0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #480 -: Януари 20, 2015, 11:54:00 am »
Мих, тия чувалчета нямат ли възможност за захващане с коланите(моят имаше процепи да влязат коланите и се закопчаваше бебето вътре)? Или ако имаш чувалче към самата количка става(порт-бебето може би също има такава възможност). Много дебело ми се струва ескимос и отделен чувал, вън все пак е поне 5 градуса, ще ги свариш  :D
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #481 -: Януари 20, 2015, 12:09:34 pm »
Направо с ескимосите само и газ:)))
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #482 -: Януари 20, 2015, 12:09:44 pm »
Мих,  ескимос + чувал и на мен ми се струва множко. Ескимоса го слагам ако е много студено и не я завивам  допълнително. В дните като днес е с яке и каракулено одеалце или чувал, под тях клин/панталон на голо (с чорапи де).
Имаме си люлка - таралеж в гащите си сложихме с нея.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #483 -: Януари 20, 2015, 13:27:27 pm »
Много ви благодаря , момичета:)
Винаги сте насреща:)
Аз толкова месеци търсих и четох за количка и всички неща около нея , че в крайна сметка тотално съм се объркала
Като ги облека в ескомосите и да сложа коланите така ли и после как ще ги увия в порт бебе или сложа в чувалче???
Толкоз се информирах а сега не ми е ясно вече на живо:))))

Михче,
слагаш ескимосите, закопчаваш коланите и увиваш с чувала порт бебе, те са малки бебетата ти, ще стоят мирно, де ще ходят :lol: Но прецени  по градусите навън, да не им е топло на бебоците, да се изпотят и ако ги изкараш от количката да не настинат ;)


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #484 -: Януари 20, 2015, 13:42:26 pm »
Ние излизаме навън по якенце и панталон, като под него е само по по-височки чорапи. Отгоре под якето е боди с дълъг ръкав и трикотажна блузка :lol: Ако е по-студено му завивам краката в количката с одеяло или вместо яке го слагам в ескимоса (нашият е такъв изцяло платнен, не е ватиран или шушляков, та не е много дебел...). И въпреки това често е потен след това като го вдигна 8O
Иначе чувалите ми изглеждат много практични, защото отвсякъде затварят да не духа, но на нас май чак догодина ако ни потрябва...а тогава пък не знам колко ще е практично (освен ако спи в количката), защото ще е проходил живот и здраве и ако е облечен достатъчно за да слиза от количката, то чувала ще е излишен. Ще видим :)
Ние днес сме пас с излизането. Той си забърка яденето и не успях да планирам нещата, а и аз имам да работя малко, та нека си починем :) Последните три-четири дни заспива вечер в интервала 21-22:30ч и спи сутрин до 6-7ч 8O Съответно и храненията станаха 5 на ден и гледам да не му ги разтягам много, че да не станат 4 :? Забавното е, че след този 8 часов сън сутринта се наяде и пак заспа :lol: По някой път чак проверявам да няма температура - много ми е заспало детето :lol:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #485 -: Януари 20, 2015, 13:58:24 pm »
Mousyt, дано да започне да пропуска нощното хранене Мати, та да можеш да поспиваш повечко  :P

Дойде ни новото столче за кола, но още е в кашона. Като си деойде мъжът ми ще го разпечатаме и монтираме. Ще споделям отзиви.

Ние пак излезнахме към 11 ч. на разходка. Получи ни се нещо като режим, което си е направо чудо, защото до преди месец нямахме никакъв режим - нито по отношение на часове за спане, ядене, разходки.

И междудругото сега следобяда заспа за 5 мин  8O :D
Снощи обаче към 3.30 се събуди бодър бодър и стояхме до 4.30 ч. Пробвах да го люшкам да заспи, но и на него му е странен вече този начин на приспиване, та просто си се повъртя в леглото и накрая заспа.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #486 -: Януари 20, 2015, 14:35:22 pm »
Мих мина ли разходката,как беше? И без да ги връзваш те няма да избягат още са мънички.Ами за нашия планински регион да ви кажа си е добре ескимосче и и някакво одеалце,ние миналата година като излизахме хем февруари си я обличах с якенце,отдолу по-плътна блузчица,панталон и порт бебето и на зимния кош  покривалото и така й беше  добре.
Смайл честито столче  :wink:
avallon каква люлка си имате,за вкъщи ли ? :).Нашата е пощуряла като види люлка от колата ги забелязва,а и у нашите закачаме една и е голям кев  :)
Днес баба свеки й подариха люлеещо се конче за РД,дадоха й го по-рано,че неможели да се стърпят,тя пък я е страх да го доближи  :D
Момичета вие  празнувате ли по вашите градове Деня на родилната помощ или както се казва Бабинден.При нас на обяд в една зала Кмета награждава първото бебе за 2015 и последното за 2014 в града,а после се вие хоро с бабите в носий и децата.Ние също ще сме на хорото,а и малката има и тя специално ушита носия нали е бабинче на 1г. :lol:,а иначе по-малките бебенца ги обличат добре и ги задяват бабите на гърба.А вечерта се събираме в къщи да похапнем с нашите и свеки нали бабите черпят,а на другия ден пък ставаме на 1 годинка.Малко претрупана програма тия дни,но е за хубаво  :wink:

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #487 -: Януари 20, 2015, 14:46:00 pm »
Amanda, бабин ден не мина ли? Да покажеш снимка на Вики в носия  :P

Нашето бебе днес спа малко и сега се чудя дали да на врътнем пак една разходка. 
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #488 -: Януари 20, 2015, 15:24:35 pm »
Amanda, бабин ден не мина ли? Да покажеш снимка на Вики в носия  :P

Нашето бебе днес спа малко и сега се чудя дали да на врътнем пак една разходка. 
По ново му е на 21.01 демек утре,ще покажа стига да мирува да я облечем  :)
Приятна разходка  :)

*
Re: Януарска тема за най-малките :)в
« Отговор #489 -: Януари 20, 2015, 17:22:57 pm »
Ето ме и мен :)
Лудницаааааа :)))))))
ММ слезе долу във входа да смъкне количката, че беше вкъщи за сухи тренировки хи хи
После той единия аз другия чантата, долу ми вика ами как ще я разпъна трябва трети:))))) , викам дай ми и двете ще държа:)
През цялото време не така така поскарваме се
Тръгваме , сложили сме ги с ескимоси и коланите
После ги позавих че Боби нослето по студено и се притесних и подухваше та по късно сложихме и найлона:)
Като ходим с кошчетата и то в по студено се изпотяват особено момата хем не навличам  и като влезем на преглед или чакаме разсъбличам
Но дали по е открита количката и подухваше ги завих с портбебе дето става и като одеяло и за мое учудване не бяха хич изпотени
Нашите ескимоси са с полар отвътре.
Незнам малко кихаха дано не съм избърсала с количката, но си беше уж топло днес
Но според мен им идва по открита количката или не са свикнали защото по същия начин облечени но без да са завити се изпотяват малко там където се опират на гърба и врата малко
И така луда работа ви казвам но ме избива и на смях

Благодаря ви още веднъж за помоща много:)

Аманда, ще е много готино с носия:)
Аз съм играла 7,години народни танци и много ви се радвам за носийката:)
Mousyt , браво на сладък Мати :) Послушно детето:) , но пусто майчино сърце що пък толко спи или що не спи:)
Аз понякога се чудя дали ще се справя........ не мислех, че ще е лесно но си е многоооооо трудно
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 18:23:28 pm от mih »
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #490 -: Януари 20, 2015, 18:10:00 pm »
Amanda, люлката е седалка на въжета,  нищо особено. Закачам я на гредите (живеем на мансарда).  Такава самодоволна физиономия до сега не я бях виждала да прави, естествено и "скандал" като я взимам от люлката. Все към нея гледа и мрънка, качила съм я върху гредите, сигурно скоро ще я види и ще трябва да свалям и да я  прибирам по няколко пъти на ден .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #491 -: Януари 20, 2015, 18:11:22 pm »
Защо ми се постна два пъти не разбрах.
Мих, май е мисия невъзможна сама мама с две бебета и количка, цялата процедура по извеждане и прибиране. Имам приятелка с две, но те живеят на първия етаж и въпреки това малко като на забързан кадър вади количката и после едно по едно притичваше за бебетата
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 18:17:52 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #492 -: Януари 20, 2015, 18:28:38 pm »
Да , Авалон мисията невъзможна за сега. Мислех си , че може и да го измисля, но като за първи път си беше усложнено:)
Но как пък няма да излизам я:)
Умувам аз и днес с ММ а той е по- сложните неща:))))))
И ние имахме такава люлка на терасата за племенниците ми:) голяма е забава:)
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #493 -: Януари 20, 2015, 18:31:00 pm »
Аз днес в в чуденка?????
Количката ми е бейби джогер сити мини и няма зимни кошове , става ли да си ги сложа бебоците или не става???
Има си легнало положение с лек наклон е.
Мих, включвам се малко късно, но те поздравявам за първата разходка с количката. И да не е първата, все е начало :). И аз съм с Бейби Джогър сити мини ГТ. Става си за новородени, въпреки наклона, той е малък. Миналата зима, когато бяхме на вашата възраст, ги извеждах с чувалчета, които се прикрепват с коланите за количката и после бебетата се връзват с коланите. Ескимоси така и не купих, защото беше топло, като сега. Чувалчетата са шушлякови, отвътре с дебел пухкав материал. Отдолу ги обличах с бодита с дълъг ръкав, блузка и якенца, панталонче и чорапки. Разбира се, шапките са задължителни. Бебетата трудно настиват. И аз много се тревожех да не ги простудя, а всъщност ги претоплих :).
И друго. Джогъра е от най-лесно сгъващите се колички, просто не сте свикнали. Аз всъщност директно я смъквам и качвам по стълбите, по-лесно ми е така. Лично на мен това ми е любимата покупка.
А, не е мисия невъзможна! Ей ме мен  :lol:.

