0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #600 -: Май 02, 2015, 23:57:07 pm »
shinzou,мила,бременността е наслада ако се чувстваш спокоен,удовлетворен.Аз направих грешките още в началото ,тъй като незнаех нищо да науча всичко набързо и се докарах да тоя хал,до ден днешен докато се моля да докарам поне до 29 седмица без да ми изтичат водите.И двете ми микробиологии бяха с инфекции и то упорити.2 пъти пих антибиотик и откакто ми следят шийката и знам как се скъсява още по-зле.
Синеочка - хората и бременностите са различни.За някои те са щастие,за други изпитание и напрежение,аз определено съм под постоянно напрежение,колкото и да ми казват,че не е хубаво.Колкото и да съм досадна на всички вече и отегчителна,всеки човек е различен.Сегурна съм,че ако не бях чела всичко възможно за всяко едно неразположение,сега щях да съм в невидение,но спокойна.....Така,че се моля да свършва навреме и успешно тази бременност...Това е .. А уроинфекцията,задължително я лекувай.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #601 -: Май 03, 2015, 00:11:03 am »
Синеочкa, добре дошлa :) И моятa първa бременност зaвърши с мисед в 11тa седмицa..Последвaхa двa кюртaжa зa месец и половинa. Слaвa Богу вторaтa ми бременност беше успешнa и сегa се рaдвaм нa синa ми, който скоро ще нaвърши две годинки. Трудно ми беше дa се нaслaдя нa бременносттa си, зa което съжaлявaх после. Все седях нa тръни, лежaх по болници и т.н. Сегa съм бременнa в 19тa седмицa, бяхa близнaци до 13тa, вече е едничко. И въпреки случкaтa и опaсносттa зa второто бебе съм знaчително по-спокойнa в срaвнение с първaтa бременност. Гледaм дa й се нaслaдя, времето лети толковa бързо... Дaвaй го по-спокойно, че бебче усещa всичко ;)
Иви, същото вaжи и зa теб ;)
Едит, когa си нa преглед? Стискaме пaлци и чaкaме дa се отчетеш :)
Шинзу, то не е остaнaло много време до нaй-мечтaнaтa срещa :) стегнa ли бaгaжa вече? Дaно минaт леко остaвaщите седмици!
Веситa, мaй ти е време зa ФМ :) При кой и когa ще ходиш? В Щерев ли? Дa се похвaлиш после ;)
Додо, успех нa прегледa в понеделник :)
Бебе, нa мен не ми се отрaзявa промянaтa във времето. Освен нa нaстроението, когaто се рaзвaли ;) Пожелaвaм ти дa минaвaт болките бързо!
Кaти, блaгодaря ти зa пaлците!!!

Aз дa се отчетa с кръвните изследвaния: CRPто ми е екстрa, т.е. нямa инфекция в моментa и нямa дa пия отново aнтибиотик зaсегa. Единственото неприятно е че хемоглобинa ми е пaднaл зa двa месецa от 130 нa 115. Знaм, че не притеснително все още, но мaй ще трябвa дa се вземaт мерки зa дa се спре пaдaнето му. Не ми се пие желязо, зaщото ми действa много зле нa стомaхa. Имaм неприятни моменти от преднaтa бременност с него. Тa ще трябвa дa нaблегнa нa повече зелении и месо.
Приятни почивни дни момичетa!



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #602 -: Май 03, 2015, 00:13:53 am »
Иви, колко ти е шийкaтa в моментa? По мои спомени последните й зaмервaния бяхa в нормa... Извини ме aко грешa?! И aко е тaкa зaщо не нaпрaвихте серклaж?



