0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хапчета
« -: Юли 16, 2008, 09:15:57 am »
Здравейте.От 2,6 години със съпруга ми се опитваме да имаме бебе,но уви нестава.Правили сме всички изследвания и всичко при него и мен е ОК.Миналия месец ходих на доктор и ми изписаха Ципрофлоксацин 2по1 и Преднизол по 1 таблетка наден.Трябва да ги пия 3 месеца.Аз съм на 23 а съпругът ми на 30.Моля Ви посъветвайте ме какво да правя да ги пия ли тези хапчета,защото бебето вече доста се забави и ние доста се притесняваме.Предварително Ви благодаря за отговорите.
*
Re: Хапчета
« Отговор #1 -: Юли 16, 2008, 09:30:20 am »
Трябва да пиеш Ципрофлоксацин 3 месеца-това не е ли много ?
Re: Хапчета
« Отговор #2 -: Юли 16, 2008, 09:34:54 am »
Мила,Eli_m,
Понякога се обезкуражаваме от продължителната борба,но трябва да я водим.
Млади сте,за годините не се тревожи. Под "всичко е ок" предполагам включваш и спермограма и проходимост на тръби? Само този  Ципрофлоксацин не ми е ясно защо ти е предписан?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Хапчета
« Отговор #3 -: Юли 16, 2008, 09:50:36 am »
Мила, не пишеш за какво са ти изписани хапчетата.
Аз пия преднизолон от 1 месец, но по половин таблетка и доки каза, че ще го пия около година, но той ми е изписан заради надбъбречните хормони и все пак е вид хормонален препарат и е възможно да се пие толкова време.
Но за ципрофлоксацина....
Все пак е антибиотик и незнам....
Знам, че не е хубаво да се пие антибиотик повече от 10 дни и то един и същ - трябва да се сменят..
Не съм много сигурна в това, но все пак е антибиотик.
Може би има и такива случаи според заболяването, но все пак на мен ми е странно.
Пиши защо все пак са ти изписани, за да можем да ти дадем някакъв съвет.
Но все пак тук ще получиш само съвети- нали знаеш, че не сме лекари и не е добре така да вземаме решения относно здравето си без консултация с лекар.
Можем само да ти кажем дали е притеснително и дали да потърсиш второ, но лекарско мнение.
Прегръщам те и не се притеснявай да пишеш - тук ще намериш подкрепа и истинско разбиране.
Прегръщам те! :bighug:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Хапчета
« Отговор #4 -: Юли 16, 2008, 10:32:47 am »
 Опитай се да изброиш всички изследвания , които сте правили ти и той.(спермограма , проходимост на тръбите , хормонални изследвания , микробиология и др.)
 Ципрофлоксацина не може да го пиеш толкова дълго време. Преднизолон изписват за подтискане на имунната система, един вид да не се отхвърли оплодената яйцеклетка. Аз също пия преднизолон. Той влияе и на надбъбречните жлези.
 Всичко ще се оправи! Просто при някои хора като нас , това отнема повече време!
*
Re: Хапчета
« Отговор #5 -: Юли 16, 2008, 12:14:52 pm »
Хммм...Благодаря ви много за бързите отговори.Изследванията,които сме правили са спермограма,а моите са проходимост на трабите,хормонални изследвания.Вече 2 години следя ОВУ-то като по часовник е всеки месец на 12-13 ден от МЦ.Докторката при която ходих ми изписа хапчетата като каза че най-вероятно моята среда обива сперматозоидите и ги убивала.Действието било на принципа на противозачататчните с тази разлика че е от моят организъм.Незнам какво вече да мисля,много се отчаях.Но както казват НАДЕЖДАТА умира последна.Обичкам ви всички  :bighug:  и ви стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:.
Re: Хапчета
« Отговор #6 -: Юли 16, 2008, 19:41:09 pm »
Грррррррр, ципрофлоксацин 3 месеца без прекъсване?!?!?!?!?!?!
Леле!!! Макар да не е точно антибиотик, а химиотерапевтик, най-многото да докара на "средата" ти едни здрави гъбички, вместо да я направи гостоприемна  :D
И как точно тази лекарка откри, че на средата ти й има нещо? С какви изследвания? Дано не е решила да товари организма ти с такава химия въз основата на някаква импровизация-догадка, непроверена с клинични изследвания.


