0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #260 -: Февруари 25, 2019, 10:50:30 am »
Тери, сърдечни благодарности!
Обаче може ли ЧХГ и прогестерон да се изследват след като съм закусила? Стисках до преди малко и се чудех дали да ходя до лабораторията, но понеже съм на антибиотик - току-що ядох.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #261 -: Февруари 25, 2019, 10:52:08 am »
Някои хора казват, че не можело Прогестерон да се изследва след ядене. Но мен никога не са ме спрели нито лекари, нито в Лабораторията. Винаги ходя следобед, а в лабораторията, когато е нужно ме питат яла ли съм.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #262 -: Февруари 25, 2019, 11:37:34 am »
Изстрелях се към лабораторията след като те прочетох  :bighug: След около 5 часа ще имам резултати
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #263 -: Февруари 25, 2019, 12:27:26 pm »
HELIANTHUS много съжалявам. Прегръщам те!

Маги, благодаря ти!
 :bighug:

Дарк, желая ти този път всичко да е наред и миналият път да е било просто лош късмет! 🤞

Аз пък още нямам цикъл, когато трябва да ми дойде? Сигурно заради прогестерона още го няма, но последно взимах в петък сутринта. Искам вече да идва и да се приключва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #264 -: Февруари 25, 2019, 12:55:06 pm »
Дарк,успех!Стискам всички пръсти .
Аз съм на трети ден цикъл,доктора ми увеличи летрозола,в петък ме вика да ме види и така.
Маги,ти каква я свърши?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #265 -: Февруари 25, 2019, 13:11:35 pm »
Днес бях на пункция в Надежда, но за съжаление във фоликула нямаше яйцеклетка, другия месец ме викат на 2-3 ден от цикъла за да ми изпишат някакви хормони май.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #266 -: Февруари 25, 2019, 17:52:26 pm »
Хелиантус  :bighug:
Дарк  :goodluck:
Здравейте момичета, преди около 4 месеца изследвах Б12 и бях на долна граница. Взех подезичен 1000 мг и пих три месеца. Понеже разбрах, че се повишава твърде бавно и трудно (а умната ми глава не пусна контролно изследване), реших да си взема сега 5000 мг и започнах да го пия него. Обаче започнах да не мога да спя (принципно събота и неделя си поспивам до 10ч.) а сега се будя постоянно и в 7:30 се ококорвам  8O Усещах и някакво сърцебиене и мислех, че е от ТСХ, но резултата ми излезе супер - 1,6. Та всичко ме наведе към мисълта, че дозата на Б12 ми е доста висока. Имали ли сте този проблем? Чудя се дали да приемам по едно хапче на 3-4 дни или да си взема отново 1000 мг и да го приемам всеки ден...
Успех на всички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #267 -: Февруари 25, 2019, 18:29:30 pm »
Благодаря, момичета!
Излезе ЧХГ-то: 98.240 IU/L. Засега изглежда добре, предвид, че даже все още не се води закъснение. Но ще видим какво ще е положението след 48 часа. Трепетно ми е, но не смея да се радвам...  Още чакам прогестерона. Загубих надежда, че ще излезе днес...

