0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
След направена в началото на месеца лапароскопия ми беше отстранена ендометрична киста ( 3 см )и няколко ендометрични огнища. Според думите на оператора ( д-р Тюфекчиева ) отстранено е всичко и тя не ми назначи медикаментозно лечение. Но като чета тук, май на всички, на които е открита ендометриоза е било назначено и медикаментозно лечение. Аз лично много вярвам на д-р Тюфекчиева, но започват да ме гризат леки съмнения...Моля ви за съвет, има ли други случаи на открита ендометриоза, която да е отстранена оперативно, без да има необходимост от последващо медикаментозно лечение?
Re: лапароскопия - ендометриоза отстранена, моля за съвет
« Отговор #1 -: Декември 28, 2007, 23:49:36 pm »
Обикновено при такива малки поражения (при мен положението беше абсолютно същото), предписват диферелин за 3 месеца. Ако обаче целиш бързо забременяване, много доктори биха посъветвали да преминеш направо към опити да забременееш и да не слагаш инжекциите. Всички сме били на кръстопът след операцията, защото мненията за последващото лечение са 50 на 50. И двете си имат своите плюсове и минуси и все още не е категорично доказано как е най-добре да се лекува болестта.
Тук във форума има момичета, които са забременели след лечението и такива, които са забременели без лечение.
Ако обаче не целиш забременяване, нямаш никаква причина да не се подложиш на лечение.


*
Re: лапароскопия - ендометриоза отстранена, моля за съвет
« Отговор #2 -: Декември 30, 2007, 01:19:01 am »
Аз някъде четох че е желателно да се забременее бързо след лечението.До около 6 месеца май беше препоръчително.Но момичетата с този проблем ще ти дадат най-добри съвети до няколко дни.Аз не съм много в час с този проблем, а просто спомен от статия.Помня и че не при всички има медикаментозно лечение.
Re: лапароскопия - ендометриоза отстранена, моля за съвет
« Отговор #3 -: Декември 30, 2007, 12:59:21 pm »
След направена в началото на месеца лапароскопия ми беше отстранена ендометрична киста ( 3 см )и няколко ендометрични огнища. Според думите на оператора ( д-р Тюфекчиева ) отстранено е всичко и тя не ми назначи медикаментозно лечение. Но като чета тук, май на всички, на които е открита ендометриоза е било назначено и медикаментозно лечение. Аз лично много вярвам на д-р Тюфекчиева, но започват да ме гризат леки съмнения...Моля ви за съвет, има ли други случаи на открита ендометриоза, която да е отстранена оперативно, без да има необходимост от последващо медикаментозно лечение?
Щом лекарката е казала че не ти трябва лечение значи не ти трябва, най добре мисли за действие от следващия месец. Вместо да се кахъриш се радвай че е лека форма. В другата теме има какви храни да предпочиташ и евентуално витамини. Мисля, че е полезно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: лапароскопия - ендометриоза отстранена, моля за съвет
« Отговор #4 -: Декември 30, 2007, 13:02:22 pm »
Танита докторката каза ли ти коя степен ти Ендометриозата?Аз съм чувала,че ако е първа степен май можело и без инжекции,но не съм сигурна.Аз съм с 4 степен и си бих 4.Мисля,че това е по сигурен начин да не се върне гадната болест.Бих ти препоръчала да си поговориш с Тюфекчиева,какво да предприемеш.
Желая ти Успех и да кажеш какво си решила. :goodluck: :bighug:
Re: лапароскопия - ендометриоза отстранена, моля за съвет
« Отговор #5 -: Декември 30, 2007, 18:06:08 pm »
След първата си операция сложих всичките 6 инжекзии, но това не попречи кистата да ми се появи отново, ако е добре изчистена, а за д-р Тюфекриева съм чувала все добри неща, няма нищо страшно. След втората операция съм без лечение. Лечението помага, но не във всички случай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Момичета, много ви благодаря за отговорите. И аз реших, че е по-добре да не пристъпвам към лечение,а направо да действам, още повече, че нямам никакво време , тъй като съм на 40, пък и яйчниковия ми резерв вече е на привършване, та изобщо не съм сигурна, че ако си бия дори и 1 инжекция ще ми дойде изобщо повече някога.....
Успех на всички :goodluck: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Здравей миличка, довери се на лекарката си. Не се притеснявай да обсъдиш с нея всичко което те тревожи и да и зададеш своите въпроси. Все пак това и е работата!
Аз съм лекувала гадната ендометриоза с оперативна лапароскопия и золадекс 6 месеца. Имаше резултат!
В твоя случай вероятно възрастта е взета под внимание и са предценени рисковете с и без инжекции.
Пожелавм ти успех и скоро да има бебче!!!