0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #280 -: Ноември 02, 2016, 08:47:30 am »
Добро утро, банда!
Зай, пак интересно поднесено кафе, благодаря.
Благодаря и за закуската на адаша. Днес вече е учебен ден, та ходих до училището, после печката не щеше да тръгне ... мотаене. Тия два дни нещо странно се будя - вчера в 5:55, днес в 5:44. И после само дремя - абе ... шашава раута. :lol:

Лека сряда и от мен!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #281 -: Ноември 02, 2016, 09:00:35 am »
Тия два дни нещо странно се будя - вчера в 5:55, днес в 5:44. И после само дремя - абе ... шашава раута. :lol:
хич не е шантава , и хич не си само ти- у нас цялата къща става още в 6 часа ( което си съответства на старото време за ставане )  , че и по-рано  даже !



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #282 -: Ноември 02, 2016, 09:10:57 am »
Добър ден! Честно казано,много ни объркват с това време!  :?Дано го отменят накрая! Важното е ,че и днес слънцето се смее навън! :D  Кафето и закуската са прекрасни,както обикновено!  :lol: Денят предполага да е добър,което ви пожелавам! :D

п.п.за жалост,така заветната точка от снощния мач пак ни се изплъзна в последния момент. :( как пък нямаха и малко късмет!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #283 -: Ноември 02, 2016, 09:37:13 am »
Добро утро и благодаря за кафето и закуската :)

За снощния мач на Лудогорец се шегувам, че стана като във волейбола - повеждаш с 2:0, но падаш с 3:2 :)

Слънчев ден, момичета и Рачо :)



   La vita è bella
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #284 -: Ноември 02, 2016, 10:33:28 am »
Руми, аз и спорта не сме първи приятели :lol:
така че предпочитам те да спортуват, а аз кротичко да си плета дома :lol:

Дано да ни е слънчев дена и седмицата спокойна, че при мен нещо от понеделник започнаха екшъните.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #285 -: Ноември 02, 2016, 13:29:42 pm »
Здравейте!
Сутринта си изпих кафето с вас  :), но едва сега успявам да се включа.

Жалко за Лудогорец, дано да имат повече късмет в оставащите два мача.

Хубав ден желая на всички! При нас е слънчево и много приятно, макар леко ветровито.
Децата заспаха, а за мен малко почивка в тишината  :)


П.П. И нашият режим се обърка със смяната на времето - стават по-рано, още в 11ч. искат да обядват и по-рано заспиват следобяд.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #286 -: Ноември 02, 2016, 14:00:19 pm »
И от мен Привет!
Злате, да споделиш какво си уловила :)
Моето книжно пазаруване вчера не беше едно от най-приятните преживявания, но все пак успях да се измъкна доволна от ситуацията. Първоначално мислех да се възползвам от 50%-тното намаление, което "Сиела" имаха за Деня на будителите, но то се оказа, меко казано, кошмарно. От сутринта сайтът им сдаде багажа и до ранния следобед нямаше изгледи нещо да се промени. Реших да посетя физически тяхна книжарница, но и там положението се оказа не по-розово. Първо, че книгите не бяха добре разграничени, т.е. кои се ползват от намалението и кои не, като изключим няколко книги на идателството, към които обаче нямаше кой знае какъв интерес. Ако пък случайно си избереш нещо, се налагаше да чакаш на опашка около час, за да бъдеш таксуван. Може би проблемът си е в мен, понеже аз чак такова търпение нямам, но просто се изнизах от там и поех към ежедневната си разходка. В последствие, се шмугнах в друга крайпътна книжарничка, от където си излезнах с ето тези книжлета:

Междувременно, заради сринатата система, от Сиела обявиха, че продължават кампанията до 24ч на 03.11, но само онлайн, което също е илюзия за момента, тъй като електронната им книжарница все още е бъгната.
Слънчев и топъл да е целият ви ден! :)

ПП: Благодаря за вече видимите и отделени опции за "непрочетени теми" - много са ми удобни. Вече не се налага да се ровя за аватар, за да стигна до тях :wink:
« Последна редакция: Ноември 02, 2016, 14:12:28 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #287 -: Ноември 02, 2016, 21:17:30 pm »
ПП: Благодаря за вече видимите и отделени опции за "непрочетени теми" - много са ми удобни. Вече не се налага да се ровя за аватар, за да стигна до тях :wink:
Пия вино.
И не че аз съм ги направила, ама им счупих ушите от мрънкане  :lol: :lol: :lol:

Сайтът на Сиела винаги се срива по намаления, не знам защо не вземат да си го оптимизират.
И как така народът масово изпростял, зъл и тъп, пък не можеш да се докопаш до книги по намаления  :wink:
Аз чета електронни, де, такива драми нямам.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #288 -: Ноември 03, 2016, 06:28:33 am »
Добро утро :)
Хайде на кафенце :)

Лек и спорен четвъртък :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #289 -: Ноември 03, 2016, 06:30:53 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Петенце, да се пазиш  :heartbeat:
И на мен не ми е хубаво с тази смяна на времето, но точно този преход го понасям лесно - връщаме се към естественото, астрономическо време, ставаме по-късно. Обратното ми е трудно - през март, когато минаваме към лятното време. А като го отменят, през лятото слънчо ще изгрява в 4 ;) Тогава би било добре да преминем (България) към Средноевропрейското време. Размисли...
Хубав ден ви пожелавам!



Едит: писали сме заедно с Петето. Нека да има повече кафенца.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #290 -: Ноември 03, 2016, 08:17:19 am »
Добро утро, ранобудници.
Едит: писали сме заедно с Петето. Нека да има повече кафенца.
Колкото повече, толкова повече. :D
Пете, точно така си пия кафето, с мед. Само млякото му липсва.
Зайче, и на мен ми се иска да отменят тези непрекъснати смени на времето. Ех, мечти...

