0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #40 -: Февруари 06, 2007, 10:48:57 am »
Момичета извенете ме за глупостта,която ще напиша ,обаче защо аз останах с впечетление че док.виждат на видеозона(мен по време на е.т. единия доктор ме следеше с такъв,а другия извършваше е.т.)къде точно попадат ембрионите.

В Т. Киркова не гледат. Поне мен не са ме гледали на видеозон след ЕТ. Нито ми бяха правили сондаж.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #41 -: Февруари 06, 2007, 11:05:07 am »
-"всмукала ембриона" 8O
Абе просто нямам думи. :( Трябва много да се внимава, кой доктор се посещава и в коя клиника.

Ocean, това вече ми звучи смехотворно, бре какви "всмукателни" механизми сме имали вътре пък да не знаем  :P. Шегата настрана, да не би и ти да си била като мен при Табакова?
Ами Котаранка, и мен никой не ме гледал нито преди нито след трансфера, но въпросната лекарка не случайно идва от Тина Киркова, явно там "школата" е такава  8O
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #42 -: Февруари 06, 2007, 11:16:49 am »
-"всмукала ембриона" 8O
Абе просто нямам думи. :( Трябва много да се внимава, кой доктор се посещава и в коя клиника.

Ocean, това вече ми звучи смехотворно, бре какви "всмукателни" механизми сме имали вътре пък да не знаем  :P. Шегата настрана, да не би и ти да си била като мен при Табакова?

Ами да, не е трудно да познае човек :) 
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #43 -: Февруари 06, 2007, 17:38:37 pm »
Или ти искаш да кажеш, че дори да е трансферирано на правилното място пак може да попадне в тръбата?

Да, точно това имах предвид - така съм чувала де, като един от аргументите против ЕТ на 2 и 3 ден - че тъй като естественото място на ембриона по това време е в тръбата, понякога така се случва, че той отива там.
Момичета, замислих се, смятате ли, че мястото, на което се връща ембрионът е толкова важно? Той не се ли мести после сам - едва ли си остава, където е.
Благодаря ти, Бени!







Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #44 -: Февруари 06, 2007, 17:55:48 pm »
Момичета извенете ме за глупостта,която ще напиша ,обаче защо аз останах с впечетление че док.виждат на видеозона(мен по време на е.т. единия доктор ме следеше с такъв,а другия извършваше е.т.)къде точно попадат ембрионите.Аз тогава бях в голям стрес ,но съм сигурна че док.казва -,,влязоха точно там където трябва""та тези думи ме карат да мисля ,че те виждат точно къде попадат ембриончетата :ask:
Точно така правят :)
Дори може да дадат снимка, на която се вижда къде са поставени на момента.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #45 -: Февруари 06, 2007, 18:08:36 pm »
Момичета извенете ме за глупостта,която ще напиша ,обаче защо аз останах с впечетление че док.виждат на видеозона(мен по време на е.т. единия доктор ме следеше с такъв,а другия извършваше е.т.)къде точно попадат ембрионите.Аз тогава бях в голям стрес ,но съм сигурна че док.казва -,,влязоха точно там където трябва""та тези думи ме карат да мисля ,че те виждат точно къде попадат ембриончетата :ask:
Точно така правят :)
Дори може да дадат снимка, на която се вижда къде са поставени на момента.


Заедно с ембрионите се вкарва и балонче, което е ориентир дали всички са трансверирани и  са на правилното място.
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #46 -: Февруари 06, 2007, 18:28:47 pm »
Да :) На снимката се вижда като бяла точица :)
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #47 -: Февруари 07, 2007, 08:27:47 am »
вчера най-накрая минах и аз през тази процедура - сондаж! Някак си ми беше много по-лесно знаеки от момичета тук как протича процедурата, обаче тая упойка верно си е голяма гадост, озовах се в научно-фантастичен филм направо, но истината е, че и бързо се излиза от нея.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #48 -: Февруари 07, 2007, 09:51:34 am »
По отношение на самия трансфер една приятелка, която прави инвитро в Лондон ми каза, че са я накарали да пие много вода преди трансфера. Така при пълен пикочен мехур трансфера ставал по-добре (и там са я гледали на видеозон). Защо ли е така?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #49 -: Февруари 07, 2007, 09:58:39 am »
В АГ-Варна се процедира по същия начин с водата и видеозона.  :D
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 10:48:45 am от peta »
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #50 -: Февруари 07, 2007, 10:01:15 am »
В АГ-Варна се поцедира по същия начин с водата и видеозона.  :D
А имаш ли представа какво помага това?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #51 -: Февруари 07, 2007, 10:28:44 am »
При пълен пикочен мехур се притиска матката. Така се фиксира по-добре мястото на трансфера. И при Стаменов също се процедира така.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #52 -: Февруари 07, 2007, 10:42:39 am »
Сладурки, много полезна дискусия :D Която ме накара да се замисля. Не съм обърнала внимание в МЦРЗ да гледат на УЗ при трансфера? 8O Просто си е като инсеминация, с тази разлика, че после ембриологът проверява иглата, или там както се казва, за всеки случай да не би да е останало ембрионче вътре.

Така като слушам, може би има разлики с другите клиники? В какво се изразява гледането на УЗ и за това балонче ми стана интересно? Може пък и аз да не съм разбрала точно как правят трансфера, минава ми като на сън малко...
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #53 -: Февруари 07, 2007, 10:47:18 am »
Фреши, споко. И моят док не гледа на УЗИ. Само проверяват катетъра.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #54 -: Февруари 07, 2007, 15:16:34 pm »
Само проверяват катетъра.
Хм, не помня някой при мен да провери катетъра ама аз вече си мислех за бебчето :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #55 -: Февруари 07, 2007, 16:27:35 pm »
Какво излиза, че има два стила при трансфер - сега да уточним кой къде се прилага? :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #56 -: Февруари 07, 2007, 17:04:49 pm »
Фреши, и мойто док не гледа на УЗ, но проверява катетъра да не е останало нещо. Сондаж също не прави.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #57 -: Февруари 07, 2007, 17:07:44 pm »
В Тина Киркова не правят сондаж, не гледат на УЗИ, но проверяват катетъра.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #58 -: Февруари 07, 2007, 17:36:50 pm »
  Ако трябва да обобщим сондаж правят само във Варна и при Стаменов.
   При Владимиров, Щерев, Табакова и в Тина Киркова - НЕ.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #59 -: Февруари 07, 2007, 17:43:17 pm »
Така, а при трансфера се гледа на видеозон във Варна и ......?
Вода се пие преди трансфера при д-р Стаменов и във Варна.
Няма нито вода, нито видеозон при Табакова, в Тина Киркова и .....?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!