Аманда, много е интересно това с Бабин ден. Ще е красива Вики с носия.

Авалон, звучи готино това с люлката. Ние така се кефим на бънджито, но още не сме го натоварили достатъчно.

Мами, имате ли вече опити за ходене на гърне? Майка ми все ме притиска, че съм се мотаела да ги уча.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #494 -: Януари 20, 2015, 18:57:34 pm »
Avalon тя и нашата люлка е същата ,наще се чудят къде да я крият,а тя винаги разбира и ги води точно там,няма отърване  :lol:
Благодаря ви ще ви я  покажа когато има снимки  :wink:
Аз я слагах на гърне първо я беше страх после седна свърши работите точно 5 пъти,сега не мога да я хвана точно кога го прави или е рано сутрин или по време на хранене и аз докато я събуя ще вземе да направи белята на пода  :)

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #495 -: Януари 20, 2015, 18:59:08 pm »
Мами, имате ли вече опити за ходене на гърне? Майка ми все ме притиска, че съм се мотаела да ги уча.
Аз не съм, но си трябва. Четох, че е добре преди 1 годинка да започнат да се слагат от психологическа гледна точка, защото после било по-трудно да свикнат.

Mih, ще свикнеш бързо с излизането. Аз в началото се приготвях по-дълго отколкото беше самата разходка  :lol: Носех сума ти излишни неща като памперси и пелени например. Все едно ако свърши работата ще взема да го сменям навън. Луда глава  :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #496 -: Януари 20, 2015, 19:00:34 pm »
Мих, Мати също е постоянно потен и дори онзи ден като излизахме и не се изпоти се притесних да не го простудя :lol: Според мен си ти е добре количката и не им се тревожи. Кошниците са по-тесни и затова там им е по-топло ;)

Аз в началото се приготвях по-дълго отколкото беше самата разходка  :lol: Носех сума ти излишни неща като памперси и пелени например. Все едно ако свърши работата ще взема да го сменям навън. Луда глава  :lol:
хахахаха, и аз така ;) А последните 3 дни свалих и качих количката 10 пъти в колата и в апартамента, като за колата я разглабям, а в асансьора влиза присгъната :lol: Е с две е по-сложно, но вярвам че се свиква :wink:
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 19:04:15 pm от Mousyt »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #497 -: Януари 20, 2015, 20:39:23 pm »
А разходките с 2-те са ми слабост на мен, но си трябва и 2-ри човек, няма как да сляза (а на кого да оставя 2-те бебета горе, сами? Аааа не, абусрд!!!) после да мъкна количката, да разпъвам, че като я оставя долу качвайки се горе, дали някой няма ми я отмъкне, после с двете като са бебета по-може на ръце, ама как да оставя едната в количката, а после и другата, малко абсурдна ситуацията ми се струва :x

А сега като ходят, ми е една идея по-лесно, вземаме ги на ръце и без количката, те умират да ходят сами! Измарят се, изнервят се, доспива им се  иии айде, у дома, тоалета, ядене, пиене  :lol: и по леглата и аз с тях, даже днес съм проспала и следобедното им хранене, ужаст! Нищо не съм чула, а жената ме оставила да спя :oops:
Обаче, пък сега, всичко навън, ние толкова интересно :P То на всяка хвърлена хартийка, се спираме, пък искаме да я вземем, пък следва рев, че мама не дава :D И така, пътик-пътик към 40 минути 8O ни трябват да се замъкнем до градината, на която иначе, стигаме за 10 минути с количката :lol:

За гърнетата слагаме се ние, друг е въпроса, че нищо не ършим в тях, а всичко в памперса :x Ми не искат да стоят седнали, искат да бягат :lol: (това отскоро разбраха, че го могат) :lol: И всеки ден го прилагат :lol:
Ееей отплеснах се в писане, някой да ми каже -стоп  :lol:


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #498 -: Януари 20, 2015, 21:30:34 pm »
сладуранки , чета ви  и ми е  мило и хубаво -толкова  ми липсва времето  с количката и по цял ден навън .

За гърнетата -някъде назад из темите  многo имаше писано  - но  на възраст преди 8-9 месеца  , преди стабилно да са проходили , си е  губене на време според опита ми .Нищо не ви пречи да опитате  , ама  не слушайте  лели и баби , преди 2г. мисля няма почти никакъв шанс да успеете:) 
Д-р Бърди  бе писал - след като започнат да  изкачват стълби  ,  нещо ми се върти , да съм чела  около 18месечна възраст удачна за проба...

Ето я  и темата :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50545.msg1060334#msg1060334
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 21:42:59 pm от nimika »


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #499 -: Януари 20, 2015, 22:08:16 pm »
Нимика благодаря  :bighug: аз даже вече се и зачетох  :lol: