0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните № 77
« -: Юли 26, 2011, 16:18:08 pm »
Май си стана време за нова темичка.А и в предната взе да се усеща едно напрежение...Но това го отдавам на хормоните,които яко ни пердашат :lol:
[/url]
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #1 -: Юли 26, 2011, 16:24:37 pm »
Малка вещица, аз имах е.coli - нямах парене, сърбежи, но ме боляха бъбреците. Но те не бяха спряли да ме болят от пункцията насам. Пих зинат и на контролата вече бяха изчезнали. До края на бременността нямах проблеми от този род. Пуснах два пъти урина в две различни лаборатории, за да избегна вероятността от грешка.
Относно стерилната урина - не мога да се сетя мила ли съм се със сапун или не, но за микробиологията и аз знам, че е само с вода, и в никакъв случай с дамския душ преди преглед.



Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #2 -: Юли 26, 2011, 22:39:07 pm »
Благодаря ви отново за отговорите!
Прочетох си поста още веднъж и видях че част от него не е публикувана.А именно че решението ми да пусна втора стерилна урина е че при първата имам само един лист със показатели и стойности и антибиограма,но никъде не пише в коя лаборатория е изработена в Бургас ли ,нищо нито име на лаборатория, само едно име и фамилия и един подпис.А нефроложката при която ходих не е чувала това име и доста се учуди че не пише от коя лаборатория е изработено изследването.
Стерилната урина пуснах в лаборатория ,която съм пускала кръвни изследвания преди опитите и резултатите са били еднакви с тези от клиниката,но когато взех резултата и попитах защо 5 дни се бави ми казаха че те не изработвали микробиологични и затова ги пращали на друго място но не уточниха къде.
Надявам се да изтребя гадините с един курс на лечение ,най-много се притеснявам за бебчетата дали всичко ще е наред ?
Боби,аз затова съм се самоцитирала -от което е видно че никъде не съм питала как да взема стерилна урина ,а питах ако някоя от вас е имала този проблем да сподели опит и колко дълго е било лечението .
Както и да е да не задълбаваме повече - то така става като хем работя и хем бързам да пиша и понякога дори не поглеждам побликувало ли се е и какво се е побликувало.
Добре че от понеделник вече излизам в болнични- имам нужда от почивка.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Честита нова темичка.Дано се напълни с много положителни емоции ,много щастливи срещи на мамчетата с техните рожби.Нека има и повече нови попълнения в темата. :grouphug2: :goodluck:
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 22:44:35 pm от malkave6tiza »
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #3 -: Юли 27, 2011, 09:13:00 am »
Момичета,аз да ви се оплача още сутринта.Снощи изкарах една кошмарна вечер.По едно време се събуждам от ужасни менструални болки в кръста и корема и се уплаших,че започвам да раждам.Отне ми доста време докато се усетя,че съм се завъртяла по гръб,а като лежа така малката явно ми тежи и започва да боли всичко :lol: Нямаше нито схващане на корема,нито нещо подобно на контракции,ама съвсем сериозно си се изплаших.На всичкото отгоре още от 05:30 сутринта свекъра и свекървата започнаха да звънят по телефоните и то за не чак толкова наложащи неща.Е сега сами се сетете колко съм крива днес и на кой ли ще си изкарам :balk_91:
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #4 -: Юли 27, 2011, 10:37:49 am »
Честита нова тема!
Нека има все повече нови попълнения и само положителни емоции  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #5 -: Юли 27, 2011, 11:01:57 am »
Честита нова тема и от мен.  :D
Краси, как в 5,30 звънят свекърите ти? 8O Аз бих им казала директно, че спя и бих затворила телефона. 8)
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #6 -: Юли 27, 2011, 11:15:45 am »
Хоп, да се запиша тук!  :D
В петък сме на ФМ, вълнувам се много!  :D :D :D

Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #7 -: Юли 27, 2011, 11:35:04 am »
Хайде запис и от мен. Днес съм на отворени врати в Токуда. Ще споделя после.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #8 -: Юли 27, 2011, 11:59:16 am »
Хайде и аз да се впиша :-)
Краси аз пък още нямам проблеми със спането по гръб, само където от време на време ме преболява кръста, но затова пък си ме мъчи едно безпокойство и аз не знам за какво, ама се въртя по цели нощи и трудно заспивам.
И как така ти звънят в 5:30????? Какво пък чак толкова важно имат да казват? все едно те ще раждат а не ти :-)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #9 -: Юли 27, 2011, 12:00:15 pm »
Запис.


Ето и списъка. Само августовски мами останаха, а други желаещи не се явяват. Явно няма да се води списък повече.


preggo

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
krasi(ahiito) – 20.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
ivanita – 28.08.2011
azalea – 30.08.2011

« Последна редакция: Юли 27, 2011, 12:44:37 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #10 -: Юли 27, 2011, 12:11:53 pm »
Боби, не знам защо си мълчат. Лично аз бих се записала, но съм ехееее в края на годината.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #11 -: Юли 27, 2011, 12:41:07 pm »
Какво от това - записвай се, пък може да повлечеш крак :-).
Аз се записах през Април или Май.


  
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #12 -: Юли 27, 2011, 13:22:04 pm »
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.
Благодаря на всички за съветите, които ми дадохте. Сокът от круши подейства, така че продължавам с него засега.
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #13 -: Юли 27, 2011, 13:27:57 pm »
Аааааааа, ще се води, ще се води!!  :lol: :lol: :lol:
И аз съм за декември  :D

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #14 -: Юли 27, 2011, 13:38:40 pm »
Да се запиша и аз в новата темичка :D. Аз в списъка с удоволствие бих се записала, но съм чаааак за догодина :wink:.
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #15 -: Юли 27, 2011, 14:18:14 pm »
Да е честита новата темичка. Да се напълни с много нови бременилки.
Аз не пиша често, ама ви чета редовно :wink:.
Момичетата на финалната права - имате много стиснати палчета и пожелания за най-лекото раждане, което можете да си представите :lol: и една вълнуваща и незабравима среща с малките човечета :).
А другите не се спотайвайте, ами се записвайте в списъка. Няма нищо страшно :lol:.
Абе Краси, ти направо ме разби - как така ще ти звънят в 5.30 8O. Тия хора не мислят ли че сега е времето в което да си починеш възможно най-много. После почивка няма :lol:. Или ако има то тя не е кой знае колко голяма.
Айде от мен хубав ден.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #16 -: Юли 27, 2011, 14:24:38 pm »
Ех,живот ли бе да го опишеш :):) С тези свекъри и свекърви май няма как да не мине тема :) Било то при родилите и при бременните.. Оставете ги тях-те по-шашнати от нас като тръгнем да раждаме :) Това от личен опит го казвам  :wink:
Иначе на IOLII и на Bobbie пожелавам леко раждане :) Май те са първите в списъка. :)
КЪДИ ти си дай датата :) Нищо че си към края-все пак един ден ще родиш  :wink:
Хубав ден на всички бременелки :) И хубав и за бебковците да е :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #17 -: Юли 27, 2011, 15:03:47 pm »
Краси, аз в 5:30 сутринта бих се шашнала, ако ми се обадят, защото ще си помисля, че нещо спешно се е случило. И ако не е, хубаво ще им се накарам да не ми звънят, че са ми изкарали акъла, че съм бременна и само този стрес ми липсва така нататък - да се почувстват виновни;-) и следващият път да внимават.

Колкото до ментруалните болки - това са си пак контракции. Аз ги имам вече няколко седмици и в момента ги имам пак и то бая яко. 36 седмици вече не е проблем да родиш. По принцип пълно износено е 37 седмици, ама на мен лекаря ми каза след 34та въобще да не го мисля и че не биха се опитали да забавят раждане в тази седмица, защото вече не е опасно за бебето.Така че не се притеснявай. Ако тръгнеш да раждаш си е съвсем в реда на нещата .

Боби
« Последна редакция: Юли 27, 2011, 15:56:01 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #18 -: Юли 27, 2011, 17:00:36 pm »
Аз вчера имах болежки и днес сутринта не се стърпях,звъннах на тези от доброволното здравно осигуряване и ме уредиха с час във Фемина. Всичко с мъничето е наред,отговаря си на седмиците, 157 гр. е,  яки шутове раздава, само,че аз не съм сигурна, че ги усещам, имам странни усещания, ама като ми е първа бременност не знам точно какви са. Потвърдиха 100 % девойка и при това много сръдлива. Докторката искаше да и направим една прекрасна снимка да я покажем на татко й, побутваше я, а тя се разсърди и ни обърна гръб и така до края, успяхме да я издебнем в началото за една читава снимчица на муцунката все пак  . Кръвотока е наред, сърдечния ритъм на бебка също. Очевидно проблемите са само на майка й в главата   
За обаждането в 05.30 ч. думи нямам просто. Моя термине чак за догодина- 10.01.2011, но ако ще има списък бройте ме и мен :)
*
Re: Тема на бременните № 77
« Отговор #19 -: Юли 27, 2011, 17:05:50 pm »
Запис в новата тема.
Bobbie, и аз като КЪДИ изчаквах за записване в списъка, защото си мислех, че термина ми е далече, но както разбирам мога да си дам предполагаемата дата, която е 26 октомври и дано да устискам до тогава.
В петък ще се решава дали да ми се бият 4 инжекции за белите дробове на бебчо и кога, защото доктора има съмнения, че може водите да ми се спукат преждевременно и иска да се застраховаме. После ще разказвам.