0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #660 -: Май 07, 2015, 19:27:23 pm »
Нещо се опитва да ме боли гърлото,и взех да се тревожа че моят мъж скоро беше с гнойна ангина,какво мога да пия за гърло според вас? Не смея с нищо да се пръскам за гърло ми за сега само мед и лимон и лукчета:-(
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #661 -: Май 07, 2015, 19:36:45 pm »
Весита мила- чай, мед и лимони.  Давай от рано ударни дози докато е рано още. Аз имам едно въпросче, което ама изобщо не е за тази тема, но доста от вас чакат второ дете та ако знаете ще ми бъдете от полза-  имам вече издаден и предаден на работодател болничния 45 дни преди раждането.  Та след като родя ли ще се изплатят паричките? Извинете за спама.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #662 -: Май 07, 2015, 19:44:25 pm »
Весита,никакви лукчета! Моето АГ ме предопреди на един преглед през ранните месеци да не ги ползвам,защото имало някаква съставка(забравих коя),която предизвиква контракции. Смея да му вярвам т.к. съпругата му е магистър фармацефт и държи няколко аптеки.Той самият също е доста наясно с лекарствата.Така,че по-добре зарежи лукчета. Колкото до болки в гърлото мен само врелият чай и лимоните в промишлени количества ме спасиха зимата.Както и домашният сироп за кашлица по рецепта на баба ми -мед,ракия и лимон загряти на котлона.Съотношението е 2:1:2.
« Последна редакция: Май 07, 2015, 21:06:09 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #663 -: Май 07, 2015, 19:51:27 pm »
Додо , според мен тези 45 дена трябва да ти ги изплатят , като другите болнични до месец.... Поне моите болнични толкова ги бавят.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #664 -: Май 07, 2015, 19:58:25 pm »
Момичета порових се в интернет,за да видя кои билки са противопоказни при бременност.Ето ви една полезна статия:
http://www.hera.bg/s.php?n=509
Част от тях,като салвия и мащерка се съдържат в лукчетата.Навярно това е имал предвид моя доки.Надявам се статията да е полезна на всички момичета.
« Последна редакция: Май 07, 2015, 20:00:11 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #665 -: Май 07, 2015, 20:23:54 pm »
Додо, вземи си прополки за гърлото. Те не са вредни за бременни.   :) На мен много ми харесват. За болничния- изплаща се в периода за който се отнася, на няколко пъти. Моят обхваща дни от март, април и май. Първо ми платиха за март, сега на 4-ти ми платиха за април и очаквам да ми платят и частта за дните от май.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #666 -: Май 07, 2015, 20:43:18 pm »
Додо, синеочка,благодаря :-) а и статията е интересна,аз пък мислех че магданоза е полезен пък май не е толкова колкото изглежда
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #667 -: Май 07, 2015, 22:35:24 pm »
Незнам за лукчетата, ама аз цяла зима си ги смучех без проблем,  бях си взела за гърло, за кашлица и обикновени. Тъй като 2 пъти бях настинала през мен минаха многоооо лукчета. По-добре че не знаех че не бива.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #668 -: Май 07, 2015, 22:46:10 pm »
Момичета,кога се вдига бебето нагоре.Моята рита направо в слабините.А днес цял ден ме болят сякаш мускулите на влагалището,незнам точно как да го обясня
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #669 -: Май 08, 2015, 08:46:13 am »
Иви, всяка бременност е различна.  Моят бебо отначало си върви височко, имам приятелка и тя като тебе бебка долу и даже се беше притеснила, защото влиза в 9-я а бебето долу като за раждането. Док й каза, че всички са различни и че това не е проблем. А и зависи и от твоят
твоята структура,  от големината на корема,  дали е първо дете и т.н. Тъй че стискай зъби и успех.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #670 -: Май 08, 2015, 09:32:22 am »
Момичета,сутринта се събудих с големи засъхнали петна по тениската,около гърдите. Имам няколко въпроса.Това коластрата ли е? Не е ли много рано за нея(ако е тя)? На някоя от вас случвало ли се е да й текне в средата на бременността(вчера влязох в 6 лунарен месец)? Благодаря предварително.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #671 -: Май 08, 2015, 09:37:36 am »
Синеочка, точно коластра е. Напълно нормално е да я има в този срок на бременността. Радвай й си, после ще ти е от огромна полза. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #672 -: Май 08, 2015, 09:58:36 am »
Додо , благодаря . Коластра е ,да и аз имам около месец и половина вече и да ти кажа свикнах,но това няма отношение към кърмата
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #673 -: Май 08, 2015, 10:23:27 am »
Благодаря ви, Иви и Уайт,малко се бях притеснисла. Поуспокоих се сега. :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:
 Ивче,не знам дали положението на бебето има връзка с месеците. Откакто усещам моята бебка(17 г.с.) я усещам  на около 3 пръста под пъпа. Моя приятелка си беше като теб почти до края на бременността.Тя смяташе,че се дължало на голямото й бременно коремче,което си пролича още в края на 3 месец,а в 9 я питаха,дали няма да са две. Аз лично смятам,че и това не е причината.Най-вероятно е някаква индивидуалност.Нали всяка бременност протича различно. Не се тревожи,моята приятелка дори преноси бебката си с 3 дни,роди си нормално,само с няколко шева.
« Последна редакция: Май 08, 2015, 10:25:16 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #674 -: Май 08, 2015, 10:49:53 am »
Да,дано само да няма отношение с шийката,защото имам чувството,че точно там ме рита,добре поне,че съм с висока плацента. :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #675 -: Май 08, 2015, 16:52:45 pm »
Коластра е ,...,но това няма отношение към кърмата
А към кое има отношение? 8O


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #676 -: Май 08, 2015, 17:53:42 pm »
Става въпрос,че може да имаш и да нямаш кърма с или без коластра по време на бременността.Една приятелка нямаше грам коластра,сега прелива от кърма
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #677 -: Май 08, 2015, 22:32:44 pm »
Грам коластра нямам само гьрдите ме болят много и са натежали.някой питаше за 45 дневен болничен-той ще се изплати преди термина.примерно аз излезнах на 23.04  в този и ще го получа кьм  края на месец май така ми каза счетоводителя. НОИ превеждат пари след 15 число на месеца.
Линаполи палцестис!

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #678 -: Май 09, 2015, 13:42:58 pm »
Блaгодaря момичетa :)
Мен днес ме преприехa зa още пет денa. Вече не съм нa системи, a сaмо нa хaпчетa, но искaли дa ме следят още мaлко, че съм билa по-особен случaй и дa видят дaли ще имa ефект от лекaрствaтa или ще трябвa пaк дa преминем нa системи и дa могaт дa реaгирaт веднaгa. Имaм и още aнтибиотик венозно дa слaгaт. Иви, aнтибиотикa е Унaзин. Не съм чулa дa имa венозен Зинaт...
Зa гърлото съм пилa през двете бременности лукчетa и прополки. A когaто нищо не помaгaше УНГ ми предписa спрей Биопaрокс с aнтибиотик. Кaзa, че действaл локaлно и не стигaл до плaцентaтa и бебето.
Не съм теклa от гърдите преди рaждaнето, но и aз предполaгaм че е колaстрa. Според мен щом сегa тече кaтегорично ще имaш кърмa след рaждaнето ;)



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #679 -: Май 09, 2015, 14:12:02 pm »
Предполагам,че този антибиотик също е пеницилин.Пробиотик пиеш ли,аз от антибиотика си скапах червата просто,при последния прием направо ме боляха адски.И след всеки антибиотик се сдобивам с гъби...Лекуваш едно..идва друго