0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #880 -: Март 29, 2013, 12:35:30 pm »
Не зная на другите момичета какъв специалист изписва и на какво основание монтелукаст, но ...
Понеже писах за Монтелукаст да поясня: Изписаха ни го, защото 3 дни след като бяхме изписани без хрипове се появиха обрив и нови хрипове. Правихме ЦРП, снимка и кръвни показатели за еозинофили. След преценка на тези неща, както и тест на дишането пулмоложката установи, че прави астматични проблеми на алергична основа. За това се наложи да спазваме 3 месеца диета за алкализиране, да пием противоалергичен сироп и включи монтелукаст. Имаше вероятност да включи и КС, но в последствие не се наложи. Нещата се успокоиха.
Ние боледуваме много често, вие знаете. Ако една седмица ходим на градина след това 2 сме болни. Всичко тръгва от силни кихавици 1 ви ден, втори зверски запушен нос,3-4 започва кашлица и ... АБ. На 5 тия ден вече може и да се чуват "обструкции"  :(
Тихичко ще споделя че сега вече 2ра седмица е на градина и е здрава!!! :oops:  
« Последна редакция: Март 29, 2013, 12:37:19 pm от yana-v »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #881 -: Март 29, 2013, 13:06:04 pm »
Всяко едно дете, за пръв път посещаващо ДГ, може да има 4-5-6 вирусни епизода за годината и 3-4 АБ курсове за същата тази, първа година. Ако изключим въпроса с посявките, и масовото носителство на Стрептокок, Пневмокок и Мораксела, за които се налага АБ лечение с обикновени АБ, няма нищо чудно в честотата, с която едно дете, посещаващо ДГ за ПЪРВА година, може да боледува. НЯМА друг начин, освен да си отглеждате детето до 5-6 годинки у дома! като при това то изобщо няма да боледува, ако го храните правилно, избягвате БГ тотална зависимост от въглехидрати, захар и хляб, олио, и храните ( приучавате да храните от 6м възраст) с натурални храни и готвена, домашна, кухня. А НЕ БУРКАНЧЕТА!!

Всичко това изобщо не означава, че трябва да се злоупотребява с лекарства за тези вирусни заболявания, и да се изписва "Сингюлер" за щяло и нещяло.

Практиките да се "промиват" детски нослета със спринцовки под налягане са катастрофични за ушите и синусите на децата, и причина за рецидивиращи отити, трета сливица и хронични синузити при децата = хреми "без карй".

Внимание- Сингюлер е крайна стъпка в лечението, и не изобщо първа!
Основните му показания са алергичен ринит, а не детска БА.
Към препарата "Сингюлер"  трябва да се отнасяте с огромна предпазливост, и ДА НЕ ползвате толкова масово.

Основното ЛС за лечение на детската Астма, и аналозите и, са ИНХАЛАТОРНИТЕ КС препарати, а не изобщо "Сингюлер". Лечението на детските астматични състояния и аналози е СТЪПАЛОВИДЕН процес, а не моментно включване на 5-10 лекарства, и каквото "хване"- "хване" ( подход "Мустаков").
« Последна редакция: Март 29, 2013, 13:08:19 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #882 -: Март 29, 2013, 13:06:48 pm »
Не зная на другите момичета какъв специалист изписва и на какво основание монтелукаст, но ...
Понеже писах за Монтелукаст да поясня: Изписаха ни го, защото 3 дни след като бяхме изписани без хрипове се появиха обрив и нови хрипове. Правихме ЦРП, снимка и кръвни показатели за еозинофили. След преценка на тези неща, както и тест на дишането пулмоложката установи, че прави астматични проблеми на алергична основа. За това се наложи да спазваме 3 месеца диета за алкализиране, да пием противоалергичен сироп и включи монтелукаст. Имаше вероятност да включи и КС, но в последствие не се наложи. Нещата се успокоиха.
Ние боледуваме много често, вие знаете. Ако една седмица ходим на градина след това 2 сме болни. Всичко тръгва от силни кихавици 1 ви ден, втори зверски запушен нос,3-4 започва кашлица и ... АБ. На 5 тия ден вече може и да се чуват "обструкции"  :(
Тихичко ще споделя че сега вече 2ра седмица е на градина и е здрава!!! :oops:   


"Диета за алкализиране"?
Какво да каже човек още... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #883 -: Март 29, 2013, 14:19:27 pm »
Др.Birdie ,момичета искам да помоля за мнение и съвет,едното момченце от 3-4м.до едното ъгълче на устата му се появява периодично вече за 4-ти път нещо като лишеи че,зачервено място колкото 2ст. около 1см. някъде.Педатърката всеки път казва да го мажа 3-4дена с ЕЛОКОМ,аз мажа и то изчесва е да,ама то пак се появява след време,мисля,че има грешка в лечението.

Това беше за едното детенце,сега за другото.

От 3 седмици кашля все едно,че ма забита кост в гърлото и му дразни.Това е Само И Единствено когато спи т.е когато е легнал и не е всеки ден и Не при всяко спане.Кашлянето продължава 10-15мин.през останалото време Не кашля нито веднъж,нито има секрети.Педатърката и при 3-те посещения и прегледи каза,че има заден секрет и от това се получава това задавяне-кашляне.От седмица по нейна препоръка пие Флава Мед,има малко подобрение по точно кашлицата вече звучи по друг начин все едно отхрачва,но тази нощ пак се събуди веднъж и покашля малко.Това вече 3-та седмица и тук мисля,че някъде има грешка.
извинявам се за дългия пост.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #884 -: Март 29, 2013, 14:25:49 pm »
то изобщо няма да боледува, ако го храните правилно, избягвате БГ тотална зависимост от въглехидрати, захар и хляб, олио, и храните ( приучавате да храните от 6м възраст) с натурални храни и готвена, домашна, кухня. А НЕ БУРКАНЧЕТА!!

Практиките да се "промиват" детски нослета със спринцовки под налягане са катастрофични за ушите и синусите на децата, и причина за рецидивиращи отити, трета сливица и хронични синузити при децата = хреми "без карй".

Напълно подкрепям това, но също и алкалната диета - точно захарта, белите брашна и др. храни са силно киселинни и нанесените от тях щети могат да се поправят с подходящо хранене  yahoo_33
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #885 -: Март 29, 2013, 15:21:48 pm »
доктотре, да ви кажа честно, аз понеже бях изправена пред такава дилема, изчетох сума ти неща и КС ми се струват къде къде по-опасни за подразтващият детки организъм. Като няма на къде ги давам временно, но страничните им ефекти, забавяне на разстежа, отразява се на минералиразият на костите - Сингълер въобще няма такива странични ефекти и от толкова много години се полва без проблем. Аз нито едно не давам, но не съм сигурна, че бих била спокойна с постоянни КС, поне за мен и моето дете говоря.

За бурканчетата - извинявам се, но това е доста сериозно твърдение, че бурканчетата спомагат за боледуване. Пък и кой си храни детето от бурканче повече от няколко месеца, докато прояде друга храна. Аз поне не знам някой да продължава да храни повече от около 5-6 месеца.

nomine , захарта не е полезна, това е вярно, но от къде дойде това, че  била киселинна? Захарта е киселинно неутрална, понеже химически е невъзможно да промени киселинността. Ако сложиш зхар във вода, pH на водата няма да се промени. А както знаеш, pH е това, което мери киселинността.
« Последна редакция: Март 29, 2013, 15:27:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #886 -: Март 29, 2013, 15:53:23 pm »
Има киселинни и алкални храни и това няма нищо общо с това как се държат във вода, а става въпрос за действието им, когато попаднат в организма :wink:
Храните "подкиселяващи" организма трябва да се избягват или поне да се стараем да приемаме достатъчно алкализиращи храни.
За бурканчетата съм напълно съгласна, че това не е добра първа храна за един развиващ се детски организъм - щом нещо е с трайност години, едва ли има нещо живо и полезно вътре... За съжаление е общоприето така да се хранят децата
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #887 -: Март 29, 2013, 16:05:18 pm »
Има киселинни и алкални храни и това няма нищо общо с това как се държат във вода, а става въпрос за действието им, когато попаднат в организма :wink:
Храните "подкиселяващи" организма трябва да се избягват или поне да се стараем да приемаме достатъчно алкализиращи храни.
Ами извини ме, но киселинност се мери САМО в течност щото киселинност осначава концентрацията на свободните ( разбирай плуващи) водородни атоми. Ако някой мери кислеинност на твърди неща, да ме прощава. Просто ти казвам, че това не е възможно независимо къде попаднат, дали в кръвта или в която и да е течност. Захарите никъде не могат да променят киселинността Това е нечия прсевдонаучна теория, нямаща общо с дори елементарната химия, не и се връзвай. Между другото, като си говорим за киселини - в стомаха си имаш хлороводород с киселинност 1.5.

П.П. Захарта и бялото брашно не за полезни по други причини, не заради киселинност. Те бързо разграждащи се въглехдрати и при яденето им кръвната захар варира повече.

