0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #140 -: Август 02, 2011, 21:17:28 pm »
Да ви питам, на вас предписвали ли са ви утрогестан втори триместър?

Не знаех, че може да се предпише през средата на шести месец, д-р Сигридов така прецени.

Искам да си пусна микробиология след една седмица на женската консултация, трябва ли да спра за 2-3 дни утрогестана преди това, и може ли така да се прекъсва?
Мисля, че за микробиология трябва да си се изчистила от Утрогестана. На мен д-р Димитрова изрично ми я пусна след като го спряхме.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #141 -: Август 02, 2011, 21:19:58 pm »
Аз пусках 2 микробиологии и двата пъти ми казаха да не спирам Утрогестан-а...
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #142 -: Август 02, 2011, 21:39:28 pm »


Мелоди, с епидурална ли ще раждаш? При това положение веднъж като ти я сложат после няма значение колко време ще раждаш. Надявам се в Холандия да я правят като тук, с катетър който си седи там докато не мине раждането и пуска непрекъснато. Така няма опасност да мине упойката по-рано.

Да ви изплача и аз мъката си - моето момиченце е болно. Имаше прекалено висок билирубин, че да я пуснат да си ходи и от вчера е в инкубатор, гола под лампи за билирубина. За сега е малко по-добре, но продължава да се качва. Всеки 6 часа го мерят и се надяваме тази нощ да спре този цикъл и да се стабилизира. Аз знам, че жълтеница се случва при повечето бебета, но  в случая нашата е с опасни нива на билирубина и затова съм се шашнала. Стискайте ни палци да не е нещо по-лошо, а да си е нормалната жълтеница, която се случва на всички деца.


Боби представям си какво ти е на сърцето - дано малката душичка бързо се възстанови и да може да си я вземете у дома .Стискам силно палци скоро да се гушкате. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
ИНаче за раждането при мен премина с епидурална, много съм доволна нямаш почти болки. Усещах си контракциите поносимо. Ако трябва да раждам пак ще избера отново същия начин .Раждането мина много леко, персонала беше страхотен.
Благодаря ви още веднъж за стисналите палци милички!!!
« Последна редакция: Август 02, 2011, 21:48:23 pm от Melody01 »
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #143 -: Август 02, 2011, 22:28:00 pm »

Не знаех, че може да се предпише през средата на шести месец, д-р Сигридов така прецени.

Искам да си пусна микробиология след една седмица на женската консултация, трябва ли да спра за 2-3 дни утрогестана преди това, и може ли така да се прекъсва?
Мисля, че за микробиология трябва да си се изчистила от Утрогестана. На мен д-р Димитрова изрично ми я пусна след като го спряхме.

Значи да го спра за два дни и тогава микробиология, и после да го продължа, правилно ли мисля?
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #144 -: Август 02, 2011, 22:40:12 pm »
Боби скорошно оздравяване на бебка :bighug:Не си мисли лоши неща всичко ще е наред
Катрин  :bighug:каквото и да ти казваме тук неможем да те утешим.Само ти и половинката ще вземете най-правилното решение.Успех :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #145 -: Август 02, 2011, 22:48:51 pm »
Значи да го спра за два дни и тогава микробиология, и после да го продължа, правилно ли мисля?

Най-добре слушай твоя лекар! Той е който те лекува и щом той е преценил, неговото мнение е меродавно - поне за теб. Тук можеш да споделяш своите съмнения, но не е редно да очакваш напътствие за това какво трябва да направиш - тук момичетата споделят своя опит, ние не сме специалисти.

Момичета, поемам щафетата от Боби относно списъчето. Добавих новите попълнения доколкото видях. Пишете ако някой съм пропуснала :)




preggo
Август
IOLII – 07.08.211
krasi(ahiito) – 20.08.2011
ivaleta – 17.08.2011 - секцио
ivanita – 28.08.2011
azalea – 30.08.2011

Септември
shkembelina 047.09.2010
sasip - 24.09.2011

Октомври
mgstra – 26.10.2011
kotaranata – 27.10.2011

Ноември
цигу – 03.11.2011
Bobi78 – 07.11.2011
Rejna – 08.11.2011
silvia29 - 10.11.2011
Mally – 11.11.2011

Декември

Tonita80 – 02.12.2011
Мишле82- 27.12.2011
КЪДИ -28.12.2011


2012

Януари
koala – 02.01.2012
*rina – 08.01.2012
krisi1812 – 10.01.2012
vaci – 12.01.2012
malkave6tiza – 20.01.2012
Гальонди - 26.01.2012

Февруари
gergana: -) – 08.02.2012
Март
danielska_81 - 21.03.2012



*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #146 -: Август 02, 2011, 23:16:24 pm »
боби, катрин , много стиснати палци, и двете ситуации в мислите ми са ми били от най-плашещите, надявам се бързо да се размине. ако мога с нещо да помогна, само кажете.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #147 -: Август 03, 2011, 07:58:39 am »
Руми, утрогестана не пречи на микробиологията аз направих такава без да го спирам.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #148 -: Август 03, 2011, 08:49:58 am »
Благодаря на всички за подкрепата! Ще изчакаме 2 седмици, а после ще направя каквото се налага.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #149 -: Август 03, 2011, 10:02:53 am »
Катрин,наистина много трудна ситуация.Дано всичко се развие по най-добрия начин и не се налага ти да правиш този избор.Поне аз си мисля,че така ще е по-малко болезнено.
Руми,ако те притеснява,че си поставяш утрогестана вагинално,вечерта и сутринта преди да ти вземат пробата,може да го изпиеш.
При мен,момичета,момента на срещата май наближава.Вчера имах болезнени контракции през 30 мин.,които после се разредиха.За сметка на това пък безболезнените контракции много зачестиха.Мисля,че и тапата ми започва да пада,но не съм много сигурна.По едно време вчера течението имаше мирис на сперма и по-късно четох,че тапата понякога имала такъв мирис.Стомахчето и то се разстройва.Та всичко това събрано на куп-паднал корем,чести силни и болечнени контракции,течението и перисталтиката на червата,е един хубав комплекс,който казва:"Мамо приготвяй се,аз идвам!" :)
Днес и осъзнах,че вечер не просто се събуждам,ами се събуждам на 3 часа :lol:
[/url]
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #150 -: Август 03, 2011, 11:26:39 am »
Благодаря ви, момичета!

Така и ще направя, ще пия предния ден утрогестана през устата, да не звъня на доктора за такива неща  :) .
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #151 -: Август 03, 2011, 11:51:43 am »
ivaleta а през всичкото това време ли си на Фраксипарин :ask:
Да, от самото начало след трансфера, та чак досега.  Само дето намалихме дозата от 0.4 на 0.3 по някое време, май беще края на втори месец и включихме Дузофарм в края на 5ти месец щото бебето започна да изостава лекичко  :P  След няколко месеца и с двата медикамента сега пак се върна в нормите, даже и е едричко  :P

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #152 -: Август 03, 2011, 11:57:51 am »
[При мен,момичета,момента на срещата май наближава.Вчера имах болезнени контракции през 30 мин.,които после се разредиха.За сметка на това пък безболезнените контракции много зачестиха.Мисля,че и тапата ми започва да пада,но не съм много сигурна.По едно време вчера течението имаше мирис на сперма и по-късно четох,че тапата понякога имала такъв мирис.Стомахчето и то се разстройва.Та всичко това събрано на куп-паднал корем,чести силни и болечнени контракции,течението и перисталтиката на червата,е един хубав комплекс,който казва:"Мамо приготвяй се,аз идвам!" :)
Днес и осъзнах,че вечер не просто се събуждам,ами се събуждам на 3 часа :lol:
Според мен може да са водите, иди да те видят за всеки случай... според това, което съм чела те могат да имат аромат на сперма, аи скоро след водите започват контракциите, така че отскочи да те погледнат

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #153 -: Август 03, 2011, 12:01:13 pm »
Ivaleta, ти АФС ли имаш или НК клетки? Аз имам НК клетки само и поставям фраксипарин 0.3 та се чудех докога е необходимо?
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #154 -: Август 03, 2011, 12:51:23 pm »
Хахаха,от толкова много четене и информация,че май нещо съм се омотала.Да,май за водите ставаше въпрос.За сега положението е по-спокойно и дано се задържи така до утре,че тогава ми е часа при док.То вчера и на ЖК бях,ама тя АГ-то въпреки контракциите които и тя видя,хич не й мина през ума да провери за разкритие или нещо такова.Добре че не чакам на нашите ямболски неграмотници,че ако се надявам на тях,може и в къщи да си родя :lol:
Йоли,миличка,водиш списъка ама нещо ни се губиш май.
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #155 -: Август 03, 2011, 17:31:42 pm »
Краси, леко раждане, ако действително е наближило.

Имам питанка за тези седмици - към 26та-27ма. От известно време често имам усещане за тежест и внезапни позиви за уриниране, без всъщност да съм пила много течности. Тичам, а се оказва нищо. Нямам парене или болка при уриниране.

От прочетеното излиза, че само в първия триместър и едва в последните седмици това усещане се засилва, но в моите седмици не се предполага мехурът да е притиснат.
Може ли това да е тревожен симптом на нещо различно като инфекция например?
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #156 -: Август 03, 2011, 18:09:51 pm »
Цигу, според мен ти няма нищо. Аз също не пия много течности, но ходя често да пишкам. И това си е от доста отдавна. Може преди 5 мин. да съм била до вц-то и пак да отида, пак ще изпишкам малко.
Но ако се притесняваш звънни на лекаря си и му обясни какво те притеснява. :-)

Краси, леко раждане и от мен, ако настъпва, но дано да издържиш още малко, за да може малката да порасте още малко
« Последна редакция: Август 03, 2011, 18:12:24 pm от ivanita »


*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #157 -: Август 03, 2011, 18:23:09 pm »
Цигу, при мен така се получаваше когато получавах ритник в пикочния мехур.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #158 -: Август 03, 2011, 19:00:32 pm »
Краси тук съм, все още  :D .и аз като теб все по - често усещам тези подготвителни контракции, вечер почти не спя. ставам през 2 часа, а днес усещам един натиск в дясно под ребрата. като се замисля и мен ме свива коремчето от вълнение, но ми се иска вече да идва момента, че от ден на ден ми става все по - тежичко. иначе се притеснявам за пътя до болницата - аз съм от провинцията и пътя ни е 2 часа до софия. та ако започнат болките дали ще иаме достатъчно време .не че съм с нагласата да родя толкова бързо. ама все пак...има вариянт да останем няколко дни в  софия , ама знам ли бебчо кога ще реши да излиза.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #159 -: Август 03, 2011, 19:54:41 pm »
Здравейте,
Винаги съм чела темата, зареждала ме е с хубави емоции, вълнения и надежди. От известно време все по-често надниквам при вас, и накрая се реших да направя първия си пост :oops: Преди време се бях записала в темата, за съжаление за кратко :( Надявам се и се моля този път да е до края!
Моля да ме приемете във вашите редици :)
Руми, за утрогестана и аз знам, че не пречи на микробиологията.Идеята да го спираш два дни според мен не е добра идея, последния вариант с приема през устата е добър, ако се притесняваш.
Катрин, много стиснати палци за възможно най-добрия изход!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !