0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ако има подобни случаи на моя моля,нека отговорят.Есента забременях приложиха ми имунотерапия-едно вливане с имуновинин,всеки ден фраксипарин,аспирин протект,неофолик мета и т.н.Всичко вървеше добре докато доктора откри,че няма сърдечен ритъм.Ако има подобни случаи и след това успешни бременности моля - споделете.
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #1 -: Юни 13, 2009, 14:11:17 pm »
kla , съжалявам много за случилото се!
 Това , което зная аз е че зависи в коя г.с. е направено вливането. Ти не си ли имала терапия за преди забременяването?
 Заради NK ли влива или заради  TAT и MAT ?
 Има вероятност проблема на ембриона да е бил генетичен , а не имунологичен.
 Друго нещо също е от значение - сърдечния ритъм спря или изобщо не се е появявал ? В коя г.с. беше?
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #2 -: Юни 13, 2009, 14:31:53 pm »
kla съжалявам и аз но причината за неуспеха можа изобщо да не е имунологична.Когато правих моя опит март месец,правих вливане веднага след трансфера,след това-положителен тест,добре оформено плодно сакче и на следващият преглед за пулс-нямаше.Д-р Стаменов ми каза че тъй като всички мерки са предприети според проблемите,причината за неуспеха най-вероятно е лошо качество на ембриона,което идва или от некачествен спераматзоид(с лош мъжки фактор сме)или от некачествена яйцеклетка(имам поликистоза и инсулинова резистенстност,което влия на качеството)и организма го разпознава като увреден ембрион и го изхвърля,също така ме успекои,което ми подейства доста обнадеждаващо е това че,важното че е имало имплантация просто малшанс,и щом е станало един път пак ще стане,така че ти не се връщай сега назад в миналото а гледай напред и вярвай в успеха.

*
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #3 -: Юни 13, 2009, 14:35:02 pm »
На имунотерапия съм,защото имам доказана с днк-анализ тромбофилия.Сега ми откриха и слабо завишен ТАТ.
*
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #4 -: Юни 13, 2009, 14:39:04 pm »
Благодаря на всички,които пишат дано да е проблем в ембриона.Ще опитваме още.Пулс имаше,в 8г.с. в 9 вече не.На имунотерапия съм,защото имам доказана тромбофилия.Вливането е веднага след доказана с кръвен тест бременност.
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #5 -: Юли 15, 2009, 18:43:55 pm »
Благодаря на всички,които пишат дано да е проблем в ембриона.Ще опитваме още.Пулс имаше,в 8г.с. в 9 вече не.На имунотерапия съм,защото имам доказана тромбофилия.Вливането е веднага след доказана с кръвен тест бременност.

Съжалявам за случилото се.... изживях същата ситуация-  стигна се до отчитане на пулс в 8г.с и след вливания, които бяха част от имунотерапията- нещата приключиха в 9г.с.... Аз също съм с тромбофилия и завишени НК клетки.
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #6 -: Юли 16, 2009, 01:38:38 am »
gaha151551 , освен тромбофилия и завишени НК клетки имаш ли някаквидруги установени проблеми ? какво е мнението на докторите в тази ситуация?
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #7 -: Юли 16, 2009, 23:49:21 pm »
gaha151551 , освен тромбофилия и завишени НК клетки имаш ли някаквидруги установени проблеми ? какво е мнението на докторите в тази ситуация?

мнението им е при следващ опит в никакъв случай да не ми се правят вливания, а да съм основно на схема с преднизолон.... друга проблематика нямам...
*
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #8 -: Юли 20, 2009, 12:28:18 pm »
Здравейте,

Може ли да ми кажете какво налага имунотерапия с вливания при АРТ?
Според докторите имам Хашимото, завишени НК клетки, инсулинова резистентност, генетична предразположеност към тромбофилия.
В същото време проведох 6 месечна имунотерапия, препоръчана от доц. Конова поради често боледуване и прекален прием на антибиотици.
Четох по въпроса и си мисля дали след проведена имуномодулираща терапия би трябвало при предстояща процедура пак да се налагат вливания?
Малко ми е мътна тази материя и ще съм Ви много благодарна за споделените мнения.


Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #9 -: Юли 20, 2009, 12:51:09 pm »
 Аз оставам с впечатлението , че при АРТ дори и да няма показания препоръчват вливания , за да се застраховат.
 Предполагама , че и на теб ще предложат вливания заради НК клетките и генетичната предразположеност към тромбофилия.
Re: неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #10 -: Юли 20, 2009, 13:08:52 pm »
При мен ще ми правят вливане на 6 ден от стимулация на АРТ . Имам завишени НК клетки, ТСХ .
*

    N.Ownewly

неуспешна бременност след имунотерапия
« Отговор #11 -: Септември 12, 2009, 10:15:40 am »
според мен трябва да отидеш на гинеколог за да провери дали всички  плодни части са изхвърлени и ако има нещо останало /което е много вероятно/ - да се изкюретират
ами помолете за генетични изследвания, за генитален херпес и токсоплазмоза също

няма какво да се отчайваш, просто гледай сега да бъде изчистено всичко както трябва защото остатъци от плодния сак може да доведат до сраствания и усложнения при евентуална нова бременност.

след кюртаж е редно да поизчакаш 1-2 периода за да се възстанови добре маточната лигавица и да има за какво да се захване оплодената яйцеклетка.
погрижи се първо за това