0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Положителен австралийски антиген
« -: Март 04, 2013, 15:18:09 pm »
Здравейте!
Извинявам се ако темата не е за тук, но се надявам, че ще получа по-ясни отговори. Рових с часове във форуми за хепатит, но от там само ми настръхнаха косите и не получих яснота.
Пациентка съм на д-р Даскалов и започнах да правя изследванията преди бременност и някои неща ме изненадаха неприятно. Като този австралийски антиген .

HBsAg 0.50 ( <0.13 положителен)

Пуснали са ми и Сер. изсл. на anti HbcIgM, HbeAg 0.32 ( до 0,9 отрицателен)

Знам, че не съм единствената с този антиген и не искам така да звучи. Но прочетох страшнички неща за този хепатит В, а личната ми лекарка още повече ме притесни като ми каза, че съм само носител и ме изпрати по живо, по здраво, без да ми се назначат други изследвания или да ме прати при специалист. Притеснявам се и за съпруга си...за евентуална бременност, но най-вече от това, че съм евентуален носител и мога да заразявам хората и дори и аз да развия хепатит.
Така ли е?

Имам и ВНКХ, заради която пия преднизолон F, който допълнително намаля имунитета и картинката никак не ми харесва...

Има ли бъдещи майки с такъв резултат и какво ще ме посъветвате да направя, защото съм силно притеснена...
Предварително благодаря за отговорите.



"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #1 -: Март 05, 2013, 07:41:33 am »
Майка ми е положителна, знам, че хората, които имат антитела срещу този антиген, се смята, че не са заразни.Мисля, че не те е пратила за повече изследвания, защото антителата, които показват текуща инфекция ( тип IgM), са отрицателни. Но защо не са ти направили за антитeла тип IgG не знам.  Защо не попиташ лекарката да ти обясно подробно.
Аз също бих занесла разултатите и на лекаря по репродуктивните проблеми, в случая д-р даскалов.


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #2 -: Март 05, 2013, 08:11:59 am »
Обсъди с д-р Даскалов резултатите си и го разпитай без да се притесняваш. Той отговаря на всички въпроси.
Относно антигена - първият ми братовчед има такъв, установен преди доста години. Жена му за 25+ години няма проблеми. Дано и при вас е така.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #3 -: Март 05, 2013, 08:40:22 am »
Благодаря за отговорите!
Относно това, което ми е пуснато, аз също не съм наясно и много се лутах в четене дори това HbeAg, дето ми е отрицателно "е" антиген или "е" антитяло е, защото има различни интерпретации. Ако е антиген и е отрицателно, добре, но иначе...
А иначе пуснахме тези, защото те бяха по списъка, който ми даде д-р Даскалов и затова е само този IgM, не знам. А лекарката така набързо си ме изпрати...имам чувството, че вече й писна от мен, защото напоследък ми дава направления, ето и тук пуснахме някои неща по каса...Но какво да направя? Нали съм здравно осигурена и все пак сега ще имаме страшни разходи около изследвания, цветна снимка и инсеминации...... :( Няма да се занимавам вече с нея. Ще си питам направо д-р Даскалов. Лошото е, че ще ходя при него чак след месец и дотогава ще се побъркам от притеснение и четене в хепатитските форуми.
Тези дни ще ходя да пускам токсо IgM (че IgG ми е положително) и освен да пусна наново този антиген, а? Дали няма възможност за грешка?  :(


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #4 -: Март 05, 2013, 08:54:04 am »
Проблема е сериозен и в никакъв случай не се подвеждай по мнението на личната лекарка.Това че имаш положителен австралийски антиген означава че имаш хепатит Б.
В момента той може и да не се размножава, но ти го имаш и трябва да се изследваш.
Има специален форум за хепатит Б.Прочети там какви и къде изследвания трябва да си направиш.Хепатит Б е много гадно заболяване и останели ли ти австралийския антиген положителен след шест месеца от заразяването/то в доста случаи е безсимптомно/,ти остава хроничен за цял живот, като преминава през различни фази на активно размножаване и увреждане на дроба и такива на нулева репликация.
Задължително трябва да пуснеш изследвания за състоянието на черния дроб, както и за репликация на вируса.
Бременоста по принцип не е проблем, на за кърменето задължително трябва да се консултираш със специалист.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #5 -: Март 05, 2013, 08:56:00 am »
Благодаря за отговорите!
Относно това, което ми е пуснато, аз също не съм наясно и много се лутах в четене дори това HbeAg, дето ми е отрицателно "е" антиген или "е" антитяло е, защото има различни интерпретации. ....
....

Тези дни ще ходя да пускам токсо IgM (че IgG ми е положително) и освен да пусна наново този антиген, а? Дали няма възможност за грешка?  :(

Не пускай наново без да питаш, само излишни харчове. Пусни си каквото ти каже лекаря.

