0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1040 -: Февруари 12, 2009, 12:36:59 pm »
Ами тя яде каши за следобедна закуска, но имаме проблем с количеството - изяжда по 100-на грама. Пробвах да давам закуска или вечеря, но тя бута лъжицата и си иска млякото. Нощем също става към 1-2 часа за АМ.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1041 -: Февруари 12, 2009, 12:43:35 pm »
В 10 сутрин хапваме?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1042 -: Февруари 12, 2009, 12:57:05 pm »
Тя ме пита: Абе вие тия работи откъде ги четете, от интернет ли? Как се оставяте да ви манипулират с тоя интернет??? 8O

а явно няма нищо против тя да те манипулира със своята необразованост. тази лекарка, която описваш, е от най-лошия тип - не само, че не четат и не се квалифицират, ами и отказват да си признаят, че са неквалифицирани и некомпетентни! те са направо опасни, защото могат да навредят сериозно на здравето на децата ни.
аз бих помислила за смяна на тази лекарка или поне за намиране на втори, резервен педиатър.
Jam, винаги се допитвам до още един педиатър, и до д-р Бърди,понякога( ако нещо силно ме притеснява, и нямам доверие на другите. Чета всички негови съвети към майките,възхищавам се на неговите ясни и адекватни отговори,за мен той е голям авторитет).Понякога не давам на децата някои от нещата, които педи е изписала, и не всички нейни съвети за захранване и прочие съм спазвала(Като ме пита се налага да я лъжа понякога, и сигурно много майки го правят) Но от какво ли ни е страх? И кого лъжем?
Докторе, извинете че се отплеснах във Вашата тема :oops:

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1043 -: Февруари 12, 2009, 13:48:44 pm »
В 10 сутрин хапваме?
Нищо - ядем към 7,30-8,00 мляко, после отказва храна до към 12,30 - 13,00 ч., ако хапне нещо към 10 ч., това е 20-30 гр. плодово пюре, всичко със сирене го отказва. На обяд яде към 130 гр. пюре с месо /все още сме само на Гербер, въпреки всички мои неуспешни опити да го сменя/ и десерт към 60 гр. плодово пюре, следобед каша и вечер към 19 АМ. Пробвах да въведа вечеря към 19,30 ч. - два дена мина, после отказва. Нощем яде към 1-2 както казах.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1044 -: Февруари 12, 2009, 14:05:30 pm »
Добре. Щом е така.
Достатъчно е храненето... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1045 -: Февруари 12, 2009, 14:16:13 pm »
Добре. Щом е така.
Достатъчно е храненето... .
Благодаря Ви, докторе, аз се бях пуснала в някакви чуденки за сърдечно заболяване вече  :oops:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1046 -: Февруари 12, 2009, 14:34:27 pm »
Докторе, колко дни след приключването на АБ е най целесъобразно да се направят контролни изследвания?

Нещо друго, което отдаван исках да Ви питам. Прави ми впечатление, че когато си играем с Тони и той се залива от смях или пък понякога когато се смее насила, започва да хълца. Това доста често, но не винаги.
Имам ли притеснения тук и на какво може да се дължи хълцане? Незнам дали има някаква връзка, но още с усещането на ритниците докато бях бременна, усещах и хълцанията, които бяха също чести. Като цяло доста хълцаше, сега като само както ви описах.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1047 -: Февруари 12, 2009, 15:04:53 pm »
Добре. Щом е така.
Достатъчно е храненето... .
Благодаря Ви, докторе, аз се бях пуснала в някакви чуденки за сърдечно заболяване вече  :oops:
Това пък защо? Основания?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1048 -: Февруари 12, 2009, 15:06:25 pm »
Докторе, колко дни след приключването на АБ е най целесъобразно да се направят контролни изследвания?

Нещо друго, което отдаван исках да Ви питам. Прави ми впечатление, че когато си играем с Тони и той се залива от смях или пък понякога когато се смее насила, започва да хълца. Това доста често, но не винаги.
Имам ли притеснения тук и на какво може да се дължи хълцане? Незнам дали има някаква връзка, но още с усещането на ритниците докато бях бременна, усещах и хълцанията, които бяха също чести. Като цяло доста хълцаше, сега като само както ви описах.
3-4 дена.

Абе хора, какво Ви става с тези деца... нямате ли друга работа освен да ги гледате с лупа цял ден? Искате научно обяснение за хълцането? има такова ... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1049 -: Февруари 12, 2009, 15:08:50 pm »
Добре. Щом е така.
Достатъчно е храненето... .
Благодаря Ви, докторе, аз се бях пуснала в някакви чуденки за сърдечно заболяване вече  :oops:
Това пък защо? Основания?
Ами няма, ама нали децата със сърдечно заболяване не наддават...  Извинявайте още веднъж.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1050 -: Февруари 12, 2009, 15:19:48 pm »
Докторе, колко дни след приключването на АБ е най целесъобразно да се направят контролни изследвания?

