0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #940 -: Октомври 07, 2011, 15:23:48 pm »
Мир на праха му!!!
Много силна реч наистина. Спомням си още в началото, когато се разпространи в интернет пространството я слушах на английски и въпреки, че не владея толкова добре езика, ме трогна изключително много....


*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #941 -: Октомври 07, 2011, 17:50:12 pm »
IBM изчислителни машини е имало в Бг още през 70 -те години.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #942 -: Октомври 07, 2011, 17:54:19 pm »
От тези с белите перфокарти?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #943 -: Октомври 07, 2011, 20:29:03 pm »
бих казала - от 60-те години. а освен IBM, имаше и български изчислителни машини - от серията ЕС (големи) и СМ (малки). светът не започва от вчера...

като ученици в последния клас на гимназията сме ходили на практика в един ЕИЦ и сме си печатали програмките на перфокарти, да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #944 -: Октомври 08, 2011, 00:07:46 am »
Много станаха желаещите за помощ. Нещо като >> "задушен в приятелски обятия".  8O
Доста хора, които не познавам, ползват личната ми поща за въпроси - директно. Не л.с. тук,а личната ми поща...  :wink:
Толкова ли са зле нещата в Бг? Все пак въпросите, които се задават, са доста елементарни и лесни за решаване... или аз се заблуждавам?
Летвата толкова ли е паднала в Бг?

Хм... .
« Последна редакция: Октомври 08, 2011, 00:12:46 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #945 -: Октомври 08, 2011, 00:24:01 am »
Оххх, Докторе, тя че летвата е паднала - паднала е, но и повечето майки просто се страхуват да се доверят на нашите педиатри....по обясними причини.
Разбира се, има и такива, които решават за всяка дреболия да се допитват до Вас, понеже Ви имат доверие и се надяват на подробен и компетентен коментар :D Пък и е по-лесно някой да ти каже нещата наготово, отколкото да поровиш малко и да си напрегнеш главицата да помислиш  :lol: /говоря за дребните и елементарни неща, не за сериозни състояния/

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #946 -: Октомври 08, 2011, 00:32:39 am »
Аз не съм суперчовек... аз съм дребна птичка... .  :wink:  :(
Освен това, по темите е писано изчерпателно и много... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката
« Отговор #947 -: Октомври 08, 2011, 00:35:48 am »
Да, ама нали знаете за чучка писател и читател...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #948 -: Октомври 08, 2011, 00:38:54 am »
Както казах:
Пък и е по-лесно някой да ти каже нещата наготово, отколкото да поровиш малко и да си напрегнеш главицата да помислиш  :lol: /говоря за дребните и елементарни неща, не за сериозни състояния/
 :lol: :lol: :lol:
Не одобрявам подобно поведение, но...... често се среща :?

Вашите теми ги четях още като бях бременна, но повечето неща ги позабравих, та като ми се наложи нещо, се връщам пак да чета. Дано рядко ми се налага да търся информация по такива теми! Здрави да са децата само!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #949 -: Октомври 08, 2011, 00:42:35 am »
За съжаление май е точно така, докторе...
Мога да ви дам хиляди примери за това...

Не знам защо, но повечето лекари тук, особено провинциалните, нямат никакъв интерес да се развиват. Завършват медицина, прибират се по родните си градове, правят частни кабинети и....започват да печелят.

Преди няколко години направиха дарение на родилното отделение в болницата в съседния град- 3D ултразвук. Дошли специалисти да обучават гинеколозите как да боравят с тази космическа техника. Никакъв интерес /освен от няколко мед.сестри...може би от любопитство/, така си остана да събира прах доста дълго време. После сестрите коментираха, че на лекарите им било по-лесно да правят аборти, пък и по-доходно...за какво им е това космическо чудо...

Имам и съвсем пресен пример. Наложи се да ползваме услугите на млад и обещаващ :) частен ортопед, във вече споменатия град. В околността просто няма друг- той е "the best". Диагнозата която постави е на светлинни години от истината. По-късно се оказа, че е брат на наш приятел :) Разбрахме, че и с него се е случило същото- завършил е, стажувал в Горна Баня и .... до там. Сега взема по 25 лв за 5 минутен преглед /минутите се броят от почукването на вратата, до затварянето и отвън/, а час при него може да си вземеш за след няколко седмици. Какво му трябва на човек....

Разбира се има и много кадърни и всеотдайни лекари, но за съжаление човек обикновено се налага да разчита на късмет /или на този форум:)/за да срещне такива.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #950 -: Октомври 08, 2011, 00:58:49 am »
Е и какво ще разбере от такъв "преглед"? Ами ако сгафи?
Някой го кара да работи така, или така сам си работи?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #951 -: Октомври 08, 2011, 01:03:50 am »
Е и какво ще разбере от такъв "преглед"? Ами ако сгафи?
Някой го кара да работи така, или така сам си работи?

Не знам дали знаете, но тук в България няма /или поне аз не съм чувала да има/ осъден лекар поради немарливост или некомпетентност. Най-много да бъде уволнен от работа, ама като работи "на частно" и това няма как да се случи :)
« Последна редакция: Октомври 08, 2011, 01:06:17 am от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #952 -: Октомври 08, 2011, 01:05:13 am »
Ами Вие може да го съдите- нищо по просто от това.
Освен това- ако е немърлив, кой ще дойде при него?
25 лв са доста пари за Бг, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #953 -: Октомври 08, 2011, 01:24:04 am »
Ами Вие може да го съдите- нищо по просто от това.
Освен това- ако е немърлив, кой ще дойде при него?

Проблема е че правосъдната ни система е в още по-плачевно състояние. По мое мнение цялата система тук е сбъркана.
Вие докторе защо взехте решение да живеете и работите в Гърция? Сигурна съм, че бихте дали всичко, за да имате шанса да вършите това което умеете тук в родината. Не ми отговаряйте. Въпроса е доста личен, а и май е риторичен :)

Колкото до това, кой ще иде при един немарлив доктор....и аз не знам. Понякога човек няма много избор.

25 лв са доста пари за Бг, или?
Като се има предвид, че инвестициите на въпросния лекар са сведени до минимум, мен ако питате и 25 лв са много...


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #954 -: Октомври 08, 2011, 01:28:36 am »
Цитат
"...Вие докторе защо взехте решение да живеете и работите в Гърция? Сигурна съм, че бихте дали всичко, за да имате шанса да вършите това което умеете тук в родината."

Защото България умира в мен с всеки изминал ден.
"Всичко" е смела дума. Но иначе да- сънувам си често страна, като тази на елфовете от "The Lord of the Ring" ( говореща Български), и аз да си бъбря с дечицата на Бг.
Всичко, което знам в специалността си, го дължа на Гърция.
« Последна редакция: Октомври 08, 2011, 01:33:50 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #955 -: Октомври 08, 2011, 01:40:15 am »
Защото България умира в мен с всеки изминал ден.
Това са силни думи също.
Жалко, че се чувствате така...въпреки че факта, че помагате на такива като нас /при това напълно безвъзмездно/ за мен говори друго...
Не споря с Вас, просто разсъждавам ;)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #956 -: Октомври 08, 2011, 10:46:50 am »
Много станаха желаещите за помощ. Нещо като >> "задушен в приятелски обятия".  8O
Доста хора, които не познавам, ползват личната ми поща за въпроси - директно. Не л.с. тук,а личната ми поща...  :wink:
Толкова ли са зле нещата в Бг? Все пак въпросите, които се задават, са доста елементарни и лесни за решаване... или аз се заблуждавам?
Летвата толкова ли е паднала в Бг?

Хм... .

летвата е паднала не само по отношение на нивото на медицински услуги, но и по отношение на възпитанието. защото подобно поведение аз бих определила като липса на възпитание и етика.
бих Ви посъветвала, докторе, да се ограничите до съвети на потребителите във форума или в случаи, в които Вие прецените, че има реална нужда от консултация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #957 -: Октомври 08, 2011, 11:01:26 am »
"В първите 30 години от живота ти, ти си създаваш своите навици. В останалите 30 години от живота ти, те те "създават" ".

Стара Индийска Поговорка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #958 -: Октомври 08, 2011, 18:03:32 pm »
25 лева!!! Звучи без пари на фона на 80-90! Надявам се поне тези, които ги вземат наистина да ги заслужават.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 14:19:30 pm от Тик-так »