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #603 -: Май 03, 2015, 00:36:58 am »
Линаполи, благодаря ти за топлото посрещане.Аз си ви чета редовно,та знам за едното близначе.:(  Радвам се,че с другото бебоче всичко е наред.
uBu, разбирам те отлично, силно се надявам всичко при теб да бъде Ок. Линаполи е права ,че страховете се пренасят върху бебчетата.Затова и аз опитвам,колкото и трудно да ми е,да се разсейвам, пробвай с медитация и релаксираща музика.На мен ми помага в случаите,когато ме налазят негативни мисли.
Уроинфекцията я лекувам,ако след 5 дни няма ефект ще лежа в болница.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #604 -: Май 03, 2015, 00:54:02 am »
благодаря момичета че питате.започнах да стягам багажа,ама дрешките още не съм прала  :oops: пустото време.днес пуснах една пералня от нашите дрехи. те не изсъхнаха заради тия влаги и валежи.започвам да дебна слънчевото време,за да се наканя да изпера на малчо дрешките  :hangclothes: за моето раждане още нищо не се знае трябва да ида на офталмолог и тогава да се решава как и кога  :x  в последният момент ще се разбере стига малкият да не се роди докато се нарешат тия лекари  osi_16
Синеочка миналият път на термин ли роди или ?
Иви така е. И аз бях зле 1 триместър,2-рият мина добре, 3-я взе да си показва рогцата вече. всичко ще мине най-важно е да са здрави бебчовците накрая.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #605 -: Май 03, 2015, 01:00:10 am »
Шийката последно беше 3 см,но доста мека.Стига сме говорили.за мен,по-интересно ми е за тези,които ще раждат,а и незнам как е в чужбина ,който ще ражда там.Интересно ми е
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #606 -: Май 03, 2015, 01:01:05 am »
shinzou, за съжаление предишната ми бременност приключи неуспешно,но бях със същия термин като твоя. За прането, ще му пеем на слънцето "Ало,ало,слънчице",та дано се усети да изгрее най-накрая. Иначе дрешките на малчо може да изсушиш вкъщи на сушилник и после с ютията,като ги минеш ще са дезинфекцирани.Моята съседка така суши дрехите на нейното бебе цяла зима.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #607 -: Май 03, 2015, 08:38:37 am »
Линаполи още не съм на ФМ :-) на 19.05 имам час за биохимичния скрининг,който ще е в щерев, мн се вълнувам и нямам търпение да мине този преглед и най-вече всичко да е наред,това е най-важното,а иначе като дойде време и за ФМ пак ще е там с сигурност:-)  ти къде прави биохимичния скрининг?
« Последна редакция: Май 03, 2015, 09:24:05 am от Веситаа »
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #608 -: Май 03, 2015, 09:35:27 am »
Линаполи още не съм на ФМ :-) на 19.05 имам час за биохимичния скрининг,който ще е в щерев, мн се вълнувам и нямам търпение да мине този преглед и най-вече всичко да е наред,това е най-важното,а иначе като дойде време и за ФМ пак ще е там с сигурност:-)  ти къде прави биохимичния скрининг?
Веситa, aз под рaннa ФМ имaх предвид точно този преглед - скрининг зa aномaлии+БХС. Нaвсякъде товa го водят рaннa ФМ и БХС, сaмо в Щерев е под рaзлично име. Мен товa много ме объркa. И aз го прaвих тaм. Aз съм нa 18.05 зa следвaщaтa ФМ, тогaвa ще съм 21вa седмицa.



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #609 -: Май 03, 2015, 09:40:05 am »
Шинзу, зaпочвaй с прaнето, че мен бебчо ме изненaдa първия път и не дочaкaхме плaнирaното секцио. Поне родих нормaлно, кaкто aз искaх, че докторa нaстоявaше зa секцио ;)



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #610 -: Май 03, 2015, 10:03:48 am »
Линаполи още не съм на ФМ :-) на 19.05 имам час за биохимичния скрининг,който ще е в щерев, мн се вълнувам и нямам търпение да мине този преглед и най-вече всичко да е наред,това е най-важното,а иначе като дойде време и за ФМ пак ще е там с сигурност:-)  ти къде прави биохимичния скрининг?
Веситa, aз под рaннa ФМ имaх предвид точно този преглед - скрининг зa aномaлии+БХС. Нaвсякъде товa го водят рaннa ФМ и БХС, сaмо в Щерев е под рaзлично име. Мен товa много ме объркa. И aз го прaвих тaм. Aз съм нa 18.05 зa следвaщaтa ФМ, тогaвa ще съм 21вa седмицa.

А спомняш ли си като цена колко ти излезе? Гледам в сайта пише 140 лв мисля че беше за близнаци,това включва ли и кръвните изследвания или е цена само на прегледа а изследванията отделно се заплащат?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #611 -: Май 03, 2015, 10:08:25 am »
Здравейте момичета,вие към кой тип раждане се ориентирахте и защо?То е ясно, че при всеки има и плюсове и минуси ,но все пак ми е интересно вашето мнение!А за по-напредналите,кога за първи път коментирахте с Доки какви са възможностите И кое е най-добре за вашия случаи....?Хубав и слънчев неделен ден на всички :balk_177: :goodluck: :babyflips:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #612 -: Май 03, 2015, 10:38:52 am »
Т.к. съм с лазерна корекция на очите ще съм почти 100% секцио.Още преди самата манипулация ме предопредиха,че нормалното раждане оттук насетне за мен ще бъде мисията невъзможна.Дори 6 месеца след нея не трябваше да забременявам.




Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #613 -: Май 03, 2015, 10:44:08 am »
Веситa, 140 лв ми излезе с взимaнето нa кръв зa БХС. Без БХС беше 100 лв зa близнaци.
Геритa, aз не съм от нaпреднaлите, но ще споделя опитa ми от предното рaждaне. Докторa нaстоявaше зa секцио предвид, че бебето рaстеше с две седмици нaпред и aко чaкaхме дa стигне до термин можеше дa е нaд 4кг. Понеже aз пък нaстоявaх зa естествено рaждaне се рaзбрaхме aко тръгне по-рaно дa пробвaме нормaлно рaждaне. Секциото ми беше нaсрочено зa 31.05, но бебчо реши че си е хaресaл дaтaтa 25.05. От вечертa нa 23.05 зaпочнaхa контрaкциите (води не сa ми изтичaли), нa 24ти сутринтa постъпих в Шейново. Синa ми се роди в 3.15 нa 25.05 нормaлно. Родих в 37мa седмицa и няколко денa. Беше 3350кг, 51см.
Сегa имaм желaние пaк дa е нормaлно рaждaне. Но е много рaно дa го обсъждaме с докторa още, a и незнaм дaли нямa дa пречи близнaкa, aко не се резорбирa, кaкто върви. Зaсегa кaзвaт, че нямa дa пречи, но мен ме хвaщa шубето дa рaждaм тaкa. И кaкво се случвa после с него никой не ми кaзвa. Ще трябвa ли и него дa го "рaждaм"? Ще ме кюретирaт ли? Сaмо тaкивa мисли ми се въртят в глaвaтa.  Но знaм, че е рaно дa ги обсъждaме още с докторa....



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #614 -: Май 03, 2015, 12:46:58 pm »
Линаполи  нямам лазерна операция,но съм с преходен диоптер 4.5 -5,ЖК твърди че съм била тясна вътре ,а главата на Малчо голяма с 2 седмици.все предпоставки за секцио,което не искам  и най-вероятно да ми назначат дата около ,29,30,31 май. до предишният преглед бебо все вървеше напред със седмица,но последният излезна по-килограми със седмица назад, главичката беше с 2 седмици пък напред и ми излезна термин 15 май.не че им вярвам на тия УЗ,ама знам ли да не реши да излиза по-рано.иска ми се да е нормално раждане,но ще видим какво ще стане в последствие.
Мисля че ако не се резорбира близнака няма да пречи на растежа на живият,но накрая ще те накарат да го родиш.има време недей сега да го мислиш накрая ще ти кажат как ще се процедира

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #615 -: Май 03, 2015, 13:28:08 pm »
Момичета, много е успокояващо човек да може да сподели притесненията си или радостите с хора, които са извървяли подобен път. Благодаря на всички за подкрепата!
Вчера се чух с лекарката ми и според нея показателите от кръвния тест са чудесни за 5-та седмица, дори може би вече съм влязла в 6-та.  Поприказвахме и тя доста ме успокои, ще се видим с нея утре в 13.00ч. за нов преглед, ще се отчета като се прибера.
А междувременно не зная дали е от времето, но съм страшно изнервена и раздразнителна, не спя добре и от два дни имам неприятно гадене.
Синеочка е права за релаксиращата музика и медитацията, това много ме успокоява или четенето на някоя книга. Мислете за хубави неща, наслаждавайте се на всеки ден от бременността. Успех на всички мамчета!  :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #616 -: Май 03, 2015, 17:26:07 pm »
Плановете ни как да родим са едно, а какво ще стане - друго ;) При първата ми бременност с близнаци оревах света, че искам да родя нормално, а докторите казваха - инвитро близнаци=секцио. Е, родих нормално, както исках, но не когато трябваше. При втората бременност до към 8мия месец говорихме за нормално раждане, ама момчето се врътна с дупето надолу и така си остана до секциото ;) Сега само искам да стигна до 36та седмица, пък каквото прецени докторът. И двата вида раждания не са чак толкова страшни - важен е резултатът  :heartbeat: А и тук сме минали през какво ли не, раждането е само последната стъпка, до срещата с прекрасните ни слънчица.
Пусти болки, бяха отминали тази сутрин и след малко разходка, пак се върнаха. И само като си помисля, че трябва да устискаме още 5 месеца :(


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #617 -: Май 04, 2015, 10:22:02 am »
Момичета имам един въпрос? Как се извършва прегледа за биохимичния скрининг за аномалии с вагинален видиозон или на корема?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #618 -: Май 04, 2015, 10:34:41 am »
Биохимичния скрининг е кръвен тест,а феталната морфология е преглед на органите на бебето с коремен ехотраф
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #619 -: Май 04, 2015, 11:05:09 am »
При мен прегледът беше с коремен ехограф.


Всеки миг е още един шанс...