0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #40 -: Май 15, 2012, 11:45:50 am »
Запис и от мен в новата тема! Усмихнат ден на всички  :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #41 -: Май 15, 2012, 15:42:49 pm »
нямала съм корем и още в 9-10г.с. ми пролича, но коремчето беше много малко и много си го харесвах.

Змимка, Честито за 3-ката :) Ще има ли кой да ти помага след раждането? И ние искахме 3,но ми върнаха 2 и сега едното реве  :lol:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #42 -: Май 15, 2012, 17:33:50 pm »
Здравейте и от мен, момичета! Тия два дни последователно вливам киовиг по 5 гр. всеки ден за НК-клетките. Едно ми е отпаднало едно таково.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #43 -: Май 15, 2012, 18:02:25 pm »
Здравейте и от мен. Аз и днес съм със зацапване. Снощи ходих на лекар тук в моя град и след преглед на УЗИ каза , че не вижда нищо обезпокоително. Бебчето е добре , но аз много се притеснявам. А и ме е страх да пътувам до Пловдив да ме види и д-р Даскалов. И направо ще се побъркам. Днес цял ден лежа. И като ходя до тоалетна ту го има, ту го няма гадното зацапване. А и някакво придърпване в яйчника имам и  :balk_144:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #44 -: Май 15, 2012, 18:15:20 pm »
Веста, щом всичко е наред с бебчо, няма за какво да се тревожиш. В голяма част от случаите зацапването е хормонално, и няма как да навреди на бебока.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #45 -: Май 15, 2012, 20:23:53 pm »
Успех на всички новодошли бъдещи мами  :)

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #46 -: Май 15, 2012, 21:58:31 pm »
Змимка, Честито за 3-ката :) Ще има ли кой да ти помага след раждането? И ние искахме 3,но ми върнаха 2 и сега едното реве  :lol:


Любимият ми въпрос  :lol: :lol: :lol: Ами таткото има право на 15 дни отпуска по бащинство, после ще си вземе и от неговата годишната. Баби у дома не ща....
То и на мен две ми върнаха, да ти кажа  :lol: :lol: :lol:

Тази вечер тати ми прави редовната седмична фотосесия и взех да се замислям..аз щом в 4ти месец съм с такъв корем...с какъв ли ще бъда в осми....  :ask:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #47 -: Май 15, 2012, 22:31:33 pm »
Мимке, я качи снимка да те видим. :D


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #48 -: Май 15, 2012, 22:53:40 pm »
Привет!

Мимка, аз в 8 месец имах 126 см обиколка на корема, за твоя тогава не ми се мисли колко ще е :D :D :D. Иначе ме питаха дали скоро ще раждам още от шестия месец.

Относно бабите може и да размислиш, на мен майка ми много ми помагаше, сега как си мечтая да е тук, обаче уви цели 500 км ни делят :oops:.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #49 -: Май 16, 2012, 08:15:54 am »
Vesta, не се притеснявай,ще спре.Малко търпение още.При мен също се беше появило между 8 и 9 г.с.Наистина си е притеснително като видиш,че има нещо на хартията, но явно си е нещо нормално.

Моето коремче също започна да се оформя вече с бързи темпове  :D.Аз си бях подута още от стимулацията,но сега вече е по-различно.Добре че имам няколко летни панталона,които ми бяха големи,но едва ли ще се събирам още дълго време в тях  :D Аз съм от малко градче и след като изтече информацията, че съм забременяла ин-витро,сега като изляза на разходка такова оглеждане пада дали имам корем или клюката е грешна  :lol:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #50 -: Май 16, 2012, 08:35:36 am »
Аз и днес съм със зацапване. ..А и някакво придърпване в яйчника имам и  :balk_144:
Веста, не се тревожи. При някои жени това е нормално. Кървенето може да е от плацентата. Щом лекаря е казал, че всичко е наред, не се тревожи. Бъди спокойна и си почивай.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #51 -: Май 16, 2012, 09:11:34 am »
И аз като Змимка баби не ще. :D После може и друга песен да запея. Знам ли?
Според мен е важно дали човека който ще дойде да помага дали помага наистина ще го прави или само ще трябва да се въртиш и съобразяваш и с него. При мен май ще се окаже вторият вариант. Майка ми живее на 300км. и ще си вземе 10 дни отпуска , ама тя е идвала в къщи 5 пъти и докато свикне кое къде стои и с кое как се работи... Свекървата така се е спекла , че даже не ме пита как съм. Това ин витрото сигурно изглежда много страшна работа. Само веднъж спомена , че изобщо не знае на детето какво трябва да се купува. Успокоих я , че ако има желание като му дойде времето ще и кажа. И отговора беше " Абе по-добре да Ви дадем пари ".
Та ще видим какви помощнички ще имам. :D Ама ми е неудобно да им кажа , че не ги ща. Нека да постоят в началото по някой и друг ден пък после каквото сабя покаже. :D
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #52 -: Май 16, 2012, 09:26:25 am »
При мен го има проблема 'обсебваща свекърва'. И давам конкретен пример, когато се роди голямата племенница. Свекито отиде в Италия за две седмици, колкото да докара нервна криза на етървата. Цитирам: "Лято, жега, тя завива детето. Аз минавам след нея, отвивам го и казвам - топло е! Тя ми се усмихва, минава зад мен и пак го завива. Детето започва да се обрива от жегата, но тя си държи на своето, че не можело то да седи отвито! През нощта бебето плаче, аз го вземам да го кърмя и тя влетява в НАШАТА спалня без да почука, с физиономия "Боже, какво му направихте на детето"."
Сега ми обяснява на мен, че еди коя си и казала за някакви капки за нещо си. И вика-сега ще се обадя на Стефан (средния девер) да му кажа. Викам-спри се, остави ги, големи хора са, сами да си решават, а и Николета се дразни като се месиш постоянно! Тя - Абе Николета се дразни, ама аз да си го кажа!

Е кажете ми, как да го пусна това в къщата си, за да ми 'помага' за децата....? А за да няма сърдити, че моята майка е тук, а тя не е, и мама получи ембарго, което много ясно ще бъде нарушавано, когато тати го няма. Това е ;)

П.П. Моментът със звъненето по 4-5 пъти на ден на моя мъж, започвайки с "Ко прайте ма мамооооооо? ('детенцето" е на 31 години, 187 см, 100 кила..., както и останалите и две, но са и свикнали и не и обръщат внимание, за разлика от трите снахи)" умишлено го пропускам....
« Последна редакция: Май 16, 2012, 09:32:17 am от Змимка »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #53 -: Май 16, 2012, 09:38:28 am »
Мимс, и на 100 да стане мъжа ти, тя пак ще му е майка. Като навърши пълнолетие детето по име ли трябва да се обръща към майка си? Ние винаги ще сме деца за родителите си, както и нашите за нас. Скоро ще разбереш  :wink:
Но помощ не отказвайте, няма да ви казвам как понякога имам нужда някой поне една дрешка да изглади или една чиния да измие, да не говорим за друго...
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #54 -: Май 16, 2012, 09:47:24 am »
"ко прайте ма мааамоооооо" не е обръщението на моя мъж, той не и звъни, тя му звъни ;) А от точно такава помощ наистина нямам нужда. Предпочитам да си пазя нервите за неща, които си заслужават, отколкото да водим борба за надмощие у дома - коя е майката и коя е помагачката.
Аз съм жена, изключително съм близка с майка си и тя не се лигави така с мен. Идея нямаш колко излагащо е на улицата върви 100 кила мъж и някой да подвиква след него - Ееееехооо, тук съм ма маааамооооо. Тя отказва да приеме, че децата и са си хванали пътя и нямат нужда от нея, за да си бършат дупетата ;)И тримата са се отказали да я превъзпитават и не им пука, но на мен две години са ми малко да свикна с тая глупост...
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #55 -: Май 16, 2012, 09:58:32 am »
"ко прайте ма мааамоооооо" не е обръщението на моя мъж, той не и звъни, тя му звъни ;) А от точно такава помощ наистина нямам нужда. Предпочитам да си пазя нервите за неща, които си заслужават, отколкото да водим борба за надмощие у дома - коя е майката и коя е помагачката.
Аз съм жена, изключително съм близка с майка си и тя не се лигави така с мен. Идея нямаш колко излагащо е на улицата върви 100 кила мъж и някой да подвиква след него - Ееееехооо, тук съм ма маааамооооо. Тя отказва да приеме, че децата и са си хванали пътя и нямат нужда от нея, за да си бършат дупетата ;)И тримата са се отказали да я превъзпитават и не им пука, но на мен две години са ми малко да свикна с тая глупост...

Аз пък съм изключително близка със свекърва си и не мога да си представя такова чудо.Сигурно ще лудна... :?

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #56 -: Май 16, 2012, 10:07:55 am »
janin4eto_87  стана за втори път мама на Калоян който се е родил 4220 :bori_004: :youwoman: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons: :ballons:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #57 -: Май 16, 2012, 10:43:33 am »
Мимс, и на 100 да стане мъжа ти, тя пак ще му е майка. Като навърши пълнолетие детето по име ли трябва да се обръща към майка си? Ние винаги ще сме деца за родителите си, както и нашите за нас. Скоро ще разбереш  :wink:
Но помощ не отказвайте, няма да ви казвам как понякога имам нужда някой поне една дрешка да изглади или една чиния да измие, да не говорим за друго...
:good_post: аз също не смятам, че има нещо лошо в това да ти се помогне. Близка съм и с майка си и със свекърва си, и ще приема толкова помощ и съвети, колкото смятам за правилно.  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #58 -: Май 16, 2012, 11:13:17 am »
Ех, момичета, как ме развеселихте  :lol:
Знам за какво говори Змимка. Майка ми, много си я обичам, макар и да не е чак в такива граници, като написаното от Змимка, също все да помогне във всичко напира.
И тя все това повтаря: "И на 100 г. да станете, ще сте децата ми!" Нейното е доста по-приятно обгрижване и не досажда чак така, както си написала за твоята свеки.
Но пък познавам една такава свеки, като твоята.
Приятелката ми има близнаци сега, но още преди да забременее, малко след като се ожени, нейната свеки реши да й помага в къщата. Беше й разменила пердетата от една стая с пердетата от друга. Бъркала по шкафове и преподреждала. А пък къщата, дето живеят си е на приятелката ми от сто години, даже не е съпружеска имуществена общност, дето се вика. Приятелката ми любезно й обяснила да престане, а ма то това е уникум.
Аз също не мога да си представя някой да ми се мота из къщи и да ми дава акъл. На 36 г. съм и от 18-годишна живея сама. С мъжа ми винаги сме си живели отделно от свекита и тъщи. :lol:

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #59 -: Май 16, 2012, 11:14:26 am »
Да се включа по темата за помощта - преди 12 год. с първото ми дете ми помагаше майка ми - вярно трябваше ми първите една, две седмици, но помощта е незаменима...То си беше страшно - как да го пипна това малко създание (което всъщност даже не е било толкова малко, защото се роди 3,800 кг.) И аз си мислех, че не искам никого тогава  :lol:... и сега си мисля същото  :lol: Но пък ако има желаещи няма да откажа - да почистят, да сготвят, да гладят  :wink:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.