Био бурканчетата нямат нищо. Трайността им е като на домашно направените компоти или зимнина ;-). Колко е трайността на домашно консервираните лютеници примерно аз не знам, ама е много години.
« Последна редакция: Март 29, 2013, 16:19:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #888 -: Март 29, 2013, 16:21:23 pm »
За някои хора тази "псевдонаучна теория" е начин на хранене...
В последните години ми се наложи да науча доста неща за храненето - от личен опит. Нямам намерение да споря по въпроса  yahoo_33
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #889 -: Март 29, 2013, 16:31:26 pm »
За някои хора тази "псевдонаучна теория" е начин на хранене...
В последните години ми се наложи да науча доста неща за храненето - от личен опит. Нямам намерение да споря по въпроса  yahoo_33
То е полезно, затова е добро, просто няма нужда да си измиляме причини защо е полезно, при положение, че има достатъчно реални такива.Най-малкото, за някой който е запознат, подобна теория само може да го отблъсне, понеже веднага светва лампичка, че му говорят неверни неща и дори и не се заитересува повече дали всъщност ( по други причини) въпросният тип ханене не е полезно. Просто хич не обичам когато някои самозванци започнат да обясняват защо е това или онова и те самите идея си нямат. Аз такива сайтове като видя и ги пропуснам.
Навремето имаше един руснак Норбелков, който беше зарибил хората с някакви негови теории, в които шишеше нещо за хлоропласти и не знам какво си - изреченията му, от гледна точка на биологията, не бяха дори смислени. Просот не означаваха нищо. Ама нахвърлял там няколко термина в едно изречение и хората викат, ейй тоя знае за какво говори. Та затова като видя такова нещо, просто не мога да се въздържа да не го изкоментирам, понеже сума ти хора правят пари продавайки книги с такива твърдения, което си е чиста измама.

П.П. Няма нужда да спориш, просто се поитересувай какво означвава темина киселиннос ти зама ще разбереш защо твърдението е невъзможно, няма да има нужда аз да те убеждавам. Аз само давам тема за размисъл на кого и за какво да вярваме.

П.П. 2 -  с цигу сме писали заедно
« Последна редакция: Март 29, 2013, 16:34:26 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #890 -: Март 29, 2013, 16:31:39 pm »
За някои хора тази "псевдонаучна теория" е начин на хранене...
В последните години ми се наложи да науча доста неща за храненето - от личен опит. Нямам намерение да споря по въпроса  yahoo_33

Не е нужно да спориш, а да опиташ да разбереш какво ти казва Боби. И да научиш нещо ново освен всичко друго, което вече знаеш. Разликата може да не е в практическото приложение, а в разумното обяснение на причините и ефекта.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #891 -: Март 29, 2013, 16:54:19 pm »
Благодарение на зарибяващите теории на Норбеков свалих очилата - 3 диоптъра и досега не ползвам. Не съм му давала пари, само си купих една негова книга, смятам го за много добра сделка  :lol:
Аз пък не пропускам да прочета нещо, което не разбирам или не приемам - понякога имам голяма полза от това  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #892 -: Март 29, 2013, 17:10:54 pm »
Д-р Бърди, чета Ви внимателно вече от пет години и едно нещо ми идва като въпрос не веднъж - ето, отново сте написал, че детето е нормално да боледува през ПЪРВАТА година от посещение в детска градина. Но всяка година? Т.е Вие споделяте ли, че като ходи известно време, боледува даден брой пъти, детето "изгражда" имунитет и болестите се разреждат и минават по-леко?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #893 -: Март 29, 2013, 17:24:27 pm »
да, това иска да каже д-р Бърди и е съвършено прав, но прочетете и по нататък какво е писал - когато децата се хранят, гледат, обличат и т.н. правилно.

нищо не е панацея, просто не бива да се тъпчат децата с вафли, зрънчо, чипс и т.н. с оправданието ама то детето иска и какво ще му стане от една вафличка, примерно. много неща ще му станат, четете има информация предостатъчно. и след това ама детето през седмица болно и започваме пък да тъпчем с всевъзможни витамини, коластри и гъши дроб със захар....

има елементарни неща, които не костват кой знае какво усилие, за да са децата ни здрави, например:
- домашно приготвената храна не отнема толкова време колкото си мислим, напротив, а думите - много е вкусно мамо,  са несравнимо удоволствие :wink:
- като ги взимате от градина вместо да им носите една вафличка, им занесете банан, ябълка и т.н.
- за десерт вместо барни нарежете едно киви на детето
- вместо сок от кутия пълен с какво ли не, ако детето пожелае сок му изцедете 2 портокала с един лимон, божествено е.
- извеждайте децата всеки ден навън, -5, -10 градуса не са оправдание за собствения ни мързел....
- няма нужда детето да е облечено с чорапогащник, ватиран панталон, че може и космонавт отгоре :wink:

и повярвайте ми не говоря наизуст, всичко това го правя повече от 6г. и съм напълно убедена, че ефекта е голям върху здравето на децата ми. едва ли ще ми повярвате, но аз вафла (това го използвам за събирателно на всички подобни сладкарии) през живота им не съм им купила.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #894 -: Март 29, 2013, 17:31:25 pm »
StefiZ,  :youwoman:
Мен обикновено за сектантка ме смятат като започна така да говоря, но не ми пука - детето ми е здраво, ние също, явно сме на прав път...
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #895 -: Март 29, 2013, 18:24:48 pm »
За пореден път път напълно съгласна с Стефи :P,за сега в къщи всичко това важи с пълна сила освен това чорапогащника :lol:


 nomine не мисля,че някой те смята за сектантка

Bobbie както винаги изчерпателна и права,благодаря ти.


(не започвайте спор)
« Последна редакция: Март 29, 2013, 19:07:44 pm от бина »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #896 -: Март 29, 2013, 18:42:02 pm »
И аз не купувам вафли и бонбони, но извинете няма никаква връзка между имунната им система и яденето на вафли. Което има връзка е, че такова дете не яде достатъчно витаминозна храна, понеже си взима калориите от боклуци. Та не е самата вафла, а до какво води тя, до неядене на друго. Аз затова и сокове не давам, понеже дали са истински или не, водят до тъпчене със сладки неща и не си ядат достатъчно от храната. В градината ме гледат като някакъв цербер, понеже освен вода, друго не давам да пият през деня,никакви сокове и дори не и мляко. Плод ядат за десерт ,СЛЕД като са яли, не да ми се наливат цял ден със сокове, а млякото за деня накуп сутрин и вечер, няма нужда и на обяд мляко да пият.

Номине, не те смятам за сектантка, напротив мисля, че това което правиш е много полезно, просто се опитвам да ти кажа, че обяснението от къде идват ползите не е вярно. Иначе това е много добра диета, спор няма. Но има неща, които са вярни и има неща, които не са и аз лично не виждам на кого помагат заблудите. Ако беше казала захрата е вредна, нямаще въобще да се включа. включих се, понеже написа за киселинни и алкални.А защо нечие дете е здраво има много фактори, та това не е аргумент. И моето дете малкото е много здраво,да чукам на дърво ( нито е кърмено много много и само от бурканчета е захранвано, от 8 седмично ходи на ясла). Не смятам, че е редно някой, без грам основание, да ми вменява някаква вина, че съм си захранвала детето с бурканчета. Напротив, моята храна в повечето случаи е била по-полезна от домашната, понеже аз купувах само био храни, а на пазара плодовете и зеленцучите в голямата си част не са био, та ако не си си ги набрал от градината, не си хранил с по-полезна храна. Голямата като е яла повече готвено пак е ( беше) по-болнава.
А за Норбеков и свалянето на очивлата също не идва от хлоропластите, щото хората хлоропласти нямат ;-)


Стефи,ако искаш да ядеш топло ядене трбява или да го купиш или да го вземеш от ресторант. Ти имаш ли крава? Или зеленчукова градина? Щото аз нямам и домашно приготвената ми храна не е от домашни съставки. Не че не готвим,готвим и е рядко да не ядем у дома, но просто не си правя илюзията, че е много различно от яденето навън.
« Последна редакция: Март 29, 2013, 18:45:10 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #897 -: Март 29, 2013, 19:40:48 pm »
боби, а ти защо мислиш че съм имала друго предвид като казвам да не се дават буклуци?
и не нямам крава :lol:
домашно приготвената храна е по-различна от ресторантската с това че знам какво съм сложила вътре, защото дори и да с едни продукти правени е много важно например как са съхранявани докато се сготвят, с кава мазнина са готвени, какви подправки има и т.н. и т.н
моля те, не бъди буквалист отново, защото мисля на всички стана ясно какво искам да кажа. разбира се, нямам време да пиша километрични постове и да се обяснявам подробно, за да не си помислиш че имам крава на терасата :lol:
което мен лично ме учудва, че можеш дори да си зададеш подобни въпроси в резултат на написаното от мен по-горе :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #898 -: Март 29, 2013, 19:52:18 pm »
доктотре, да ви кажа честно, аз понеже бях изправена пред такава дилема, изчетох сума ти неща и КС ми се струват къде къде по-опасни за подразтващият детки организъм. Като няма на къде ги давам временно, но страничните им ефекти, забавяне на разстежа, отразява се на минералиразият на костите - Сингълер въобще няма такива странични ефекти и от толкова много години се полва без проблем. Аз нито едно не давам, но не съм сигурна, че бих била спокойна с постоянни КС, поне за мен и моето дете говоря.

За бурканчетата - извинявам се, но това е доста сериозно твърдение, че бурканчетата спомагат за боледуване. Пък и кой си храни детето от бурканче повече от няколко месеца, докато прояде друга храна. Аз поне не знам някой да продължава да храни повече от около 5-6 месеца.

nomine , захарта не е полезна, това е вярно, но от къде дойде това, че  била киселинна? Захарта е киселинно неутрална, понеже химически е невъзможно да промени киселинността. Ако сложиш зхар във вода, pH на водата няма да се промени. А както знаеш, pH е това, което мери киселинността.
Изобщо не е задължително да давате инхалаторните КС с "години"- както това много обичат да правят в САЩ. Всъщност- кратките курсове са много по-ефективни, и едва ли повече от 5% от децата имат нужда от дълги КС ( инхалаторни) курсове.
От друга страна, ако пушите у дома, колкото и Сингюлер да даваме- полза няма ( минимална).
Ако мислите че "Сингюлер" действа само на едно ниво- заблуждавате се.
« Последна редакция: Март 30, 2013, 13:08:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #899 -: Март 29, 2013, 19:56:51 pm »
Приучаването на децата да се хранят с естествени, натурални, домашно приготвени харни от 6 м възраст, както и избягването на сладки храни поне до 2 годишна възраст е крайъгълен камък на ниската заболеваемост при деца. Избягването на употребата на захар и въглехидрати в големи количества, или като преобладаващи в хранителния баланс, е от ключово значение също. Любовта към сладкото освен генетична предиспозиция е и въпрос на ОБУЧЕНИЕ- тоест- избягване на даване на сладки неща до 2-3-4 годишна възраст намалява значително безумната склонност на децата към сладки храни и безкрайната им консумация. Освен това, избягването на сладките храни води до избягване на наднорменото тегло при деца, което допълнително води от само себе си до повишен апетит. От сладко до "сладко" обаче има разлика- едно е домашен кекс- друго- баклава или вафли. Следователно- не е нужен абсолютизъм.
От особено значение за нормален апетит при деца е и също нормалния по времетраене сън- безсънието води до повишен апетит и наднормено тегло. Разбира се, това не означава "немски" режими с лягане в 18 часа вечер!

Второто от огромно значение е, избягване на ДГ поне до 3-4 годишна възраст- заболявания в малката детска възраст от вирусни или бактериални причинители с ДГ "произход",при малки деца, оставят ТРАЙНИ поражения на горни и долни ДПътища, които за да се нормализират са нужни понякога повече от година. Поради липса на възстановяване в малката възраст, всяка поредна вирусна инфекция или бактериална такава, води до ТРАЙНИ И ДЪЛБОКИ нарушения, които ЗАЕДНО С БЕЗУМНИТЕ злоупотреби с лекарства, водят до много дълбоки и трайни нарушения във функцията на дихателната система ( като най-честа мишена за патогените в детската възраст-1-2-3-4г). В стремеж да се овладеят непрестанните симптоми, и вместо детето да се спре от ДГ, се започва с безумни употреби на ЛС- както качествено, така и количествено.

Излагането на децата на глутен преди 10-11 м възраст ( попари, хляб,  и подобни) според мен е фундаментална причина за ранни алергизирания и прибавяне към симптоматиката на обикновената вирусна патология на редица симптоми от чисто алергично естество- като хронични ринити, увеличени "трети сливици", склонност към бронхоспазъм при всяка малка невинна хрема, както и хорнични кашлици- или в рамките на астматичен бронхит, или в рамките на протрахирани бактериални бронхити. Освен това, поради факта че, детските алергии, веднъж "заседнали" от 11-12 м възраст МНОГО трудно се подават на овладяване с медикаментозни средства,  допринасят сами по себе си за усложняване на обикновената детска патология със симптоматика от чисто алергично естество- например при всяка вирусна хрема- тежък отит.

Когато децата заболяват в ПО-ГОЛЯМА възраст- такива дълбоки промени няма, децата се възстановяват по-бързо, по-трайно и "по-фундаментално" ( ако говорим на ниво функция на органите, засегнати) и всяка вероятна нова вирусна инфекция се посреща от възстановена функция. Освен че децата в по-голяма възраст са "по-имунокомпетентни".
« Последна редакция: Март 30, 2013, 13:10:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.