Лек ден, много усмивки и добро настроение!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #291 -: Ноември 03, 2016, 08:25:31 am »
Добро утро!  :D Весело започва деня,а това е гаранция за добро настроение! Кафе,мед,книжки.....  :lol: Направо да ни завиди човек! :wink: И едно хубаво слънце навън....! Приказка! Пожелавам ви един приказен четвъртък!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #292 -: Ноември 03, 2016, 08:44:08 am »
Добро утро, момичета и Рачо!
Момата ми е доставена в у-ще и купоните за стол за следващата, кратка за учениците седмица, са купени. Вън наистина пече, но е студено. А вчера в ранния следобед направо беше разкошно.

Ето и днешната закуска в чест на щатния ни снабдител с кафе:



Лек ден ви желая!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #293 -: Ноември 03, 2016, 09:01:56 am »
Ах, че хубаво зайче! Също като нашето. :D

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #294 -: Ноември 03, 2016, 09:26:46 am »
...се шмугнах в друга крайпътна книжарничка, от където си излезнах с ето тези книжлета:

Чудесен избор.
Хубаво е да си прочела първо   "Шоколад " .
А следващата  е "Праскови за кюрето "  .
Дж. Харис се нареди сред любимите ми автори  точно с тази трилогия  , но и "Крайбрежие "  и "Къпиново вино "  също  са много увличащи .

Аз  от известно време  почти спрях да купувам книги, защото като събирахме багаж да се местим и осъзнах  какво количество   се натрупва и трябва да им търся място  и за съхранение ...  Библиотеката засега ми  е  много добра алтернатива- редовно снабдяват и с  много  нови книги , детския фонд е по-беден   , но намирам  интересни и  за Калоян . Даже бях решила  по-нататък да  подаря на библиотеката огромната ни  колекция книжки  за Франклин  , но в предвид  очаквания  мъник номер 2 , ще са ни нужни :)

 Но признавам , че едвам устоявам на изкушението -като вляза в книжарница  и направо се потапям  като в свои води    и изпадам в  транс . Предишни животи  навярно   , но има нещо -но там се чувствам много спокойно .


Чудесно зайче   -красиво , вкусно  :)

И нашит ден започна  отново рано    , спокойно  и бавно -с чай , закуска и   и с усмивки :)





*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #295 -: Ноември 03, 2016, 11:48:45 am »
Добър ден в четвъртък! :)

Нимика, не съм чела предходните книги. Исках да ги купя, като прочетох резюмето на тази, но ги нямаше в книжарницата. Разбира се, ще поправя пропуска. Аз съм обсебена от хартиените книги, с четец така и не успях да свикна. Относно местенията...не ми се говори - въпреки опита, все още не се давам.
Аз снощи "надлъгах" системата на "Сиела" и си поръчах още десетина книги :oops:. Директно през електронната им книжарница не става (все още има технически сриФ), но пък желанието ражда креативност.

Спорен и слънчев ден!

ПП:
И не че аз съм ги направила, ама им счупих ушите от мрънкане  :lol: :lol: :lol:
Елфи, те хубавите неща така стават. Благодаря :wink:
« Последна редакция: Ноември 03, 2016, 12:05:35 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #296 -: Ноември 03, 2016, 14:51:21 pm »
Ха, добър и от мен, подхванали сте моята тема :) Книгите!
Аз от известно време си възвърнах това любимо занимание,
не купувам толкова, взимам от библиотека или чета от нета, но второто за очите, не е добре!
Искам да направя за Коледа семеен подарък киндъл , нет бук, ел книга и аз не знам кое е правилното, като наименование.
Митко чете, той си иска хартиена книга, аз му купувам всеки месец, така си имаме уговорка,
а и заедно ги избираме в книжарницата, което много му се нрави. Но с оглед това, че и Калина
започва, а заглавията не са малко, които учат и в училище, а в Читанка има почти всичко!
С две думи, ще го ползваме всички не само аз, макар да се хващам,
как егоистично го искам за себе си  8)
Та, ако имате такова устройство ще ви помоля за съвет на какво да се спра. Благодаря ви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #297 -: Ноември 03, 2016, 18:38:31 pm »
Нимика, не съм чела предходните книги.
"Бонбонени обувки "  се явява продължение на "Шоколад ".
 Филма с Дж. Деп и Дж. Бинош   е от  редките случаи , когато книга и филм  се припокриват удивително добре и екранизацията отговаря на очакванията  . Независимо кое човек е чел или гледал първо   ,  запознавайки се  после с другото произведение  , намира пълен синхрон .

Ха, добър и от мен, подхванали сте моята тема :) Книгите!
Искам да направя за Коледа семеен подарък киндъл , нет бук, ел книга и аз не знам кое е правилното, като наименование.
...
Та, ако имате такова устройство ще ви помоля за съвет на какво да се спра. Благодаря ви!

Аз в това отношение съм традиционалист и  си предпочитам книга в ръката   .
Макар нееднократно да съм се канила да си купя  - на път , почивка е  по-удобно предполагам  , така ще следя отзивите с интерес. Преди време мисля коментирахме  , но аз така и не си купих .


Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #298 -: Ноември 04, 2016, 07:26:50 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Пеше, благодаря за зайчето, ммм.
Хубав петък ви пожелавам!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #299 -: Ноември 04, 2016, 07:29:48 am »
Добро утро :)
Зай, благодаря за кафенцето, нареждам се до теб - да си го пием заедно :)
От мен закусчица - за всеки по избор  :wink:

Аз вече съм на оправяне - пупупуп. Дано всичко да е ОК!
Лек и ползотворен петък!