0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #740 -: Февруари 10, 2011, 14:18:32 pm »
Ra4o и компания, пак ме развеселихте  :lol: Вече втори ден пия хапчетата, взех си и Л-аргинин, защото попрочетох, че е за добро, вземам и фолиева и силно се надявам :)
Мишле, може и да сме се видяли, знае ли човек...Сега ми излиза в съзнанието един образ , за който мога да предполагам, че си ти ;)
Сега се разчетох и за сондажа - питанката ми е колко време преди трансфера се прави и дали изобщо д-р Владимиров го прави? Разбрах, че е необходимо условие и е по-добре да си го изискаме.
ПП. всъщност прочетох, че малко (дни) преди трансфера се прави.
Обаче също така прочетох, че при нашия д-р сондаж не се прави.... Само във Варна и при Стаменов, дали е така и защо според вас? А при трансфера гледа ли се на видеозон?
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 15:04:26 pm от gabura »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #741 -: Февруари 10, 2011, 17:02:42 pm »
не съм чувала да се прави сондаж при нашия доктор, но нека да кажат и другите пациентки.

трансферът се извършва само от д-р Владимиров и естествено се прави под ултразвуков контрол (т.е., "гледа се на видеозон") :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #742 -: Февруари 10, 2011, 17:08:42 pm »
не съм чувала да се прави сондаж при нашия доктор, но нека да кажат и другите пациентки.

трансферът се извършва само от д-р Владимиров и естествено се прави под ултразвуков контрол (т.е., "гледа се на видеозон") :)


Имам четири трансфера ,нито един от тях не е бил под ултразвуков контрол.Чела съм ,че е добре да се прави така,но д-р Владимиров не го е правил поне при мен.И въпреки това резултата е на лентичката ми.А за сондаж не съм и чувала :oops:
  :bfp1: :bori_004:
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 17:11:10 pm от didka_ »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #743 -: Февруари 10, 2011, 17:22:42 pm »
 Ще си позволя да  се включа-аз имам три трансфера при него и нито един не е бил под УЗИ контрол, за съжаление и резултатите бяха   :bfn:


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #744 -: Февруари 10, 2011, 17:31:11 pm »
Ще си позволя да  се включа-аз имам три трансфера при него и нито един не е бил под УЗИ контрол
osi_10
Много любопитно...

Аз трансфери не съм имала, но при всеки трансфер, за който чета във форумите, се споделят емоциите на пациентката, която вижда на УЗ как ембрионите се придвиждват и си намират удобно местенце в матката...

Смятах, че използването на УЗ при трансфер е стандарт, но явно не е. Важното е да има положителни тестове :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 17:32:53 pm от Café con leche »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #745 -: Февруари 10, 2011, 17:31:39 pm »
не съм чувала да се прави сондаж при нашия доктор, но нека да кажат и другите пациентки.

трансферът се извършва само от д-р Владимиров и естествено се прави под ултразвуков контрол (т.е., "гледа се на видеозон") :)


Имам четири трансфера ,нито един от тях не е бил под ултразвуков контрол.Чела съм ,че е добре да се прави така,но д-р Владимиров не го е правил поне при мен.И въпреки това резултата е на лентичката ми.А за сондаж не съм и чувала :oops:
  :bfp1: :bori_004:

оооооооопс, моля за извинение... аз чета трансфер, пиша трансфер, а си мисля за пункция... :) грешката е моя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #746 -: Февруари 10, 2011, 17:32:45 pm »
Ще си позволя да  се включа-аз имам три трансфера при него и нито един не е бил под УЗИ контрол
osi_10
Много любопитно...

Аз трансфери не съм имала, но при всеки трансфер, за който чета във форумите, се споделят емоциите на пациентката, която вижда на УЗ как ембрионите се придвиждват и си намират удобно местенце в матката...

това не беше ли един единичен разказ на пациентка, на която много се веселихме навремето?  :lol:
нали знаеш колко е голям ембрионът на 3-5 дни?

доколкото знам, проверява се после под микроскоп дали катетърът е празен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #747 -: Февруари 10, 2011, 17:46:32 pm »
доколкото знам, проверява се после под микроскоп дали катетърът е празен

Точно така. А ехографът се ползва, за да се проследи къде се поставя краят на катетъра.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #748 -: Февруари 10, 2011, 21:00:19 pm »
Мишле, може и да сме се видяли, знае ли човек...Сега ми излиза в съзнанието един образ , за който мога да предполагам, че си ти ;)
За да ти изплува образ, значи или си русото момиче, което седеше до мен, или брюнетката срешу мен, която много приказваше по телефона :)))))
А някой ще каже ли с две думи какво представлява този сондаж, без да разводняваме темата, само с две думи. И защо нашя доктор не прави тази процедура? Благодаря  :P

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #749 -: Февруари 10, 2011, 22:30:14 pm »
сондаж - това е манипулация под лека анестезия /може и без/, чрез която се проверява дълбочината на матката, състоянието на маточната шийка и се прави подготовка на шийката за трансфер, както и се определя вида на катетъра, който ще се използва по-късно за трансфера. Успеваемостта така е по-голяма, защото ако не е правен сондаж (понякога се правило и разширение на маточния канал под местна упойка), може при трансфера да се нарани матката и това да предизвика контракции и да се изхвърлят ембрионите. Освен това се гледало на УЗ как влизат ембрионите, които за целта били в някакво балонче, за да се вижда като малка бяла точка на ехографа. Но аз ще го попитам за сондажа, в разни форуми чета, че е много добре да се извърши преди трансфер това.
Мишле, при мен нямаше руса или много говореща по тел., явно сме били в различни часове.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 22:37:22 pm от gabura »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #750 -: Февруари 11, 2011, 09:12:01 am »
Ще си позволя да  се включа-аз имам три трансфера при него и нито един не е бил под УЗИ контрол
osi_10
Много любопитно...

Аз трансфери не съм имала, но при всеки трансфер, за който чета във форумите, се споделят емоциите на пациентката, която вижда на УЗ как ембрионите се придвиждват и си намират удобно местенце в матката...
това не беше ли един единичен разказ на пациентка, на която много се веселихме навремето?  :lol:
нали знаеш колко е голям ембрионът на 3-5 дни?

доколкото знам, проверява се после под микроскоп дали катетърът е празен
 
Имала съм трансфер под УЗ контрол в 2 други клиники, при последния трансфер наблюдавах внимателно. Естествено, ембриони не се виждат, но се вижда капчицата, в която са и матката. После катетърът се проверява, разбира се - предполагам, че това, което съм виждала е било просто най-голямата капка.

« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 09:15:54 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #751 -: Февруари 11, 2011, 13:49:29 pm »
Офффф,бе,момичетааа!!!! :x Как ме стреснахте само-трансфер без УЗИ контрол.....!! Много се притесних аз!! То възможно ли е въобще това!? :o
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #752 -: Февруари 11, 2011, 13:59:40 pm »
Не се притеснявайте!Докторът си знае работата! :wink:Преди двата ми трансфера,винаги ме преглежда с ехограф, и след това прави трансфера,който не е под ултразвуков контрол.Първият ми трансфер доведе до бременност,от 3 се хванаха 3! :DПри вторият, теста ми беше отрицателен!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #753 -: Февруари 11, 2011, 17:59:44 pm »
сондаж - това е манипулация под лека анестезия /може и без/, чрез която се проверява дълбочината на матката, състоянието на маточната шийка и се прави подготовка на шийката за трансфер, както и се определя вида на катетъра, който ще се използва по-късно за трансфера. Успеваемостта така е по-голяма, защото ако не е правен сондаж (понякога се правило и разширение на маточния канал под местна упойка), може при трансфера да се нарани матката и това да предизвика контракции и да се изхвърлят ембрионите. Освен това се гледало на УЗ как влизат ембрионите, които за целта били в някакво балонче, за да се вижда като малка бяла точка на ехографа. Но аз ще го попитам за сондажа, в разни форуми чета, че е много добре да се извърши преди трансфер това.
Мишле, при мен нямаше руса или много говореща по тел., явно сме били в различни часове.
Владимиров използва специални меки катетри, които междудругото са и доста по-скъпи и затова не е необходим сондаж преди това. При него трансферите са много леки, не се усеща почти нищо! Сондажът, доколкото съм чувала не е от най-приятните процедури!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #754 -: Февруари 11, 2011, 18:10:20 pm »
сондаж - това е манипулация под лека анестезия /може и без/, чрез която се проверява дълбочината на матката, състоянието на маточната шийка и се прави подготовка на шийката за трансфер, както и се определя вида на катетъра, който ще се използва по-късно за трансфера. Успеваемостта така е по-голяма, защото ако не е правен сондаж (понякога се правило и разширение на маточния канал под местна упойка), може при трансфера да се нарани матката и това да предизвика контракции и да се изхвърлят ембрионите. Освен това се гледало на УЗ как влизат ембрионите, които за целта били в някакво балонче, за да се вижда като малка бяла точка на ехографа. Но аз ще го попитам за сондажа, в разни форуми чета, че е много добре да се извърши преди трансфер това.
Мишле, при мен нямаше руса или много говореща по тел., явно сме били в различни часове.
Владимиров използва специални меки катетри, които междудругото са и доста по-скъпи и затова не е необходим сондаж преди това. При него трансферите са много леки, не се усеща почти нищо! Сондажът, доколкото съм чувала не е от най-приятните процедури!
твърдите катетри са остаряла работа и едва ли някой ги ползва вече, но ЕТ по ехогравски контрол и предварителен сондаж са едни от най-важните фактори за успеха.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=26
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #755 -: Февруари 11, 2011, 18:22:24 pm »
Чудя се, тия дето забременЕхме и износихме здрав плод без сондаж и други али бали как го постигнахме?! Май най-важните фактори за успех са други :wink:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #756 -: Февруари 11, 2011, 19:48:29 pm »
Чудя се, тия дето забременЕхме и износихме здрав плод без сондаж и други али бали как го постигнахме?! Май най-важните фактори за успех са други :wink:


Взе ми думите  :D :D :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #757 -: Февруари 11, 2011, 19:58:32 pm »
Али бали?

Едни сте забременели, други не са. Не допускате ли медицинските практики да са се променили и напреднали малко за последните 4 години? Целта е да се повиши успеваемостта.

Американската Асоциация на Репродуктивните Ендокринолози публикува по няколко пъти всяка година официални, ясно формулирани препоръки как да се извършват различни оценки, изследвания, лечение и процедури. Това значи лекарите да следят работата си и да решават съвместно кое работи по-добре и има смисъл да стане редовна практика.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #758 -: Февруари 11, 2011, 20:22:47 pm »
ЕТ по ехогравски контрол и предварителен сондаж са едни от най-важните фактори за успеха.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=26

аз не можах да се ориентирам - в тоя линк, кое от всичките неща, посочени като фактори за успех в таблицата, е въпросният "сондаж"?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #759 -: Февруари 11, 2011, 20:24:18 pm »
пробен ЕТ предходния цикъл