0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #780 -: Ноември 25, 2011, 14:42:33 pm »
Докторе, вслушвам се във всеки ваш съвет.
Искам само да потвърдя, че правилно постъпваш. Лятото имахме подобен проблем и получих същите съвети от доктора. Послушах го (за всичко) и детето се оправи бързо и според очакванията на доктора. А за пробиотиците така ми се е втълпило "Не се дават такива неща! Няма доказан ефект!" и всеки път го казвам на някоя майка посъвтвала ме да дам Биогайа... Е, имам напредък - една от многото майки скоро ме попита къде да прочете мненията на Бърди относно про/пребиотиците.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #781 -: Ноември 25, 2011, 18:59:39 pm »
Не давайте кисело мляко/айрян !

За телешкото- това е най-честия вид месо, към което децата реагират с алергичен колит и кръв в изпражненията. Щом сме имали такъв епизод, е добре да не го давате поне 6 месеца, за да не провокирате детето пак. Ако Ви е удобно- не давайте 6 месеца.
Д-р Бърди, сега препрочитах постовете Ви и изникнаха два въпроса...
Това за киселото мляко/айряна - временно ли да не давам или въобще? Тя прясно мляко не харесва, но айряна особено лятото и е любим.
И за телешкото. Няма да давам дълго време. Но тя от месеци не беше яла /освен ако не са им давали в градината, но не съм попадала на телешко в менюто им/, яде чак когато спряхме лекарствата и започнах да захранвам по Ваш съвет. Имахме прясно телешко и го направих с ориз. Тогава беше рядкото изхождане, малко след яденето.
Но слузта и кървавите жилки в нея бяха предишните дни. Спомням си менюто в детската градина от деня, в който почнаха оплакванията. На обяд рибена чорба и боб яхния. След обяд - бисквити с кисело мляко. Още веднъж през седмицата имаше риба със зеленчуци в градината и боб вкъщи. Не знам колко е яла от рибата, защото тя не обича. Възможно ли е нещо от тези храни да е провокирало оплакванията /слузта и кървавите жилки/?!
А както и преди Ви писах, в градината има и други деца с разтройство и повръщане... този вирус от доста време се върти. Може ли вирус да е провокирал повторните стомашните оплаквания?! Но пък тя не е вдигала Т сега...

Предния път /преди 3 седмици/ когато пак борихме разтройство, след системите, след мноогото Смекти, Ентероли, Ходрасеци, които изпи, след като започна да ака нормално, много бързо захранихме. Започна да яде всичко /в това число и шоколад, пържени картофки, таратор.../, после веднага на градината и след 10 дни знаете какво последва. Този път карам много внимателно и се вслушвам в съветите Ви.  

Пак Ви засипах с въпроси...
Благодаря предварително!

Павлина
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 19:05:40 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #782 -: Ноември 25, 2011, 19:12:24 pm »
Това, което причинява кръвта, може да е или инфекция, или вирусно, или алергия към вид храна. Това, като най-чести причини. Не че няма други... .
За Алергия към храни, може да направите РАСТ тест, и да се види.

Може да опитаме с кисело мляко след около 2, 3 седмици.
Телешко-след НГ. Но в много малки количества за начало. Макар че ми се иска 5-6 месеца да оставите телешкото настрана.

Не мога да Ви кажа конкретно сега каква е причината, но настояването с Аугментин, въпреки диарията, е груба грешка. Тези неща се спират още от първата диария, иначе причиняват тежки диарии. Може да е Рота-вирус, може Салмонела да е било, Кампилобактер? не знам, наистина. Но с "диетите" и купищата лекарства без нужда, диарията става хронична, независимо че в началото друга може да е била причината.

Тези неща си имат ред на учточняване, и лекуване. Иначе става невъобразима "каша", и изобщо не е възможно да се разбере, " кое от кое, и от къде".

Внимание! Даването на АБ при диария става САМО по абсолютни показания.
Никъде не е прието да се дава на деца, за обикновени диарии "нелидикс" <<< това е груба грешка. Принципът е >> диария, траеща повече от 3 дена- правят се посявки. Лекува се по изолираното. Има възможности и за вирусна диагноза, но за Бг те са много скъпи. Разбира се, в тези 3 дена, оводнявате, давате електролити И храните нормално, и БЕЗ никакви "диети". Диетите при обикновени детски диарии "опустошават", променят чревната флора драматично и пролонгират диариите до етап слуз и кръв. Защото храненето и наличието на храна способстват за възстановяване на нормалната флора и бързо поправяне. Във всяка диария има лактазен дефицит- затова ИЛИ не се дава мляко в първите дни, или се дава Лечебна Хумана, или се дава разредено мляко ( но това за големи деца, И ИЗОБЩО НЕ за кърмачета на АМ!!)
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 20:11:30 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #783 -: Ноември 25, 2011, 19:19:04 pm »
ОК, за телешкото ще изчакам 5-6 мес.
А може ли от предния път коремчето да не е било възстановено и с това бързо минаване към всякаква храна да сме го раздразнили и оттам слузта и кървавите жилки?!
Да внимаваме ли и с рибата?
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 19:22:34 pm от pgzenga »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #784 -: Ноември 25, 2011, 19:22:15 pm »
Здравейте , доктор Бърди. Отдавна не съм писала, защото си спазвам наученото вече от вас и за дребни като хрема и разстройство няма какво да ви тревожа. Спазвам си вашите напътствия и се оправяме добре.
Само че Вики от днес е с Варицела. Моля, препоръчайте ми какво се прави в такъв случай освен мазане с ментолов спирт (аз съм взела кремче за шарка) и даване на температуропонижаващи.
Другият въпрос е, че аз също не съм прекарала варицела. Джипи-то ми изписа Изопринозин като превенция при все моите кардиологичен и неврологичен проблем. Изопринозина е изписан и на Вики под формата на сироп, за да прекара по леко шарката. Скептична съм по отношение на Изопринозина и неговото действие. Вашето мнение , моля.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #785 -: Ноември 25, 2011, 19:24:19 pm »
ОК, за телешкото ще изчакам 5-6 мес.
А може ли от предния път коремчето да не е било възстановено и с това бързо минаване към всякаква храна да сме го раздразнили и оттам слузта и кървавите жилки?!
Да внимаваме ли и с рибата?