Нещо друго, което отдаван исках да Ви питам. Прави ми впечатление, че когато си играем с Тони и той се залива от смях или пък понякога когато се смее насила, започва да хълца. Това доста често, но не винаги.
Имам ли притеснения тук и на какво може да се дължи хълцане? Незнам дали има някаква връзка, но още с усещането на ритниците докато бях бременна, усещах и хълцанията, които бяха също чести. Като цяло доста хълцаше, сега като само както ви описах.
3-4 дена.

Абе хора, какво Ви става с тези деца... нямате ли друга работа освен да ги гледате с лупа цял ден? Искате научно обяснение за хълцането? има такова ... ;)

Благодаря Ви  :flower:
Аз да си питам  :balk_69: ... Докторе, моля Ви не се впрягайте. yahoo_33

П.П. за евентуален рефлукс се замислих и затова Ви попитах, да не мислите, че просто ей така си питам.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 15:41:22 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1051 -: Февруари 12, 2009, 15:29:06 pm »
Абе хора, какво Ви става с тези деца... нямате ли друга работа освен да ги гледате с лупа цял ден?

Докторе, май наистина ни става нещо. Аз съм живият пример за това. От много време лупите не са слизали от очите ми. Този период с хълцането също съм го минала :?
Понякога си мисля, когато пораснат с какви ли чувства ще се връщаме към това време, освен с голяма благодарност и признателност към Вас, че с Вашата помощ, търпение и разбиране сме ги отгледали...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1052 -: Февруари 12, 2009, 15:54:01 pm »
Нещо друго, което отдаван исках да Ви питам. Прави ми впечатление, че когато си играем с Тони и той се залива от смях или пък понякога когато се смее насила, започва да хълца. Това доста често, но не винаги.
Имам ли притеснения тук и на какво може да се дължи хълцане? Незнам дали има някаква връзка, но още с усещането на ритниците докато бях бременна, усещах и хълцанията, които бяха също чести. Като цяло доста хълцаше, сега като само както ви описах.
И моят син така хълца, когато се смее. Аз не съм се притеснявала, защото аз все още хълцам, когато се смея :wink:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1053 -: Февруари 12, 2009, 16:20:11 pm »
Докторе,като продължение на въпроса на @Фоксче бих искала да попитам: ако детето отказва закуска в 10 часа, удачно ли е на нейно място да се дава плод, т.е. не вреди ли това на стомаха при положение че преди това е имало само млчено хранене? В предишен Ваш постинг прочетох, че плодове е добре да се дават само следобед. Благодаря Ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1054 -: Февруари 12, 2009, 16:52:34 pm »
Хайде и аз да запълня картинката :wink:
Деси също хълца много, още в корема, след това като беше съвсем малко бебе и сега продължава, че хълца и по 15-20 мин. :lol: Оппа, и се дави като пие вода. Това от както пропи вода, може на около 1г. е била. С други течности - мляко, чай - не, само с вода :lol:
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1055 -: Февруари 12, 2009, 17:28:50 pm »
Докторе, приблизително колко дни след поставяне на Превенар организмът започва да образува антитела? На 21-ия ден след поставяне на първата доза Тодор вдигна на два пъти лека температура (38 градуса ректално измерена) и си мисля, дали не е възможно да е реакция от ваксината.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1056 -: Февруари 12, 2009, 18:17:57 pm »
Здравейте д-р Birdie имам въпрос към вас.Синът ми е на 4г.и  във вторник в градината им взеха секрет за скарлатина тъй като има три болни деца.Днес разбрах резултата-няма бактерията,която причинява скарлатина ,но има Стафилококи ауреус.Опасна ли е тази бактерия и как се лекува,при педиатъра можем да отидем утре следобяд,а аз съм притеснена. Днес имаше и темп.37.6.Благодаря ви предварително  :thankyousign:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1057 -: Февруари 12, 2009, 19:12:55 pm »
Добре. Щом е така.
Достатъчно е храненето... .
Благодаря Ви, докторе, аз се бях пуснала в някакви чуденки за сърдечно заболяване вече  :oops:
Това пък защо? Основания?
Ами няма, ама нали децата със сърдечно заболяване не наддават...  Извинявайте още веднъж.
"Основания" имам пред вид дали при конкретното дете има повод да се мисли за това. Находки и т.н.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1058 -: Февруари 12, 2009, 19:23:50 pm »
Докторе,като продължение на въпроса на @Фоксче бих искала да попитам: ако детето отказва закуска в 10 часа, удачно ли е на нейно място да се дава плод, т.е. не вреди ли това на стомаха при положение че преди това е имало само млечно хранене? В предишен Ваш постинг прочетох, че плодове е добре да се дават само следобед. Благодаря Ви!
Ако отказва закуска, защо да давате плод? тоест, закуска ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1059 -: Февруари 12, 2009, 19:28:56 pm »
Докторе, приблизително колко дни след поставяне на Превенар организмът започва да образува антитела? На 21-ия ден след поставяне на първата доза Тодор вдигна на два пъти лека температура (38 градуса ректално измерена) и си мисля, дали не е възможно да е реакция от ваксината.
Едва ли тази температура е във връзка с ваксинацията.
След около 20-ина дена конкретната ваксина е работеща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.