0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #580 -: Януари 10, 2011, 11:37:29 am »
чист ЕЦ = цикъл без Гонал
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #581 -: Януари 10, 2011, 11:45:57 am »
jam, според мен, за пациента си се рентира доста добре.

е, да - рентира се в смисъл, че ако не се стигне до самата процедура (а рискът това да стане е силно голям), не плащаш нищо повече от няколко прегледа и кръвни изследвания.
но какво всъщност цели пациентът - по-голяма успеваемост от цикъла или по-малко платени пари? чувам, че все за успеваемост приказват пациентите...

не се рентира по две причини:

1. при напълно естествен цикъл (не разбирам що за определение е това: "ЕЦ = цикъл без Гонал"?!), вероятността да не се стигне до пункция е доста голяма. съответно, направените разходи за предварителните задължителни изследвания, за УЗ прегледите, за хормоналните изследвания, отиват нахалос, а се губи и времето на пациента.

2. дори и да се стигне успешно до пункция, като се извади 1 брой яйцеклетка, вероятността за успешно оплождане, трансфериране и имплантиране е значително по-малка, отколкото при повече яйцеклетки. ако беше същата вероятност, никой нямаше да стимулира жените с хормони, освен ако не страдаха от липса на спонтанна овулация. та може да се окаже, че извадената 1 яйцеклетка не се е оплодила или е спряла да се развива на 2-рия ден и платените суми за всичко, посочено в т.1, плюс цената на самата процедура, която е съществена, отново отиват нахалос.

ако пациентът иска нещо от тип "хем вълкът сит, хем агнето цяло", обикновено това не е най-разумният подход, щото няма в природата такова явление. винаги има компромис.

а ако ще си говорим за цикъл с боцкане на известна доза уринарни гонадотропини и прочие, аз това не го схващам като "естествен цикъл" и не го коментирам.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #582 -: Януари 10, 2011, 12:42:27 pm »
мислех, четох и стигнах до следния извод - правя първия си опит ИКСИ напълно стимулиран както си е редът, ако не се получи нищо , а са ми замразили ембриони, на втория опит ще имам само трансфер и ако пак не се получи третия ще ми е на ЕЦ заради хормоните, които съм изпила преди това.
Само да попитам, колко време след първия опит в случай 4е е неуспешен се прави 2 опит, който всъщност представлява само транфер?
И да кажем ако при първия опит са извадени 10-на яйцеклетни и 6-7 от тях са годни и 6-те ли ги оплождат , от които 3 връщат, а останалите 3 оплодени ли ги замразяват или още като яйцеклетки ги замравяват за 2-я опит? И същата ли е вероятността да се забременее със замразени ембриони, не е ли по-малка тази вероятност, тъй като организмът би ги изхвърлил, заради всички тези неща, които са били приложени върху тези ембриони? Как мислите?
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 12:46:49 pm от gabura »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #583 -: Януари 10, 2011, 13:34:40 pm »
gabura ,замразяват се ембриони.За трансфер на замразени ембриони не е необходимо да се чака доста(може и на следващ цикъл,ако докторът прецени).Преди трансфера имаш няколко прегледа,за да се следи лигавицата+Утрогестан.Трансферът на замразени ембриони има по-малка успеваемост от трансфера на "пресни".
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #584 -: Януари 10, 2011, 13:41:14 pm »
Самото име - трансфер на замръзени ембриони дава отговор на един от въпросите ти.
За ЗЕТ мисля не се чака дълго, но се следят хормоналните нива, лигавицата и фоликула. Напоследък чета, че практикуват ЕЦ + ЗЕТ, което според мене  добър вариант и мисля да го предложа на лекаря си.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #585 -: Януари 10, 2011, 13:42:12 pm »
jam, коментирали сме плюсовете и минусите на ЕЦ надълго и нашироко в съответната тема, но - да, до голяма степен съм съгласна с това, което казваш. Разбира се, всеки случай е индивидуален. Има ситуации, в които ЕЦ е за предпочитане именно заради фактор "успеваемост". Сигурна съм, че тези, които се интересуват, ще намерят материали по темата.

"чист ЕЦ = цикъл без Гонал" не е определение, а отговор към моята приятелка Танита, която няма навика да чете внимателно, преди да се хвърли пламенно да ми опонира. За тези, на които не е станало ясно - за мен чист ЕЦ е такъв, при който не се употребяват медикаменти за стимулация.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #586 -: Януари 10, 2011, 13:45:57 pm »
габура, лекарят ти ще прецени с каква стимулация, защо и как. Ин витро без стимулация се прави по-рядко точно заради по-ниската успеваемост, но при жени, които дават лош отговор при стимулация, това е правилното решение. При замразените успеваемостта също е по-ниска отколкото при пресните. Ти сега не впрягай каруцата пред коня и не мисли за второ, трето и прочие ин витро. Концентрирай се върху първото! Желая ти успех!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #587 -: Януари 10, 2011, 14:09:16 pm »
Хи хи ,Синьо небе,ама хубаво си я строи ти Габура!! Тя ще забременее още на първото ИКСИ,взела да мисли за слледващи процедури!!!?? Абе,миличка,изчкай първо да поотраснат ,пък после мисли за следващи,второ или дай боже трето/ако първите са близначета/.!!! :wink:
Според мен ЕЦ,губи смисъл освен ако организма не отговяра добре!! То си е направо ИНСЕ!!! Малко по-прецизно само!! В крайна сметка,обикновенно ИНСЕтата са няколко преди да се стигне до Ин-витро,освен ако не са други причините!!
Ама това е мое,мнение,така че мола,да ме "съжалите"!! Целта ми не е спор!!! :lol:
Можмичета ,Д-р Владимиров дава ли болнични и кога??Смисъл ако дава,то след пункция или след трансфер или и след двете?? И колко дава?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #588 -: Януари 10, 2011, 14:22:01 pm »
Ех, рачо, ако имаше наоколо икси на ец, бих направила с удоволствие, ама не им се занимава на докторите тук. Имам едно дете, годинките не ме натискат толкова и не съм на зор дали второто ще стане сега или след година.
Естествено, моят случай не включва икси-то по медицински показания.

габура
, успех още веднъж, а аз спирам да спамя.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #589 -: Януари 10, 2011, 14:31:35 pm »
Ами до колкото разбрах ,не е невъзможна процедура,но изисква много доста обгрижване и време,при това с не съвсем сигурен резултата! А както се вижда,клиниките,а и човешките ресурси на клиниките съвсем не достигати това си е направо лукс!!Както разбрах,парите по фонда май за тази година са разпределени!! Смисъл,подават се документи ама вече за 2012година! Много сме  с тези проблеми,мамка му!! :x Ако всички караха на ЕЦ,то не знам колко време ще трябва!?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #590 -: Януари 11, 2011, 09:37:32 am »
Можмичета ,Д-р Владимиров дава ли болнични и кога??Смисъл ако дава,то след пункция или след трансфер или и след двете?? И колко дава?
[/quote]
дава болнични, но мисля не повече от седем дни. аз винаги съм взимала след пункцията, но мисля че може да си избереш да е и след трансфер.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #591 -: Януари 12, 2011, 08:05:02 am »
здравейте момичета,
от скоро съм пациентка на клиниката и през януари трябва да започна подготовка за инвитро, а на следващия цикъл да е самата процедура. докторът ми каза да отида между 1-3 ден от цикъла за преглед, обаче те са точно тази седмица, а Владимиров ще е на работа от 17, когато при мен ще е 7 ден. мислите ли че има смисъл да ходя на 7 ден или ще се наложи да почакам още един месец и какво точно се прави на този преглед. дали мога да отида при Димитрова? ако някой е имал подобно чудене моля споделете
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #592 -: Януари 12, 2011, 10:04:12 am »
здравейте момичета,
от скоро съм пациентка на клиниката и през януари трябва да започна подготовка за инвитро, а на следващия цикъл да е самата процедура. докторът ми каза да отида между 1-3 ден от цикъла за преглед, обаче те са точно тази седмица, а Владимиров ще е на работа от 17, когато при мен ще е 7 ден. мислите ли че има смисъл да ходя на 7 ден или ще се наложи да почакам още един месец и какво точно се прави на този преглед. дали мога да отида при Димитрова? ако някой е имал подобно чудене моля споделете

bogy, според мен трябва да те прегледат когато ти е казано или поне докторът трябва да прецени това. обади се на доктора, обясни му каква е ситуацията и го попитай дали ще те прегледа когато е казал, дали да отидеш при д-р Димитрова или да отидеш по-късно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #593 -: Януари 12, 2011, 10:30:23 am »
Bogy, аз бях в същото положение и ме прие д-р Димитрова. Вторият ми преглед е също при нея, а третият е при д-р Владимиров. Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #594 -: Януари 12, 2011, 15:15:54 pm »
Bogy, аз бях в същото положение и ме прие д-р Димитрова. Вторият ми преглед е също при нея, а третият е при д-р Владимиров. Успех!

И аз бях така и резултата е в подписа ми  :wink:

Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #595 -: Януари 12, 2011, 15:56:07 pm »
Bogy, аз бях в същото положение и ме прие д-р Димитрова. Вторият ми преглед е също при нея, а третият е при д-р Владимиров. Успех!
И аз бях така и резултата е в подписа ми  :wink:
Успех!
Аз също за втория си опит предпочитах да минавам при д-р Димитрова, тъй като при нея се чакаше по-малко, нямам нито един преглед при д-р Владимиров (разбира се тя винаги споделяше всичко с него и той взимаше решенията). За резултата бих се изразила като kriskaosi_9

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #596 -: Януари 13, 2011, 12:28:05 pm »
Благодаря ви , момичета, аз имам едно детенце на 5 и половина годинки, още когато тя стана на 2-3 годинки започнахме опитите за 2-ро, получи се веднъж извънматочна и оттогава няма забременяване, лекувахме и хламидии, годинките на мъжа ми напредват (на 38 е) и иска съвсем скоро ако ще става нещо да става, аз съм на 31 и много, ама много искам дъщеря ми да си има братче или сестриче, затова тръгнах по този път,колкото и не лек да е. Пожелавам на всички ви късмет и успех!!! И както в началото казах - 2011 да е нашата година :) а 2012 да са "резултатите" :)))Питах ви за 2-ри и 3-ти опит понеже знам каква е успеваемостта на 1-я опит- около 25% има забременяване, а реално раждане на живо дете има по-малък процент, затова искам да съм психически подготвена...
Такааа, имам още един въпрос - чувала съм, че понакога става и извънматочна наред с вътрематочната бременност, при такива случаи възможно ли е ранното й диагностициране и какво се прави - може ли да се отстрани само извънматочната, без да се засегне др. бременност или всичко отива "по дяволите"? Питам, защото да знам дали преди това да не "вържа" останалата ми тръба.Първо ще я проверя на цветна снимка естествено.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #597 -: Януари 13, 2011, 12:37:05 pm »
Искам да питам и друго нещо, мили дами. При стимуцация боли ли, по-скоро след нея, може ли да си ходи нормално човек? Или да шофира?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #598 -: Януари 13, 2011, 13:09:52 pm »
Gabura, стимулациите не болят. По към края на стимулацията, вследствие на уголемените яйчници и многото фоликули може да имаш тежест.Аз си ходих на работа и шофирах до деня на пунцията.
Според мен е по кофти след пункцията(поне при мен беше така). Защото можещ да получих лека хиперстимулация и тогава корема ти наистина е доста подут и е дискомфортно.
Както бяха казали момичетата в този форум, инвитрото е по скоро психическо , а не толкова физическо състояние :D
Давай смело напред.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #599 -: Януари 13, 2011, 13:51:50 pm »
Искам да питам и друго нещо, мили дами. При стимуцация боли ли, по-скоро след нея, може ли да си ходи нормално човек? Или да шофира?

в общия случай няма да усетиш нищо особено. това не е инвалидизиращо състояние :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!