0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #260 -: Март 13, 2010, 11:04:38 am »
А АМ добавяш ли, те си търсят познатия вкус?
Сега когато ни напъват зъби правя и каша за закуска (бисквитена, аз ползвам само Милупа), пробвай АМ с натрошени бисквити, но нашата закуска и до ден днешен е млечно хранене. Пробвах с овеса - ц, не се прие.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #261 -: Март 13, 2010, 12:53:36 pm »
Момичета,при нас Митко досега се будеше към 6ч. да яде АМ.Сега взе да се буди към 4ч.Мисълта ми е дали пък млякото му е недостатъчно?Пие по 250мл. в 21ч. за вечеря.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #262 -: Март 13, 2010, 13:54:32 pm »
Аз пробвах да давам вечеря преди месец, но не се получи, един ден иска другия не.Иска си млякото вечер, доскоро кърмата.
Ами аз реших да се водя по детето - ако иска иска, ако не - няма да я насилвам.
_Elfita_, ти какво мляко даваш?
Пием НАН съобразено с месеците, засега му харесва.
Нашия режим обаче е странен, или на мен така ми се струва.

04:30-5:30   кърма
10:00-10:30  закуска попара
14:00-14:30  обяд от кухнята, рядко десерт(просто не иска)
17:30-18:00  крем с плод,грис,каша
21:00:21:30  АМ 150 мл. максимум засега + кърма
Когато е в настроение яде плодове междинно, не сок, каквито имам в момента.От нашата храна избягвам да му давам, не че не се случа да опита.

Жизнен и енергичен е, тежи 9 кг. и 80 гр., 76см.Струва ми се слаб, но повече не иска да яде.Съвети за промяна или няма нужда?

« Последна редакция: Март 13, 2010, 14:06:44 pm от _Elfita_ »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #263 -: Март 14, 2010, 09:17:10 am »
Съвсем си е добре детето.
Калина на 11м. е била 9 кг, аз се притеснявам, че е дебела :lol:
На моята приятелка в Гърция, детето е на 1г3м и е 9,500. Там педиатъра й е казал, че си е добре. То премирно, кара на един път мляко 300мл и през деня от яденето ако яде, яде максимум по 7 лъжички.

[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #264 -: Март 14, 2010, 14:38:10 pm »
А ми давам му от неговото мляко правя го с бисквити и плодово пюре но то става много течно незнам колко мляко трябва да сложа нали все пак млякото трябва да е преобладаващо!Аз като сложа 150 мляко и другото бисквити на плазмон те се разтварят и плодово пюре и става мнго рядко и трудно се яде с лъжица :?Незнам с някакви други бисквити ако го правя дали няма да е по гъсто или да слагам по малко от АМ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #265 -: Март 14, 2010, 14:57:16 pm »
_Elfita_, и ние сме на подобна на вашата схема, с тази разлика, че не пием кърма, а само АМ. Аз обаче започнах вечер да давам кисело мляко със или без супа преди това. Приема се много добре, дори яде повече отколкото трябва май :D За килограмите ние от новородени сме назад с теглото - сега е 7,700 кг. на 11 месеца, като за норма за момичетата дават 9,200 8O Малко е слабичка, но пък си хапва добре и не се притеснявам. Щом е жизнено и енергично детето значи е добре.
Parsi, и Дари започна да ми се буди по-рано отскоро. Според мен си е до възрастта. Тя отскоро започна и да си хапва повече, незнам дали е от зъби или нещо друго, но като се събуди в 4-5 часа й давам млякото и се кротва. Иначе снощи ми събра очите - изяде 200 гр. супа със сухар + около 150 гр. кисело мляко, при което аз спрях да й давам иначе можеше и още да яде. Та едва ли се буди толкова рано от глад...
Isev,  Дари по едно време отказваше да яде АМ. Ние сме на НАН. Пробвах да го сменя с Хумана, но от нея нещо се обрина и пак се върнахме на НАН, сега обаче си го пие. В периода, в който отказваше АМ го слагах във всички възможни варианти - пюрета, каши...Според мен си е период, дано скоро да го преодолее, че си е голямо мъчение за нас, знам :(
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #266 -: Март 14, 2010, 16:15:50 pm »
Ами ние сме най-слаби в компанията, но такова си е детето.Няма да се вълнувам, ето днес даже стигнах дотам да измеря порцията, която е изял - 180 гр..А вечер с тия 150мл. АМ изкарва до сутринта вече.
Иначе реших закуската да я приготвям с АМ, защото много малко му става за деня.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #267 -: Март 15, 2010, 09:43:02 am »
Елфита , колко мляко му се събира на ден като количество?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #268 -: Март 15, 2010, 11:06:55 am »
А ми давам му от неговото мляко правя го с бисквити и плодово пюре но то става много течно незнам колко мляко трябва да сложа нали все пак млякото трябва да е преобладаващо!Аз като сложа 150 мляко и другото бисквити на плазмон те се разтварят и плодово пюре и става мнго рядко и трудно се яде с лъжица :?Незнам с някакви други бисквити ако го правя дали няма да е по гъсто или да слагам по малко от АМ

