0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #180 -: Юни 24, 2009, 12:03:20 pm »
Мерси момичета! Продължавам процедурата, но и ще пия антибиотик пет дни  :D
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #181 -: Юни 24, 2009, 15:47:45 pm »
Здравейте момичета,вчера си взех резултатите от микробилогията и цитонамазката и да ви помоля за вашето компетентно менение.

Ето какво пише:

Вероятна диагноза налагаща изследването:Colpitis
1.Микробиология
Изследване:Влагалищен секрет
Микроскопски препарат:Преобладават laktobacilii;слуз с 9-10 Leuko/поле;Плоски епителни клетки
Резултат:Нормална бактериална флора.Candida sp.(-)отр.
Забелeжка:Нормално състояние на влаг.флора.Възпалителна реакция,вероятно вследствие на Цервицит.


Цитологично изследване на влагалищни намазки:
PAP II гр.
Описание:
Обилно количество слуз,повърхностни и множество групички интермедиерни и ендоцервикални епители,левкоцити + .

По принцип от край време имам някакво течение,което понякога е слабо понякога се увеличва,а иначе миналата година септември ми е горена раничка,имах положителен резултат за хламидии,пих антибиотици и после на контролата беше отрицателен,както и излс.за Микоплазма и Уреаплазма също бяха отрицателни.И сега,явно пак имам нещо,най-ме притеснява този Цервицит,четох някъде че ако не се елекувал става хроничен и може да засегне и яйчниците и тръбите.Звъня на Док за коментар,обаче все гласова поща и ще се радвам да си кажете и вашето мнение,че ще се побъркам от притеснение от тези описания :oops:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #182 -: Юли 22, 2009, 17:23:36 pm »
Микробиологията ти е добре, цитонамазката също доколкото виждам не е зле Чела съм, че РАР 1 и РАР 2 е добре). Незнам къде се споменава, че имаш цервицит ? Обаче си мисля, че е добре да пуснеш пак за хламидии, за да видиш дали всичко е ОК, защото те не са за подценяване.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #183 -: Септември 03, 2009, 20:18:43 pm »
Отдавна не съм писала в тази темичка, но тъй като проблема "Стрептококи, Ентерококи ... " се оказа актуален за доста момичета (някои, от които дори ми писаха на лични, за да обменим информация) ще напиша продължението на нещата при мен.
 След многократни опити да "уморя" тези чревни бактерии с поне 4-5 вида антибиотик, някои от които доста силни - резултатите ми по едно време дори се влошиха, като освен Ентерококи се появи и Клебсиела. Това за пореден път трябваше да говори на лекарите, че АБ влошават флората ми и съвсем я объркват, но незнам дали съм права, че голяма част от АГ лекарите явно добре си печелят от паниката на пациентите. Подчертавам, че нямах никакви симптоми за въпросните бактерии !
 Последното ми изследване в тази насока е от 22.08.2009г. в лаборатория "Надежда" Варна. Резултатите сочат, че има "Умерено количество Ентерококи фекалис". Досега никое друго изследване дори не загатваше за количеството бактерии и всичките ми въпроси към различните АГ лекари, които съм питала са били "няма значение количеството, защото на тези бактерии не им е мястото там".
  Но, в това последно изследване д-р спец. микробиолог пише, цитирам:
"При липса на клинична симптоматика горепосочените микроорганизми могат да се приемат за елемент на резидентната микрофлора"
 Ето това беше едно твърде важно уточнение за мен. Искам да вметна, че по въпроса за Ентерококите съм питала и д-р Александров дали са притеснителен елемент и той ми е казвал "..че то кой ги няма", а четох как на друга съфорумка (писала по-горе) е посочил дори писано в мед. книги, че някои бактерии обичайно се срещат във влагалищна среда.
 Повтарям, че това е положението при мен, което не значи че при друг нещата не стоят по коренно различен начин. С постинга си исках да дам кураж на други момичета попаднали в кръга, в който бях аз. В продължение на почти цяла година се тъпках с какви ли не лекарства и се питах защо не мога да се излекувам. Уплашиха ме дори думите на една АГ лекарка, която ме накара да се чувствам едва ли не "заразна", като в присъствието на останалите й пациенти ме изгледа и ми каза "Какво правиш ти бе момиче? Какви са тези бактерии у теб?"
 Дано моят опит е полезен и на други момичета и нека преди да приемат диагнозата, се посъветват поне с още едно АГ.
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #184 -: Януари 21, 2010, 14:30:22 pm »
Здравейте,
реших да пиша в темата, за да не отварям нова. В микробилогията на влагалището ми изолираха масово стрептокок и намалено количество левкоцити. От антибиограмата ми избраха Аугументин. Ако някой са го лекували с този антибиотик може ли да ми сподели каква е била схемата, защото аз съм с хапче от 1г на 12 часа за 10 дни. Схемата ми се струва много натоварваща. Отделно, че след това докторката ми предписа Авелокс и Далацин за влагалището.
Нещо и нямам много доверие на докито,та се чудя дали да не изчакам другата седмица за преглед на друго място и нова микробиология. Иначе оплакванията ми са парене и леко течение.
Какво бихте ме посъветвали да започна схемата с многото антибиотик или да си направя нова микробиология на друго място?
Толкова му се чудя на антибиотика, защото последната година изпих 5-6 антибиотика и гледам максимално да оцеля лечението.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #185 -: Януари 21, 2010, 14:45:08 pm »
Щом имаш симптоми предполагам, че е добре да се лекуваш. Ако нямаш доверие на конкретния лекар, можеш да повториш изследването и на друго място. Имай предвид, че Стрептококите са упорити бактерии и вероятно за това е схемата с по-силни антибиотици.
Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #186 -: Януари 21, 2010, 16:42:44 pm »
Доре, точно с аугментин излекувах мин.година стрептококи (май 7 дена го пих). Не забравяй, че и мъжът ти трябва да се лекува. Другите две не ги знам какви са. Може би за възстановяване на флората.

Успех!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #187 -: Януари 21, 2010, 17:23:33 pm »
Другите две не ги знам какви са. Може би за възстановяване на флората.

Аз мисля, че Авелокс и Далацин също са антибиотици при това доста силни. Странна ми е комбинацията на 3 АБ за един курс на лечение, но пък лекарите си знаят работата.

 Аз съм пила Авелокс за Ентерококите и макар, че е силен АБ - нямаше промяна. Но пък после се оказа, че моите Ентерококи са в малко количество и могат да се приемат за част от нормалната влагалищна флора.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #188 -: Януари 22, 2010, 07:05:07 am »
Нещо и нямам много доверие на докито,та се чудя дали да не изчакам другата седмица за преглед на друго място и нова микробиология. Иначе оплакванията ми са парене и леко течение.
За дозите на антибиотика мнение не мога да ти дам, но определено щом имаш оплаквания би трябвало да се лекуваш.


Боби


  
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #189 -: Януари 22, 2010, 14:14:56 pm »
Доре, точно с аугментин излекувах мин.година стрептококи (май 7 дена го пих). Не забравяй, че и мъжът ти трябва да се лекува. Другите две не ги знам какви са. Може би за възстановяване на флората.

Успех!

Ох, знаех си, че и мъжът ми трябва да се лекува,но тази кукувица докторката нищо не каза. Май ще изчакам прегледът другата седмица при друга лекарка, защото първо имам съмнение за дозата на антибиотиците и второ бяха ми изписали конска доза Фунголон по време на лечението и това го разбрах от една приятелка фармацефтка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #190 -: Януари 22, 2010, 16:25:10 pm »
Ох, знаех си, че и мъжът ми трябва да се лекува,но тази кукувица докторката нищо не каза. Май ще изчакам прегледът другата седмица при друга лекарка, защото първо имам съмнение за дозата на антибиотиците и второ бяха ми изписали конска доза Фунголон по време на лечението и това го разбрах от една приятелка фармацефтка.
Хайде да не обиждаме сега докторката, че била кукувица.Ако нямаше оплаквания, теб също нямаше да има нужда да те лекуват. Стандартно по света вече не се лекуват мъжете без оплаквания от неща, които може да са част от нормалната флора ( в това число и кандида).

Б.



  
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #191 -: Януари 27, 2010, 17:11:20 pm »
Постарах се и поизчетох цялата тема, от това още повече се обърках  :oops:

Правих микробиология при добра и доста похвалена АГ докторка, като резултат обаче не бях доволна, защото от цялото изследване получих само заключението: ПАП чистота 2, няма кандида, няма лактобацили, повишени левкоцити, има микроскопски данни за анаеробна инфекция.
Изписаха ми доста ударна доза антибиотик през устатат и вагинално, без антибиограма, а с доста и все гадни странични ефекти.
Понеже не ми се понрави цялата работа реших да повторя процедурата в поликлиниката но аз лично да си занеса изследването в добра лаборатория резултата:
"ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ: Изолира се Enterococcus spp в умерено количество. Не се изолира Candida spp. Mикроскопски препарат за влагалищна чистота: Липсват лактобацили, има данни за силно изразена анаеробна B.V. (Clue Сells - Gardnerella spp. и други анаеробни видове ), умерено количество левкоцити. 21 Януари 2010год. "

Страното е че без лечение даните са се подобрили по отношение на левкоцитити, но пък изкочиха сега умерени ентерококи  :?

Предстои ми да отида до АГто в поликлиниката да видя с какво ще реши пък тя да ме лекува, но от всичко прочетено започнах да се чудя има ли изобщо нужда. И какво значи има данни за анаеробна инфекция без да са изолирали конкретен анаероб или просто така заключват заради липсата на лактобацили.

Малко дългичко излезе, но се терзая от умерен оптимист до депресиран песимист  :x Така че всяко мнение ще ми е добре дошло  :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #192 -: Януари 27, 2010, 19:42:56 pm »
Не написа най-важното, а именно имаш ли някакви оплаквания (парене, сърбеж, течение...).
Аз както си прочела имам умерено количество Ентерококи и вече няколко лекаря ми казват, че при липса на симптоми, в такова малко количество могат да се приемат за част от вагиналната флора.
Разбира се според мен най-добре е да откриеш лекар, на който да се довериш. Аз след многократни опити да излекувам тези Ентерококи се сдобивах с нови бактерии (в резултат на АБ) и ставаше по-зле. Накрая така и не се отървах от Ентерококите, но пък лекуващият ме лекар ми каза, че са често срещани и не са проблем (при липса на симптоми), после още една лекарка ми написа в заключението си към изследванията ми, че в такова количество могат да се приемат за нормална флора.
Последното ми изследване е от лятото на 2009г.
Някъде четох, че при често консумиране на сладки храни и захар може да се наруши бактериалната флора. Аз наистина ям доста сладко, но не знам доколко сериозна е била тази статия.
Успех и потърси още едно лекарско мнение на специалист, чиято дума ще приемеш с доверие.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #193 -: Януари 28, 2010, 18:52:50 pm »
Ходих при друго АГ, защото както казах схемата ми се видя много тежка с лекаствата,а и други проблеми си имам. По отношение на сптептокока каза да не се притеснявам излишно, щом имам парене да си пия Аугументин за 7 дни и да слагам някакви млечно кисели глобулки. Ако нямах парене нямаше и да ми дава антибиотик, защото това няма да се излекува като с магическа пръчка. По отношение на забременяването няма проблем, трябвало само да си направя микробиология по време на бремеността и когато раждам да съм на антибиотик, ако се открие стрептокок тогава.
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #194 -: Февруари 01, 2010, 11:40:43 am »
Доверие на лекар май е доста относително понятие, за едно излиза прав, за друго не ........
Нямам оплаквания като сърбеж, парене и течение. От време на време има по капка бяло зацапване еднократно на бельото и толкова. Мисля си за хомеопатия но не можех да открия нищо конкретно за моя случай. Моля ви ако някой знае нещо да помага.

Иначе когато бях бременна ми откриха стрептококи и единя уважаван от мен доктор ме нашашка яко ми изписа силен антибиотик промивки и.....докато поликлиничната ми Аг, която водеше консултацията на слушалка само, каза че ако тия гадинки бяха винаги чак толкова опасни няма ше да има циганка дето да е родила  :lol: изписа ми по-лек антибиотик и без никакви самостоятелни промивки  и то по време на бременност.......е родих без проблеми да мие жив и здрав младежа. После обаче пък същата тази поликлинична АГ се изложи в друг аспект и не бях ходили при нея 5 години, но сега пак ще я посетя, защото явно не е почитателка на ударните лечения. И пак ще пиша. :bighug:
« Последна редакция: Февруари 01, 2010, 11:42:51 am от Sunnily »
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #195 -: Март 31, 2010, 17:36:17 pm »
да се запиша в темичката:
откриха ми стрептококи и се чудя дали наистина това нещо ме е мъчело толкова много време.
До сега съм правила цитонамазки, които не са ми откривали нищо, или само гъбички. Микробиологии, едната само с аеробно култивиране. Другата с анаеробно, но тогава се изолираха цяла група облигатни анаеробни.
Възможно ли е от цитонамазката да не излизат стрептококите, а само при микробиология при това с анаеробно култивиране?
Аз все съм си имала течение и просто не можеха да го хванат докторите от какво е (2,5 години - ходене по специализирани клини за стерилитет).
За съжаление аз съм от случаите, в които ми се направи цветна снимка без да имам изобщо микробиология. Тогава ме лекуваха на око (без изследвания) с ципрофлоксацин за 7 дни, после слагах вагинално утрогестан. На следващия цикъл правих цветна снимка без да пия антибиотик, без да съм си пускала микробиология и без да съм се информирала колко е важно това.
За това моля, отговорете ми на горния въпрос.
Благодаря!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #196 -: Март 31, 2010, 18:41:19 pm »
Да, възможно е да имаш Стрептококи във влагалищния секрет, а при Цитонамазката да нямаш. И аз бях така. Ако изчетеш цялата тема - ще се поуспокоиш, че при липса на симптоми тези бактерии може да са част от нормалната влагалищна флора. При някои изследвания - в резултата пише и показание за количеството на бактериите. Мисля, че така е редно да бъде, но много от лабораториите не го правят.
Тези бактерии са много упорити.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #197 -: Март 31, 2010, 19:01:37 pm »
да, така е, но аз постоянно имах различни симптоми. Лошото при мен е, че аз съм алергична към пеницилин (доказано много отдавна), а именно пеницилиновите антибиотици морят стрептококите, другият антибиотик е Авелокс.
За съжаление при цветната снимка тази инфекция се е качила по тръбите и дни след нея страшно много ме заболя дясната става и кръста от дясно. Такова мъкнене по доктори падна, но как никой не се сети по-рано за тези стрептококи - не зная - "било на психологическа основа". Едва 6 месеца след това ревматолози ми изписаха Авелокс, но мъжът ми така и не се лекува.
Много е вероятно вече да са ми заминали тръбите и с моичкия да сме си я предавали тази инфекция редовно. И как може от 4 клиники по стерилитет да не се сетят да ме изследват като хората - не зная.
Иначе стрептококите изобщо не са безобидни, има случаи в които поради грешен имунен отговор може да се развие един вид артрит. Аз се разминах, но на косъм с този вид артрит. За съжаление е много вероятно с тръбите не съм изкарала такъв късмет.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #198 -: Април 01, 2010, 01:49:45 am »
да, така е, но аз постоянно имах различни симптоми.
Мисля, че се самодиагностицираш и то съвсем безпричинно. Първо - ако направена като хората, от цветната снимка не би трябвало да се разнесе. Второ - кой каза, че болките в ставата ти са от инфекцията във влагалището,която евентуално ( ама не е сигурно) е отишла по тръбите?   И защо реши, че са ти заминали тръбите вече? Аз лично не разбрах след цветната снимка какви са били резултатите и от какво са те лекували. А и не е задължително, че и мъжът ти е трябвало да се лекува. Има ли микробиология, която дава подобни показания или поне някакви симптоми?



Боби


  
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #199 -: Април 01, 2010, 10:34:14 am »
Bobbie, болките в ставите са ми точно от стрептококовата инфекция, дори бях влязла в ревматологията, защото то не се търпеше просто след един момент. Имах повишено АST, но тъпото АГ ми пусна цитонамазка докато лежах в болницата, а те така явно не могат да се хванат.
Та за съжаление всички изследвания индиректно са говорили за инфекция:
- спермограма на мъжът ми с нормозооспермия, но с намалена преживяемост - ако има само намалена преживяемост, значи има някаква инфекция в простатата;
- при мен: повишено AST (антистрептолизинов титър, точно така организмът се бори с тях, повишавяйки го), повишени НК клетки в периферната кръв;
- скъсено разстояние между сакроилиачните стави (долу кръста) - доказано на рентген в ревматологията - записано черно на бяло в епикризата ми;
Единствено от Авелокса спряха да ме болят ставите - страшно много се бях измъчила.
Един доктор видя: "вода около матката", това е перитонит, но не счете за необходимо да ми обясни от какво се получава и как да го лекувам, а гордо заяви, че съм била за инсеминации. Нямах болки тогава в корема, защото е било алергична реакция, а не възпаление.
През цялото това време съм имала стрептококва инфекция - това е. Но защото имунната ми система е малко шантава, а не нормална като на останалите хора и не е успяла да се справи сама със стрептококите.
А мен кръста ме заболя 2-3 дни след цветната снимка. Преди това никога не ме е болял. И никога не са ме боляли стави - изобщо не знаех, че същестуват.
И на 100% не е на автоимунна основа, защото в ревматологията ми източиха половин литър кръв, за да ми тестват всички възможни антитела (АСАТ, АЛАТ и там каквото се сетиш свързано с автоимунен артрит) - все отрицателни.
Най-много ме е яд на скапаните гинеколози, които едни "елементарни" стрептококи лекуват "на око".
На клиниките по стерилитет, които с толкова лека ръка пренебрегват такива инфекции и пускат само микробиологии с аеробно култивиране.
А всъщност има хора със сбъркана имунна система като мен, на които тези стрептококи могат страшно много да навредят.
« Последна редакция: Април 01, 2010, 11:11:00 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)