0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #280 -: Юни 04, 2008, 00:03:42 am »
Това е линк към книгата на д-р Спок "Грижи за бебето и детето"
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/0
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #281 -: Юни 04, 2008, 17:13:05 pm »
vixi, и аз да допълня за д-р Томова. Тя е толкова изчерпателна :wink: През цялото време говори като картечница и половината неща няма и да ги запомниш :lol: Добре, че накрая дава списък със всички органи, които е прегледала и оценката й за тях.

Аз днес бях на предродилна консултация. Бебка е седалищно предлежание и док каза, че няма голям шанс да се обърне за 2 седмици. Най-безопасно е секцио. Планирахме го за 16,06.
За тези, които обмислят раждане в ТОКУДА, да кажа, че има нови цени:
  • Избор на екип (гинеколог и неонатолог) независимо от начина на раждане - 1500 лв.
  • Пакет за бебето - 200 лв.
Това е минималната сума срещу, която може да се роди там. Иначе избор на анестезиолог за епидурална упойка при нормално раждане - 300 лв. За секциото упойката, ако не избирате анестезиолог, е включена в цената. Другите екстри не ги запомних :oops:

Та така излиза, че секциото е по-евтино от нормалното раждане. Аз лично щях да искам епидурална. Абе, доста ни е солено това, но пък искаме бебка да ни се роди жива и здрава, и такава да ни я изпишат.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #282 -: Юни 04, 2008, 17:40:18 pm »
избор на анестезиолог за епидурална упойка при нормално раждане - 300 лв. За секциото упойката, ако не избирате анестезиолог, е включена в цената. Другите екстри не ги запомних
Ако си плащаш 1500 за секцио можеш да си избереш лекар нали. Не е ли по-нормално той да си събере екипа и анастезиолога? Не е ли малко безмислено да избираш и анастезиолог...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните -25 част!!!!!
« Отговор #283 -: Юни 04, 2008, 17:49:33 pm »
Stivarip, леко раждане, каквото и да е. Цените са доста солени, но няма начин, всички се надяват на това, че родителите искат най-доброто за бебето си. Само да вметна, че Михаил, 2 седмици преди секциото беше надолу с главичката, както и Християн, но на секциото се беше качил над Хриси и изненада лекарите. И то при близнаци, на които уж им е тясно. Успех!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!