Че ние и до ден днешен ядем сутрин 120 АМ и бисквити или сухари (когато е за попара със сирене) колкото поеме.
В началото и ние плазмон, сега вече дет. закуска, житен дар, бевита...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #269 -: Март 15, 2010, 11:46:53 am »
Елфита , колко мляко му се събира на ден като количество?
Ами освен 150 мл. вечер и то максимум, вчера изпи 120, после суче и рано сутрин суче, предполагам не повече от 250-300 мл.за цял ден.Вчера закуси попара с АМ, но днес предложих с бисквити, не се прие.Следобед в готовите каши също има малко, в йогурт-а също.Реших да давам попарата с АМ(120 мл. още),нея я обича.Така ще докарам до 400 мл горе-долу.Нали става?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #270 -: Март 15, 2010, 21:15:34 pm »
Ами незнам вие как я правите тази попара нещо на нас не ни харесва даже и с ам! :?И нещата още повече се усложняват.Значи нашия график към момента е следният сутрин 120 мляко с бисквити и плодово пюре, обяд зеленчуково гледаме да го докараме 190 грама редуваме постно с местно, следобед към 3 яде каша(към 200 гр) към 6-7 часа яде малко плодово пюре с бисквити и по късон преди да заспи към 9 пие мляко 180 !Как ви се струва този режим ок ли е ? :? :wink:
« Последна редакция: Март 15, 2010, 21:18:27 pm от isev »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #271 -: Март 15, 2010, 23:44:21 pm »
Мче какво му е на режима, аз не съм давала плод за закуска но щом го яде.

Рецептата за попарата е: 120 АМ, кибритена кутия сирене и 2 сухара с масло. :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #272 -: Март 16, 2010, 10:33:07 am »
Рецептата за попарата е: 120 АМ, кибритена кутия сирене и 2 сухара с масло. :lol:
Дозата на АМ съм я уцелила без да  искам.
isev, ние пък не харесваме засега поне АМ с бисквити.
Аз също мисля, че режима ви е добре.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #273 -: Март 16, 2010, 11:59:39 am »
Ами да ам с бисквити правя и плодово за да стане по сладичко и гъстичко! :DА вие готвите ли на бебетата си или давате пюрета?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #274 -: Март 16, 2010, 13:13:01 pm »
Парси, и Тео така - ставаше към 7.00-7.30ч, а сега започна към 5.30 да става. Пиеше 180 мляко и го вдигнах на 210, но пак си става 5.30 - 6ч.
isev, аз от месец му готвя зеленчуците, а готово давам телешкото и пуешкото. Готвя за два дни и единия добавям жълтък, а другия пиле (сварено и замразено във форми за лед).
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #275 -: Март 16, 2010, 16:16:04 pm »
Аз приготвям само зеленчуковите пюрета.Месните все още ги купувам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #276 -: Март 16, 2010, 17:50:38 pm »
КАК ГИ ПРИГОТВЯТЕ?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #277 -: Март 16, 2010, 18:32:58 pm »
Ами днес например сложих малко от един микс на Бондюел "4 сезона",картоф и го варих,след което сложих малко зехтин и магданоз.То си стана супа.Намачквам,добавям малко сухар и готово :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #278 -: Март 17, 2010, 14:20:02 pm »
Аз днес правих чушки с булгур - три чушки, малко домат, булгур и на финала малко масло. Не го пасирах, само извадих чушките и ги обелих, накълцах и върнах. Често правя спанак с ориз - спанак (на бондюел има на кубчета, който е много дребно нарязан), морков, ориз, масло. При този пасирам само морковите, останалото си е дребно. Най-често правя ориз или булгур, че готовите са предимно с картоф и да не е все едно и също.

Давали ли сте киноа на децата? Приятелките ми са полудяли по това нещо (даже не знам как да го нарека  :lol: ), чета добри отзиви, но не се престрашавам.
« Последна редакция: Март 17, 2010, 15:03:46 pm от midge »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #279 -: Март 17, 2010, 18:44:22 pm »
  Момичета ,дайте идеи за сутрешно хранене,но без сирене,масло и йогурт.Каши може ли?АМ със бисквити само?