ние така-на първия рожден ден едва ли разбират нещо, та си купихме торта за големи.
Ха-Ха писали сме едновременно с Джем и почти едно и също.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #28 -: Юни 26, 2012, 14:08:47 pm »
имам питане към родителите на дечица, които вече имат паднали зъбчета.

при нас, зъболекарката видя, че зад предното долно зъбче е тръгнало да расте постоянното. каза да клатим зъбчето и до 2 седмици ако не падне, да идем да го дръпне.
момчето, обаче, вчера само си извадило зъбчето :) гледам, обаче, че новото зъбче, което се е почти наполовина подало от венеца, е ужасно навътре и накриво.
имате ли подобни наблюдения при вашите деца? изправят ли се после сами тия зъбчета?
ще ходим пак на зъболекар, то е ясно, но дотогава исках да разбера малко повече информация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #29 -: Юни 26, 2012, 14:13:48 pm »
Нямам такова дете, но съм израстнала дето се вика в зъболекарски кабинет-та не му се коси толкова, щом е избутало другото зъбче, то си е направило място. За сега мисля, че няма какво да направиш. Нека да израстне малко и тогава,  ако се налага ще се коригира нещо.
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #30 -: Юни 26, 2012, 14:30:23 pm »
Джам,не се притеснявай.На Мишо като взеха да му падат все накриво тръгваха и изпадах в ужас.Впоследствие,когато започнаха да изникват те се наместват от само себе си.Сега все пак носи шини,но това е заради дълбока захапка.Ако много се притесняваш може да направиш консултация с ортодонт,но нека да паднат повече от един зъб.

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #31 -: Юни 26, 2012, 14:39:36 pm »
И на Никола третия нов зъб расте ужааасно назад и накриво. Зъболакерката ни каза, че вероятността за шини е доста голяма, но пък е твърде рано да се каже - т.е. има вариант изправяне
В очакване ....
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #32 -: Юни 26, 2012, 14:40:28 pm »
Момичета лека седмица и от нас!

Имам една молба към момичетата от Варна.

Кажете моля магазини, в които може да се намери асортимент от детски храни, за след 1 год. става въпрос.
Аз общо-взето познавам Варна.

Благодаря.

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #33 -: Юни 26, 2012, 14:44:07 pm »
Албена, варинт ли е детска кухня? Частна :wink:
Ако да, ето ти един вариант. Изпитана е и диказано вкусна :D
http://vipbebe.com/about.php?id=2

Мерси за споделенето за тортите :D Ще помисля още малко и ще действам :wink:
« Последна редакция: Юни 26, 2012, 14:49:03 pm от Ники »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #34 -: Юни 26, 2012, 14:56:47 pm »
И на Никола третия нов зъб расте ужааасно назад и накриво. Зъболакерката ни каза, че вероятността за шини е доста голяма, но пък е твърде рано да се каже - т.е. има вариант изправяне

от само себе си ли?

то това първо зъбче на Марти направо си е порастнало ЗАД старото! все едно някой го е посадил в средата на вътрешната част на венеца. струва ми се ужасно криво, не знам...
зад съседното млечно зъбче се вижда подало се връхче и на следващия зъб.

така ли растата постоянните зъби? аз мислех, че първо пада млечното, па после тръгва да пробива новото...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #35 -: Юни 26, 2012, 14:59:51 pm »
Джаме, вероятно точно така израстват бутайки!
Най-доброто според мен е свършил Марти сам!
Аз знам/градска легенда/, че може да се закриви, ако прекалено дълго новия
бута горния, иначе само времето ще покаже!
Стоматолог "Мишанка" вадеше на племенника преди години,
защото него много го дразнеше зъб отдолу, а отгоре клатушко!

Ники
за тортата, ние поръчахме за Митака да ни направят с формата на любимата играчка,
сега като гледа снимките, много се забавлява, че е имал такава торта!
Калина не бе пристрастена към играчка и аз направих тортата.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #36 -: Юни 26, 2012, 15:01:22 pm »

така ли растата постоянните зъби? аз мислех, че първо пада млечното, па после тръгва да пробива новото...
По-често е че постоянното избутва млечното.Имам приятелка,която сложи на детето си шини,защото неговите горни кучешки излязоха едва ли не на небцето,заради тясна челюст,но това стана в по-късен етап.Той беше на 10г.
Посъветвах за консултация с ортодонт,за да не се притесняваш и ако има проблем да ти каже какво да очакваш.Иначе за шини му е още рано на Марти :)
« Последна редакция: Юни 26, 2012, 15:02:55 pm от parsi »

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #37 -: Юни 26, 2012, 15:11:06 pm »
Джам, при нас е тоочно същото - на практика зад старите. Забърката каза, че сами се наместват НО като паднат 4, 5 в редица - задължтелно ортодонт
В очакване ....
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #38 -: Юни 26, 2012, 15:13:26 pm »
Албена, варинт ли е детска кухня? Частна :wink:
Ако да, ето ти един вариант. Изпитана е и диказано вкусна :D
http://vipbebe.com/about.php?id=2



Ники, не. За 1 седмица става въпрос, ще бъдем на Албена, на почивка. Аз ще си нося, ще видим и в хотела как ще е с храната, но искам за всеки случай да имам готовност, ако трябва да отскочим до Варна.

Спомням си преди години, когато Дара беше на 1 - 2 год и все още ползвахме готова храна, в Габрово имаше изключително малък избор, особено от вносните марки.


Колкото до тортата, за 1я РД, и аз мисля, че не е нужно и бебето да я опитва. Аз бих поръчала красива детска торта, с фойерверки :)



*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #39 -: Юни 26, 2012, 15:17:17 pm »
Ники, ние поръчахме детска картинка, но с еклеров пълнеж т.е за очите на децата, но на вкус за възрастните. За децата имаше домашна бисквитена с плодове.