0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #780 -: Февруари 13, 2011, 10:00:44 am »
докосване до фундуса не трябва да има.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=26
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #781 -: Февруари 13, 2011, 11:20:30 am »
Здравейте,без доверие и вяра в лекарите ,трудно ще се получат нещата.Вътрешния мир и спокойствието на духа са в основата на успеха! Не знам до колко "правото ни на информираност" ,комбинирано с твърде повърхностните професионални познания на повечето от нас,не е по-скоро "лоша услуга" и като резултат се получава дискусия от този тип./не за първи път,мисля/.Combozzola даде един добър пример от нейната история и това може само да ни накара да се замислим върху важността на "човешкия фактор"!! Нали не сме забравили ,че сме в ръцете на хора!?! Като нас!? Между другото,преди месец се появи новина, че от БАН са разработили робот ,който има голяма вероятност да се използва в ЕТ при това с 99.99% точност,но всичко е  процес на изпитване, което за нас ,тук,означава ,че едва ли ще се възползваме от възможностите му. До тогава ще вярваме в преценката и сигурните ръце на нашите доктори. Идваме от клиника,където всички трансфери са под УЗ контрол,но и там има успели и неуспели.За съжаление.
А защо не погледнете на ситуацията и от друг ъгъл!!!?? Толкова много двойки с репродуктивни проблеми има,всеки месец идват нови в клиниките,даже и тук се включват нови момичета,нали? Защо тогава ще е необходими на лекарите и клиниките тогава ,да не правят всичко по-силите си за да удовлетворят желанието на пациентите си и по-този начин да поемат следващи нови пациенти.Какво значение има,дали парите ще се получават от една двойка ,която прави трети пореден опит,примерно или от три нови ,от първи опит и положителни резултати??? Дори аз повече залагам на професионалната суета и завист на лекарите ни!!! Все пак всеки сезон се отчита % успеваемост!! А двойки като нас винаги ще има,за съжаление!!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #782 -: Февруари 13, 2011, 19:27:44 pm »
Сега се сетих да ви попитам, пункцията беше на празен пикочен мехур, а  трансфера трябва да е на пълен (препоръчително е), нали така?
И друго, блатоцист трансфера  на 5-ти ден ли е, (т.е. д-ра извършва трансфер 5 дни след пункцията), правилно ли разбирам?
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 19:31:08 pm от gabura »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #783 -: Февруари 13, 2011, 20:18:27 pm »
Да gabura, пункцията е на празен пикочен мехур,трансфера е на пълен, а бластоцист трансфер се прави на петия ден от  пункцията  :D.Желая ти успех и по малко се притеснявай  :D.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #784 -: Февруари 13, 2011, 20:23:22 pm »
Момичета, аз искам да попитам до каква степен мога да се доверя съпругът ми или аз сама да си слагам инжекциите по време на стимулацията? Има ли нещо притеснително?
От клиниката ми казаха, че имало дозаторче някакво и общо взето ще се справя, макар, че много не си вярвам :ask:

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #785 -: Февруари 13, 2011, 21:01:29 pm »
...до каква степен мога да се доверя съпругът ми или аз сама да си слагам инжекциите по време на стимулацията?
До голяма  :D
Пурегон пен ли ще ползваш?

Няма нищо страшно и притеснително в самопоставянето на инжекциите. Щом изобщо допускаш вариант ти да си ги поставяш, значи ще се справиш чудесно и сама. Ще ти направят един инструктаж от къде до къде е зоната за боцкане. Даже на инструктажа, показвайки ми как да държа спринцовката като писалка, без изобщо да подозирам какво ми се крои  :lol:, сестрата ми набута ръката към корема и вече се бях пробола, та дори нямах време да се назлъндисвам  :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #786 -: Февруари 13, 2011, 21:06:54 pm »
Момичета, аз искам да попитам до каква степен мога да се доверя съпругът ми или аз сама да си слагам инжекциите по време на стимулацията? Има ли нещо притеснително?
От клиниката ми казаха, че имало дозаторче някакво и общо взето ще се справя, макар, че много не си вярвам :ask:
До каква степен може да се довериш на съпругът ти сама си преценяваш :). Аз се доверих на моят и вече сме почти на финала. Няма нищо сложно в поставянето на самата инжекция, всичко е максимално опростено, само половинката ти трябва да се престраши да те "нарани". Усеща се само съвсем леко боцкане. Аз предпочитам да ми ги бие в корема, може в ръката и крака, сама си избираш. Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #787 -: Февруари 13, 2011, 21:21:43 pm »
Благодаря,Didka_ !  :flower:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #788 -: Февруари 13, 2011, 21:43:09 pm »
Café con leche, не зная още кой препарат ще ползваме, не стигнахме то тази част на разговорите, защото отложихме началото с един цикъл. Но от д-р Димитрова разбрах, че ще мога и сама. Той моя съпруг изявава голямо желание да влезе в ролята на медицинска сестра  :lol:, сам си бил слагал някакви инжекции преди време, смята, че и на мен ще може. Щом казвате, че няма страшно, значи сигурно е така..  :P

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #789 -: Февруари 13, 2011, 22:57:52 pm »
Мишанта и другите момичета са прави, доверието е важно! Но не го бъркайте със сляпата и безкритична вяра. Мисля, че информирането и доверието могат да вървят ръка за ръка.

С най-добри чувства.

cambozzola, ти винаги си права!

Евро, голям интерес към д-р Владимиров!

Момичета, които сте реални пациенти на клиниката в момента,
питайте д-р Владимиров какво мисли, по този толкова обсъждан въпрос!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #790 -: Февруари 14, 2011, 11:08:08 am »
Бях помолена да взема отношение, защото съм с богат опит от неуспешни трансфери, а последния ми и успешен беше именно такъв какъвто съм го описала. Цитирана статия съм я превеждала аз, за да утоля нуждата си от информация по повод най-голямата пречка на неуспехите ни - трансферите!

Мишанта, писах ти на лични!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #791 -: Февруари 14, 2011, 11:09:43 am »
няма проблем да отворите нова тема, в която да обсъждаме техниките за успешен трансфер.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #792 -: Февруари 14, 2011, 12:55:16 pm »
Ей, 2 дни да го няма човек и толкова страници да сте изписали...
И защо този дебат е точно в темата на д-р Владимиров, които прави едни от най-леките и безпроблемни трансфери? :ask:
Твърдя го, защото имам 5 трансфера и все при него! Нито кръв, нито болка - нищо. Някои са били на пълен, други на празен мехур, след някои е имало имплантация, след други не. Някой беше писал, че тези, които са успели при него щели да го хвалят, а другите не - за инфо аз все още не съм успяла и пак го хваля, защото човека си го може, а който си го може - си го може. :balk_602:
И аз като Jam съм на мнение, че трябва да се отвори нова тема относно техниките за успешен трансфер.

 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #793 -: Февруари 14, 2011, 13:41:06 pm »
Момичета, слагаме точка на темата за трансферите, аз подходих с чисто любопитство и любознателност, четейки това - онова из нета, споделих с вас какво ми е направило впечатление и туй то. Не съм искала да става такъв дебат.  :wink:
Честит ден на влюбените!  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 13:48:09 pm от gabura »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #794 -: Февруари 14, 2011, 14:11:06 pm »
Честит празник на всички ви!! На влюбени :balk_21:  ,на загубени :balk_160: ,на винарите  :wine: ,на лозарите  :drunk: .... Абе,на всички хубави хора не само в нашата тема,но и по света!! Обичайте се и.....наздраве!
 Мишле,аз въобще не мога да гледам когато се бият инженкции/като повечето мъжа,междувпрочем/и въобще не ми минаваше през главата аз да ги бия!!! 8O Жена ми много ми се смее за това,но помна  с какво настроение беше около този "процес",предполагам че и на теб няма да ти е проблем! А щом имаш и помагач, всичко е наред! Дори разбарх ,че пен се биел по леко от индивидуалните дози! :needleani:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #795 -: Февруари 14, 2011, 14:15:25 pm »
Момичета, аз искам да попитам до каква степен мога да се доверя съпругът ми или аз сама да си слагам инжекциите по време на стимулацията? Има ли нещо притеснително?
От клиниката ми казаха, че имало дозаторче някакво и общо взето ще се справя, макар, че много не си вярвам :ask:

зависи от човека. аз не мога да понеса психически да пробода жива плът, а пък мъжът ми е много стабилен по отношение на медицински манипулации (не е типично за мъжете). затова при нас той ми слагаше дозите. на пациентите предлагат да си слагат сами инжекциите от тип "писалка" (пен), които са за подкожно приложение, имат много фина и къса игличка, дозировката е елементарна за регулиране и просто не изисква никаква техника. то е същото, както писалките на диабетиците - те си ги слагат сами.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #796 -: Февруари 14, 2011, 15:25:35 pm »
Благодаря ви за отговорите!
(прегръдка), че от служ.компютър не мога да поствам икони  :lol:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #797 -: Февруари 14, 2011, 15:38:50 pm »
Евро, отговорих ти!

Камбозола
моето доверие, не е сляпа и безкритична вяра,
винаги и за всичко съм била информирана, но не съм по-лекар от лекаря си,
вашия опит е важен, но моя също и те спят в другата стая!
И няма как да не застана в защита!
Живот и здраве догодина, да направя трети трансфер в новия дом на клиниката,
ако прецени лекаря ми, може да е и по-нова метода, кой знае?

Късмет на всички в процедура пишещи в тази и всички други теми!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #798 -: Февруари 14, 2011, 16:07:51 pm »
Евро, отговорих ти!

Камбозола
моето доверие, не е сляпа и безкритична вяра,
винаги и за всичко съм била информирана, но не съм по-лекар от лекаря си,
вашия опит е важен, но моя също и те спят в другата стая!
И няма как да не застана в защита!
Живот и здраве догодина, да направя трети трансфер в новия дом на клиниката,
ако прецени лекаря ми, може да е и по-нова метода, кой знае?

Късмет на всички в процедура пишещи в тази и всички други теми!

Мише,  :bighug:
Страшно много се зарадвах на третия ти трансфер и  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #799 -: Февруари 14, 2011, 16:35:56 pm »
Живот и здраве догодина, да направя трети трансфер
И пак от раз да стане  :hug2:


Момичета, аз искам да попитам до каква степен мога да се доверя съпругът ми или аз сама да си слагам инжекциите по време на стимулацията?
В момента, в който поверих тази отговорна задача на мъжа ми, му светнаха очите  :lol:  Справяше се чудесно и с голямо желание  :mrgreen:


п.п. И аз да не остана по-назад (много ви е популярна темата напоследък  :wink:), да се разпиша тук, нищо че не съм пациент на д-р Владимиров.