0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #160 -: Януари 10, 2012, 11:59:51 am »
Здравей Barklet. Аз съм започнала стимулация през януари. Днес ми е 5 ден с инжекции. Ако искаш да ти пиша нещо подробно пиши на лични. При кой доктор си?
мари
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #161 -: Януари 10, 2012, 14:19:19 pm »
Аз също, но ще съм без стимулация. Другата седмица съм на преглед.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #162 -: Януари 11, 2012, 08:46:54 am »
Живот и здраве, аз другата седмица започвам стимулация по къс протокол... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #163 -: Януари 11, 2012, 10:35:52 am »
Мери, при д-р Тимева съм. Утре ми е първи ден от стимулацията. Втори опит.
Лили, не ЕЦ ли си?
Момичета, дано да ни е на късмет новата година!Успешни процедури ви пожелавам!




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #164 -: Януари 11, 2012, 17:01:33 pm »
Дано тази година да е рекордна за раждане на близнаци. newsm04 Пожелавам ви го от сърце. Обичайте се и бъдете силни.
мари
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #165 -: Януари 11, 2012, 17:51:29 pm »
Лили, не ЕЦ ли си?
Да, ще опитаме на спонтанен. Засега по-скоро чакаме да се яви годна яйцеклетка, защото миналият месец от две нито едната не ставаше, ако се вярва на естрадиола. Дано този месец е по-добър. Успех на всички!!!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #166 -: Януари 13, 2012, 18:27:14 pm »
Чудя се дали мога да ползвам препарата 'Цилит' или да търся друг за котлен камък. Или изобщо да не се занимавам, след като другата седмица може да стигна до процедура? Мога ли да си навредя или твърде много се втилясвам?
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #167 -: Януари 13, 2012, 23:30:27 pm »
При положение, че не си бременна в начални седмици, нищо няма да ти стане от препарата.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #168 -: Януари 14, 2012, 22:56:21 pm »
Здравейте,предстои ми скоро икси в щерев,чакам си само заповедта,имам следния въпрос моля за извинение за невежеството,но ще попитам,На мен лекуващия лекар ми е доктор Савова,но явно друг прави процедурите за инвитро ако правилно съм разбрала от постовете.По-последни мои дани болницата не работи със здравната каса и затова никога не съм си взимала направление за преглед,промяна ли има или има изключения само за някои неща...
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #169 -: Януари 15, 2012, 00:34:02 am »
Здравей tanyavl!
Моят лекар, също е доктор Савова и при предишният опит изцяло процедурата си я водеше тя - прегледи, после пункцията, трансфера...
Преди да започнеш процедурата всички прегледи и изследвания си ги плащаш! После при самият старт на процедурата - вече се поема от фонда, ама ме разбираш правилно.
Аз лично само за изследванията за СПИН, васерман и хепатит В и С, си взимам направление от личната лекарка (душа е тя, много разбрана) и си ги правя по здравна каса, но не в клиниката! Иначе, ако си ги направиш там, ще трябва да си платиш!Ако имаш въпроси питай....
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #170 -: Януари 16, 2012, 07:40:30 am »
Здравей tanyavl!
Моят лекар, също е доктор Савова и при предишният опит изцяло процедурата си я водеше тя - прегледи, после пункцията, трансфера...
Преди да започнеш процедурата всички прегледи и изследвания си ги плащаш! После при самият старт на процедурата - вече се поема от фонда, ама ме разбираш правилно.
Аз лично само за изследванията за СПИН, васерман и хепатит В и С, си взимам направление от личната лекарка (душа е тя, много разбрана) и си ги правя по здравна каса, но не в клиниката! Иначе, ако си ги направиш там, ще трябва да си платиш!Ако имаш въпроси питай....

Здравей,благодаря за отговора. :)
Известно ми е,че изследванията преди процедурата си ги плащам,д-р Савова ми обясни.Когато за сватбата трябваше да правя васерман моята лична лекарка ми каза ,че не минават през здравната каса и не може,но съм решила да се пробвам пак,ако не здраве да е.Нито аз нито съпруга ми знаем коя кръвна група сме та каче и това ще трябва предполагам.Не разбрах за къс и дълъг протокол само дали означава продължителността на стимулацията..
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #171 -: Януари 16, 2012, 22:36:57 pm »
tanyavl, мъжът ми е кръводарител, има карта с кръвната група, аз също имам карта за кръвната група и винаги са ни ги искали, така че ще се наложи да си ги направиш -  не са скъпи. Относно протоколите виж това: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21
При първият опит в друга клиника бях по дълъг протокол, втория опит беше в тази клиника по къс протокол и сега ако успеем да започнем-пак ще е по-къс. За него ми трябват около 10 дни стимулация, после пункцият и трансфер - 3 или 5 ден. Така, че аз си планирам около 17 дни престой в София (идва ми адски скъпо нас хотел и разходи... обаче ..няма как)
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #172 -: Януари 16, 2012, 23:16:26 pm »
tanyavl, мъжът ми е кръводарител, има карта с кръвната група, аз също имам карта за кръвната група и винаги са ни ги искали, така че ще се наложи да си ги направиш -  не са скъпи. Относно протоколите виж това: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21
При първият опит в друга клиника бях по дълъг протокол, втория опит беше в тази клиника по къс протокол и сега ако успеем да започнем-пак ще е по-къс. За него ми трябват около 10 дни стимулация, после пункцият и трансфер - 3 или 5 ден. Така, че аз си планирам около 17 дни престой в София (идва ми адски скъпо нас хотел и разходи... обаче ..няма как)

благодаря ти за отговора,пожелавам ти успех,дано този опит е положителен и другият път да се похвалиш  :D
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #173 -: Февруари 02, 2012, 21:56:03 pm »
Здравейте момичета!Аз бях пациентка на д-р Савова и след 4 инсеминации и 4 опита ИКСИ вече съм бременна в 8 месец.Никога не съм се съмнявала в професионализма на д-р Савова и не съм я обвинявала в неуспехите,като знам колко много дава за всяка една от нас борещите се и тя иска не по-малко от нас да си сбъднем мечтата.Вярвах в нея и за това се случи моето чудо.За това мили бъдещи майчици вярвайте в своите лекари и се примирете,че ние сме хора с някакъв здравослозен проблем за който трябва време да се преодолее и НИКОГА НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ А ВЯРВАЙТЕ В УСПЕХА и той ще дойде при вас!Пожелавам тази година да бъде пълна с бебета и бременни мами.
И друго да споделя с вас.Едно момиче беше питало за апартамента на клиниката.Аз с моя мъж първите 2 опита си намирахме квартира за да останем в София и ни излизаше доста скъпо.Последните опити идвах самичка и оставах в апартамента.Искам да ви кажа,че съм очарована от него.Обзаведен е много хубаво,близо е до клиниката и най-важното в него идват и други момичета и си искарвахме доста добре.Тъй като всички сме за едно и също нещо отседнали там и си разменяхме информация,ходихме заедно за инджекции,разхождахме се из МОЛа и изобщо искарвахме си много добре.Мислех,че без моя мъж няма да мога да остана в София сама,но не е така,даже съжалявах,че не знаех по-рано за апартамента.Пожелавам на всички заветните  :bfp:
 :sucky:
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #174 -: Февруари 02, 2012, 22:40:51 pm »
Ако може, били обяснили за този апартамент на клиниката? Аз съм питала на рецепцията и са ми отговаряли, че нямат такива екстри и винаги сме оставали на хотел?
И кой може да възползва от него и кого да питам за цени? По-всяка вероятност ще започна опит през средата на февруари и пак мислех да резервирам хотел....
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #175 -: Февруари 04, 2012, 14:33:04 pm »
Много странно.Аз също в началото бях питала за апартамент и така ми отговаряха както на теб.Сега отиваш в касата(не на рецепцията)и направо питаш дали има място в апартамента и ако има те ти дават ключ,изчакваш да ти дадат чаршафи и ако незнаеш къде е те водят до там.Всеки пациент на клиниката може да отседне в него,но само жените,без мъжете.Аз съм отсядала за по една вечер с майка ми например(когато бях за инсеминация), а за опитите съм стояла колкото е необходимо и когато трябваше да дойде мъжът ми съм питала другите момичета(ако има)дали е удобно за една вечер да остане и ако са съгласни оставаше и той(е разбирасе без да знаят от клиниката).Цената последно юни 2011 беше 25 лв.за нощувка.Има всички удобства в апартамента.Пожелавам ти този опит да е твоя и в края на годината да гушнеш своето бебче :bighug:
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #176 -: Февруари 04, 2012, 16:33:28 pm »
Благодаря Didi-BS!
Чул те Господ и накрая на година, да гушкаме нашето бебе!
Между другото д-р Савова е и нашият лекар.

Максимум колко човека може да останат в апартамента?
Разполага ли с интернет?

Момичета, имам нужда много силно да ми стискате палци - и котролата на ТСХ във вторник да е ОК! Вече спрях антибиотика които пиех заради грипа, сега чак няколко дена и го пускам хормона.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #177 -: Февруари 04, 2012, 20:23:13 pm »
В едната стая има спалня,а във всекидневната две отделни легла или спокойно за 4 жени.За съжаление няма интернет,макар,че един-два пъти съм хващала случайно от близък рутер,но доста рядко.Иначе кухнята е обзаведена и има необходимата посуда.Има и телевизор,хладилник,печка,локално парно и за всеки случай радиатор,който изобщо не се налагаше да го включвам,защото беше много топло.
 Радвам се че си при Савова-страхотна е и стискам палци за теб и за всички бъдещи мами. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #178 -: Февруари 04, 2012, 20:44:53 pm »
Благодаря!
Нали сме от един край да си помагаме. Винаги когато е ставало дума за Бургаска среща и аз съм казвала ще дойда да се запознаем и все нещо излиза и не стигам до Бургас. Но следващият път съм там! с голям корем хахахаха!

Лека вечер на всички и успех на момичетата в процедури, тя темата е доста замряла, няма опити или не ви се пише - няма значение. Важното е да можем прегърнем в най-скоро време най-желаното..
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #179 -: Февруари 04, 2012, 22:40:47 pm »
... тя темата е доста замряла, няма опити или не ви се пише ...
:) на мен ми се пише, но просто няма какво  :lol:, чакам фонда, чакам пролетта  :lol:, че кожухът ми е замръзнал. не съм ходила скоро в клиниката, март-април ще видим (ако така се задържат номерцата  :?)
 :crossfingers: :cheerleader: успех на всички в процедура и предстоящи такива