Лейди, ти си като мен горе долу с този Б12. И аз го преди около 4 месеца (началото на ноември) и резултатът беше: 209.90 pmol/l. Оттогава приемам по 1000 мкг и контролното изследване преди няколко дена (след 10-дневна пауза) беше 418.30 pmol/l. Мисля че се качва горе-долу с нормални темпове. Виж с витамин Д май са по-тегави нещата. А за Б12 чета, че не може да се предозира, но мен може би ще ме е страх с такава голяма доза. Пробвай през ден, ако искаш. На коя фирма си купи таблетки?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #268 -: Февруари 25, 2019, 18:42:28 pm »
Дарк, много се радвам 💞 Дано всичко върви добре!
Витамин Д ми е чуден, на горната граница. Б12 беше 270 май. Трябва да погледна. Взех на Natural Factors метилкобаламин. И аз така мислех, през ден, два да го пия, но ще трябва да пусна контрола май.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #269 -: Февруари 25, 2019, 19:14:48 pm »
Добър резултат, Дарк! Аз си помислих нещо с този прогестерон, но ..
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #270 -: Февруари 25, 2019, 19:45:12 pm »
Дарк, ще стискаме палци. Хайде някоя да повлече крак, че вече не се издържа 😥
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #271 -: Февруари 25, 2019, 19:53:48 pm »
Хей, Дарк, супер ЧХГ! Стискам 🤞 всичко да е наред до термин! Ще ти изписват ли НМХ? Ти пусна ли допълнителните фактори на тромбофилията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #272 -: Февруари 25, 2019, 19:58:12 pm »
Дарк,супер резултат!Стискам палци да е все така!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #273 -: Февруари 25, 2019, 20:22:04 pm »
Lady, много висока доза имаш според мен. Моя витамин Б12 беше 120 (сравнен с твоето 270 е доста по-ниско) и ми предписаха по 1000мг на ден. Иначе симптомите, които описваш, аз изпитвам при завишен Пролактин. Цял живот съм била така, обиколила съм сумати кардиолози, пила съм приспивателни (страдах от нещо като инсомния като ученичка, не спях с дни) и нищо не помагаше. Откакто съм на терапия за Пролактина се родих и съм нов човек.
Дарк, пу да те насерад кокошките. Трябва да е наред всичко, донеси късмет на всички ни :*
Neli, много крива работа. При теб има ли проблем с резерва, та решихте ЕЦ?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #274 -: Февруари 25, 2019, 20:33:09 pm »
Благодаря ви, момичета, за стиснатите палци и пожеланията. Трудно ми е да пиша... Искам всички заедно да се преместим в другата тема, а в тази никой да не се задържа повече от месец-два-три

Хелиантус, нямам изписана терапия, но имам записан час при хематолог другия вторник. Допълнителните фактори ги пуснах в сряда, като се надявах днес да имам резултат, но уви. Надявам се утре да са готови.

Павла, какво за прогестерона? Между другото излезе и днешния прогестерон: 88.360 nmol/l, при 117 nmol/l от петък. Не знам дали е нормално да пада. Чудя се дали утре да не ида за консултация.

Лейди, по-добре пусни контролно изследване, с минимум 10 дена пауза преди това.

Тери, благодаря, че днес ме срита да ходя да се изследвам... Че неизвестността много измъчва. А така най-малкото имам данни за сравнение
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #275 -: Февруари 25, 2019, 20:34:34 pm »
😁😁😁Тери,в наше село казваме "да те накъкат чайките".
Аз защо не съм изследвала Б12?Дали не ми трябва това :?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #276 -: Февруари 25, 2019, 20:38:28 pm »
Да, Тери имам изчерпан яйчников резерв.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #277 -: Февруари 25, 2019, 20:52:24 pm »
Dark, Павла е решила, че си бременна, защото е висок прогестерона. Пак ти е в норма, но на мен нещо не ми харесва, че спада. Чудя се да не би, защото на 21ви ден ти е бил пика и след това да е имало лек спад преди имплантация. Даже аз бих го изследвала отново. Ако бях аз честно казано, сигурно щях вече да съм взела Дуфастон, просто защото на мен ми го предписват профилактично. Не смея да ти давам такива съвети, затова пиши на д-р Мели.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #278 -: Февруари 25, 2019, 21:09:25 pm »
Слънце, оставам с впечатлението, че и Витамин Б12 е сред важните "неща". Или просто е модерно да се изследва напоследък... Но доколкото знам, д-р Сигридов държи да бъде изследван. Освен това попаднах на линк за турски репродуктивни специалисти, които щели да консултират безплатно български двойки в България, и в изследванията, които искат от жената, фигурира и витамин Б12. Слагам линка за всеки случай, ако на някой му е интересно кои са и другите изследвания: https://www.facebook.com/events/248878719322107

Аз си го изследвах просто ей така, защото ми беше любопитно да разбера какви са ми стойностите, още преди изобщо да се решим за бебе

Тери, и аз имам същите чуденки. Но нивото му май трябва да се покачва, а не да пада. Освен утре да отида в клиниката, резултатите излизат за час и ще мога да се консултирам с лекар. Д-р Мели ми е неудобно да я притеснявам   :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #279 -: Февруари 25, 2019, 21:14:53 pm »
Ти до клиниката със сигурност отиди. Аз имах предвид д-р Мели, ако изкараш късмет да я хванеш на линия, за да знаеш да започваш ли от днес Прогестерон. Няма какво да ти е неудобно, тя затова си е направила страница тук и когато може помага. Все пак е важен въпрос, другите ако знаеш с какви въпроси я занимаваме. По-старшите във форума й казват джи-пи Даскалова.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света