0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2014, 22:54:07 pm »
От това което съм чела, май уринен се прави след 2 седмици. Но да кажат момичетата с повече опит кога какъв може, че и аз се чудя.
Аз съм при Александров в АГ Варна, а там май се предпочита уринен, поне така чух да казват на повечето момичета.

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #41 -: Октомври 06, 2014, 06:36:53 am »
Ето схемата за изчистване на Прегнил 5000 (намалява наполовина за 24 часа):
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
но от личен опит и от други споделяния смятам, че се изчиства по-бързо и след около седмица тестът би показал дали има бременност.
Още повече, ако се направят два ЧХГ теста през около 48ч., дори и да има някакво остатъчно ниво от Прегнила, то ще е намаляващо и няма да попречи на правилното тълкуване.
Бях с Прегнил 5000 след един от трансферите ми и направих няколко кръвни теста през 48ч. Първият беше на 9-ти ден след ЕТ и още три теста след това. Имаше относително точно удвояване на ЧХГ, затова смятам, че към този момент не е имало остатък от Прегнила (или е бил пренебрежимо малък).

От сърце желая успешни процедури :)

Имам прясна информация от вчера. Изчистването на прегнила е строго индивидуално и тази схема по-горе важи вероятно за урината, но не и за кръвта. Д-р Стаменов беше категоричен, че от прегнил бета чхг не може да е над 100.
При мен 4 дни след прегнил 5000, единия резултат беше 23, а втория - 18.
Края на май направих за пръв път този експеримент, но 36 часа след прегнил и бета чхг беше 102.

Ако приемем, че на 36 час е 100, а на 96 - 20, то на 48 час ще е 80, а на 72 час - 40. Но това е само ако намалява наполовина. По тази схема на 5 ден ще е 10, на 6 - 5, а на седмия - 0. Според мен обаче намалява експоненциално, но не ми се дават пари и не ми се боде повече, за да го докажа. Най-вече намалява индивидуално  :lol:
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #42 -: Октомври 06, 2014, 09:21:27 am »
Благодаря ти за информацията :D Засега мисля да направя кръвен тест 5 дни след последния прегнил, пада се на 15 окт. да видим какво ще излезе.
Иначе за сега съм добре, като изключим, че имам леки болки или по скоро някакво пробождане в ляво иначе като цяло съм добре, не знам за добро или лошо.
Слънце, по добре направи кръвен тест, по сигурен от уринарния.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #43 -: Октомври 06, 2014, 09:51:34 am »
Здравейте, да се включа и аз с трансфер от събота на 3 дневни ембриони, разделени на 8 и 12 клетки. При д-р Стаменов съм и имам изписани само Утрогестан и фолиева киселина, това го пиша за успокоение на Слънцето :)
Стискам ви палци на всички и както си говорихме с акушерката, ред ни е и ни се пада  :goodluck:
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #44 -: Октомври 06, 2014, 10:47:25 am »
Др. Персенска като ми каза тест след 2 седмици, според вас какъв тест има предвид - кръвен или уринарен?

Две седмици след трансфера и уринният тест би показал коректно, но ако решиш да тестваш по-рано - кръвен.
Аз съм от много нетърпеливите  :) и обикновено правя първия кръвен около 9-10 ден след ЕТ , след това през 2 дни още един (или два, зависи от резултата)  :)

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #45 -: Октомври 06, 2014, 11:11:49 am »
Като се замислих, преди винаги са ми назначавали тестът 5-6 дни след поставяне на Прегнил (5000), което значи, че може да се интрепретира достоверно резултата в тези дни.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #46 -: Октомври 06, 2014, 14:45:55 pm »
Др. Персенска като ми каза тест след 2 седмици, според вас какъв тест има предвид - кръвен или уринарен?

Две седмици след трансфера и уринният тест би показал коректно, но ако решиш да тестваш по-рано - кръвен.
Аз съм от много нетърпеливите  :) и обикновено правя първия кръвен около 9-10 ден след ЕТ , след това през 2 дни още един (или два, зависи от резултата)  :)
И според мен би ти показало кръвен и по-рано към 10-ти ден,а уренен си е за след 2 седмици.
Аз бях с ЕТ на 3-ти ден на 3 ембриона направих тест на 14-ти ден кръвен,а след няколко дни и уринен само за да видя пустите 2 чертички,направо като ги видя тези уринни тестове и ....  :x

Дизи късмет мила и искаме и от положителен резултат :wink:

Lilka N. стискам палци да на ваксат малките :crossfingers:

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #47 -: Октомври 06, 2014, 19:07:52 pm »
Май всички чакат за тестове, само аз съм за трансфер. Тамън като ми направите едно хубаво килимче с положителни тестове и аз накрая само ще се тупна в него, та и моят да е такъв.
Днес на контролното обаждане ми казаха, че имам 5 броя от 6 оплодени в събота. Викат ме на трансфер в сряда, 5-ти ден. В момента са разделени на 7 или 8, и аз не разбрах точно. Били прекрасни ми казаха.
Аз обаче имам сериозен проблем с ходенето по малка и голяма нужда. И от двете жестоко ме боли. Явно по някакъв начин се притискат яйчниците и е страшно положението. Днес обиколих половин Варна да търся нещо хомеопатично, ама нямало такова ми казаха във всички аптеки. Финално си купих Ева Кю, обаче никакъв ефект. Моля кажете нещо, което би помогнало че не ми се ходи в това състояние на трансфер.
Стискам палци на всички и леко чакане на както казах вече, положителни тестчета :-)

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #48 -: Октомври 06, 2014, 19:23:38 pm »
Яничка, прекрасен резултат днес, браво. Аз със сигурност ще правя кръвен и съм решила да го направя на 15ти ( с Петра заедно ще треперим), но се чудех ако докторката като ми каза 2 седмици, което е 17ти е имала предвид уринен, значи и по-рано от 15ти мога да направя кръвен. Хем искам да го направя възможно най - рано, хем искам и резултатът да е категоричен, за да не изпадам в чуденки :-) оф, не е лесно.
Дизи, твоят ЕТ е един ден след моя, и аз съм на 3 дневен ембрион, ти кога ще правиш тест?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #49 -: Октомври 06, 2014, 19:25:15 pm »
Яничка, има едно сиропче "Фрутилакс", изписва се на бременни, ефикасно е. Освен това внимавай с храната - ограничи тестените храни, солени ядки и меса, наблегни на плодове, сутрин на гладно круша и чаша топла вода.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #50 -: Октомври 06, 2014, 19:25:45 pm »
Май всички чакат за тестове, само аз съм за трансфер. Тамън като ми направите едно хубаво килимче с положителни тестове и аз накрая само ще се тупна в него, та и моят да е такъв.
Днес на контролното обаждане ми казаха, че имам 5 броя от 6 оплодени в събота. Викат ме на трансфер в сряда, 5-ти ден. В момента са разделени на 7 или 8, и аз не разбрах точно. Били прекрасни ми казаха.
Аз обаче имам сериозен проблем с ходенето по малка и голяма нужда. И от двете жестоко ме боли. Явно по някакъв начин се притискат яйчниците и е страшно положението. Днес обиколих половин Варна да търся нещо хомеопатично, ама нямало такова ми казаха във всички аптеки. Финално си купих Ева Кю, обаче никакъв ефект. Моля кажете нещо, което би помогнало че не ми се ходи в това състояние на трансфер.
Стискам палци на всички и леко чакане на както казах вече, положителни тестчета :-)
Здравей Яничка, а говори ли с Малена за този проблем? Защо не вземеш нош-па?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #51 -: Октомври 06, 2014, 19:35:09 pm »

Здравей Яничка, а говори ли с Малена за този проблем? Защо не вземеш нош-па?
[/quote]

Да, те знаят че ме боляха яйчниците през цялата стимулация, но Александров каза че е нормално, защото имаше доста усилена работа в тях. Като извадиха яйцеклетките вече не ме болят нон стоп, а само като ми се пишка и от газове. Лошото е, че ме болят и като отида по голяма нужда и затова се стискам, та си докарах запек. Явно като се добре нещо до тях и ме болят. Иначе през останалото време не ме боли. Та затова исках нещо, което да ме разхлаби, за да минават по-леко нещата покрай тях.
Ще пробвам това, което предложи Faith&. А и другото, което влошава нещата е, че съм на хотел и ям предимно по заведения. Гледам да наблягам на супите, ама знам ли колко е качествена храната.
Ама ако нищо не подейства, ще търпя. Важното е в крайна сметка да се стигне до ГОЛЯМАТА цел :-)))

26.09.2019
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2014, 19:36:40 pm »

Здравей Яничка, а говори ли с Малена за този проблем? Защо не вземеш нош-па?

Да, те знаят че ме боляха яйчниците през цялата стимулация, но Александров каза че е нормално, защото имаше доста усилена работа в тях. Като извадиха яйцеклетките вече не ме болят нон стоп, а само като ми се пишка и от газове. Лошото е, че ме болят и като отида по голяма нужда и затова се стискам, та си докарах запек. Явно като се добре нещо до тях и ме болят. Иначе през останалото време не ме боли. Та затова исках нещо, което да ме разхлаби, за да минават по-леко нещата покрай тях.
Ще пробвам това, което предложи Faith&. А и другото, което влошава нещата е, че съм на хотел и ям предимно по заведения. Гледам да наблягам на супите, ама знам ли колко е качествена храната.
Ама ако нищо не подейства, ще търпя. Важното е в крайна сметка да се стигне до ГОЛЯМАТА цел :-)))
[/quote]
Да, хапвай плодове, салати, вземи си Хуск - това са фибри, които се разтварят във вода и помагат на храносмилането. Другото е Лактолоза. Тя е безвредна за бременни. Успех!
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 19:38:58 pm от kati_vm »
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2014, 19:42:10 pm »
Другото е Лактолоза. Тя е безвредна за бременни. Успех!

Лактулозата се продава и под името Дуфалак. Цената е в полза на второто, по-евтино е. Но трябва време, за да подейства.
Яничка, най-безвредното за всички възрасти е клизмата. Не е страшна и не боли. И действа веднага.
« Последна редакция: Октомври 06, 2014, 19:44:17 pm от little_rabbit »
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #54 -: Октомври 07, 2014, 13:28:58 pm »

Дизи, твоят ЕТ е един ден след моя, и аз съм на 3 дневен ембрион, ти кога ще правиш тест?

Колебая се още, искаше ми се на 14-ти ден, но тогава ни се пада годишнина от сватбата и не съм сигурна. Ако не издържа, може би на 12-ти ден ще пусна.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #55 -: Октомври 08, 2014, 14:04:33 pm »
Петра, изпратих ти съобщение на лични, но понеже за първи път пращам такова  :?, не съм сигурна дали си го получила. Моля, да ми кажеш :-)
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #56 -: Октомври 08, 2014, 14:07:48 pm »
Да, :) получих го
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #57 -: Октомври 08, 2014, 17:10:30 pm »
Вече и аз съм в групичката на чакащите тест. Току що се връщам от трансфер.
Доктора върна две бройки - едната на стадий бластоцист и имахме две морули, от които в последният момент избраха по-хубавата. Сега си се гледаме със снимката им :-)
За съжаление от уж много яйцеклетки, нищо не остана за замразяване.
Теста ми е определен за 22.10. Във вторник си тръгвам за София, че все сама в хотела вече луднах.
Започвам да предавам положителна енергия към всички чакащи :-)))

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #58 -: Октомври 08, 2014, 17:42:52 pm »
Браво, стискам палци и дано всички се похвалим с тлъсти ЧХГ и дебели чертички :)
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #59 -: Октомври 08, 2014, 18:00:42 pm »
Вече и аз съм в групичката на чакащите тест. Току що се връщам от трансфер.
Доктора върна две бройки - едната на стадий бластоцист и имахме две морули, от които в последният момент избраха по-хубавата. Сега си се гледаме със снимката им :-)
За съжаление от уж много яйцеклетки, нищо не остана за замразяване.
Теста ми е определен за 22.10. Във вторник си тръгвам за София, че все сама в хотела вече луднах.
Започвам да предавам положителна енергия към всички чакащи :-)))
Стискам палци, Яничка. :bfp: :goodluck: