0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
фоликулометрия-въпрос
« -: Март 20, 2008, 16:03:19 pm »
Здравейте пак момичета.Някой ще ми каже ли при каква големина горе-долу се пука фоликула/ако се спука/

Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #1 -: Март 20, 2008, 17:14:27 pm »
До колкото знам,се пукат с разли4на големина,но не всеки има годна за оплождане яицеклетка!

*
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #2 -: Март 20, 2008, 18:10:14 pm »
на кой ден от МЦ трябва да се направи фоликулометрия
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #3 -: Март 20, 2008, 18:27:54 pm »
на кой ден от МЦ трябва да се направи фоликулометрия
при всеки е индивидуално!ако става въпрос за първи път,може да се отиде към 10 ден,да види доктора има ли доминантен фоликул!ако има, взависимост от размерите му,док ще каже кога да идеш пак..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #4 -: Март 20, 2008, 18:56:43 pm »
моя цикъл е мноо нередовен никога не знам кога ще дойде сега е 13 ден вчера правих ову тест беше отрицателен ако и този месец нищо не стане започвам да ходя по доктори :(
*

    krasiko

  • ***
  • 412
  • Щастлива мама на двама
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #5 -: Март 20, 2008, 19:40:49 pm »
Моята доки започва да ме гледа от петият чист ден след М
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #6 -: Март 20, 2008, 22:17:54 pm »
моя цикъл е мноо нередовен никога не знам кога ще дойде сега е 13 ден вчера правих ову тест беше отрицателен ако и този месец нищо не стане започвам да ходя по доктори :(

Мила, направи си няколко температурни графики, и ако не се ориентираш по тях, почни да си правиш ову-тестове, докато приблизително се ориентираш кога ти е овулацията. Едва ли ще ти отнеме повече 3 -4 месеца. После вече можеш спокойно да си даваш парите за УЗ-преглед. :) Ходенето на фоликулометрия би следвало да обхване последната фаза на нарастване на фоликула до неговото спукване и последно - образуването на жълтото тяло. Има доктори, които ще ти го назначат съвсем в началото, изчислявайки го по таблици, особено ако имаш кратък цикъл. Но няма гаранция, всеки организъм е различен. Не винаги овулацията е в очакваното (среднстатистически) време.

Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #7 -: Март 20, 2008, 22:35:33 pm »
Моята доки започва да ме гледа от петият чист ден след М
Мила  красико това е апсолютно индивидуално и е много несериозно да се каже на 5 чист ден. Моят цикъл е 7 дни и ако чакам още 5.....  мина овулацията......
 Значи почва се от 10-11 ден , а после доктора преценява кога ще е следващия преглед.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #8 -: Март 21, 2008, 12:54:38 pm »
Здравейте пак момичета.Някой ще ми каже ли при каква големина горе-долу се пука фоликула/ако се спука/
Размерът на фоликула трябва да бъде около 22-24мм за да се спука. Може би при всеки е индивидуално, но приблизително това е големината.
*
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #9 -: Март 22, 2008, 10:59:54 am »
НА МЕН НА 9 ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА МЦ ЗАПОЧНАХА ДА МЕ СЛЕДЯТ НО ПОНЕЖЕ ЗА ПЪРВИ ПЪТ СЕГА ХОДИХ ЗАТОВА НЕ МИ Е ЯСНО МНОГО.ДОКИ КАЗА ЧЕ ЩЕ ПРОБВАМЕ 1-2 МЕСЕЦА ТАКА И АКО НЕ СТАНЕ ЩЕ ТЪРСИМ ПРИЧИНАТА.СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ :D :D :D

*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #10 -: Март 22, 2008, 12:11:13 pm »
Значи при мен протича прегледа по следния начин:
1.като ми дойде 1-2 ден отивам да видим дали се образува фуликул
2.отивам на 10-11 ден да видим дали е готов за пукане
3.ако всичко е ОК започвам дуфастон
4.на 13-14 ден имам Ову
5.след това обикновено правя киста
Това е при мен.Незнам доколко съм помогнала,но все пак е нещо!
*
Re: фоликулометрия-въпрос
« Отговор #11 -: Март 22, 2008, 12:17:25 pm »
АЗ СЕГА ИМАМ ФОЛИКУЛ 4 ММ. НЯМАМ ИДЕЯ КОГА ЩЕ ПОКАЖЕ ДАЛИ Е ГОТОВ ЗА ПУКАНЕ ИЛИ ИЗОБЩО НЯМА ДА СЕ СПУКА.ОХ СЪВСЕМ ИЗТРЕЩЯХ-ИМАМ ВПРЕДВИД ЧЕ НЕЗНАМ ЗА КАКЪВ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ СТИГА ВЪПРОСНИТЕ РАЗМЕРИ.НАЛИ СЪМ СИ НЕВЕЖА :oops: