0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #760 -: Февруари 11, 2011, 20:43:12 pm »
пробен ЕТ предходния цикъл
Така си го обясних и аз...

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #761 -: Февруари 11, 2011, 20:57:24 pm »
Пробен трансфер е точно сондажа.  "Пробен трансфер, трансфер под ултразвуков контрол и използването на „меки” катетри, благоприятстват за успешен ембриотрансфер"
Излиза , че Владимиров използва само 3-то.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #762 -: Февруари 11, 2011, 21:01:10 pm »
Пробен трансфер е точно сондажа.  "Пробен трансфер, трансфер под ултразвуков контрол и използването на „меки” катетри, благоприятстват за успешен ембриотрансфер"
Излиза , че Владимиров използва само 3-то.

ако прочетеш внимателно данните от таблицата, към която е дала линк шматка - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=26 - ще видиш, че пробният ЕТ и ЕТ под УЗ контрол са на последните места по относителна важност като фактори за успеха.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #763 -: Февруари 11, 2011, 21:10:13 pm »
Да, в таблицата са на последно място, но това увеличава успеваемостта и затова ми е чудно защо само в някои клиники се правят тези сондажи + дилатация и контрол под УЗИ.Та това са методи, които увеличават шанса на пациентките, редно е да се използват...
"Mansour (5) е направил оценка при 335 пациентки, произволно разпределени в две групи - с пробен трансфер и без пробен трансфер. Труден ембриотрансфер бе отбелязан при 50 жени /29,8%/, при които не е правен пробен ембриотрансфер, сравнено с нито едни труден ембриотрансфер при групата жени, при които той е приложен."- това за мен казва много неща...

« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 21:31:26 pm от gabura »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #764 -: Февруари 11, 2011, 22:00:28 pm »
Аз искам да попитам нещо, което все по-често забелязвам тук?

Момичета, всички списващи, съмняващи се и упражняващи мисли и "способности"
върху д-р Владимиров и професионализма му, негови пациентки ли сте или не?

Без доверие не става, сменете клиниката!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #765 -: Февруари 11, 2011, 22:06:42 pm »
Аз искам да попитам нещо, което все по-често забелязвам тук?

Момичета, всички списващи, съмняващи се и упражняващи мисли и "способности"
върху д-р Владимиров и професионализма му, негови пациентки ли сте или не?

Без доверие не става, сменете клиниката!


:good_post:
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 22:12:26 pm от ilinka »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #766 -: Февруари 11, 2011, 22:13:41 pm »
Аз искам да попитам нещо, което все по-често забелязвам тук?

Момичета, всички списващи, съмняващи се и упражняващи мисли и "способности"
върху д-р Владимиров и професионализма му, негови пациентки ли сте или не?

Без доверие не става, сменете клиниката!



 yahoo_33
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #767 -: Февруари 11, 2011, 22:17:49 pm »
Аз искам да попитам нещо, което все по-често забелязвам тук?

Момичета, всички списващи, съмняващи се и упражняващи мисли и "способности"
върху д-р Владимиров и професионализма му, негови пациентки ли сте или не?

Без доверие не става, сменете клиниката!


:balk_46:
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #768 -: Февруари 11, 2011, 22:41:18 pm »
Али бали?

Едни сте забременели, други не са. Не допускате ли медицинските практики да са се променили и напреднали малко за последните 4 години? Целта е да се повиши успеваемостта.

Допускаме, допускаме, ама простеем и не ги разбираме тия термини всякви, затова на кратичко: "али бали"... за разлика от други потребители тук - учени, знаещи, докторята  в джоба си слагат!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #769 -: Февруари 11, 2011, 23:03:51 pm »
Али бали?

Едни сте забременели, други не са. Не допускате ли медицинските практики да са се променили и напреднали малко за последните 4 години? Целта е да се повиши успеваемостта.

Допускаме, допускаме, ама простеем и не ги разбираме тия термини всякви, затова на кратичко: "али бали"... за разлика от други потребители тук - учени, знаещи, докторята  в джоба си слагат!

Точно това казах и аз. Грозно е да осмиваш интереса на други пациенти да се информират повече, отколкото ти си искала, и този на лекаря, при който си забременяла, да се усъвършенства и да подобри практиката си.

Моето уважение към д-р Владимиров, сигурна съм, че е толкова успял и популярен, точно защото е в крак с новостите в репродуктивната медицина.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #770 -: Февруари 12, 2011, 00:41:46 am »
Грозното, Цигу, е да интерпретираш накриво нечии думи.
Изобщо не осмивам това, в което си ме заподозряла, ама никак даже, както казва Джама: който има очи, вижда и т.н.
Това на което се начетох напоследък и от което ми пищи вече ама зверски, е в тази тема най-редовно да се оспорва лекарско решение оф/он-лайн на база два три неграмотни реда и по-длъжки преразкази, това пациент /макар и с челен опит като такъв/ да се самозабравя дотолкова, че да счита че може да вземе по-правилно решение по даден случай от специалист и да критикува методите му на работа, това доктор Владимиров да се нарочва за некадърник...ей т'ва е, казано съвсем на право за да няма нужда от интерпретации.
 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #771 -: Февруари 12, 2011, 09:45:55 am »
Аз искам да попитам нещо, което все по-често забелязвам тук?

Момичета, всички списващи, съмняващи се и упражняващи мисли и "способности"
върху д-р Владимиров и професионализма му, негови пациентки ли сте или не?

Без доверие не става, сменете клиниката!


Абсолютно съм съгласна!Неслучайно д-р Владимиров е един от най-добрите в асистираната репрудукция, по отношение на два от тежките фактори-мъжки фактор и жени с ИЯР.Ако имате и най-малко недоверие в него,правете опита на друго място!На акъла не ми е идвало да се чудя,трябва ли по време на трансфер да ме гледа на ехограф,или не!?!В интерес на истината,има толкова лека ръка,че по време на трансфер не се усеща нищо!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #772 -: Февруари 12, 2011, 10:33:41 am »
Надявам се да е така. Просто искам да се направи всичко, което благоприятства по-успешното забременяване, а останалото е Божа работа. Тук се заформи голям конфликт на интереси, кой имал доверие и кой не, естествено тези дето са успели ще го защитават, на тези дето им предстои, ще искат да се информират.И никой не плюе по професионализма на д-ра или се съмнява в него, както казах, аз като отида лично ще го попитам.
И въпреки нещата, които чета, въпреки съмненията, които ме гризат, аз вярвам в него и успеха!  :lol:
« Последна редакция: Февруари 12, 2011, 10:59:39 am от gabura »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #773 -: Февруари 12, 2011, 14:09:32 pm »
И въпреки нещата, които чета, въпреки съмненията, които ме гризат, аз вярвам в него и успеха!  :lol:

вярата в успеха също е фактор за самия успех. това го признават и самите лекари. колкото до въпросите и съмненията, те са нормални и естествени. ние сме информирани пациенти, четем много, интересуваме се и искаме всичко да е оптимално при нас, особено когато става дума за сериозни процедури като инвитро лечение - сериозни както в медицински план, така и във финансов.
затова винаги съм съветвала момичетата да разговарят активно с лекарите си. да питат, да се интересуват за всичко, което ги вълнува, не им е ясно или ги притеснява. вие имате право да сте информирани и най-адекватно, точно и вярно ще ви информира лекарят, а не форумите в интернет. от форумите можете да научите за чуждия опит, може да ви се породят нови въпроси, няма лошо в това, обратното - положително е и е разумно да си сверяваме часовника. но след това коментирайте с лекаря.
конкретно д-р Владимиров е от лекарите, които уважават правото на пациентите да се информират по всички възможни начини и отговаря подробно на въпросите. разпитвала съм го винаги - още от първия път, когато съм отишла в кабинета му. и до ден днешен продължавам да разпитвам и държа да получа отговор на въпросите си. получавам го.

 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #774 -: Февруари 12, 2011, 21:08:23 pm »
"Ембрионалната капка" се поставя на приблизително 1 см пред фундуса. Добре е трансфера да се извърши под ехогравски контрол защото се вижда върха на катетъра, другия метод за определяне мястото за трансфер е: достига се с катетъра до фундуса и се издърпва с 1 см, сами се сещате каква ювелирна техника е нужна. Самото докосване до фундуса обаче предпоставка за микроконтракции, както и безопасното и "незабележимо" преминаване през шийката. Изобщо моето мнение е че трансфера е 50% от успеха при наличието на потенциално добри ембриони.
Успех момичета и много кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #775 -: Февруари 12, 2011, 21:32:51 pm »
Д-р Владимиров е изключителен специалист и перфекционист! Мислите ли, че ако тази техника е решаваща при ембриотрансфера, той няма да я практикува? Който има някакви съмнения в неговите професионални качества защо не потърси помощ от друг лекар? Просто мисля, че разводняваме темата...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #776 -: Февруари 12, 2011, 23:49:53 pm »
http://humrep.oxfordjournals.org/content/16/9/1904.abstract

"BACKGROUND: The use of ultrasound-guided embryo transfer has been reported to affect success rates in some centres but not others. In a prospective study, we examined the influence of ultrasound guidance in embryo transfer performed on different days after oocyte retrieval. METHODS: Two different methods of embryo transfer were evaluated in 1069 consecutive transfers. The ultrasound-guided embryo transfer was used in 433 cases, whereas 636 embryo transfers were performed with the tactile assessment (`clinical feel') method. RESULTS: Ultrasound-guided embryo transfer yielded a higher overall pregnancy rate than the `clinical feel' approach, 47 versus 36% (P < 0.001). This difference was statistically significant where embryos were transferred after 3 or 4 days of culture, 45.9 versus 37.1% (P = 0.001) and 42.3 versus 27% (P = 0.035) respectively but not significant (P = 0.112) on day 5 embryo transfer (56.3 versus 45.7%). Likewise, the implantation rate was significantly different between the two groups on day 3 and 4 embryo transfer, 23.3 versus 15.8% (P < 0.01) and 21.6 versus 15.7% (P < 0.05%) respectively but no statistical difference was noted on day 5 embryo transfer, 26.7 versus 23.6%. CONCLUSION: Ultrasound assistance in embryo transfer on day 3 and 4 significantly improved pregnancy rates in IVF but had no impact on day 5."


д-р Владимиров е привърженик на бластоцист транфера, може би тук трябва да търсим разковничето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #777 -: Февруари 12, 2011, 23:54:15 pm »
"Ембрионалната капка" се поставя на приблизително 1 см пред фундуса. Добре е трансфера да се извърши под ехогравски контрол защото се вижда върха на катетъра, другия метод за определяне мястото за трансфер е: достига се с катетъра до фундуса и се издърпва с 1 см, сами се сещате каква ювелирна техника е нужна. Самото докосване до фундуса обаче предпоставка за микроконтракции, както и безопасното и "незабележимо" преминаване през шийката. Изобщо моето мнение е че трансфера е 50% от успеха при наличието на потенциално добри ембриони.
Успех момичета и много кураж!
 :good_post:
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 00:01:41 am от Omorfula »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #778 -: Февруари 13, 2011, 00:26:44 am »
Има ли някой пресно инфо откога започва работа новата клиника и докъде стигнаха с местенето - гледам, че на сайта им все още няма нов адрес..
"Прогнозата е за началото на март". Инфото е от днес.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #779 -: Февруари 13, 2011, 08:05:36 am »
С богатия си опит с трансфери (6 за тези, които не знаят), ще кажа, че съм определено за трансфер под УЗ контрол на пълен пикочен мехур. Евро е обяснила защо за УЗ, за пълния пикочен мехур има информация в нет-а, вкратце - помага маточната шийка да се изправи и да застане на една равнина с матката, което прави трансфера по-бърз и лек. Лека-не лека ръка, доверие, али бали - факт е, че д-р Владимиров ми направи трансфер без УЗ, на празен пикочен мехур, който усетих, а това не трябва да се случва. След това прокървих, което също не трябва да се случва. Може да съм единствената, но това е моят опит и го споделям.

Имам 3 трансфера при д-р Савова (Щерев), без УЗ контрол, на празен пикочен мехур и перфектни (доколкото аз можех да го оценя, а за мен е фактор това дали съм или не съм усетила нещо). Четвъртият трансфер при нея беше под УЗ контрол - усетих го и след него прокървих, както казах, това не трябва да се случва.

Гореказаното идва да покаже, че фал може да стане при всеки метод на трансфер, както и успешно забременяване може да се получи при всеки метод на трансфер (с твърд катетър, с мек катетър, с УЗ или без...). Но разбирам напълно притесненията и търсенията на пациентките - всеки иска да си увеличи шанса и да сведе до минимум вероятността за проблем.

Ще допълня само, че съм далеч от мисълта да обвинявам за незабременяването си само недобрите трансфери, описани горе, при мен факторите бяха повече и комплексни.

Мишанта и другите момичета са прави, доверието е важно! Но не го бъркайте със сляпата и безкритична вяра. Мисля, че информирането и доверието могат да вървят ръка за ръка.

С най-добри чувства.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.