Сега сериозно. Проходимост, спермограма и хормони са само част от изследванията, които се правят, когато бебето не идва продължително време. На твое място, веднага щях да хукна към клиника, която специализирано се занимава с тези проблеми. Това с Ципрофлоксацина, освен, ако нямаш тежка бактериална инфекция, ми се вижда несериозно.

Успех и пиши как се развиват нещата!

 
Re: Хапчета
« Отговор #7 -: Юли 16, 2008, 21:49:24 pm »
Това наистина е широкоспектърен химиотерапевтик :?  Нещо никак не ми се връзва с бебеправенето, особено прием с такава продължителност. Не съм специалист, ама...възможно ли е да е имала в предвид изопринозин (имуностимулатор)...


*

    lawyer

Re: Хапчета
« Отговор #8 -: Юли 17, 2008, 10:22:14 am »
Преди година направих бъбречна криза и моята лекарка преди да ми предпише Ципрофлоксацин изрично настоя за преглед при гинеколог - каза, че ако съм бременна, дори и в първите дни това лекарство е противопоказно...
Е, за съжаление бебе нямаше и го пих не повече от две седмици, при това при сериозен бъбречен проблем.
*
Re: Хапчета
« Отговор #9 -: Юли 17, 2008, 12:09:13 pm »
Eli_m, къде е правена спермограмата?
*
Re: Хапчета
« Отговор #10 -: Юли 17, 2008, 13:04:38 pm »
В клиника в град Русе.
*
Re: Хапчета
« Отговор #11 -: Юли 17, 2008, 13:29:03 pm »
 Направете я в клиника по стерилитет. Има доста информация във форума къде се правят коректни спермограми.

 Тук , във форума, можеш да се консултираш с д-р Мариела Даскалова /Мели /.
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 13:33:53 pm от Жекова »
*
Re: Хапчета
« Отговор #12 -: Юли 17, 2008, 15:42:29 pm »
Ок благодаря ти много. :D
Re: Хапчета
« Отговор #13 -: Юли 23, 2008, 17:59:38 pm »
Момичета здравейте!!Днес бях при гинеколог,след като ме прегледа ми каза че има хронично възпаление,изписа ми Аугментин,калциум фосфо С,витамин Бкомлекс..в аптеката ми написаха на Аугментина 1 таб на 8 часа,в кутииката са 21 брой ,може ли някой да ми подскаже по каква схема го пиехте (нали от първия ден на МЦ)?защото май се налага да ставам през ноща да го пия :ask:

*
Re: Хапчета
« Отговор #14 -: Юли 23, 2008, 19:12:58 pm »
Момичета здравейте!!Днес бях при гинеколог,след като ме прегледа ми каза че има хронично възпаление,изписа ми Аугментин,калциум фосфо С,витамин Бкомлекс..в аптеката ми написаха на Аугментина 1 таб на 8 часа,в кутииката са 21 брой ,може ли някой да ми подскаже по каква схема го пиехте (нали от първия ден на МЦ)?защото май се налага да ставам през ноща да го пия :ask:
Аугментина е антибиотик-няма значение от кой ден на менструацията ще го започнеш.
За часовете най-добре  6-14-22
Re: Хапчета
« Отговор #15 -: Юли 23, 2008, 20:13:14 pm »
Благодаря  :balk_48:

Re: Хапчета
« Отговор #16 -: Юли 23, 2008, 20:40:06 pm »
Гинекологът ми каза така да го пия,от първия ден на МЦ, а на 2-3 ден да пусна изследвания на хормоните,дали ще са достоверни тези показатели след като пия тези лекарства?

Re: Хапчета
« Отговор #17 -: Юли 23, 2008, 20:43:52 pm »
  Странно ми се вижда това с антибиотика и дните на МЦ.Това не са хормони,а антибиотици,които няма да окажат влияние на изследването.Също така хормоналните изследвания се правят от 3-5 ден на МЦ.  :P
Re: Хапчета
« Отговор #18 -: Юли 23, 2008, 20:47:05 pm »
Тогава ще ги пусна на 3 ден,не знам защо така ..от първия ден на цикъла :ask:

Re: Хапчета
« Отговор #19 -: Юли 23, 2008, 21:03:45 pm »
  Аз сега като гледам ти е 6-ти ден от цикъла.  8O  И ще чакаш близо месец за да почнеш да си лекуваш възпалението?Защо не се консултираш и с друг лекар?