Понеже питаш - може нещо да бъркам и при вас ва се пише, така, но това което си написла прилича на 2 различни неша.  HBeAg e антиген „е“ ( така се казва) на хепатит Б вируса. Обаче anti HbcIgM e антитяло срещу антиген т този вирус. Та затова не схващам кое от двете е. Първо помислих, че е антитялото, но сега зацепвам , че вероятно това е антигена, който като е нисък значи не си заразна. Най-добре който го е нписал това да разясни кое е изледвал и защо и въобще това са си въпроси за лекаря.



  
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #6 -: Март 05, 2013, 09:18:40 am »
Понеже питаш - може нещо да бъркам и при вас ва се пише, така, но това което си написла прилича на 2 различни неша.  HBeAg e антиген „е“ ( така се казва) на хепатит Б вируса. Обаче anti HbcIgM e антитяло срещу антиген т този вирус. Та затова не схващам кое от двете е.
Точно това ме обърква и мен. Две неща са, отделени със запетайка, а резултатът е един - 0.32 при норма до 0.9. Аз също сега не знам кое е изследвано- антитялото или антигена, че от листа с изследванията не ми става ясно. Личната въобще не ми обърна внимание на това. Само ми каза за австралийския антиген и ми каза, че съм само носител (как разбра)  аз после видях, че на другия лист има това изследване. Не знам дали и тя ще е наясно ако я питам, но пък освен да ида и ако трябва да звъним на лабораторията. Там ще знаят поне какво са изследвали...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #7 -: Март 05, 2013, 10:16:24 am »
Проблема е сериозен и в никакъв случай не се подвеждай по мнението на личната лекарка.Това че имаш положителен австралийски антиген означава че имаш хепатит Б.
В момента той може и да не се размножава, но ти го имаш и трябва да се изследваш.
Има специален форум за хепатит Б.Прочети там какви и къде изследвания трябва да си направиш.Хепатит Б е много гадно заболяване и останели ли ти австралийския антиген положителен след шест месеца от заразяването/то в доста случаи е безсимптомно/,ти остава хроничен за цял живот, като преминава през различни фази на активно размножаване и увреждане на дроба и такива на нулева репликация.
Задължително трябва да пуснеш изследвания за състоянието на черния дроб, както и за репликация на вируса.
Бременоста по принцип не е проблем, на за кърменето задължително трябва да се консултираш със специалист.
и само да допълня, че личния лекар или пък гинеколог не са лекарите, с които трябва да се консултираш, биха могли да те насочат, но е добре да се насочиш към лекар, който се занимава точно с хепатит.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Положителен австралийски антиген
« Отговор #8 -: Март 09, 2013, 13:33:31 pm »
Здравейте!
Благодаря за съветите!
Все пак си пуснах изследване в друга лаборатория. Знам, че беше хубаво да направя пср теста, но първо е много парички, второ не исках да се впускам в дълбокото.....и предпочитах да го пусна в друга лаборатория, защото приятел - медицинско лице също ме посъветва да го пусна в друга лаборатория, защото понякога някои лаборатории работили със стари реактиви и давало грешен завишен резултат и за да съм сигурна, че е положителен и затова....
Резултатите:
HBsAg        0.74                                         S/CO                           < 1.0 /-/ отр.; > 1.0 /+/ пол.   
Anti HBc /хеп.B коров антиген/  1.82       COI                            >1.0 /-/ отр.; < 1.0 /+/
ASAT(GOT)        28.3                                  U/l     мъже до 35; жени до 31; деца 15-60   
ALAT(GPT)        45.3                                    U/l     мъже до 45, жени до 34; деца 15-60

Този път са отрицателни...Но не смея да се зарадвам...
Явно ще трябва да го правя изследването трети път, защото в момента въобще не мога да съм спокойна от отрицателния резултат и не знам на какво да вярвам....
Реших да пробвам при личния лекар дали няма да ми даде направление за гастроентеролог - хем да ме прегледа, хем той да пусне каквото прецени, а не аз да се лутам по лаборатории....
Посетих д-р Саватинова в Пловдив. Чела и съм чувала много добри мнения за нея. Беше много любезна и внимателна, говорихме си и за предстоящите ми процедури - инсеминации и изследванията преди тях...
Тя каза, че първият ми положителен резултат не е с толкова високи стойности.....възможно е да е грешка, но все пак е добре да го изследваме в лаборатория "Писанец". Нямали в момента лимит на касата и реши да ми ги пусне на 1-ви април.
Относно високия алат- не бил чак толкова притеснителен, но все пак ми направи доста обстоен преглед на ехограф и установи, че няма повод за никакви притеснения...Единствено има леко завишена ехогенност на паренхима, другото е нормално и заключението е нормална ехограма.
Знам, че това трябва да ме успокои, но тези болки и тежест продължават (дали не си внушавам или от притеснение...знам ли), а и 1-ви е толкова далече....
Но няма начин - ще пазя дотогава диета и ще ям полезни за черния дроб храни и ще се надявам всичко да излезе отново отрицателно и да е било само лош сън...
Благодаря за подкрепата!
:hug2:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза