0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #660 -: Януари 27, 2011, 13:47:36 pm »
Вярно е, че всичко е и пари, и интереси. Също така и клиниките са в правото си да решават дали да искат да работят с Фонда или не.
И въпреки това - трябва да се мисли за човешкия фактор. Всяка една такава промяна трябва да бъде съобразена и с хората, с техните надежди, очаквания и съдби. Затова и трябва да бъде предвидено като ситуация, трябва да се заложи в административната разпоредба.
Нека по запонатите ми помогнат: пише ли някъде в правилник, закон:
какво се случва ако някоя клиника реши да не подпише договор с Фонда? Какво се случва с нереализираните процедури/заповеди в срок за следващия финансов период?

Това касае съдбите на много семейства...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #661 -: Януари 27, 2011, 13:49:50 pm »
Според мен всички тези неща са в процес на обсъждане. Просто не са домислени! То е ясно, че ще има промени, но за сметка на кой?

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #662 -: Януари 27, 2011, 13:59:49 pm »
Според мен всички тези неща са в процес на обсъждане. Просто не са домислени! То е ясно, че ще има промени, но за сметка на кой?
Поредната недомислица в държавата....  :x

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #663 -: Януари 27, 2011, 14:04:21 pm »
Момичета, преди всичко трябва да сте спокойни,особено тези на които им предстои процедура скоро! Много е неприятно това ,което се случва с Исед,но предполагам,че доктора ще измисли решение,дори това да включва и удължаване на заповедтта от Фонда до преподписване  с клиниката! За мене проблема си е доста ясен-парите са на изчерпване! В новия бюджет 2011 са предвидени,но все още е началото на годината! не знам как си го представяте,но бюджета не означава ,че щом е приет то парите ги има всички на куп и веднага се разпределят по различните разходи! Това  една динамична система където постоянно влизат и излизат пари и когато влизането като обем намалее,то и излизането  отговаря по същия начин! За жалост е така! За това и миналата година се е получило забавяне с разплащанията на фонда и предполагам за това и д-р Владимиров тази година не е подписал нов договор,но ,до регулиране на плащанията! Надявам се да е така! Защото ситуацията на клиниката е просто същата както на аптеките с очакваните разплащания от НЗОК!! Просто не им плащаха два месеца и някои от тях натрупаха задължения от по 150-200 хил лв ,които те сами плащаха /който как намари/ към доставчеците си които чаха парите си до две седмици! Предполагам,че разбирате колко е глупава системата,особено кагота няма пари!!  :x
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #664 -: Януари 27, 2011, 14:07:33 pm »
Вариантите са следните:
- д-р Владимиров ,окончателно е прекратил работата с Фонда!?!
-д-р Владимиров ,временно е преустановил работата с Фонда,но се очакво при добро стечение на обстоятелствата да работи с Фонда отново!?!Но от кога.......?Това е въпрос с повишена трудност.
Дано някой от клиниката , или от Фонда чете тук и внесе яснота,защото се трупа напрежение и нерви.
 От мненията на момичетата,говорили с д-р Владимиров не става ясно в крайна сметка какво предстои!?!
П.П. За първия вариант,не искам и да мисля.Вторият, е поне по-обнадеждаващ! :wink:
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 14:10:08 pm от rumibumy »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #665 -: Януари 27, 2011, 14:21:11 pm »
Според мен всички тези неща са в процес на обсъждане. Просто не са домислени! То е ясно, че ще има промени, но за сметка на кой?
Поредната недомислица в държавата....  :x
Е, хайде сега, пак да правим генералните заключения за държавата.... Имайте милост, Фондът е едва на две годинки.

Не може всякакви ситуации да бъдат предвидени при изготвянето на правилника на ФАР. Ситуации - хиляди. И именно заради това всички нормативни актове подлежат на допълнения и изменения.

rumibumy, едва ли е окончателно. В крайна сметка клиниката си е търговско дружество и едва ли работи от алтруистични подбуди... Та кой би се отказал от гарантирани приходи (получавани рано или късно), още повече знаейки бомбастичната бройка на двойките с репродуктивни проблеми у нас? И продължавам да се чудя как се е стигнало до това крайно решение, което води след себе си гарантиран отлив на пациенти и приходи в тази клиника  :ask:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #666 -: Януари 27, 2011, 14:42:42 pm »
Аз като гледам , слава богу , в това положение съм аз и още няколко човека.Надявам се, че не сме много.Проблема засяга и онези , които получават одобрение от фар сега и са подали документи от клиниката на д-р Владимиров.Те пък трябва да представят декларация от друга клиника ,че ги приемат за да получат заповедта си.

Оше не съм звъняла никъде,давам си малко време да осмисля нещата;
1-во ще се обадя във фар за ми потвърдят това за,което ме информира доктора,както и да ми кажат ,какво следва.
2-ро ще потърся клиника, която да потвърди писмено,че ме приема като пациент по фонда и не само формално(нищо не се знае ,вероятно ще предприема опит в друга клиника с всички неудобства и негативи от подобна непланирана,непредвидена смяна)
3-то ще посетя д-р Владимиров за да си копирам някои изследвания и ако има възможност да обсъдя ситуацията с него още веднъж.

Не знам , нещо не ми се връзва това с неуредени сметки между фонда и клиниката , по скоро проблема е административен и е свързан с лицензирането на новата клиника.
д-р Владимиров е една от основните фигури в инициирането и създаването на фонда,не си представям ,че с лека ръка ще зачеркне това голямо постижение.
Очаквам все пак през март най-късно април проблемите да се разрешат и изгубеното време да не е фатално.
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #667 -: Януари 27, 2011, 15:03:43 pm »
От темата за ФАР в съседния подфорум:

Администраторките не можаха да ми кажат нищо, а когато позвъних на личния номер на д-р Владимиров, той каза, че много трудно са взели това решение, но засега няма да сключват договор, заради натрупаните задължения. Може би по-нататък през годината.
За да има решение, значи е имало възможност за избор - дали/или. Ако "проблема е административен и е свързан с лицензирането на новата клиника", тогава нямаше да има възможност за избор и взимане на решение, а щеше да има обективна пречка.

Освен това не разбирам за каква нова клиника става въпрос  :ask:
Това, че Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" се мести в нова сграда, вероятно за да отговори на растящия брой пациенти, не означава, че се създава нова клиника, ново юридическо лице.

Не знам, дано наистина има официално становище/изявление от страна на ФАР или на клиниката, защото ние тук само си чешем клавиатурите, а кой знае в действителност за какво иде реч. Лошото е, че пациентите опират пешкира  :roll:

Ised, надявам се да се намери най-доброто решение в случая - за теб и за останалите в това положение  :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #668 -: Януари 27, 2011, 15:26:10 pm »
Аз също се надявам за вас да се намери най-доброто решение! Все пак не сте толкова много! жалко е,че се оказа пробблем с редовното плащане от ФАР към клиниката!! Дано всичко се нормализира скоро и да се сключи договор!! А това ще означава ,че и пари са осигурени! Все пак предполагам,че ще има официално становище от страна на ФАР,поне от нашите представители там / говоря за гражданските организации,не конкретно за Зачатие/!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #669 -: Януари 27, 2011, 15:47:03 pm »
Проблема може се корени в повече от една причина.Не можеш просто да се преместиш в нова сграда ,трябва да получиш разрешения от куп институции.Не съм запозната в детайли пък и няма значение, каквато и да е причината проблема си остава,само знам ,че уреждането на тези въпроси отнемат много време и страшно много нерви в нашата мила родина.

От разговора ми с доктора разбрах ,че през месец март или април има голяма вероятност да се подпише договор, както и това, че тогава ще стартира работата и на новата клиника ,както вече писах на качествено съвсем друго ниво.Това ме наведе на мисълта ,че лицензирането на новата клиника също може да е прът в колелото.

Много сте мили и съпричастни,благодаря ви,ще видим какво ще направя и ше пиша.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #670 -: Януари 27, 2011, 16:04:30 pm »
Ооооо,едва ли това ще е причината!! Условията ,на които трябва да отговаря една сграда,подлежаща на някакъв лицензонен режим,се залагат още в проекта и на всеки етап се искат разрешения и контрол на изпълнението! Едва ли компетентните хора от клиниката няма да съобразят това и да чакат последния момент! то е ясно ,че накрая ще има комисия от високопоставени капацитети в медицината,която ще приема обекта,но това е вече фиктивно! А от всичко най-хубаво е че клиниката ще има нова и по-хубава сграда,а както се разбира и оборудване! То ,аз не знам старата какво беше,защото никога не сме идвали,но май живота ни насочи към нея и скоро ще се "запознаем"!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #671 -: Януари 27, 2011, 16:13:53 pm »
rumibumy, едва ли е окончателно. В крайна сметка клиниката си е търговско дружество и едва ли работи от алтруистични подбуди... Та кой би се отказал от гарантирани приходи (получавани рано или късно), още повече знаейки бомбастичната бройка на двойките с репродуктивни проблеми у нас? И продължавам да се чудя как се е стигнало до това крайно решение, което води след себе си гарантиран отлив на пациенти и приходи в тази клиника  :ask:

Именно Владимиров. Както по-рано споменах, още в края на 2009 той не беше ентусиазиран от фонда и още тогава ми каза, че в най-скоро време ще прекрати работата си с ФАР поради ред причини. Наистина клиниката е търговско дружество и именно ръкодството взима това решение, причините са ясни - забавяне на средствата. Само не ми е ясно защо при това положение подготвиха толкова документи и поставиха толкова пациенти пред свършен факт. Не е коректно. Дано да се намери алтернативно решение за всички.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #672 -: Януари 27, 2011, 17:11:44 pm »
Само това ми липсваше!И аз съм при Владимиров и чакам обаждане от фонда по моите сметки ще е след 3-4 месеца...Какво да правя?Помощ...:(
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #673 -: Януари 27, 2011, 17:37:27 pm »
Само това ми липсваше!И аз съм при Владимиров и чакам обаждане от фонда по моите сметки ще е след 3-4 месеца...Какво да правя?Помощ...:(
До тогава нещата ще са се нормализирали, не всявайте излишна паника, това е най-малкото, което ни е необходимо в момента. Ако следите коментарите, ще забележите, че някои от мненията от сорта "говорих с Владимиров и той каза...." се разминават. Според някои в началото на м. Февруари клниката ще е вече в новата сграда, според други това ще стане март-април!?! Всеки сам избира на кой и какво да вярва. Съветвам всеки, който спешно има нужда от достоверна информация да се обади лично на доктора!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #674 -: Януари 27, 2011, 19:53:29 pm »
Извинявай много , но въобще не мога да се съглася , че е коректно от страна на която и да било клиника да прецака по този начин пациентите си ...Най-малкото щом някой е взел такова решение си мисля , че начина не е да чака да му звъннат и попитат , а да уведоми чакащите или имащите заповеди , за да се преориентират , а не така както е постъпила въпросната клиника !!!

Изключително некоректна постъпка!И никой не протестира...Да се надявам,че няма да стане практика както на държавата ,така и на клиниките!


Репликирам и двете ви в един постинг. Ще ви замоля да си подбирате изразите, когато коментирате работата на една от клиниките, които най-силно и най-отдавна подкрепят сдружението и пациентите с репродуктивни проблеми у нас!
Аз също бях шокирана да науча новината, че център „София” няма да подновява засега договора си с Фонда. Това определено е съвсем скорошна новина и вероятно уведомяване на пациентите ще последва. За да се стигне до такова драстично решение, вероятно са били взети предвид много и сериозни обстоятелства, с които ние не сме наясно и затова никак не е коректно да правим злъчни коментари – особено пък когато не сме пациенти на клиниката. Никой не би се отказал ей-така, с лека ръка и без много сериозни причини от един гарантиран приток на пациенти, финансирани от държавата.
Не бих искала да привеждам примери за наистина некоректни и прецакващи пациентите действия на различни клиники – който има очи, може да ги намери в съответните теми за клиниките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #675 -: Януари 27, 2011, 20:20:14 pm »
jam,абсолютно си права.Не знам защо момичета,които са в друга клиника,са тооооллллкккова възмутени от нашия Доктор.
За нас остава надеждата,че д-р Владимиров все пак ще подпише договор,след като изчистят недоразуменията с Фонда.Иначе, не знам какво ще правя,ако трябва да сменям принудително клиниката.Не си го и помислям. :(Дано от клиниката излязат с официално становище,за да бъдем информирани ,стотиците пациентки на Доктора.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #676 -: Януари 27, 2011, 21:14:39 pm »
Съжалявам ако е доста груб поста ми ,но аз наистина съм възмутена и не искам да съм на мястото на момичетата поставени пред свършен факт!Пожелавам им бързо решаване на въпроса по-най благоприятния за тях начин!
На rumibumy мога да кажа,че като доста от момичетат тук съм обмисляла много варианти за самофинансиране или кандидатстване във фонда и също се бях спряла на док.Владимиров ако не ми достигнат средствата и се наложи да чакам фонда.Сега просто се разочаровах..
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #677 -: Януари 27, 2011, 22:55:16 pm »
Здравейте момичета и аз бях шокирана когато разбрах че доктора не е подписал със фонда и тъй като на мен ми наближава номера от фонда реших вместо да се вайкам да действам докато е време все пак сме чакали толкова много за тази заповед.Мобилизирахме се и се преместихме в друга клиника когато отидох да си взема документите от д-р Владимиров той ми каза че евентуално март април може да подпише с фонда но аз не мога да чакам ами като си взема заповедта може да каже че е решил да не подписва ако бях с по голям номер можеше и да изчакам.Стискам ви палци момичета докато ви дойде реда да е подписал доктора.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #678 -: Януари 27, 2011, 23:27:23 pm »
момичета,

получихме мейл от МЦ по репродуктивна медицина и оплождане ин-витро "София" с молба да публикуваме в нашите форуми официалното съобщение от центъра по повод договорните отношения с ЦФАР. текстът на съобщението ще се публикува и на сайта на клиниката - www.ivf.bg.

следва текстът на съобщението:

Цитат
Скъпи приятели,

Екипът на Център по Репродуктивна медицина и оплождане ин витро „София“ се извинява за неудобството и притесненията, които предизвиква поради временното прекратяване на договорните отношения с ЦФАР. Причината за тази стъпка е закриване на дейността на Медицински център по Репродуктивна медицина и оплождане ин витро „София“. Нашият екип става част от нова болнична структура, която изисква друг тип лицензиране. След получаване на необходимите разрешителни в близките месеци, СБАЛАГРМ „София“ възнамерява да сключи договор с ЦФАР за 2011г. Надяваме се да получим вашата подкрепа в тази не лека и за нас самите ситуация.

Благодарим ви за разбирането.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #679 -: Януари 28, 2011, 10:13:59 am »
момичета,

получихме мейл от МЦ по репродуктивна медицина и оплождане ин-витро "София" с молба да публикуваме в нашите форуми официалното съобщение от центъра по повод договорните отношения с ЦФАР. текстът на съобщението ще се публикува и на сайта на клиниката - www.ivf.bg.

следва текстът на съобщението:

Цитат
Скъпи приятели,

Екипът на Център по Репродуктивна медицина и оплождане ин витро „София“ се извинява за неудобството и притесненията, които предизвиква поради временното прекратяване на договорните отношения с ЦФАР. Причината за тази стъпка е закриване на дейността на Медицински център по Репродуктивна медицина и оплождане ин витро „София“. Нашият екип става част от нова болнична структура, която изисква друг тип лицензиране. След получаване на необходимите разрешителни в близките месеци, СБАЛАГРМ „София“ възнамерява да сключи договор с ЦФАР за 2011г. Надяваме се да получим вашата подкрепа в тази не лека и за нас самите ситуация.

Благодарим ви за разбирането.



Ами добре,сега поне е ясно щото почнах да се вкарвам в разни сценарии от типа-доктора ме отсвирва щото не съм благонадеждна пациентка.

Колкото и неприятно да е положението в което се намирам , проявяам разбиране.Искам да направя процедурата си при него,там имам дебела папка , която се надявам в скоро време да бъде отново отворена.

Разбира се ,че подкрепям начинанието но и се надявам, че ще бъдат положени максимални усилия за разрешаването на проблема "лицензиране" за де не ме смаже проблема време :wink: