0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #980 -: Юли 26, 2011, 10:00:15 am »
Боби,представям си как си се изнервила вече.Стискам палци всичко да мине нормално и леко,че то май може и всеки момент да е.
Аз ако може само да направя една корекцийка на моя термин-в най-добрия случай ще чакаме до 20.08.
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #981 -: Юли 26, 2011, 10:14:09 am »
Краси, готово - корегирано е. Ти със секцио ли беше?

preggo

Юли
mirkas – 26.07.2011 - секцио
Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
krasi(ahiito) – 20.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
ivanita – 28.08.2011
azalea – 30.08.2011



  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #982 -: Юли 26, 2011, 10:23:17 am »
Мерси,боби :)Все още се очертава да раждам нормално,дано и така си остане.Но ако всичко е наред,на 20-ти ще предизвикаме раждането.
[/url]
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #983 -: Юли 26, 2011, 10:44:44 am »
Благодаря ви отново за отговорите!
Тази сутрин мисля че направих всичко както трябва ,но естествено се мих само с вода .Щом д-р Сигридов ми е казал така ,няма да си правя експерименти.Забелязах обаче частици в урината ,а трябва да е бистра -така че със сигурност и тази проба ще е като предишната.Е ако не е и аз незнам какво да правя в случай че се окаже че всичко е наред.Така или иначе след малко ще изпия първия Зинат ,понеже вечер стоим до късно предпочетох късно да е приема му -надявам се да не пречи.
Катрин_сл,на пазара вече има и пресни сини сливи ама са внос,но ако не ти понасят пробвай с кайсии ,те също действат добре ,повече дини и пъпеши изобщо в този сезон има доста плодове .Аз бях по същия начин в началото  но в един момент нещата се промениха  и сега нямам този проблем.
Аз правех това което Маги_ст е описала -вечер слагах 3-4 сушени сини сливи в една чашка и ги заливах с гореща вода колкото да ги покрие ,сутринта на гладно изпивах водата и изяждах сливите -действа безотказно.  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #984 -: Юли 26, 2011, 11:04:14 am »
Благодаря ви отново за отговорите!
Тази сутрин мисля че направих всичко както трябва ,но естествено се мих само с вода .Щом д-р Сигридов ми е казал така ,няма да си правя експерименти.
Извинявай, ама не се сдръжам да попитам - след като е „естествено“, защо въобще питаш и аз тук си губя времето да ти отговярям с разяснения кое и защо се прави и да ти слагам линкове към процедурата?
Комплектите за събиране на стерилна урина вървят с кърпички с почистваши препарати, които да убият бактериите отвън. Това е стандартно и прието навсякъде. Във всеки един протокол пише да се измие преди това. При по-презцизно събиране при възможност се стерилизира с йод. А лекаря не е прав в случая, ако ти е казал, че пречи, но аз препдолагам, че не ти е казал това, а че няма нужда ( което не е същото). Надявам се да не си замърсила и да не се тъпчеш с антибиотици за нещо, което не ти е в урината.


Боби
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 11:08:43 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #985 -: Юли 26, 2011, 11:12:48 am »
Боби, спокойно не се ядосвай. До колкото знам в САЩ си, там може и да има такива комплекти, но тук в БГ шишенцата за стерилна урина просто са поединично опаковани. За миенето и аз знам без сапун, първата урина, средната струя. Лекарите са за това да ни казват кое как. Форумите са неформална информация пречупена през субективизма.
П.С. и аз не се въздържах!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #986 -: Юли 26, 2011, 11:24:53 am »
Момичета, това за миенето без сапун само за урината ли важи или и за секретите? Аз винаги съм ползвала сапун...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #987 -: Юли 26, 2011, 11:30:43 am »
Боби, спокойно не се ядосвай. До колкото знам в САЩ си, там може и да има такива комплекти, но тук в БГ шишенцата за стерилна урина просто са поединично опаковани. За миенето и аз знам без сапун, първата урина, средната струя. Лекарите са за това да ни казват кое как. Форумите са неформална информация пречупена през субективизма.
П.С. и аз не се въздържах!
Нищо субективно няма- това е стандарт! Бактериите в САЩ не растат по различен начин от в България.  Kaкво продават не знам,нo знам, че ако пoпаднат бактерии от срамните и устни, ще излезнат в културата и няма да са вярни резултатите, така че винаги е добре да се презастрахова, че културата идва само от там, от където пише.  Ако толкоvа не ти се вярва, погледни в интернет всяко едно указание за събиране на стерилна урина - кава се midstream catch.
 
Гергана, за секретите е точно обратното - след като взимаш скерет от влагалишето, дори не се препоръчва да се миеш много много, за да не измиеш каквото има там и да излезне отрицателна, пък ти да си имаш бактериите. То по принцип във влагалишето не трябва да вкарваш сапун, но има хора като затръгват на гинеколог и се мият прекалено много и то вътре и това всъщност пречи микробиологията ( ако ще ти правят такава).


Б.
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 11:39:40 am от Bobbie »


  
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #988 -: Юли 26, 2011, 13:15:08 pm »
Ох, ами аз така направих - измих се най-старателно с интимен гел преди това :lol:. И микробиологията и микоплазмите излязоха отрицателни. Но и предишният път така направих и изследванията бяха положителни. Пих антибиотик. Та се надявам затова сега да са отрицателни osi_10. Мен никой никога не ме е предупреждавал и аз все така си правя. Като се сетя само за 3-4 месеца колко такива секрета съм пуснала...
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #989 -: Юли 26, 2011, 13:49:45 pm »
Аз пък и двата пъти, когато давах стерилна урина имаше замърсяване...Бяха ми казали да се измия добре преди това, без да уточняват със сапун или не. Аз се измих с интимен гел. Уж добре, но ето, че пробата пак не е била стерилна. Въпреки това, не ме накараха да прявя трета проба, защото док сметна, че просто е била замърсена, а не са някакви бактерии, които трябва да се лекуват.
За сините сливи, при запек хапвах десетина вечер след ядене и на другата сутрин си бях ок  :wink: Не съм пробвала с пресни, но сигурно и те имат ефект. Газове също си имах непрекъснато, но аз през бременността си имах от всичко  :)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #990 -: Юли 26, 2011, 14:05:33 pm »
Боби,извинявай но мисля че не съм те обидила по никакъв начин.
Никъде не съм оспорила начина по който се процедира за даване на стерилна урина в различните държави.Просто исках да споделите мнение и опит .Не съм пренебрегнала и твоето мнение -решила съм след като изпия Зината да пусна нови две стерилни урини ,като едната задължително ще е както ти си ми писала.
Оценявам отговора ти ,и след като и аз съм писала че Цитат на: malkave6tiza в Юли 25, 2011, 23:32:04 pm
Някъде обаче четох че при душа трябва да се употребяват миещи средства -дали интимен гел или сапун,а на мен доки ми каза без такива неща само с вода?  то нещо ме е жегнало ,че и док.може да греши .Но е факт че ми каза само с вода да се измия старателно без никви сапуни или гелове.
Момичета ,ако не са ви приятни моите постове просто кажете и ще спра да пиша тук.
Нали форума е за споделяне и обменяне на опит ,а за всичките си проблеми да слушаме докторите си .
И последно ще се самоцитирам от стр.48 :
Някоя от вас сблъсквала ли се е със същия проблем и колко дълго продължи лечението ?Четох че е доста упорита тази бактерия Е.Коли .
Благодаря ви предварително.
И още нещо-нормално ли е да нямам никакви симптоми -нито парене ,нито сърбежи,нищо не ме боли .
Докато пишех д-р Сигридов ми изпрати СМС да му звънна за лечението - Ще пия Зинат 500мг 2*1т. на 12 часа за 7 дни .
И все пак ще се радвам ако някоя от вас е имала същия проблем да сподели подробности.
-това съм помолила,ако някоя е имала същия проблем да сподели подробности.Радвам се че никоя от вас не се е сблъсквала с това.
Лек ден !
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #991 -: Юли 26, 2011, 16:17:33 pm »
Спокойно хора, не се нервирайте!
Аз пък като чета нещо се наддига в мен, защото не веднъж всеки път слушайки доктора си като много изпълнителна се чудя после кое от къде ми е дошло. Тия хора ще рече човек, че не учат една и съща медицина. Немърливи ли са, незаинтересовани ли са, какъв им е проблема не мога да разбера. Когато и да съм давала стерилна урина, ако изобщо ми се обясни как точно трябва да отделя струйките, ми се е казвало "измиваш се", и аз никога не съм се замисляла с вода или с инт.гел и съм се миела с гела. В следващия момент чувам, гела всъщност колко е вреден за киселинността и че не трябва изобщо да се ползва едва ли не.. И докато се чудя на кой да повярвам- на лекар или на собствената си преценка, четейки форуми и книги, микробиологиите една след друга с разни и разнообразни гадинки и хапчетата с шепи. Сега като се замисля кой знае колко ненужни лекарства съм изпила и слагала, ей така...  :x

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #992 -: Юли 26, 2011, 16:23:09 pm »
Малка вещица, аз имах е.coli - нямах парене, сърбежи, но ме боляха бъбреците. Но те не бяха спряли да ме болят от пункцията насам. Пих зинат и на контролата вече бяха изчезнали. До края на бременността нямах проблеми от този род. Пуснах два пъти урина в две различни лаборатории, за да избегна вероятността от грешка.
Относно стерилната урина - не мога да се сетя мила ли съм се със сапун или не, но за микробиологията и аз знам, че е само с вода, и в никакъв случай с дамския душ преди преглед.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #993 -: Юли 26, 2011, 16:39:40 pm »
Гергана, ти като не си се мила навътре във влагалището, а те са ти взели секрета от там, значи сигурно не е имало проблем. Плюс тов каот миенето до ходенето на лекар също отнема време. Аз просот казах какви са принципите - трябва да взмеем бактерии от където искаме да ги вземем, затова не ги мием, но не значи че задължително ще успееш да ди измиеш ( временно, де). Аз го казах по повод това, че една позната ми обянсяваше мног подробно как точно с емиеле преид да отиде на гинеколог и дори със сапун  във влагалишето и с вряла вода, дето чак я попарвала - ей такива лудости. Повечето хора не го правят това ( слава Богу).

Вещичке, недей сега така - не ми били приятни постовете. От къде ти дойде това на акъла? Тук си пишем, не е задължително да се съгласяваме с всяка дума, че да продължаваме да си общуваме. Аз просто го изкоментирах, защото каза, че естествено,че ткаа ще направиш, пък преди това питаше. А за урината - не пускай две, може да е станала и така. Просто, ако имаш съмнения като преди, бих те посъветвала да я вземеш колкото се може по-стерилна.

Мишле82, вярно е, че гела не е полезен, ама не е полезен да ти влиза вътре, а не отвън. Нали от външната страна на половите органи все ги мием с нещо и без това. Аз поне не мога да си представя, че отвън и около ануса няма да сложа сапун. Просто внимавам да не влиза вътре и от 18 годишна не съм имала никакви инфекции.
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 17:03:14 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #994 -: Юли 26, 2011, 16:40:56 pm »
Гале, дай си ден-два със сушените сливи - те действат безотказно.
И пробвай Metamusil, препарат с диетични фибри, по аптеките без рецепта.
Подействаха сушените сливи!  :cheerleader: 2 дена ги ядох, и 2та дена посещавах WCто без проблем.. Гадното е, че те свива изведнъж и където и да си - трябва да "бягаш"  :cross: Преди това малко ме стяга корема, но газове нямах..
Цигу, аз пробвах с Metamusil-а, но много ми се гади от него и не смея да го пия. Аз едвам си пия витамините, направо е ужас! Докато ги вадя от шишенцата почват да ми миришат ... и съм готова да повръщам! :?
Боби, пробвах с пресни сливи, така както са навсякъде много ми се ядяха, но са ми кисели и на няколко пъти си ги "върнах". :?

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #995 -: Юли 26, 2011, 16:57:00 pm »
При мен все още нещата се случват с много зор. За тази вечер съм си приготвила сок от круши. Това с напъването много ли е опасно?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #996 -: Юли 26, 2011, 17:14:46 pm »
При мен все още нещата се случват с много зор. За тази вечер съм си приготвила сок от круши. Това с напъването много ли е опасно?
Катрин, аз съм напъвала, не е като да не съм... но ме е страх и едвам напъвам, после пък ме боли корем.. в главата ми става каша - дали не съм навредила нещо на бебетата. Лекарката ми не каза нищо предния път като и се оплаквах.. Някоя от вече мамите да сподели ако е имала този проблем  :flower:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #997 -: Юли 26, 2011, 17:23:58 pm »
При мен все още нещата се случват с много зор. За тази вечер съм си приготвила сок от круши. Това с напъването много ли е опасно?
Катрин, аз съм напъвала, не е като да не съм... но ме е страх и едвам напъвам, после пък ме боли корем.. в главата ми става каша - дали не съм навредила нещо на бебетата. Лекарката ми не каза нищо предния път като и се оплаквах.. Някоя от вече мамите да сподели ако е имала този проблем  :flower:

От много напъване се сдобих с хемороиди  :oops: На бебето мисля, че не му е повлияло, но и мен си ме беше страх все пак... Иначе и глицериновите свещички са много ефикасни. Аз късно ги открих, акушерката ми ги препоръча преди раждането. Дейстат за 10 минути  :)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #998 -: Юли 27, 2011, 08:36:53 am »
Снощи бях на кайсии и сок от круши. Ефект няма. Ще избутам някак си тази седмица и на прегледа във вторник, ще питам лекарката какво да правя.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #999 -: Юли 27, 2011, 10:14:49 am »
Катрин, опитай и друго - толкова съвети изписахме за теб.