0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

неуспешно инвитро
« -: Юли 22, 2006, 16:07:44 pm »
Здравейте момичета!Рядко ми се случва да пиша във форума,но като чета ващите писания просто научих толкова неща.Моята история: след дълго чакане  в края на юни напрах инвитро с ИКСИ.Всичко вървеше нормално до към 10-12 ден почна леко зацапване.Обадих се на доктора-увеличи ми дозите на Утрогестана,папаварина и Прегнила. Всеки ден чаках това зацапване да изчезне,но то все повече се усилваше,но не беше цикъл.И така дойде 17 ден и направих тест,който беше отрицателен.Изчаках и на другия ден отново тест този път положителен,при което съвсем се обърках.Обадих се на доктора за евентуален праглед,но той каза още нищо не се виждало. Трябвало да изчакам още няколко дни.Чакането продължи,но започнаха да се появяват болки ниско долу.Първата вечер отшумяха-19ден.На 20-ия ден болките продължиха цялата нощ и на сутринта положението беше трагично.Не се обадих на доктора,а направо отидох в кабинета.Той наприви преглед и каза,че не вижда развиваща се бременност,но имало още лигавица,която и до момента продължава да се чисти и да имам силни болки.Но ще преживея и това след всичко преживяно през десет годишната ми борба за бебе.Тъжно ми е,че не се получи,но живота продължава и няма да се отказвам.
Знам и че не съм единствената,но просто около мен няма други с такъв проблем и не могат да ме разберат и за това реших да споделя с вас.Борбата продължава!!!! :balk_198:
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #1 -: Юли 22, 2006, 17:04:01 pm »
Ася, прегръщам те, миличка  :bighug:
Така е - борбата продължава! Следващият ти опит ще е успешен!
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #2 -: Юли 22, 2006, 20:09:03 pm »
Ася, знам какво ти е-усещането ми е добре познато/за съжаление/ :balk_133:  Но борбата наистина продължава и ще успеем, само стискам палци на всички ни да е възможно най-скоро!!
 :bighug: Горе главата!!!!  :hug2:
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #3 -: Юли 22, 2006, 22:36:20 pm »
Ася горе главата. Не се отчайвай, ако трябва си поплачи малко,за да ти олекне.
Вярвам, че втория път ще е успешен.
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :bighug:

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #4 -: Юли 23, 2006, 08:40:30 am »
Ася, съжалявам. :(
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #5 -: Юли 23, 2006, 09:56:28 am »
Ася и аз много съжалявам. Пожелавам ти следващия път всичко да е ОК.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #6 -: Юли 23, 2006, 11:46:17 am »
Да, мила Ася, борбата продължава. И който се бори ще успее. Много късмет при следващия ти опит!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #7 -: Юли 23, 2006, 12:34:41 pm »
Желая ти  успех при следващия опит!!!   :balk_21:

Хубаво е, че си мобилизирана да продължиш!
[/b]

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #8 -: Юли 23, 2006, 17:15:33 pm »
Благтодаря ви момичета!Дано на всички да се усмихне щастието за :sbabygirl: :babyboy:
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #9 -: Юли 24, 2006, 08:35:34 am »
Асичка, заедно сме по този път. Успех, мила, при следващия опит.  :kiss:
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #10 -: Юли 24, 2006, 09:15:01 am »
 Не се предаваш и това е гаранцията ти за успех - не е успял само този, който не се е опитал! Преживяла съм мъката ти три пъти и искам да ти кажа, че тук сред хора с които имаш сродна съдба ще намериш разбирането и подкрепата от които имаш нужда в този тежък за теб момент! Вярвам в твоя успех и ще ти стискам палци за скорошно preggo
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #11 -: Юли 24, 2006, 09:45:33 am »
Мила Ася, сигурна съм , че следващия път ще стане! То напрактика и сега е било станало, но не е укпяло да се развие човечето до  колкото разбирам...Случват се такива неща. Погледни от положителната страна - по -добре е, че сега е станало лошото, а не след 3-4 месеца примерно. Тогава и лоши последствия щеше да има..И аз съм на твоя хал, готвя се за поредния си опит септември. Отърси се от болката колкото можеш по-бързо и с ведри и хубави мисли продължаваме  НАПРЕД! :balk_602:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 09:59:19 am »
Миличка напълно те разбирам много ми е мъчно, защото и при мен след 13г. стерилитет се получи неуспешно инвитро. Не се подавай на отчаянието, горе главата. Все ще се намери решение.  :bighug:
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #13 -: Юли 24, 2006, 15:05:25 pm »
Мила Ася прегръщам те силно! Знам колко е тежко. Поплачи си, потъгувай. С времето ще ти олекне. И ще събереш сили да започнеш отначало. Няма място за отстъпление. Ние сме с теб в добро и в лошо, защото само човек който е изпитал тази болка може да те разбере.
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #14 -: Юли 24, 2006, 17:23:47 pm »
Ася, съжалявам, Мила :( но както казват, рядко става от първия път...

Няма отказване, и с упоритост мисля, че ще успеем :D
Благодаря ти, Бени!







Re: неуспешно инвитро
« Отговор #15 -: Юли 24, 2006, 17:36:43 pm »

Много съжалявам, Ася.
Пожелавам ти това да е началото на края
 и следващият път да ни зарадваш с хубавата новина ;)
Много търпение и късмет.  :)
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #16 -: Юли 24, 2006, 17:39:41 pm »
Сьжалявам много 3а неуспеха :( но отка3ване няма. Трудно е, но трудните неща са по хубави. Дано следващия опит е успешен.
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #17 -: Юли 24, 2006, 18:18:21 pm »
Съжалявам за неуспеха ти! Аз съм ветеранка в АРТ процедурите и знам много добре как се чувстваш. Единственото, което мога да ти кажа, е да не се отдаваш на депресията и да знаеш, че имаш шанс следващия път. Успех!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #18 -: Юли 24, 2006, 20:26:53 pm »
 :bighug: НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙ!!!!!!
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #19 -: Юли 25, 2006, 07:09:19 am »
Съжелявам миличка, много добре знам как се чувстваш и как боли, но е добре че си борбена и продължаваш напред. :bighug:
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #20 -: Юли 25, 2006, 10:01:33 am »
Да се присъединя и аз към неуспешното инвитро. На мен ми беше второ и ми е мъчно по-скоро за това, че не мога да произведа достатъчно фоликули. Не знам какво ще правим от тук нататък. Лекарката ми каза, че трябва да пробваме следващото през периода есен-зима (тъй като и двете сме ги правили по едно и също време- лятото) не било хубаво да се прави когато е много топло или много студено. Какво мислите за това? Дали има значение сезона?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #21 -: Юли 25, 2006, 10:09:07 am »
Сладко,

личното ми мнение е, че не толкова сезонът оказва влияние, а по-скоро схемата по която са те стимулирали. Може просто да не реагираш добре на медикаментите, които сте използвали за стимулацията. Ти с едни и същи лекарства ли беше стимулирана и за двата опита?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #22 -: Юли 25, 2006, 10:33:33 am »
не било хубаво да се прави когато е много топло или много студено. Дали има значение сезона?

Много съжалявам за нуеспехът ти мила  :(  но борбата продължава - нали? Искренно се надявам да откриете истинските причини за неуспеха.
Според мен сезона  НЕ е от значение  :) ако беше така едва ли щяха да се зачеват деца в летните жеги. Едва ли сезонът е причина за неуспехът ти  :roll:
Правила ли си някакви допълнителни изследвания, като генечини и имунология?
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #23 -: Юли 25, 2006, 12:01:37 pm »
Не бяха еднакви лекарствата. първия път- Пурегон, втория - Меногон и Фостимон. Док имаше предвид не за зачеване през лятото, а за образуването на повече фуликули.
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #24 -: Юли 25, 2006, 12:19:20 pm »
Сезонът няма никакво значение за броя и качеството на фуликулите.Всяка жена се ражда с определен брой яцеклетки , с определено качество.Ти с ендометриоза ли си?Сезонът е важен за след трансфера. Но не се притеснявай, че броя е малък, аз познавам жена, като теб, която в момента се радва на 6 годишно сладурче :D
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #25 -: Юли 25, 2006, 12:41:03 pm »
Единственото, което са ми открили са спермоантитела, които нямат връзка с фоликулите.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #26 -: Юли 25, 2006, 13:26:45 pm »
Сладко, а защо преди след. си опит не пуснеш един Инхибин Б?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #27 -: Юли 25, 2006, 13:38:45 pm »
Какво показва той?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #28 -: Юли 25, 2006, 13:39:51 pm »
яйчниковия резерв
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #29 -: Юли 25, 2006, 17:35:00 pm »
Инхибин на трети ден от цикъла ли се изследва?


*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #30 -: Юли 25, 2006, 18:24:06 pm »
Инхибин на трети ден от цикъла ли се изследва?

да
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: неуспешно инвитро
« Отговор #31 -: Юли 25, 2006, 18:42:47 pm »
Да се присъединя и аз към неуспешното инвитро. На мен ми беше второ и ми е мъчно по-скоро за това, че не мога да произведа достатъчно фоликули. Не знам какво ще правим от тук нататък. Лекарката ми каза, че трябва да пробваме следващото през периода есен-зима (тъй като и двете сме ги правили по едно и също време- лятото) не било хубаво да се прави когато е много топло или много студено. Какво мислите за това? Дали има значение сезона?
Сладко,съжалявам,че и ти си претърпяла неуспех.Горе главата и не се отказвай!Рано или късно ще стане и при нас!!Желая ти следващия път по-голям шанс! :goodluck: