0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Някой може ли да даде информация за биопсия на 18 ден от цикъла.


« Последна редакция: Август 04, 2009, 15:26:15 pm от evro »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #1 -: Януари 30, 2009, 19:48:22 pm »
При мен бяха планирани 4 биопсии месец прди Икси-то. Целта бе добиване на ендометриални клетки и "нараняване" на лигавицата с цел по-добра имплантация. Поради кривата ми шийка само 1 биопсия протече нормално, а последната се превърна в сондаж с подходящия катетър.
Според мен това е подходящ подход при предишни неуспехи.
Процедурата е кратка, лека и неболезнена.
Успех за напред! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #2 -: Януари 31, 2009, 09:46:10 am »
Evro, а от кой ден на цикъла започнахте биопсиите?
*
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #3 -: Януари 31, 2009, 14:03:39 pm »
При мен също имаше биопсия на 19 ден,но освен за по-добра имплантация,доктора реши да пусне и имунология и хистология.В имунологията имаше отклонения,но ако всичко беше ок. щяхме да я повторим непосредствено преди Икси-то с гореспоменатата цел.Като манипулация минава бързо и не е болезнено,не се притеснявай излишно като мен.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #4 -: Януари 31, 2009, 16:29:58 pm »
Evro, а от кой ден на цикъла започнахте биопсиите?
Ако не се лъжа - пети, шести ден и така през 4 дни (общо 4 биопсии бяхме пердвидили).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #5 -: Януари 31, 2009, 17:39:54 pm »
Ели, и ние ще правиме нещо подобно.
Питах те, за да знам дали в един цикъл ще се съберат тези биопсии и дали на следващия ще можем да започнем инвитро. Аз си мислех, че февруари ще успееме да се включиме, ама така като гледам ще стане... март.
Обаче сега като се замислих... май вървя по твойте стъпки... и ти беше през март. А дано да е така!
*
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #6 -: Януари 31, 2009, 17:56:50 pm »
Интересувам се за биопсията на 18 ти ден която се прави с някакви химикали. ако някой е павил тази процедура моля да пише. Аз съм правила  биопсии миналият ми опит на 8ми 12ти 16ти и22ден но тази ми я назначиха сега точно на 18ден но се отложи поради липса на химикали и док ме отложи за другия месец моля, някои око е правил точно тази биопсия да даде повече информация.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2009, 13:50:23 pm »
Ели, и ние ще правиме нещо подобно.
Питах те, за да знам дали в един цикъл ще се съберат тези биопсии и дали на следващия ще можем да започнем инвитро. Аз си мислех, че февруари ще успееме да се включиме, ама така като гледам ще стане... март.
Обаче сега като се замислих... май вървя по твойте стъпки... и ти беше през март. А дано да е така!
Точно така Миси и ДАНО! :bighug:
Струва си всяка сълза!!! :heartbeat:

п.п. като се замислих по схемата на jeudi май беше. А тази на 18 ден вероятно е за динамиката на ендометриалните НК, но само предполагам.

Успех момичета! :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #8 -: Юни 05, 2009, 01:28:46 am »
Здравейте! Незнам дали някой може да ми отговори, но ще задам  следния въпрос: дали при биопсия планирана след овулация, с цел установяване на евентуална причина за неуспех при ин витро, би попречило на евентуално естествено забременяване, ако настъпи /при някаква мноооого малка вероятност/ през въпросния цикъл на биопсия. Лекаря ми иска да я направя този цикъл, като много не сме обсъждали подробности и единственото, което ми каза е, че иска  да знае кога е спукан доминантния фоликул, аз съответно нямам спонтанна овулация и заради това сложих прегнил, за да настъпи такава, но т.к. /по последни данни/ съм с нормални тръби се чудя дали, ако съвсем случайно има някакъв шанс да стане нещо през този точно цикъл биопсията ще пречи или евентуално навреди. Много се обяснявам и май нищо не успявам да кажа, ако някой ме е разбрал и знае нещо ще съм благодарна на отговор.
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #9 -: Юни 05, 2009, 11:41:30 am »
Едва ли би попречила или навредила по някакъв начин тази биопсия. Не се притеснявай  :wink:
*
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #10 -: Юни 08, 2009, 12:48:30 pm »
Към модераторите: може ли да се смени името на темата на "Биопсия на пети ден след овулация" - все пак при някои овулация настъпва на 13-ти, на други (напр. мен) - на 11-ти ден. Току-що минах през такава биопсия, и понеже взех да търся повече инфо из форума, открих тази единствено тема "посветена" на това. Мнения за биопсията има много, но са из разни други темички и търсенето е по-хаотично някакси... И така, при мен се очаква да се открие причина за неимплантация след 3 стимулирани ИКСИ-та и 4 такива на ЕЦ. Резултат очаквам в края на седмицата, след което пак ще пиша. 
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Биопсия на 18 ден
« Отговор #11 -: Август 03, 2009, 16:35:42 pm »


Имам някакъв проблем с имплантацията.

Обадих се преди малко на д-р Чаушев, готови са ми резултатите от биопсията ми.Обадих се на д-р Стаменов за коментар, каза ми, че не толкова зле, но резултат, който показва способността за имплантация е доста зле, и няма шанс, ако не се оправи, 24 ..? е, а трябва да е поне двойно.Трябва да следим кога ТОЧНО ще се пукне фоликула, и два дни след това се поставя някакво лекарство еднократно, питах какво, отговори ми, че това е тяхна работа.

Какво всъщност следва.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.