0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #920 -: Март 30, 2013, 09:50:07 am »
Ами тогава е готово да го дъвче, така приготвено, определената храна.
Индивидуално е- някои деца и на 17-18 месеца могат.
« Последна редакция: Март 30, 2013, 10:10:08 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #921 -: Март 30, 2013, 09:57:00 am »
midge ако пека на скарата режа на много дребно напречно на жилките, няма как голямо парче да се сдъвче или моето дете не може. По същия начин режа и в готвеното и като теб меля месо на кайма  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #922 -: Март 30, 2013, 10:20:16 am »
Боби, понякога се чудя дали нямаш синдрома на Аспергер...
начинът ти на отреагиране и преработка на информацията от социалните общувания е доста сходен с това, което описват за синдрома.

наистина е изключително трудно да се води разговор с теб - правила съм го веднъж и съм се отказвала с писъци. разговор с теб се води така: буква АБ, цитат на буква АБ, при който от Б става б, цитат на буква б с корекции, при които тя става буква В, уточнение, че буква В не е буква Г и т.н. и някъде на 20-тия loop се връщаме на реализацията, че първият бил казал АБ.
мога да работя и по този начин, мога дълго да ти отговарям и да чета отговорите ти, но го намирам за непродуктивен и ресурсоемък, а и нямам нужното време за него. съжалявам, че се поддадох отново на глупавия си порив да вляза в дискусия с теб.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #923 -: Март 30, 2013, 10:22:37 am »
Моето момче буквално от 10тина дни се справя с печено месо, преди това му ставаше на дъвка и го плюеше. Готвех основно кайма или много ситно нарязано месо. Много ми е странно как дете на 2г хапва печено на грил тиган или фурна месо  :ask:

както писах по-горе, моят е доста по-голям и се справя с дъвченето, но това не значи, че яденето на такова нещо, което трябва да се дъвче до откачане на ченето, му доставя удоволствие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #924 -: Март 30, 2013, 11:08:28 am »
Благодаря ви за пореден път  д-р Бърди  ,нещата които сте написали са абсолютно логични ,разбира се за тези които четат и разбират какво искате да кажете.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #925 -: Март 30, 2013, 11:48:58 am »
Моето момче буквално от 10тина дни се справя с печено месо, преди това му ставаше на дъвка и го плюеше. Готвех основно кайма или много ситно нарязано месо. Много ми е странно как дете на 2г хапва печено на грил тиган или фурна месо  :ask:
Моята е захранена по метода Захранване водено от бебето, т.е. с храни на парчета, които сама да си държи и яде, пюрета почти не е яла. Дъвчеше по-меки храни преди още да има зъби, а не виждам проблем дете, на което са поникнали всичките да си сдъвче месото.

Имам какво да кажа и по другите обсъждани теми, но ме е страх, че Боби ще ме затормози пак да чета чаршафи  :P
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #926 -: Март 30, 2013, 12:01:19 pm »
Аз пък не мога да разбера, какво толкова лошо казва Боби, че реагирате така? Или се дразните, че в общия случай е права? Не виждам да е принудила някого да влиза в диалог с нея или да я чете...а и, казано честно от постовете до тук, НЕ са нейните тези, които могат да бъдат наречени "груби" и/или "дразнещи".
За мен тъкмо напротив, повечето информация, която тя предоставя е полезна и има какво да се научи....Но съм сигурна, че за радост на повечето от вас, все някога ще и писне... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #927 -: Март 30, 2013, 12:39:46 pm »
Аз пък не мога да разбера, какво толкова лошо казва Боби, че реагирате така? Или се дразните, че в общия случай е права? Не виждам да е принудила някого да влиза в диалог с нея или да я чете...а и, казано честно от постовете до тук, НЕ са нейните тези, които могат да бъдат наречени "груби" и/или "дразнещи".
За мен тъкмо напротив, повечето информация, която тя предоставя е полезна и има какво да се научи....Но съм сигурна, че за радост на повечето от вас, все някога ще и писне... :wink:
Радваме се да четем различни мнения.
Темата съществува вече години, и всеки е добре дошъл.
"Острите" изказвания са израз на страст, а не на недобронамереност.


ДГ, във вида в който съществуват и функционират в Бг, с манталитета, с който се работят, в болшинстото си, са срамен социален феномен.
Ако говорим за Монтесори, или за ДГ в Дания, ШВеция, Холандия, Финландия, Австрия, Германия- ДА, аз съм за такива ДГ.

За "социализма" и тъгата по миналото- Г. Марков го е казал най-добре- "Не помня нито един миг от отминалия си живот, който да не е бил омрачен от несправедливост, злоба, завист, компромис. Даже борабата срещу компромисите стана компромисна. Не помня нито един светъл ден, непомрачен от абсурдността на ежедневието, в което бяхме принудени да съществуваме".
« Последна редакция: Март 30, 2013, 12:41:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #928 -: Март 30, 2013, 13:09:24 pm »
* установяваме пълен контрол над количеството вода, която децата пият, и не "поим" непрекъснато с вода, от която децата нямат нужда, защото не са жадни. А ако са жадни- търсим причината.

Докторе, как установяваме контрол върху количеството вода? Т.е. как знаем какво количество е достатъчно? Аз просто оставям чашата с вода на достъпно място, и Емма сама преценя кога и колко да пие.

По повод пиенето - опитвам се да въведа пиенето на краве мляко. Отказва го под всякаква форма (в шише, със сламка, в чаша с накрайник).


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #929 -: Март 30, 2013, 13:12:31 pm »
Детето пие толкова, колкото и когато поиска.
Дайте Хумана 3 още 4-5 месеца.
След това смесвайте прясно с Хумана 3 по схема, и ще свикне с прясното мляко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #930 -: Март 30, 2013, 13:52:46 pm »
....... а не виждам проблем дете, на което са поникнали всичките да си сдъвче месото.
и аз не виждам на теория, но практиката ме опроверга  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #931 -: Март 30, 2013, 13:55:23 pm »
По повод пиенето - опитвам се да въведа пиенето на краве мляко. Отказва го под всякаква форма (в шише, със сламка, в чаша с накрайник).

Моят син и АМ отказваше, но с възрастта си го хареса, пие и прясно мляко вече.

И аз във фен-клуба на Боби, чета информацията, която ни дава с удоволствие и внимание.
« Последна редакция: Март 30, 2013, 13:59:48 pm от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #932 -: Март 30, 2013, 13:55:47 pm »
Тръгнала съм на градина на 3,5 и 3 месеца след това бронхопмевмония. От тогава съм гледана вкъщи от майка ми. Не съм боледувала изобщо след това, тръгнала съм на предучилищна на 5,5 и не съм боледувала нищо сериозна налагащо антибиотик до 6-7 клас. Смятам да гледам детето си вкъщи до тръгване на училище.

Мъжът ми има спомен как са го карали да яде бяло месо и той го дъвкал-дъвкал, то се не поглъща, след което го е държал в бузата си часове, докато му разрешат да го изплюе.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #933 -: Март 30, 2013, 14:26:04 pm »
* установяваме пълен контрол над количеството вода, която децата пият, и не "поим" непрекъснато с вода, от която децата нямат нужда, защото не са жадни. А ако са жадни- търсим причината.

Докторе, как установяваме контрол върху количеството вода? Т.е. как знаем какво количество е достатъчно? Аз просто оставям чашата с вода на достъпно място, и Емма сама преценя кога и колко да пие.

По повод пиенето - опитвам се да въведа пиенето на краве мляко. Отказва го под всякаква форма (в шише, със сламка, в чаша с накрайник).

А не може ли просто да не му харесва? Аз и до днес не обичам, много ме мъчиха като дете да пия, било полезно. Само с какао изпивах 1 чаша седмично.
Ники пие всеки ден, ако има мед или нескуик вътре, чисто мляко отказва.

Смарайди, аз плюех в салфетката месото :lol: Това печено месо ми беше омразно от дъното на душата.
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #934 -: Март 30, 2013, 14:48:43 pm »
буболина, напълно съм съгласна с теб и м-и, като човек, който изглежда предизвиква несъгласие у доста хора с начина си на мислене и отглеждане на детето, с боби мога да се разбера и никога не сме стигали до лични нападки, за разлика от други хора.

ади дъвчеше месо преди да има изобщо зъби, по-големите парчета не ги гълташе. сега също има периоди, в които отказва да глътне нещото и го плюе. специаллно за месото това не е проблем, защото при сдъвкването се извличат хранителните вещества.

не виждам никаква причина да ги натискаме да пият прясно мляко.
а вода не ограничавам (то аз нищо освен захар не ограничавам, ама това е друг въпрос  :))

таман и аз щях да питам доктора за алергените - освен за глутена много се замислих за фъстъците, защото "в западния свят" това е една от най-разпространените алергии, но в израел, например, децата се захранват с фъстъци (очевидно не цели) и там няма такава алергия въобще. та се зачудих дали да не купя едно фъстъчено масло да опитам дали ще й хареса.

боби, как го ядете карфиола суров, дай някоя рецепта, че бях решила да панирам, ама аз такова не обичам

между другото, много е вкусно настъргана сурова тиквичка - за първи път я ядох на сандвич с козе сирене, но слагам и в салата от киноа или кус-кус и е много приятно. пък на мастно разтворимите витамини им трябва само малко зехтин  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #935 -: Март 30, 2013, 15:01:09 pm »
Аз пък не мога да разбера, какво толкова лошо казва Боби, че реагирате така? Или се дразните, че в общия случай е права? Не виждам да е принудила някого да влиза в диалог с нея или да я чете...а и, казано честно от постовете до тук, НЕ са нейните тези, които могат да бъдат наречени "груби" и/или "дразнещи".
За мен тъкмо напротив, повечето информация, която тя предоставя е полезна и има какво да се научи....Но съм сигурна, че за радост на повечето от вас, все някога ще и писне... :wink:

Ти сериозно ли го вярваш 8O?Отдавна спрях да опонирам на Б.
Виж това:http://www.spasovo-pyramid.com/hrani.htm
Изобщо не е толкова просто разделението на алкални и киселинни храни.Топни лакмус-виж цвета :oops:Такова опростяване е просто лаишка закачка.
Даааа...и белтъчната и въглехидратна  храна Е КИСЕЛИННА,Номине.
Има една наука-биохимия.Тя разглежда всички процеси,които се случват с храната когато я поемем.Има едни цикли за всяка група продукти...участват определени ензими...не е само механично сдъвкване и разреждане с течност...доста е сложно да обясня,но киселинните имат краен продукт,който подкиселява организма(ацидоза),а алкалните водят до алкализиране(алкалоза)
ТА ТАКА...лимонът е алкална храна,Бубулинаи мога да го докажа с лист и молив,ама това е друга тема.


дискусията с Боби е мъчителна, защото непрекъснато трябва да се връщаш на първите си думи и да й обясняваш какво си имал предвид, защото не те разбират или се хващат за половината ти мисъл и я изкривяват.

Ти ме уби с този синдром :D
« Последна редакция: Март 30, 2013, 15:32:47 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #936 -: Март 30, 2013, 15:27:35 pm »
Бубулина, аз не казвам, че Боби е казала нещо лошо.
би било твърде примитивно да мислиш, че това е проблема.
аз казвам, че Боби води дискусията лошо и разбира думите на събеседниците си лошо - мисля, че има проблем с перцепцията. и то точно от такова естество, каквото имат хората с Аспергер. д-р Бърди знае какво имам предвид. прекален буквализъм, не разбиране на емоционални отсенки в речта, неумение за отсяване на втори пластове, на недоизказаност, на ирония, и т.н.

дискусията с Боби е мъчителна, защото непрекъснато трябва да се връщаш на първите си думи и да й обясняваш какво си имал предвид, защото не те разбират или се хващат за половината ти мисъл и я изкривяват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #937 -: Март 30, 2013, 15:59:50 pm »
Като дете само при мириса на месо ми се повдигаше. Не съм яла или много рядко. От това хемоглобинът ми никога не е бил нисък. И сладко мразех. Сега също не обичам месо, но ям ако е с много подправки и добре опечено/препечено, иначе ми мирише на кръв. Сладкото го открих и го обичам. По този повод никога не бих го насилвала, ако детето ми не иска месо, защото знам какво е да те карат насила. Прясно мляко не харесва и не го карам да пие. От време на време си иска малко кисело.
Оказва се, че яденето на много малко неща може да е симптом на СИД (сензорно интегративна дисфукция).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #938 -: Март 30, 2013, 16:52:42 pm »
Радвам се, когато д-р Бърди отдели повече време за по-дълги постове, за да синтезира и да опише отново неща, които е засягал и преди. Благодаря Ви, Докторе!
Винаги си "сверявам часовника" и добивам увереност, че правя и се старая да правя нещата както трябва с Дани. Не слушам баби, не слушам педиатри, нито приятелки.

Научните разсъжения и световните практики от "специалистите" във форума не ги чета с удоволствие, единствено компетентен по темата мисля, че може да е само д-р Бърди. Не съм тесногръда, просто си отсявам информацията и повечето, които имат уменията да го правят не влизат в излишни и изключително енергоемки дискусии, а само черпят добър опит и знания ;)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #939 -: Март 30, 2013, 16:54:53 pm »
Боби, понякога се чудя дали нямаш синдрома на Аспергер...
начинът ти на отреагиране и преработка на информацията от социалните общувания е доста сходен с това, което описват за синдрома.
Jam, малко много ми идват обидите ти, честно, щото не аз като нямам какво да кажа започвам да говоря за личноста на събеседника си.дори и да имах Аспергерс, което естствено е пълна глупост, не би било от значение, ако аргументите ми бяха валидни, нали? Аз съм доказала на тези, на които има нужда, че не знам как да отработвам информация и как да водя дискусия.Начинът  ми на разсъждение е отработен с години да е много точен и презицен и да говори конкретно по дадена тема, нещо което лиспсва на огромен брой от участниците тук, включитлено и на теб. Когато започнеш да публикуваш научни трудове в журнали оценявани от външни хора и когато ти започнеш да си представяш работата редовно пред 30-40 критукуващи я докторанти и професори, тогава може и да имаш някакво основание да изказваш пртенции, че можеш да ме оценяваш мен и начинът ми на преработка на информация.  А до тогава честно казано твоето мнение за моите разсъждения и следене на темата не е меродавно в ничии очи, които имат значение. до тогава явно ще си говорим празни приказки, щото ти пишешш точки, аз отговорям по тях и ти започваш да обиждаш личността ми, а не коментираш отговорите. Аз АЗ не мога да те разбера, значи проблемът е в твоят изказ.

Права си Буболина, писна ми! Приятен ви ден.