0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВЪПРОС?
« -: Октомври 25, 2008, 12:39:49 pm »
Здравейте !
Наскоро правих ин витро-неуспешно.На 14-ти ден ЧХГ-то беше 10,21, при което докторът каза, че е имало инплантация, но всичко е приключило.На място не се възползвах от възможността да задавам каквито и да било въпроси, тъй като бях много разочарована-чувството което за съжаление много от вас са изпитали.Моля ви отговорете ми има ли нещо успокоително в това , че е имало все пак инплантация.Търся да се "хвана" за нещо, което да ми вдъхва надежда за следващ опит.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2008, 12:57:51 pm »
Здравей, Мими.
Съжалявам за неуспеха ви. :(

Причините могат да бъдат от 0 до много:
- хромозомни аномалии
- тубарен (тръби, лигавица)
- генетични (тромбофилия)
- имунологични (афа, ана, тириодит и т.н.)
или просто мал шанс.

"Успокоителното" в случая е че щом се е стигнало до имплантация, значи ембрионите ви са стигнли до стадий бластоциста и съответно имат потенциал.

Успех следващия път!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2008, 13:38:52 pm »
Благодаря ,EVRO!
Какво ще рече тубарен фактор ?В смисъл -нали за ин витрото няма значение дали има запушване на тръбите,исвен ако няма хидросалпингс?
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2008, 13:51:06 pm »
При нас се получи същото. Докторите казаха, че може би се дължи на това, че SDI теста на мъжа ми е около 20% и при такъв резултат ембриона няма потенциал и вероятноста да спре да се развива е голяма. Трябвало този тест да показва по-малко от 15%. Вярно ли е това? :ask:
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2008, 13:58:27 pm »
Kotkata ,да-така казват,че е желателно SDI да е под 15% преди да се започне АРТ процедура,НО има момичета които са забременели и с по-висок % ,тъй че не се отчайвай..всичко е въпрос на шанс!Има случаи при които всичко е наред и при двамата,пък настава и нестава и се правят по няколко опита ,без да има ясна причина за неуспеха /т.нар. неизяснен стерилитет/ ,затова ти казвам че шанс винаги има-УСПЕХ !
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2008, 14:57:44 pm »
Благодаря ,EVRO!
Какво ще рече тубарен фактор ?В смисъл -нали за ин витрото няма значение дали има запушване на тръбите,исвен ако няма хидросалпингс?

Да, ако няма хидро, тръбите не пречат. Най-сигурния медот за наличие или липса на хидро си остава лапароскопията.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2008, 19:37:35 pm »


Да, ако няма хидро, тръбите не пречат. Най-сигурния медот за наличие или липса на хидро си остава лапароскопията.
[/quote]


   
Еvro,а ако се направи лапаротомия,дали пак се вижда ако има хидросалпингс.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2008, 20:50:10 pm »
Разбира се!
Лапароскопията е манипулация чрез която оператора навлиза в коремната кухина през няколко минимални цепки (дупки), а лапаротомията е през разрез.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ВЪПРОС?
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2008, 11:49:33 am »
При мен ин витрото беше с материал от донор, нямям информация за показаниятя на SDI тест.Всичко стана много набързо, нито аз съм питала, нито пък доктора ми е пояснявал каквото и да било по отношение качеството на донорския материал. Моля ви ако някоя от вас е правила АРТ с материал от донор да ми пише!