Не знам ... Това последното повече е картина на рота-вирус, или Салмонела ( макар че Сламонелата и рота имат и т-ра).
Изчакайте за рибата до края на другата седмица.
Имате много избор до тогава.
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 19:31:30 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #786 -: Ноември 25, 2011, 19:26:35 pm »
Здравейте , доктор Бърди. Отдавна не съм писала, защото си спазвам наученото вече от вас и за дребни като хрема и разстройство няма какво да ви тревожа. Спазвам си вашите напътствия и се оправяме добре.
Само че Вики от днес е с Варицела. Моля, препоръчайте ми какво се прави в такъв случай освен мазане с ментолов спирт (аз съм взела кремче за шарка) и даване на температуропонижаващи.
Другият въпрос е, че аз също не съм прекарала варицела. Джипи-то ми изписа Изопринозин като превенция при все моите кардиологичен и неврологичен проблем. Изопринозина е изписан и на Вики под формата на сироп, за да прекара по леко шарката. Скептична съм по отношение на Изопринозина и неговото действие. Вашето мнение , моля.

НИКАКВИ ментолови спиртове!
Вземете Авеено с трици, и правете 4,5,6 бани дневно.
Ако сърбежът е толкова силен, може да дадете- Аериус ИЛИ Зиртек.
Следете детето за инфекциозни усложнения, и ако много кашля, има дълго висока т-ра, може да покриете с АБ. Но това по преценка, и "на място".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #787 -: Ноември 25, 2011, 19:34:36 pm »
А Изопринозино - за него и мен има ли смисъл?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #788 -: Ноември 25, 2011, 19:36:11 pm »
А Изопринозино - за него и мен има ли смисъл?
Няма нужда от това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #789 -: Ноември 25, 2011, 19:49:31 pm »
Извинявам се, че досаждам, но авено с трици не ми излиза в търсачки в български фармакологични сайтове. Видях, че сте писали , че го има в УК. Но там има толкова много продукти, че не мога да се ориентирам кое точно е . Може ли линк или поне точно наименование на продукта? И отделно споменавате за бани, предполагам, че става въпрос за сапун. Това означава ли да си го къпя, защото личната забрани вода и бани изрично.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #790 -: Ноември 25, 2011, 20:02:42 pm »
http://www.aveeno.com/baby-care/soothing-bath-treatment
http://www.aveeno.com/baby-care/soothing-relief-creamy-wash
Приложете само за баня, като "сапун". Измийте. Не трийте с кърпа, а попиваме само кожата, да поеме влажност ( халат за след баня).
Не мажете с нищо после кожата с пъпките.
Обличайте със смешно широки дрехи, за да не се дразни детето и усилва сърбежа.

Къпете детето колкото се може повече дневно.
За никакви "забрани" на бани и реч не може да става. Поддържането на кожата чиста е едно от най-важните условия, за да не остават белези. "Мненията", че банята разнасяла варицелата, са наивни, и Руски, и остарели.
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 20:09:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #791 -: Ноември 25, 2011, 21:15:56 pm »
Преди година Мира изкара Варицела и точно забраната за баня беше първото, което ни казаха. :wink:
Лейди, предполагам, че си взела кремче Вирасут. Аз лично не мога да кажа, че има голяма полза от него, но и ние го намерихме когато вече пъпките бяха избили...
Пожелавам ви леко да я изкарате.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #792 -: Ноември 25, 2011, 21:42:00 pm »
НЕ мажете с нищо пъпките отгоре!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #793 -: Ноември 26, 2011, 00:13:40 am »
Д-р Бърди
Добър вечер.
Имам следното питане. Сина ми беше с вирусен бронхит. Лекувахме го с инхалации - спрей Salbutamol и Beclometason. Вчера бяхме на контролен преглед. Лекаря каза, че дробовете вече са чисти.
Въпреки това, с цел профилактика, понеже за 2ри път е с бронхит, /минлата година беше на 2 месеца, когато се рзболя за първи път/, ни каза да продължим инхалациите с Beclometason чак до март.
Което мен ме учуди и притесни.
Та искам да Ви попитам, има ли така практика в педиатриятрията и нема ли странични ефекти това дълго лечение с кортизон.
Благодаря.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #794 -: Ноември 26, 2011, 00:17:30 am »
Това е индивидуална преценка на всеки лекуващ.
Принципът е - минимално кратко, с минимално възможната доза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #795 -: Ноември 26, 2011, 02:23:08 am »
Д-р Бърди,
Мира вечерта към 9 пак се напишка малко в гащите. Пак се беше загледала в детско филмче и дойде да каже, че е пишнала, но е останало и за гърнето /доизпишка се в гърнето/. Легна си късно, чак към 12 и в 1,30 ме събуди, че и се пишка. Пишка доста и ми направи впечатление, че урината е прозрачна като вода. Нормално ли е това?!
За следобедана закуска яде голяма паница попара, също 2 ябълки, пи вода, вечеря супа.
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 03:41:08 am от pgzenga »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #796 -: Ноември 26, 2011, 05:21:42 am »
lady_11 , от любопитсво да попитам - не е ли ваксинирана въобще за варицела или просто сте от малкият процент, на които не действа ваксината?

Боби


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #797 -: Ноември 26, 2011, 09:25:05 am »
Д-р Бърди,
Мира вечерта към 9 пак се напишка малко в гащите. Пак се беше загледала в детско филмче и дойде да каже, че е пишнала, но е останало и за гърнето /доизпишка се в гърнето/. Легна си късно, чак към 12 и в 1,30 ме събуди, че и се пишка. Пишка доста и ми направи впечатление, че урината е прозрачна и без цвят, като вода.
Нормално ли е това?!
За следобедана закуска яде голяма паница попара, също 2 ябълки /постоянно иска ябълка, последните дни изяжда по 4-5/, пи вода, вечеря крем-супа.

Само да добавя. Мира не е ставала повече през нощта. Сутринта пишка по-малко количество и вече светло жълто.
Ще чакам мнението ви.

Павлина
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 10:06:58 am от pgzenga »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #798 -: Ноември 26, 2011, 09:35:24 am »
Боби, тук не ваксинират за шарки, все още
Докторе, искам да попитам АЦЦ кидс колко често и колко време- в сряда при Стеф отново тръгна бистър секрет, правихме отново промивки, капахме капки за нос, налагах затоплена морска сол на синусите, парихме краката във вода, на втория ден спряхме обилния секрет, от вчера се появи непродуктивна кашлица, взех АЦЦ, дала съм два пъти, снощи спа спокойно, секрет също няма. Водих я вчера за всеки случай да я чуят- няма хрипове, няма спазъм, само ми препоръча да й направя инхалации с вентолин, реших с халера да започна този път- пръснах само веднъж, вчера следобед. Да продължа ли АЦЦ /тази сутрин веднъж е кашляла- кашлицата е влажна и отхрачваща/, Ветнолин инхалер да пръскам ли превентивно още ден- два?
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 09:37:32 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #799 -: Ноември 26, 2011, 10:17:15 am »
lady_11 , от любопитсво да попитам - не е ли ваксинирана въобще за варицела или просто сте от малкият процент, на които не действа ваксината?

Боби
Ваксината е несигурна, потенциално опасна, и с неясни странични ефекти в дългосрочен аспект. Твърдението за " 9 години защита" се базира само на една статия, спонсорирана от "Мерк", произвеждащи ваксината.
Само 1 страна в Европа я прави задължително. И Гърция ( ако изобщо това може да е критерий). Още една, две страни - на 11г възраст, НО само с една доза ( Швейцария) и то след изследване на антитела. Северните страни- нито я ползват, нито предвиждат да я включат.
Имунитетът от натуралната болест е почти до живот.
Погледнете в  www.euvac.net (сега е с друго име).
Защо тогава в Америка правят задължително варицела? Защото имат висока смъртност поради невъзможност всички деца с варицела да бъдат АДЕКВАТНО проследявани и лекувани в хода на  болестта им. Поради "особеностите" на Американската Здравна система. Нещо което за Европа не важи.


И пояснявам веднага- вирусът на варицелата остава в човешкия организъм до живот. Никой ИЗОБЩО не знае, ваксиналния вирус как се "отнася" към организма-хост, дали "модификациите" при производството му не са фактор за потенциално опасни странични ефекти. Това НИКОЙ нито го е изследвал, нито има пред вид- тоест взаимодействието между ваксиналния варицелен вирус и имунната система на хост в дългосрочен аспект. Нещата тук са изобщо, но "удобно", непроучени. ИЗОБЩО. Няма данни тук... . Не забравяйте също че, Херпес групата се състои от ХВ тип 1, ХВ тип 2, ЕБВирус, ЦМВирус, Варицела Зостер, Тип 6 и Тип 8. Последният от които е карциногенен, а Епщайн-Бар- причинител на Бъркит Лимфома в Африка.
Така че...
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 11:36:28 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.